Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Baj van, mit tehetek? Iskolaváltás szeptemberben fórum

Baj van, mit tehetek? Iskolaváltás szeptemberben (tudásbázis kérdés)


14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Pteri)
2022. szept. 24. 15:07
Külső gyakorlat kezdődött neki és 6 alkalom után úgy érezte,hogy ez nem neki való ezen kívül nem történt semmi megkerdeztem .más irányba szeretne indulni és mint anya támogatom és úgy néz ki ,h hétfőn átiratjuk egy masik iskolába..Az biztos ,h csak mosogatt a gyakszin és lehet az vette el kedvèt
13. Csillagszem38 (válaszként erre: 3. - Mimóza07)
2022. szept. 23. 21:58
Basszus!!!
12. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 23. 21:52
Elég furcsa, hogy egész nyáron nem jutott eszébe. Megkérdezném, mi történt 3 hét alatt, lehet, hogy bántották a suliban.
11. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. szept. 23. 09:49
Cukrász szakmànàl gèprajz ès labor biztos van az első 2 èvben.
10. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 07:53
A mai fiatalok mernek lépni. Támogasd, bárhogy is dönt. ❤️ 😉
9. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 22. 07:20
Szerintem az a lényeges képzés, hogy iskolán belül akar szakot váltani, vagy egy másik iskolába átmenni. Az első gondolom egyszerűbb, a másik meg tantárgyi kérdés, ha ugyanazok, akkor gondolom eredmény alapján esélyes hogy átveszik, ha az újban más tantárgyak vannak, akkor annak lennének felvételi követelményei, ami szerintem évkezdés után már nem hinném, hogy működik.
2022. szept. 21. 21:56

Ha ilyen helyzetben lettem volna, akkor biztos, hogy átbeszéltem volna vele, hogy végezze el amibe bele kezdett és utána menjen mást tanulni.


Ha viszont, valóban van lehetőség még ilyenkor váltani, akkor mondja meg, hogy mit szeretne és át kell íratni.


Amikor én jártam szakmunkásba, akkor 3 éves volt, és már az elsőtől tanultuk a szakmát, azaz nem csak alapozás volt, hanem a konkrét szakma elméletben és gyakorlatban is.

A jelenlegi szakmunkásképzőket nem ismerem, de ha valóban nem tanulnak szakmát az első 2 évben, akkor nem lesz lemaradva egy másik szakmánál, így nem lehet gond a váltás....

7. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 21. 20:44
És mit szeretne helyette?
2022. szept. 21. 20:06
Egyebkent fura hogy bajnak titulálod. Miert baj az ha a gyereked más is érdekli, nemcsak a cukrászat?
2022. szept. 21. 19:59
Jelenlegi iskolarendszerben megteheted. 2 osztály az alapozás, csak 3.tól van szakma. Tud váltani. Támogasd 😉
2022. szept. 21. 19:53
Ha mas érdekli, hagyd hogy járja a saját útját. Hogy kibontakoztassa a tehetségét. 14 évesen még nem mindig tudja az ember mi akar lenni.
2022. szept. 21. 19:51
Én 3-ban voltam így, gimiben. Rájöttem hogy a valasztott szakma nem nekem való. Mondtam anyaméknak hogy ez van. Meg hogy átakarok menni sportosztalyos gimibe. Nem engedték. Elbactak az életem. De szeretem őket amúgy.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 21. 19:46

Lehet vele beszélni,,,vagy legalább ötletelni ,,hogy mit is szeretne.

Egyet nem engednék ,hogy üresjáratban fusson.

2022. szept. 21. 19:19

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni,mit tehetek/tehetünk.?

A 15 éves fiam 2. Cukrász tanuló nagyon jó tanuló 4,8

Elèmàllt és azt mondta ,hogy nem szeretne Cukrász lenni .Holnap megyek az iskolába,hogy mit tudok ilyenkor lépni...Kérem!!!! a már pedig csinálja amit mondok dolog nem működik,volt már valakinél így? Nagyon megköszönnèm a jó tanàcsokat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook