Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolai szamárpad fórum

Iskolai szamárpad (beszélgetős fórum)


20. pteri (válaszként erre: 1. - Dcb17de616)
2020. okt. 10. 17:10
Én is ültem szamárpadban , nem lettem lelki sérült. Szoktam mesèlni a gyerekeknek ilyeneket és nevetgélünk rajta.
2020. okt. 10. 14:16

Nálunk volt szamárpad. 90-es évek. Állandóan ott ültem. Vagy kint a folyosón. Nem voltam valami jó gyerek. A csúcs az volt, amikor a legrosszabb gyerekkel a tanár orra előtt ültünk egész évben. Nem lettünk jobbak, pedig akkor még elfenekelés is volt, de azon is csak röhögtünk. Főleg amikor nem minket fenekeltek el 😃


A padtársam ráadásul szerelmes volt belém, ezért állandóan cukkolt. Én meg vissza adtam neki. Repkedtek a nyaklevesek és az intők. Nagyon szigorú tanárnőnk volt.


A legviccesebb emlékem 99-ből, amikor az első padra ceruzával felrajzoltam egy ocsmány szörnyeteget és a padtársamra fogtam. A nagyoknak mellett jönni lesikálni, mert olyan nehezen jött le. Engem közben agyon dícsértek, hogy milyen gyönyörű tiszta az én részem a padon. Úsztam a dicsfényben. Utána a padtársam meg akart verni. 😃


De jó nosztalgiázni 😊

18. Bless the child (válaszként erre: 4. - Dcb17de616)
2020. okt. 10. 10:53
Kb 40 éve én is ültem párszor, nagyon nem hatott meg a dolog
17. 8d00a82c06 (válaszként erre: 16. - Epresturmix)
2020. okt. 10. 10:09
Nem hát, csak mostanában ha csak rászólnak a gyerekre a szülőknek habzik a szája...
16. Epresturmix (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2020. okt. 10. 10:06
Nálunk általában azokat ültették oda, akik beszélgettek órán. Úgy gondolom ez nem egy nagy bünti, ami élete végéig megnyomorîtja lelkileg.
15. andi6020 (válaszként erre: 4. - Dcb17de616)
2020. okt. 10. 10:00

Nem hiszem, hogy meghatna ez bárkit is.

Az meg sem fordult a fejedben, hogy okkal ültetnek oda valakit?

2020. okt. 10. 09:58
Hajdanán...danán... nálunk az első pad volt a "bünti".Sajnos én mindig ,mint "jobbitó" kerültem oda.A 8 év ált.iskolai életemből 6 évet fiu padtárssal töltöttem,mert ,hogy én jó kislányka voltam.Bevallom nem volt mindig harmónikus a dolog,de azt is le kell írnom,hogy az a 3 fiú mai napig is megszólit,érdeklődik utánam.Úgy látszik,legalább ők nagyon jónak látták azokat az éveket.
13. Epresturmix (válaszként erre: 12. - 8d00a82c06)
2020. okt. 10. 09:56

😁😁😁

Én most vagyok úgy, hogy nem szeretem ha ketten dolgozunk, mert szeretem a saját tempómat tartani. Kifejezetten utálom amikor tandemben vagyunk vagy hatan. Brrr...

Csak nem mondhatom a főnökömmel ezt így meg, akkor sem ha jóban vagyunk. Nem szeretném ha azt gondolná, nem tudok csapatban dolgozni, vagy utálatos vagyok. Szerencsére ritka amikor így kell felállnunk. 🙃

12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2020. okt. 10. 09:52

Én pedig külön kértem, hogy ne legyen padtársam, vagy hadd üljek a szamárpadba, mert egyik majomra sem vagyok kíváncsi.

Már akkor antiszociális voltam.

11. Epresturmix (válaszként erre: 10. - 8d00a82c06)
2020. okt. 10. 09:50

Én is ültem szamárpadban elöl. Hetedikben az óráról is kiküldtek egyszer. Aztán volt egy tanárom aki azt mondta, hogy én meg a barátnőm ha kijârom a nyolcat rögtön szülünk vagy 5 gyereket (mindezt azért, mert ki volt festve a körmünk és nem voltunk jó tanulók, fiúk jobban érdekeltek minket) Nos, nekem azóta sem jött össze, ő viszont már a túlvilágra itta magát. :)

Nem tudom melyikünknek jobb. :)))))

10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2020. okt. 10. 09:44
Igazad van!
2020. okt. 10. 09:42

Az én időmben is volt. Minket nem hatott meg. Betti néni favonalzóval körmöst is osztott ha úgy volt. Leìratta 1000x velem a tankönyvet, mert két kv-val mertem leírni. :D

Amúgy 90' évekről beszélek. Nem hagyott bennem mély nyomot. Ez a szamárpad ez röhej amúgy is. Nem kellene belőle ekkora ügyet csinálni. Már csak azért sem, mert a mostani gyerekekkel úgy bántok mint a mimózavirâggal. Ezért gyengék.

2020. okt. 10. 09:35

A lányom sulijában nincs szamárpad. Ahonnan elhoztam, ott volt.

Fegyelmezés van, de megszégyenítés nincs.

Ha nagyon nem lehet bírni egy gyerekkel akkor kiküldik a folyosóra lenyugodni.

2020. okt. 10. 09:27
Nem is tudom, mi ez. Nekünk -hárman voltunk-, és gyerekemnek sem volt soha ilyen eseménye. Jutalmat szoktunk kapni bizonyítványosztáskor, nekem ez az "egész évben fenyíteni kell" abszolút hihetetlen kategória.
2020. okt. 10. 09:25

A gyermekem szerintem érteni fogja ha nem is rögtön.

Próbálom előtte lazán kezelni.

Rákérdeztem a tanítói csopiban, még nem kaptam választ. Csak így is alacsony gyermekem önbizalma, én tartok ettől a "rendszertől", pláne hogy ilyen önkényes azaz szülőket meg sem kérdeztek róla.

2020. okt. 10. 09:18

Én erre csak egy történetet mesélek el.

A fiam elsős volt általánosban és kapott egy intőt.

Boldogan újságolta hazafelé, hogy képzeljem el, kapott 1 intőt!:DDD


Nem tudta, hogy ez nem jó dolog, mert mint kiderült sosem beszéltünk erről;)


A következő évek alatt összeszedett azért évente legalább 1 intőt, de az sem rendítette meg túlságosan. Valószínű, hogy azért, mert bár elbeszélgettünk mindig arról, amit tett, de én ezért nem büntettem...


Gondolom a szamárpadról hasonló ismeretei lehetnek a kicsiknek. Őket már nem köti le a Kincskereső sem, mert azt sem tudják, hogy miről van szó benne....


Tehát, elavult már az szamárpad.



Ja, és azt is gondolom, hogy a gyerekeket le kell kötni a tanórákon és nem megbélyegezni/megszégyeníteni őket.

2020. okt. 10. 09:14
Gyermekem mondta itthon hogy behoztak egy padot és szamárpad a neve és odaültetik akiket a tanító mond
2020. okt. 10. 09:01

[link]


Ajánlom a kis cigánylány történetét.

Film is készült, hasonló címmel.


🤸

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dcb17de616)
2020. okt. 10. 08:49
Létezik még ilyen?
2020. okt. 10. 08:23
Milyen tapasztalataitok vannak tanítói fegyelmezésről az osztály előtt? Mi a véleményetek a szamárpadról alsóban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook