Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Iszonyatos csalás a telefonhívásokkal fórum

Iszonyatos csalás a telefonhívásokkal (beszélgetős fórum)

1 2 3
29. 07c4794583 (válaszként erre: 28. - Ivettke85)
2011. jún. 29. 22:55
mondjuk egy komplett gépjármű hogy lenne a kezedben? :D
28. Ivettke85 (válaszként erre: 25. - 07c4794583)
2011. jún. 29. 22:53
én meg addig nem fizetek amig a kezembe nincs amit megveszek:)
2011. jún. 29. 22:51
Igen,sajnos az idősek vannak kitéve a legtöbb csalásnak,mert a jó beszélőkéjű emberkék bármit be tudnak adni.
26. Gagababi (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2011. jún. 29. 22:49
biztos qurva jó beszélőkéje lehetett a nőnek..bár szerintem inkább az idősebbeket lehet így rávenni..
2011. jún. 29. 22:48

na meg eleve nem veszek/kapok senkitől semmit, amíg nem láttam


- a tulaj lapot

- az eladó arcát közelről

- a személyi igazolványát


2. pont sokat elárul :))

2011. jún. 29. 22:47
Űristen!!!Képes voltál ennyi pénzt vadidegeneknek befizetni???!!!
2011. jún. 29. 22:47

Kemény...


Gusztustalan szemét világban élünk...remélem majd egyszer ezeket a férgeket is jól átverik!

2011. jún. 29. 22:45
nem véletlenül nem hagyom hogy bármilyen számlát vonjanak a kártyámrol.majd én befizetem csekken.HA AKAROM.:)
2011. jún. 29. 22:45
Erre egy jó módszer van: soha semmit nem fizetni előre.
2011. jún. 29. 22:44
Én egy autós cégnél dolgoztam, és volt hogy nyereményautókat adtunk át, de nem kellett a nyertesnek fizetnie semmit. Max a biztosítást, azt sem előre.
2011. jún. 29. 22:42

Ha nyerek egy többmilliós audit, akkor igazán nem szükséges, hogy leverjék rajtam az x-százezres költségeiket. Nekem csak egy A3-asom van, ami az egyik legkisebb, és már az is 12 milliós kocsi.


Semmi értelme, hogy erre fizess be 120 000-et. Ha meg tudják engedni a nyereményt maguknak, mit szórakoznak ilyen kis összegeken? Eleve tök gyanús.

2011. jún. 29. 22:41
Így van, a bankban megtudják mondani hova ment a pénz
17. 3fcc53e39c (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2011. jún. 29. 22:41
és hagyták a bankban telefonálni???
16. Ivettke85 (válaszként erre: 14. - Fodraszeva)
2011. jún. 29. 22:41
megelöztél :)
15. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Fodraszeva)
2011. jún. 29. 22:40
Azért az döbbenetes, hogy az öreg hölgy felöltözik, lebattyog, netán elbuszozik a bankba, sorszámot hút, kitölt- átutal és mindvégig telefonvégen van a csaló!!
14. Fodraszeva (válaszként erre: 9. - Gyongyi0313)
2011. jún. 29. 22:40
A rendőrségen van az ügy. Ott azt mondták, hogy a számlaszámot is és a hívást is lenyomozzák minél előbb, annál jobb, mert akkor van esély, hogy megtalálják.
2011. jún. 29. 22:40
a rendörségen ha feljelentést teszel köteles a saját mobilvállalatod kiadni a hiváslistát.hiába hivott magánszámról nekik megvan milyen számról hivtak.persze nem biztos hogy megtalálod az illetőt de megéri megprobálni.valamint a banknál érdemes még probálkozni a bankszámlaszámmal amira átutaltad az összeget.mivel csalásról van szó és nagy érték nem nagyon tudják kikerülni.birosági ügy lehet belőle.
2011. jún. 29. 22:39

A férjemet egyszer azzal hívták fel, hogyha vesz egy feltöltőkártyák és bediktálja a sorozatszámot, akkor nyer valamit. Na, ő a rendőröket hívta, de azt mondták, hogy nem tudnak semmit csinálni. Persze nem vette meg a feltöltőt.


Tényleg nagyon oda kell figyelni! Én nem is szeretek idgen számot felvenni.

2011. jún. 29. 22:38
Sajna nem én fizettem be, hanem a nagynéném elment a bankba, de nem szólt nekem. Addig a nő vonalban volt vele. Ha véletlenül megszakadtak visszahívta őt. Ezt már utólag tudtam meg, amikor részletesen elmesélte az egészet. Ha résen lettem volna akkor lebeszélhettem volna őt, a befizetésről. De sajna az öregeket könnyen át lehet verni, de a fiatalokat sem nehéz.
2011. jún. 29. 22:37

Nagyon sajnálom ami veletek történt! :-(((

De! Egyszerüen fel nem tudom fogni, gogy értelmes felnőtt emberek hogy dőlhetnek be ilyesminek... Felhív egy vad idegen valami hablaty szöveggel és Te rohansz befizetni 120000 Ft-ot?! Nem értem...

2011. jún. 29. 22:36

Én is jártam így, "adómentesen nyertem+ 1.500.000 Ft-ot - amennyiben feltöltő kártyát vásárolok x összegben. Beszélt a srác - aki tudta az adataimat(lakcím, szig szám, szül idő, hely, anyja neve - én meg csak helyeseltem...)

Lényeg a lényeg, hogy vissza kérdeztem, hogy mi van akkor, ha igényt tartok a nyereményre, d nem töltöm fel a kártyám? A válasz ennyi volt, majd kinyomta a telefont: SZ*PÁS!


Tehát átverés...


Kedves Éva!


A banknál nem lehet utána nézni, hogy kinek a nevére ment a pénz? Meg a bank azonosító, hogy merre ment?

8. zéti (válaszként erre: 1. - Fodraszeva)
2011. jún. 29. 22:35
Szia! Én úgy tudom, hogy 24 órán belül visszamondhatod az utalást, esetleg érdeklődjetek a banknál.
7. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 4e1fcae85e)
2011. jún. 29. 22:34

ezt nem értem én sem!

Hogy fizette be a pénzt? Online? Nem is voltak internet előtt!

Akkor hogy? Míg elbandukoltak a bankba, addig a nő végig vonalban volt? Fura.

2011. jún. 29. 22:33
Áhhh már miket találnak ki? Utoljára azon akadtam ki, hogy az egyik ismerősöm ablakot rendelt, és 60ezer előleget kértek, a megbeszélt időpontban kb 2 héttel később szabadságot vett ki, és hiába várta az embert. A telefonon nem lehetett persze már elérni.
5. 328aadd89f (válaszként erre: 1. - Fodraszeva)
2011. jún. 29. 22:31
Nem semmi ez a sztori, köszi, hogy megosztottad! Próbálj megnyugodni, mert akkor sem látjátok viszont ezt a nem éppen kis összeget, ha ezen gyötrődsz.:( Sajnálom!!
2011. jún. 29. 22:30

Pfffffffffffffffff.....

Ilyet még nem is hallottam...

Azt nem értem, hogy amíg fizetted be a pénzt, végig telefonkapcsolatban voltál a nővel?

Hova fizetted be, automatába, vagy bankba????

2011. jún. 29. 22:30
Hát nagyon sajnálom. Hogy mik vannak mostanában. Az egyik utcabelimnek a nevére valaki 5 millió Ft hitelt vett fel, szegény is csak néz mint a moziban, hogy most mi van. Nem tudom, hogy lehet ilyenek megcsinálni??? Elképesztő.
2011. jún. 29. 22:29
Ajaj, ez nem hangzik valami jól :-((
2011. jún. 29. 22:25
Muszáj leírnom, ami ma történt. Egyszerűen nem térünk magunkhoz azóta sem. Csak a saját hülyeségünknek köszönhetően történt az egész. Azért írom le, nehogy még valaki bedőljön nekik. Ma délelőtt a nagynéném (aki majdnem anyukám) kapott egy hívást a mobiljára. Egy nagyon kedves férfi közölte, hogy olyan nagy szerencse érte őt, hogy nyert a T-mobile 20. születésnapja alkalmából egy VW-6-ost, vagy valami ilyesmit, de azt külön kiemelte, hogy ez egy 6 milliót érő autó. Szumma szummárum, egy csomó kérdést feltett neki, míg közölte, hogyha nem hiszi el, nézzen utána fent a neten, mert még hirdetik is az akciót. Természetesen a közel 70 éves nagynénémnek otthon nem volt internetje. Engem hívott, de mivel pont dolgoztam, csak átszaladtam hozzá 2 percre. Igazából egy kissé gyanús volt a dolog, de mivel az egyik szomszédunk is nyert (meg is kapta) egy audit, így hittem a mesékben. Persze nekem nem volt hajlandó a kedves férfiú semmilyen információt adni. A nagynéném meg nem tudta elmondani a dolgot. Megszakadt a vonal, erre egy nagoyn kedves hölgy hívta vissza, aki elismételte az egész monológot, hogy megnyerte a kocsit, és tuti, nézzünk utána a neten (nagyon bánom, hogy nem tettem meg!! ) Siettem vissza dolgozni. A lényeg, hogy be kellett fizetni 120 000 forintot a K&H banknál a megadott bankszámlaszámra a csaj természetesen végig vonalban volt, nehogy "véletlenül" felhívjuk az ügyfélszolgálatot. Továbbá gyanús volt, hogy magántelefonról hívott, de mivel engem tényleg hívtak a szolgáltatómtól magántelefonról mikor elcsúsztam a számlámmal, így annyira nem foglalkoztam vele. Természetesen, mikor a számlára került a pénz, akkor hirtelen megszakadt a vonal. Egyszerűen ezek vérprofik!!! SENKI NE DŐLJÖN BE NEKIK!!!!!! Azért kérték a pénzt, hogy az kocsit át tudják venni, iszonyúan meggyőzőek voltak. Ha jobban odafigyeltem volna, akkor ez nem történik meg. De egyszerűen az égiek is ellenünk voltak. Próbáltam a saját telomról hívni az ügyfélszolgálatot, de mivel nem vagyok T-mobilos, így kapcsolgatott ide-oda és 10 perc után közölték, hogy kérik az ügyfélkódot, ami nekem nem volt. A nagynéném nem ért a telefonokhoz, így nem nagyon tudott mit csinálni. Végül sajna hamar leesett, hogy tulajdonképpen kirabolták őt. Egyik rendőr ismerősömet hívtam, hogy most mit csináljunk? Az ő javaslatára feljelentést tettünk, megadva mindent. Szégyen ide, szégyen oda, de most már késő. Sem a rendőrségen, de most utólag én sem értem,hogy lehettem ennyire bolond, máskor még 5000 forintnál is hezitálok. Nem az én pénzem volt, de nagyon kiborított az eset. Ilyet tenni 2 nyugdíjas emberrel!! Ráadásul megakadályozhattam volna, ha résen vagyok!!! Kérek mindenkit, nehogy bedőljön a nyereményeknek!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook