Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolaválasztás - ingyenes az oktatás, vagy milliókba kerül? fórum

Iskolaválasztás - ingyenes az oktatás, vagy milliókba kerül? (beszélgetős fórum)


5. fnagyzs (válaszként erre: 1. - Pajola)
2010. márc. 24. 16:10

Biztos vagy abban, hogy a magániskolákban több törődést és odafigyelést kapnak a gyerekek? Már ne is haragudj, de mire jó az irányorientált oktatás egy kisgyermeknek, aki még talán tinédzser korban sem fogja tudni mit is szeretne kezdeni majd magával a nagyvilágban?

Személy szerint ismerek olyan gyerekeket, akik kizárólag azért járnak magániskolába, mert az állami iskolákból sorra kirúgták őket és már nem vették fel sehova, így apucinak nem maradt más, mint ez az út. Még jó, hogy volt miből kiperkálni azt a pénzt, amit amúgy sem biztos, hogy az ott dolgozó tanárok, pedagógusok zsebébe tömködnek, mint ahogy azt képzeled.

2009. máj. 15. 20:07
Ja, hogy a témához is hozzászóljak. Az állami iskolákban lehet találni(nem is nehéz) kis létszámú osztályokat működtető intézményeket, változatos alternatív pedagógiákat kínálva, aranyos tanítókkal. De persze szét kell nézni. Azért mert sokat fizetsz valamiért nem biztos, hogy a legjobbat kapod.
3. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Pajola)
2009. máj. 15. 20:03
Azért ezt így kijelenteni, hogy alulfizetett nem gyerek szerető tanítók...Nagyon durva.Aki alulfizetett az szerinted utálja amit csinál? Éles logikára vall. Hiszen ha nem imádnám a gyerekeket, akkor miért nem csinálnék olyat , amivel többet lehetne keresni. 1 egyetem és egy főiskola után talán mást is el tudnék végezni, de én mégis a tanári munkám mellett maradok, persze puszta önsanyargatásból..mert nyilván utálom a gyerekeket.
2. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Pajola)
2009. máj. 15. 19:47

Millóan megbírkóztunk veled együtt az állami iskolák morcos tanítóival,a tananyaggal és a tempóval.Nem hinném ,hogy általánosítani kellene,hogy a sima iskolákban ,alulfizetett fáradt és nem gyerekszerető tanítók vannak.

A tanári,tanítói állás,hivatás.

Aki ezt szívvel ,lélekkel űzi,azt nem érdekli a pénz ,csak a gyerekek.Én így gondolom.

Igazi tanítókkal ,pedig itt is ,és ott is találkozhat a gyermek,a magán iskolák nem zárják ki azt a lehetőséget ,hogy nem épp "jó" tanárt fog ki a gyerek.

Én így gondolom.

2009. máj. 15. 19:40

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni ismeri-e valaki a Budaspest X.kerületi

Szivárvány általános iskolát és magántanodát?

Milyen előnyei és hátrányai vannak az egésznapos és kicsit szabadabb, de irányorientált oktatásnak? A 10 - 12 fős osztályok tanulói több törődést és odafigyelést kapnak, a jobb tanulók még jobb eredményeket érnek el, a gyengébbek pedig jobban fel tudnak zárkózni.Milyen összegű tandíjak és plusz hozzájárulások elfogadhatóak egy alapítványi iskolában történő tanuláshoz ? Tudok olyan alapítványi iskoláról is ahol 120000 Ft a havi "tandíj" / ! / Mi erről a véleményetek, vagy "jobb" a 30 fős osztálylétszám a fáradt, alulfizetett, olykor nem éppen gyerekszerető tanítóval ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook