Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Iskolai zsarolás? fórum

Iskolai zsarolás? (beszélgetős fórum)

2013. jún. 5. 09:55

Ez elég régi indítású téma, de ma is nagyon aktuális.

Én úgy gondolom, hogy oda kell figyelni a gyerekekre akár enyém akár másé és szólni kell a szülőknek, pedagógusoknak, hogy figyeljenek oda. A gyerektől otthon meg lehet kérdezni, hogy sima kölcsön volt-e vagy valamilyen atrocítással egybekötött pénz kicsikarás. Sajnos ez is egyre gyakoribb.

Egyébként én úgy gondolom, hogy súlyos ezrekkel ne menjen a gyerek iskolába. A pénz nem boldogítja, nem okoz neki örömet, csak kiteszi magát egy csomó kellemetlenségnek.

A szülő nem kérdezi meg, hogy mire kell ennyi pénz? Csak úgy adja???????????????

7. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 4c07880d46)
2010. okt. 30. 15:40
Először az osztályfőnökkel beszéljenek. Mivel igen nehéz az ilyesmit bizonyítani, ill. tetten érni, nagyon fontos a diszkréció. Akár a fiatalembert sem ártana felkészíteni az ilyen várható "támadásra".
2010. okt. 30. 13:13
Tehát az a véleményetek, hogy ez már nem magánügy, hanem tovább kell menni...Én is ezt tanácsoltam az anyukának.
2010. okt. 30. 11:32
Szomorú,hogy egyáltalán ilyen előfordul!Szóljon mindenképp az iskolában,és ha nem változik menjen a rendőrségre!Ezt nem lehet csinálni!!!!!!
2010. okt. 30. 11:10
Lépéseket kell tenni a dolgok ellen ha tudomása van a szomszédnak ilyen esetről szóljon az igazgatónak akik figyelni fognak mi folyik a szünetekben.Szerintem minden gyerek megérdemli a védelmet,nem csak a sajátom.Nem tudom miért fél az anyuka?Nyápic a fia?Egy egészséges önérzetű gyerkőc már nem hagyná magát.Nincs barátja?Bizalmat gerjesztjen a gyerekben az anyuka lehet,hogy feleslegesen fél.
2010. okt. 30. 11:07
Ők még nem tudnak róla, tegnap tudtuk meg, a szünet előtti napon.
2010. okt. 30. 11:06

És hol van ilyenkor az osztályfőnök,iskolaigazgató????


Elsősorban őket kellene a dologról értesíteni.

2010. okt. 30. 11:00
A szomszédasszonyom aggódik a fiáért! A srác osztályában (10. osztályos egy szakközépben) az történt, hogy 2 fiú kért egy harmadiktól 10 ezer Ft-ot, pár hete, és azóta se adták meg neki. Az anyuka fél, hogy megteszik az ő fiával is. A kérdés az, kinek kell szólni, kitől kell segítséget kérni, mert ki tudja, mióta megy ez már az oszályban, s ki tudja, mivel vették rá a fiút, hogy adjon pénzt. Tudtommal ez bűncselekmény. Vagy eltúlozzuk, felfújjuk? Van köztetek jogi szakember, rendőr, pedagógus?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook