Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Japán keserűfű - hogy lehet kiirtani? fórum

Japán keserűfű - hogy lehet kiirtani? (beszélgetős fórum)


25. grassfedduck (válaszként erre: 22. - Nefaria)
2023. ápr. 26. 17:47

Szia,

így 6 év távlatából is sikeres volt a hadművelet? Milyen módon használtál gyomirtót és milyet? Ha még emlékszel :) (levélre glifozát + nonit?) Vagy az üreges szárába? Sajnos sokfelé sokmindent olvasni.

2017. szept. 22. 20:32

Ajaj,meg jo hogy nem ultettem el...

Ma lattam a mezo szelen,szep,illatos viragai vannak,kuszonovenynek neztem,es kihuzgaltam parat....;)

23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Nefaria)
2017. febr. 28. 00:14

Én kicsit aggódom, mert tőlünk nem messze egy elég nagy telepe van. Évről évre kaszálgatják makacsul és nem tűnik fel nekik, hogy egyre nagyobb.


Még a végén ideér. :D

22. nefaria (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2017. febr. 28. 00:04
Igen, sokaig tepkedtuk ki gyokerestol.
2017. febr. 28. 00:03

De erdekes hogy feljott a temam :)

Jelentem tavaly mar semennyi keserufu se nott. A szomszed neninel.es.nalunk is.kiirtottnak minosithetjuk :)

jupijé .

20. Guruljka (válaszként erre: 17. - Inf3rno)
2017. febr. 27. 13:12
"Tán biztosan" annyira tarackol, hogy akár a legeltetés, akár a többszöri kaszálás révén is csak terjed.
2015. febr. 27. 08:44

Hát, én kihagynám :) Mindenesetre majd most tavasszal kiderül, hogy mennyire voltunk hatékonyak.


Tavaly egyébként jött még itt-ott, de rögtön kihúzogattam, pár centinél nagyobbra sose hagytuk megnőni. Permetezni tavaly már nem kellett. A szomszédnál is elenyésző volt, úgyhogy a "fészkeket" nagyrészt sikerült kiirtani.


Majd most is kíváncsi leszek, hogy mennyi maradt.

2015. febr. 27. 02:45
[link] annyira azért mégsem nehéz meghatározni...
2015. febr. 27. 02:44
Le kell legeltetni ahányszor csak tudod. Egy idő tán biztosan elpueztul tőle. Egyébként emberi fogyasztásra is alkalmas, magas a rezveratrol tartalma, jót tesz a szív- és érrendszernek. Mindenesetre egy pontos faj meghatározás azért jó lenne mielőtt a konyhába kerül.
2014. febr. 26. 14:00
Na így a nyár/ősz után most kíváncsi leszek :) Tavaly sokat kiástunk, és többször permeteztük totális gyomirtóval, mondjuk egy jó nyári 40 fokos napon reggel, úgyhogy a nap is jól égette :) Kíváncsi leszek most, hogy mennyi jön ki, lassan itt a tavasz, egyelőre nem láttam bújni sehol. Mondjuk a szomszéd néninél (ahová tőlünk, azaz az előző tulajtól) ment át, még tavaly is sok jött, remélem meg tudjuk állítani ha elindul vissza. Ő nem akar gyomirtózni, mert virágoskertje van ott pont mellettünk :( Majd beszámolok, mennyi maradt, hátha valakinek még később segíthet :)
2013. máj. 15. 16:05
ciárgai = virágai, bocs!
2013. máj. 15. 16:04

Ez az enyém magasabb, de nagyon szépek a ciárgai, öklömnyi csomó egy-egy virág, és rengeteg van rajta.

Már a tetejét is le kellett vágni, hogy ne érjen a vezetékek közelébe. Nem jó helyen van szegény, de magától nőtt oda, az eredeti fa a szomszédé volt, de a veszélyessége miatt kivágták. (Kidőlt volna a járdára, vagy az útra.)

A legjobb az átültetés lenne (behoznám), de félek, nagy a gyökérzete, és ki csinálná meg ezt a munkát?

13. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2013. máj. 15. 05:21
Néhány éve vettem 1 pirosvirágú akácot is , gyönyörű piros volt , de az fürtös volt , kb 1 m magas volt , lett is róla magom , de sajnos a kis fa elpusztult , lehet , h jobban tettem volna , ha a pincébe teleltettem volna át , de a nevét sajnos nem tudom .
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2013. máj. 14. 15:16

Az Albiziát bármikor elültetheted, mert az első éveiben fagyérzékeny, azaz úgyis bent kell teletetni. Lehet akár pincében is, mert lombhullató, csak öntözni azért mégis kell.

Én úgy szeretem, ahogy a babhoz hasonlító sziklevelek közül kibújik az az icipicike akác levélpárocska...:D

Ez a kinti akácom nem a lila, fürtös virágú, hanem pirosas, nem fürtös. Meghatározták már egyszer, de elfelejtettem...

11. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2013. máj. 14. 13:56
Volt selyemakácom / Albizia / de sajnos az első virágzás után elpusztult , itt az utcánkba volt több helyen , de tél végére mindegyiknek vége lett , viszont fenn a hegyen éppen a déli lejtőn a volt kolleganőmnél gyönyörű minden évben , van is sok magom tőle , de mindig későn jut eszembe elültetni . Van egy nyamvadt és nyomorult sárga akácunk / Laburnum / tavaly már kis magonc is kikelt alatta , hátha az majd jobban szereti a helyét , mert ezt néhány éve kaptuk és nagyon nehezen indult meg . Most egyik nap levagdostuk a júdásfánkról / Cercis / jó néhány ágat mert szabályosan el volt korhadva , volt olyan ága , amit teljesen megrágott a szú , sajnáltam volna , ha az egészet ki kell vágni , gyönyörű , amikor dugig van virággal , a lilaakác / Wisteria / az aranyeső , a júdásfa egyszerre virágzik , mindegyik pillangósvirágú és gyönyörű .
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Forrest2010)
2013. máj. 13. 22:50

Ismered a selyemakácot? Annál édesebb dolog nincs, ha magról neveled! És nagyon ügyes kis fa.

Nekem van egy olyan, ami valami maradék földből kelt ki egy cserépben, nem ültettem oda. Már áttelelnie is sikerült, de a lüke kutyám lerágta a 30 centis kis sarj legnagyobb részét. De a megmaradt kis darabból már kinőtt egy aranyos kis akáclevélkés ágacska, nem hagyja magát!

Én ma a kerítésen kívül álló nemtudommilyem akácot nyestem meg. Virágjában van, nagyon fáj érte a szíbem, de muszáj volt megnyesni, különben az egyik hülye szomszéd kézzel szaggatja meg. Most volt itthon a fiam, és siekrült is erre a pár percre kirángatni, az ágazófűrésszel gyorsan végeztünk. A levágott ágakat a kinti vizes kádba dugtam, a fa meg kicsit fura lett, mert sem az utcára, sem a járdára nem lóghat alacsony ág. A magasságából is vágni kellett a vezetékek miatt. Igyekeztem kímélni, egy teli virágos ágat félre is kötöttünk, hogy ne kelljen levágni. Maradt rajta rengeteg virág azért, és fog még legalább egyszer virágozni a nyáron. Nagyon szeretem!

2013. máj. 10. 15:39

Egy időbe nagyon tetszett , szerettem volna én is egyet , de nem tudtam a nevét , most , h ilyeneket olvasok róla , már nem is kell , pedig már kinéztem a helyet , ahonnan lehetett volna szedni egy falatot .

Nekem sok éven át az ecetfa volt a kedvencem , kaptam is egy falatot , de ott ahonnan kaptam , már kiírtották , mert mindenhol előjött a fű között . A férjem meg állandóan levagdos róla , már olyan nyomorultul néz ki , h csoda hogy még él . Ma a júdásfából vágott le olyan hatalmas ágakat , h a szívem szakad meg érte , ki kell majd vágnunk , megtámadta valami gomba , de megvárhatta volna , h elvirágozzon , tele van virággal .

2013. máj. 9. 22:05

Hát...kétségtelen...


Keserves dolog mindenképpen, hiszen elég hirtelen meg tud jelenni a kertben. Irtani meg hosszadalmas.


Érdekes, hogy van, akinél egy bokor van belőle, és állítólag nem okoz gondot.

7. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2013. máj. 9. 22:01
Ez akár több éves munka is lehet...
2013. máj. 9. 20:01
Köszi mindenkinek! A gazigazito-t már olvastam, majd rákérdezek a boltban. Igen, az ásás sajnos nem 100%-os, ha csak egy egy centis darab marad, kihajt :( Egyébként én nem tartom szépnek, nem én ültettem, "örököltük" az előző tulajtól. Én is elégetni terveztem, egyelőre szárad a gyökérdomb :)
2013. máj. 9. 18:35
Igen, csak az ásásnál piszokul kell figyelni, hogy egy darabja se maradjon a földben. Ráadásul elég mélyen tarackol.
2013. máj. 9. 18:22
Az ásón kívül nem tudok jobb ellenszert. Sajnos, ez inváziós növény. Késôbb pedig elégeni (mint a száraz tarackot).
2013. máj. 9. 17:59

[link]


Hogy a linkben említett anyagok mennyire károsak a sövényre, azt szakember fogja tudni.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Nefaria)
2013. máj. 9. 17:57

Sajnos muszáj kiirtanod. Tudom, hogy szép, és illatosak a virágai, de ahány darabra vágod, annyival több kel ki. Idővel a talajt is elváltozatja.

Éb csak vegyszeres irtásáról tudok, de rákeresek. Szerencsére málam nincs ilyen a közvetlen közelben, de figyelek is nagyon, hol tart az, ami nem messze közterületen van.

2013. máj. 9. 17:53

Sziasztok!


Ez a fantasztikus dísznövénynek nevezett gyom található sajnos a kertünkben. Nem mi ültettük, már így vettük a házat. Nagyon szeretnék megszabadulni tőle, de lehetetlen küldetésnek tűnik...kihúzom, kiásom a gyökereket, de jön egy eseő, és kezdődik elölről :( Tud valaki segíteni? Valami vegyszeres irtáson gondolkodom, az vajon nem fogja "bántani" a most telepített taxus-sövényt? Sajnos mellette-közben is megjelennek a gyom hajtásai, félek, hogy kiirtja a sövényt is, vagyis nem engedni megfoganni. Van valakinek valami jó ötlete? Minden segítséget köszönök :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook