Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ivartalanított nősténycicáknál milyen gyakori a területjelölés? fórum

Ivartalanított nősténycicáknál milyen gyakori a területjelölés? (beszélgetős fórum)


2013. nov. 11. 11:44
Nekünk a nem ivartalanított lánycicánk is jelöl... :)
2013. nov. 9. 19:25
Ahány cica, annyi szokás. Nekem több ivartalanított nőstényem is jelölget/ett, de volt olyan, amelyik nem csinálta.
18. szafaripók (válaszként erre: 15. - Namari)
2013. nov. 8. 14:01
Nagyon picit. Általában mire észreveszem, már letisztítja...:)
17. c9cf517bc6 (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2013. nov. 8. 13:42
Szegényke..remélem hamar találtok neki párt.
16. c9cf517bc6 (válaszként erre: 15. - Namari)
2013. nov. 8. 13:41
Nem igazán véreznek..nem figyeltem de nagyon hízelgősek lesznek és bújósak.
15. Namari
2013. nov. 8. 13:39
Ha nincs ivartalanítva a lány -tudom hülye kérdés, de csak kinti cicáim voltak eddig náluk nem figyeltem hogy van ez- ők hogy véreznek? Egy két csepp az kész? Egyáltalán észre lehet venni?
14. szafaripók (válaszként erre: 10. - C9cf517bc6)
2013. nov. 8. 11:17

Már megedződtem!:)

Bár éjjel kettőkor arra ébredni, hogy nyervod... Na olyankor száműzetésbe kerül a fürdőszobába. Nem miattam - csak hogy a gyereket ne ébressze fel.

2013. nov. 8. 11:15
A nöstény macskák általában karmolással az állukkal vagy abban található illatanyaggal való dörgölőzéssel jelölgetnek.
2013. nov. 8. 11:07
Az a bajom hogy most meg nem eszi meg a száraz tápot, mert imádja a szaftosat alutasakosat és most az nincs és nem kell neki a száraz...:D:S
2013. nov. 8. 11:06
az enyém rengeteget tud nyávogni :D beszédes cica.
10. c9cf517bc6 (válaszként erre: 9. - Szafaripók)
2013. nov. 8. 11:05

Értem, akkor azért is mert fedeztetni szeretnétek.

És hogy viseled a nyivákolását ilyenkor?:D

Nekem sima fekete házi macskám van de kissé nagyok a fülei és kerekebb az arca.:D

9. szafaripók (válaszként erre: 7. - C9cf517bc6)
2013. nov. 8. 11:01

Kizárólag benti cica, így nem kap fogamzásgátlót, mert "hímnemű egyed" csak a fiam meg a férjem kerül a közelébe, ők meg nem úgy néznek rá...:) A kinti macskáink meg ivartalanítva vannak, én ezt jobb megoldásnak gondoltam náluk.

A miénk épp most (is) tüzel, 5 éves, szeretnék neki találni egy kandúrt - csak nem sikerült még (perzsa...).

8. c9cf517bc6 (válaszként erre: 7. - C9cf517bc6)
2013. nov. 8. 10:59

de most nem adok neki kimaradt a nem" szó.

Amúgy néha kiszokott menni levegőzni, de nem mászkál el.

7. c9cf517bc6 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. nov. 8. 10:58

Nekem is benti cicám van nincs ivartalanítva nőstény én nem vettem észre még hogy jelölget, de van hogy nem oda pisilt ahova kellett..fogamzásgátló tablettát kapott de most adok neki mert télen szünetet tartaok akkor nem párosodnak.és nem is vettem észre rajta hogy most bevan idulva..:D

Már egy éves körül van és nagyon szép egészséges.Te adsz neki vmi fogamzásgátlót?Én kizárólag olyat amit az állatapatikus mondott.Remélem nem lesz tőle baja..

2013. nov. 8. 10:41

Nem mondható jellemzőnek a területjelölés ivartalanítás után. Persze előfordulhat.

Minél korábban el kell végeztetni annál jobb.

Nekem 4 cicám van, mind ivartalanított és nem jelölgetnek.

5. szafaripók (válaszként erre: 4. - Namari)
2013. nov. 8. 10:33

Nekünk olyan 2-3-4 havonta van egy kb. egyhetes időszak, amikor laposkúszásban közlekedik, és időnként nyervog hozzá - hívja a kandúrt. Ilyenkor általában mindenkinek a lábához dörgölőzik, hátha megd*ják, de elmúlik.

Ilyenkor sem szokott jelölni, bár valamivel erőteljesebb a vizelet szaga. De olyan almot használunk, hogy az egész ház azért nem szaglik...

Szerintem a jelölésnél az is számít, hogy egyáltalán érez-e másik állatot a közelében - ha nem, nincs értelme...

2013. nov. 8. 10:27
Ha ivarosan marad, akkor nem "maszatol össze mindent"? Nagyon berreg? Gyerekkoromból emlékszem, hogy mindig az ablakom alatt ment a balhé éjjel, de ez akkor így van, ha nincs körülötte másik macska vagy kutya a lakásban?
3. szafaripók (válaszként erre: 1. - Namari)
2013. nov. 8. 10:22

Fél éves cicánál jó eséllyel megúszod a dolgot: ha a súlya is megfelelő, azonnal lehet ivartalanítani.

Ivartalanított macskáknál ez nagyon ritkán fordul elő.

Nekem egyébként ivaros (!) nőstényem van bent a lakásban, és nem jelöl. Néha az alom mellé pisil, de olyankor inkább arról van szó, hogy nem tartja kellően tisztának az almot, hogy belemenjen...

2013. nov. 8. 10:13

Az én cicámat kb 12 éve ivartalanítottuk, most 14 éves. És egy pár hete kezdtem észrevenni, hogy elkezdett jelölgetni... Én betudtam annak, hogy kezd vénülni... De tényleg, elég sok fiús szokása lett... Sok minden közre játszhat ami miatt jelöl. Pl ha van egy kutya is a lakásban, akivel eddig nem volt, vagy új személy érkezik, gyerek, lakótárs, társ egyéb, és nem érzi magát biztonságban.

Rossz szokás, és akkor is előfordul, ha frissen lett ivartalanítva, de mivel nem olyan büdi, mint a hím cicáknál, így elég hamar meg lehet szokni, csak meg kell tanulni, hol jelöl általában ( Nálam mindig ugyan azokat a helyeket jelöli meg) így könnyen feltudom takarítani akkor is, ha épp dolgozom, mert ha hazajövök, tudom, hol szokott jelölni:)

2013. nov. 8. 10:09
Egyik ismerősömnek a nősténycicáját ivartalanították és rá egy kis időre átvett pár "fiús" szokást: területjelölést. Állítólag a felborult hormonháztartása miatt. Gondolkozom egy cica örökbefogadásán (ismerős cica, gazdái nem élnek, a család eteti), nem tudom, hogy lány vagy fiú. Most kb fél éves és kertes házban él, én pedig lakásba vinném. Tanácsok? Tapasztalatok? Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook