Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » it gondoltok az eredményeimről? Van inzulinrezisztenciám? fórum

it gondoltok az eredményeimről? Van inzulinrezisztenciám? (tudásbázis kérdés)


13. Eni86
2014. máj. 28. 12:53
Azt mondta, azért nem jó a TSH-m, mert jódozott sót, illetve multivitamint fogyasztottam, amiben szintén jód van, így becsapva az eredményt. Ma voltam nála megint, és mivel nem múltak el a tüneteim(hajhullás, kézszárazság, puffadás) emelte a letrox adagomat, és meglepődött milyen jók az eredményeim, ahhoz képest, hogy PCO-s vagyok. Azt mondta, hogy a pajzsmirigyemen a 4 mm-es göb az erőlködéstől van, mivel alulműködik. Ha helyre hozza a működését a prolaktin szintem is helyre áll majd. Az enyhe IR-re pedig azt mondja nem kell gyógyszer, csak 120gramm szénhidrátnál ne egyek többet naponta. Amúgy eddig se ettem finomított dolgogat, cukrot, krumplit, tésztát stb. Nagy ritkán ettem zabot, basmati rizst, inkább zöldségeket, gyümölcsöt eszek a hús mellé. 3 hónap múlva megismétli majd a vizsgálatokat.
12. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Eni86)
2014. máj. 28. 10:59

ne kalóriát számolj , hanem lassan felszívódó szénhidrátokat egyél, halat, barnarizst, kölest, zabot, alakort,, hajdinát, stb.. sok zöldséget, gyümölcsöt


és soha többé ne szedj fogamzásgátlót! Nem mindenkinek viseli el a szervezete, valakinél sajnos hatalmas károkat csinál


A TSH-d teljesen jó teherbeeséshez. A többit szerintem elég nehéz értékelni, ha nincs is ciklusod!

Én a helyedben nem szednék semmit, főleg hormonokat nem, csakis a táplálkozásomon változtatnék.



SOk sikert!!

11. Eni86
2014. máj. 27. 22:41
Köszönöm a biztatást, igyekszem! :)
2014. máj. 27. 22:36
Kitartás neked. Nekem ennél 1000x rosszabb eredményem volt, ráadásként endometriózisom is volt, amivel műtöttek + még autóimmun pajzsmirigybeteg is voltam már akkor is és nehezen, de teherbe estem.
2014. máj. 27. 22:36
nincs
8. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Eni86)
2014. máj. 27. 22:35

A magas prolaktin is okozhat ilyesmit.

Nincs tejcsorgásod? bocsi az intim kérdésekért, de sajnos ez ezzel is járhat.

2014. máj. 27. 22:34

Úgy szokták mondani, hogy 5 alatt jó az éhgyomri, és a terhelt nem lehet több az éhgyomri ötszörösénél. Szerintem ez még azért nem rossz eredmény. Figyelni kell arra, hogy 5x egyél lassanfelszívódót. Legyen meg a napi ch bevitel. Nekem fogynom kellet, így 160-180 g ch-t fogyasztok naponta, amivel fogytam is. Szóval neked mehet szerintem a 180g-200 is ha sportolsz mellette és nem kell fogynod.

A súlyzós edzés még csodákra képes. Mármint az inzulinra pozitív hatással van.

De egyébként ez az eredmény nem lehet akadálya a teherbeesésnek, csak vigyázni kell, hogy ne romoljon.

2014. máj. 27. 22:33
Holnap megyek vissza endokrinológushoz, kíváncsi leszek mit mond.
2014. máj. 27. 22:30
szerintem nincs peteérésem, hisz menzeszem sincs:(
2014. máj. 27. 22:30
6 éve sportolok rendszeresen, oda figyelek az étkezésre(kalóriát, makrót is számolok), így is van rajtam 4 kiló felesleg (ami megmaradt a 10-ből). Fogamzásgátlót váltattak velem 1,5 éve ami hatására 2 hónap alatt 10 kilót híztam, aknés lett az arcom, nem volt vérzésem fél évig.
2014. máj. 27. 22:16
Peteérés követés jó lenne, meg progeszteront sem ért nézni ösztrogénnel.
2. Zebra25 (válaszként erre: 1. - Eni86)
2014. máj. 27. 22:15

A prolaktin emelkedett, azt kezelni kell. Én az 1,9-es tsh-t nemlátom szörnyűn rossznak. 2 alatt szerintem normális, de a doki biztos jobban tudja.

Szerintem az inzulinoddal nincs nagy gubanc, egy kis diéta és mozgás és ennyi. Fogynod kell esetleg?

2014. máj. 27. 22:09

Sziasztok! Tavaly szeptemberbe tettem le a fogamzásgátlót, azóta nem volt normális menstruációm. Ciszták alakultak ki a petefészkemben, a nőgyógyász már ekkor megállapította, hogy ez pcos. Norcolutot írt fel, hogy megjöjjön, aminek hatására 25 napja megjött. Endokrinológushoz is elmentem, aki megállapította, hogy az 1,9-es TSH-m rossz, pajzsmirigy alulműködésem van, kiírt további vizsgálatokra amelyeknek következő lett az értéke:

(a hormonvizsgálat a nem létező ciklusom 14. napján készült)

Tesztoszteron totál 0,33 nmol/l (0,22-2,9)

Prolaktin: 589,50 mU/l (102-496)

LH: 1,3 U/l (ciklusfüggő)

FSH: 5,4 U/l (ciklusfüggő)

DHEA-S: 4,67 umol/l

SHGB: 49,18 nmol/l (58-110)


Glükóz 0perc: 4,6 mmol/l (3,4-6,1)

Glükóz 120perc: 4,6 mmol/l (<7,8)

Inzulin 0perc: 5,05 uU/ml (2,6-24,9)

Inzulin 120perc: 28,86 uU/ml


PM UH: 4mm átmérőjű, echoszegény, solid képlet a bal lebeny felső harmadán.


Mit gondoltok az eredményeimről? Van inzulin rezisztenciám? Az alacsony LH-t mi okozhatja? Babát szeretnénk, már 28 múltam, félek esélytelen a dolog. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook