Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelmi zsarolás fórum

Szerelmi zsarolás (beszélgetős fórum)


2009. máj. 29. 20:03
No,meg nem halt,kb. másfél órája írt sms-t...:)De a döntésemhez tartom magam.
21. aa66d84753 (válaszként erre: 20. - Satine_)
2009. máj. 29. 13:56
Szegény fiú! Én sajnálom! Nyilván a rossz családi körülmények miatt is lett ilyen "érzékeny". Persze van aki egyszerűen hülyének hívná, de akkor is én inkább sajnálom, mint megvetem a viselkedése miatt. Nem tanulta meg azokat a normákat, amiket ilyen helyzetben tudna alkalmazni. Szerintem ha ilyen volt a családi helyzete, akkor biztosan sokat szenvedhtett kisgyerek korában is. Persze, akkor sem neked kell megoldani! Csakhát "belecsöppentél" ebbe a helyzetbe.... Hát bízzunk a legjobbakba, hogy képes lesz egyszer találni valakit, aki mellett le tudja élni az életét, természetesen ehhez neki is kell tennie!
20. satine_ (válaszként erre: 19. - Aa66d84753)
2009. máj. 29. 13:49
Nos több,de ott sem egyszerű a családi helyzet,van ráadásul egy 8 éves kisfiú is,az öcsi...de apukával elváltak,aki agresszív volt,kurvázós és valszeg a barátomon is levezette olykor a dühét meg anyucin is. Erről persze nem igazán beszélt barátom,ami számomra azt jelenti,hogy még mindig nem rakta helyre magában.Vannak még cifra dolgok a családban,lényeg,hogy ki kellene törnie abból a környezetből,volt melója,jópár hónapja nincs és..hogy is mondjam,cseszegettem ezzel én is eleget,de úgy gondolom igenis rajta múlik,hogy találjon állást,főleg így Bp környékén. (itt szerintem csak könnyebb mint vidéken,nem?) Úgy,hogy már anno több dologba is belekóstolt munka terén. Anyuját mikor hívtam el volt foglalva munkával,nekem ő amúgy is olykor túl szórakozottnak tűnik..pedig jópár dolgot komolyan vehetne még,főleg ha tanult a saját hibáján.(szenvedés a házasságban) Én most többek között próbálom azt is megtanulni,hogy nem az én dolgom mindenkit megmenteni :)
19. aa66d84753 (válaszként erre: 18. - Satine_)
2009. máj. 29. 13:21

Megértelek! Sajnállak, mert nem könnyű! Nincs más választásod szépen "ki kell hátrálni" ebből a kapcsolatból és reménykedni, hogy jön valaki más, ill. rendeződnek a problémái valamilyen szinten. Nem tudsz világmegváltó lenni, nyilván. Mindenkinek megvannak a saját bajai.

Megjegyzem, azért az anyukáját nem nagyon értem! Hogy lehet úgy reagálni, hogy "volt már neki ilyen"! Elhiszem, de egy anya akkor sem mondhat szerintem ilyet, neki mindenkor a gyereke mellett a helye! Ha öngyilkosági kísérlettel bekerül a kórházba, vagy meghal, akkor is így reagál?! Szerintem neki több dolga lenne mint neked!

18. satine_ (válaszként erre: 16. - Aa66d84753)
2009. máj. 29. 13:15

Nos,eddig is próbáltam neki segíteni,ugyanazok a bajok megvannak mint eddig,problémám nekem is van,szakemberhez járok,szóval tudok minden ilyesmiről..volt,hogy nagy nehezen elfogadta a segítségem,de máskor megint jött az önsajnáltatás és a "nekem nem sikerül semmi" érzése kb. Mármint részéről.Tudom,hogyha így dönt nem én leszek a hibás,főleg úgy,hogy..anyuját is felhívtam tegnap,aki dolgozott,messze,éjjel nem ment haza emiatt és azt mondta telefonban,hogy ne vegyem komolyan volt már ilyen ..:O Aztán azt már cska nem bírtam ki,hogy beszóljak neki a telefonban,hogy ugye azért tudod,hogy ez így nem normális?

Úgy összességében meg már sajnálni tudom emiatt és már biztosan nem kezdeném vele újra.

2009. máj. 29. 13:13
akkor sincs semmi ha megteszi.
16. aa66d84753 (válaszként erre: 1. - Satine_)
2009. máj. 29. 13:07
Szerintem is "csak" figyelemfelkeltés. De azt kell vele megértetni, hogy ha ezzel zsarol, akkor sem tudsz vele lenni, mert nincsenek már olyan érzelmek amik összekötnének vele. Azt meg nem várhatja el, hogy engedve a zsarlásnak, csak ezért maradj vele. Viszont szerintem azért komolyan is kell venni, mert ha mégis megteszi, (még ha nem is te lennél a felelős), lehet benned alakulni ki egy lelkiismeretfurdalás. Nyilván neked nem lenne jó! Szerintem beszélgess el vele, hogy más területen ahol problémái vannak megpróbálsz neki segíteni, (ha tudsz) mint barát, vagy kérjen szakember segítségét. Hiszen elképzelhető, hogy tényleg összejött neki minden és nagy bajban van, úgy gondolja nincs értelme, hogy éljen. Mindenkivel megeshet, hogy így gondolja, attól még nem biztos, hogy rossz ember!
2009. máj. 29. 13:00
Hú,most olvastam amit írtatok,köszi mindenkinek. :) Tegnap riasztottam szüleimet,mert nem kerültem még ilyen helyzetbe és nem igazán tudtam beszélni,persze mondtam neki, hogy ettől senkinek se lesz jobb és tényleg vége van,stb. fogadja el és szedje össze magát,talpra tud állni,stb. Nem engedtem a zsarolásnak,egyébként is már jópár hete húzódott az egész,tudtuk,hogy nem jó a kapcsolat,vártunk még,lesz-e változás (főleg ő részéről),nem lett és megmondtam nincs több esély,adtam már eleget,csernusosan pedig "nem csinálok többé segget a számból". Bízom benne,hogy neki is csak a szája járt. :)
14. 88e297a0b8 (válaszként erre: 13. - Sznebk2)
2009. máj. 29. 12:50
Jól tetted!
2009. máj. 29. 12:48
Ja és fontos: nem reagáltam soha a hülyeségeire, csak akkor az egy alkalommal, amikor elkapott suli után, hogy nézzem meg a kezét.
2009. máj. 29. 12:48

Volt ilyen barátom, de nem volt komplett, még direkt közel is állt, mikor jött a metró, hogy ő bizony leveti magát. Mondanom sem kell, nem tette meg. (Kijutott nekem a bolondokból:))


Egyetértek a többiekkel, csak manipulálni szeretne, ha viszont nem, az csakis az ő felelőssége, nem a Tiéd. Joga van megölni magát, de nincs joga ezzel másban félelmet kelteni.


Még egy dolog, akkor lenne talán kis "felelősséged" ha látnád pl. egy barátnődön, hogy teljesen kikészült, de nem panaszkodik senkinek, Te meg elmész mellette.

2009. máj. 29. 12:47
Nálam megtette a marhája annak idején. Felhívott a barátja, hogy itt, meg ebben akórházban van, mert mérget ivott. Aztán megvárt suli után, nyakig bekötve akeze, hogy felvagdalta az ereit. (tényleg) Szemébe néztem, mondtam, hogy sajnálom, hogy így alakult, elhiszem,hogy szeret, de nem fog működni, de ezt már megbeszéltük. Ne tegyen magával olyat,ami neki fáj,mert ettől nem fogok hozzzá visszamenni. Aztán volt egy nagy botrány a házunknál, aztán csend lett. 2 év múlva felhívott, hogy bocsánatot kérjen. (most neki van ilyen zsarolós barátnője és tudja, hogy én mit éreztem akkor.)
2009. máj. 29. 12:46

Voltam már ilyen helyzetben, nehéz, de le kell tojni. Nagy igazság, de aki fenyegetőzik vele, az soha nem teszi meg...

Nehéz dolog, nehéz döntés, de mindenki a SAJÁT életének kovács. Ergo ne te legyél boldogtalan amiatt, hogy a másik ne legyen öngyilkos. Úgysem teszi meg...

9. csimby (válaszként erre: 1. - Satine_)
2009. máj. 29. 12:45
Én voltam ilyen helyzetben. Nem sikerült neki, de megpróbálta.... Iszonyú erős gyűlöletet váltott ki bennem!
8. Dorka0027 (válaszként erre: 1. - Satine_)
2009. máj. 29. 12:42
Semmiképp nem szabad engedni a zsarolásnak, de szerintem se teszi meg az, aki mondja.
7. Myrthil (válaszként erre: 1. - Satine_)
2009. máj. 29. 12:41

Ne foglalkozz vele, mert általában csak a szája nagy. Lelkiismeret-furdalást akar nálad elérni, hogy sajnálatból maradj vele.

Viszont ez a kapcsolat már úgy sem fog működni....

6. spinneli (válaszként erre: 1. - Satine_)
2009. máj. 29. 12:40
ha öngyilkos lesz az a saját felelősége, gyenge eszköz gyenge emberektől, ne foglalkozz vele.
2009. máj. 29. 12:39
Általában nem szokták megtenni.Bűntudatkeltés,manipulálás.Nem szabad hagyni.
2009. máj. 29. 12:39
Tudatosítani kell magadban, hogy bármi rosszat tesz maga ellen az nem a te felelősséged, hanem az ő döntése. Ha normálisan váltok el, nem kínzod őt, akkor nem szabad, hogy bántson a lelkiismeret.
2009. máj. 29. 12:37
Aki mondja az általában nem teszi meg...
2009. máj. 29. 12:37
Próbálj kiméletesen elválni töle.Pl. szüneteltesd a kapcsolatot.Utánna meglátod komolyan gondolja-e.
2009. máj. 29. 12:34

Sziasztok.

Kiváncsi lennék mi a véleményetek arról,ha szakításkor valakit azzal zsarolnak,hogy öngyilkosok lesznek? (mert nem csak a szerelmi,de az élet más területén is sok dolog összejött az illetőnek)

Esetleg honnan lehet felismerni,hogy komolyan gondolja az illető,vagy csak önsajnáltatás,figyelemfelkeltés,meg ilyesmik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook