Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Írjátok meg negatív tapasztalataitokat a székesfehérvári szülészetről! fórum

Írjátok meg negatív tapasztalataitokat a székesfehérvári szülészetről! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
61. borbelya (válaszként erre: 59. - Drnéni)
2008. aug. 22. 14:41
Abszolút támogatom a kezdeményezést, ha gondolod szívesen alátámasztom pár gondolattal!
60. pemete
2008. aug. 22. 14:41
Nekem amúgy nagyon jó volt, hogy nem egyedül voltam 3 napig, hanem négyágyas szobában! Bár akkor meg ott lehetett volna velem a párom:) De ez így azért volt jó, mert nagyon aranyosak voltak a szobatársaim és ha más nem is ők megpróbáltak segíteni a szoptatásban, és nem éreztem magam annyira elhagyatottnak:(
59. drnéni (válaszként erre: 58. - Borbelya)
2008. aug. 22. 14:35

Sejtelmem sincs, valószínűleg semmit se ér, de ha meg se próbálom, akkor biztos, hogy nem történik semmi. Az osztályvezető egyébként tapasztalatom szerint (én egyetemi gyakorlatot is töltöttem az osztályon) érzékeny a betegjogokra, a pszichoszomatikus szemléletre, csak valószínűleg nagyon kevés a visszajelzés. Ezért gondolnám megpróbálni.

Egyébként szándékozom erről a fórumról idézni néhány történetet, idézetet a számára. Nem árt, ha az ember néha szembesül orvosként a páciensek moderálatlan véleményével.

58. borbelya (válaszként erre: 56. - Drnéni)
2008. aug. 22. 12:09

Inkább lehet meg kéne neki ezt a fórumot mutatni:)

Szerinted lesz valami belőle ha írsz neki?

Kiváncsi lennék mit szól hozzá.

57. pemete
2008. aug. 21. 20:21

Én is ott születtem 24 éve, és én is élek, de nem sokon múlt...

Sőt az a doki vizsgált meg a 40. héten akinél születtem! Onnantól kezdve véreztem is és másnap beindult a szülés! Ezúton is szeretném megköszönni Illikmann doktorúrnak a kíméletes vizsgálatot:(

56. drnéni (válaszként erre: 48. - Sena)
2008. aug. 21. 20:04
Ez nagyon jó gondolat! Asszem, írok Hagymásynak.
55. drnéni (válaszként erre: 37. - Zoárd)
2008. aug. 21. 20:02
A jelenség magyarázata egyszerű: a terhespatológia főnöke Orosz főo., aki rendet tart minden fronton, a gyerekágyon meg kupleráj van, főleg a császáros részen.
2008. aug. 21. 11:38

Sziasztok,


Én ott születtem 23 évvel ezelőtt. És még élek, csak a fülemet összetörték.. :) Ilyen bénán állnak a porcikák ott felül..


Öcsém is ott született, ő épp.

53. pemete (válaszként erre: 52. - Sena)
2008. aug. 21. 11:36
Hát igen az ágyak azok elég izgalmasak! Szerintem azért ilyen hogy ne akarj sokáig ott lenni! Hamar szedd össze magad és menekülj:)
52. Sena (válaszként erre: 49. - Borbelya)
2008. aug. 20. 21:49

Volt aki besétált és kijelentette hogy nem érdekli ha szólnak a nővérek. Eszébe se jutott hogy nem a nővéreket zavarja. Meg hát minden látogató bekukkant az ajtón amikor megérkezik.

A vizit nálam is ennyi volt, hogy megkérdezték hogy vagyok. De igazából nem is bántam hogy nem akart senki odalent "matatni"

Amit utáltam a kórházban az az ágy volt amin még terhesen feküdtem az utolsó szobában. Iszonyatosan kényelmetlen volt! Komolyan gondolkodtam rajta hogy lefekszem inkább a földre.

51. pemete (válaszként erre: 50. - Nyau82)
2008. aug. 20. 18:34
Én a dokikon már meg se lepődtem! Az hogy a magyvizit annyi volt, hogy bekukkantott, hogy hogy vagyunk, nem nagyon hatott meg. Az egész szülészet egy vicc!
50. nyau82 (válaszként erre: 48. - Sena)
2008. aug. 20. 15:23

jó az ötlet,az igazi megoldás az lenne,ha egy,max. 2 ágyas szobák lennének,és meg lenne határozva egy látogatási idő.szóval nem lenne olyan nagy forgalom.mert az elég zavaró.az anyukának olyankor pihenni kéne ,és a babájára hangolódni.és a szoptatás sem megy stresszmentesen,csak ellazulva.akkor jön ösztönösen magától,hogyan kell.nekem is itthon anyukám mutatta meg rendesen.

a nővérek hozzáállása is változó,de én legjobban a dokikon akadtam ki,hogy csak megkérdezték minden rendben van-e és ennyi volt a vizit.engem senki meg sem vizsgált,csak a 6 hetes kontrollon.

49. borbelya (válaszként erre: 48. - Sena)
2008. aug. 20. 14:48
Elvileg nem lehet bemenni a kórterembe, pontosan ezért. Nálad nem így volt?
48. Sena
2008. aug. 19. 22:03
Nekem megmutatták hogy kell szoptatni, ezzel nem volt gond. De tök jó lenne ha az ágyak között be lehetne húzni egy függönyt hogy ne bámuljuk egymást és a bekukkantó látogatók se nézegessenek ciciket.
47. 4af30810d1 (válaszként erre: 45. - Zoárd)
2008. júl. 21. 19:08

Hát a szülőszobai sztorit én is szerintem a fogadott orvosnak és szülésznőmnek köszönhetem..

Tudom mennyire gáz lehet ha nem mutatják meg, többedik babánál már megy, mint a karikacsapás..:)

46. borbelya (válaszként erre: 45. - Zoárd)
2008. júl. 21. 18:56

Ne izgulj, nem voltál egyedül... én délután 6-7 körül kerültem a szülőszobából ki, és másnap reggel csodálkozva érdeklődtek, hogy "még nem szoptatta meg anyuka?". Hmmm szégyen ide szégyen oda, de ez nem jön automatikusan. Szerintem legalábbis. Aztán megmutatták egyszer és "próbálkozz". Borzalmasan éreztem magam, hogy kínlódtam én is, meg a gyerek is...

Az egész korházi ott tartozkodásban két dolog volt szimpatikus, hogy a babám velem lehetett egész nap, és hogy hamar hazajöhettem.

45. zoárd (válaszként erre: 43. - 4af30810d1)
2008. júl. 21. 17:14
Na,akkor engem mindenki nagy ívben került?Hozzám a védőnőn kívül senki nem jött "tanácsokat" adni.Lehet,jobb is? :))A szülőszobán csak megkaptam a bébit,aztán magamra is hagytak.Lehet,tudták,3. baba?
44. zoárd (válaszként erre: 41. - Pemete)
2008. júl. 21. 17:04
Elvileg :)))
2008. júl. 21. 17:04

Nekem a szülőszobán megmutatták, illetve kérdezte a nővér, hogy kell-e segítség. Aztán megvárta amíg sikerült és csak azután hagyott minket magunkra. Ő nem tudom, hogy csecsemős volt-e, az tuti, hogy a tolófájásoknál már ott volt és várta a bébit. Ő fürdette..

Szoptatási tanácsadó volt, jól le is cseszett, mert meglátta a cumit.. aztán kérdeztem, hogy akarja-e megnézni a véres mellbimbóimat és a mellemet amiben egy ml. tej sem volt még. Aztán meghallgattam jó kislány módjára és megköszsöntem a tanácsokat amik egyébként homlokegyenest ütötték a cscsemős nővérek által elmondottakat. Ők azt mondták a 2 és fél 3 órát húzzam ki, ha nem bírja cumi... a szopi tanácsadó meg hüledezett, hogy ki mondta? Én meg, hogy nem az oviban vagyunk könyörgöm, beszéljék meg, engem meg hagyjanak békén..

42. 4af30810d1 (válaszként erre: 34. - Pemete)
2008. júl. 21. 16:57
Azt nekem Csetényi töltötte, Ő volt az orvosom Mielőtt hazaengedett megvizsgált, és Ő kérte el a papírt, én elfelejtettem volna...
41. pemete
2008. júl. 21. 16:38
Dehát a csecsmősnővérek ezért vannak elvileg...
40. zoárd
2008. júl. 21. 15:51
Nem tudom,van-e,de szerintem tök jó ötlet lenne egy szoptatási tanácsadó,és ő csak azzal foglalkozna,hogy megmutassa a dolgokat a mamiknak.Elkezdhetné a szülőágyon,és ha igénylik az anyukák,akinek szükséges,még többször segíthetne az osztályon is.A nővéreknek gondolom van ezer más dolguk,szerintem púp a hátukra még ez is,és ez meg is látszik a hozzáállásukon sajna.
39. pemete
2008. júl. 21. 15:06
Hát igen sokkal jobb lenne! Nem csak odaadni a gyereket a friss anyuka kezébe, hogy na itt van szoptassa meg!
38. zoárd
2008. júl. 21. 14:50
Én az első fiam Pesten,a Mávban szültem.Ott már a szülőágyon megmutatták a helyes szoptatást,mellretételt!!!Aztán meg a csecsemőosztályon is sokat foglalkoztak velünk,ahol kékfényezték a bébit.Szerintem itt se kerülne semmibe,ha már szülés után odajönne valaki,szánna ránk egy kis időt,és nyugiban megmutatná még a szülőszobán,mit hogyan kell csinálni.
37. zoárd
2008. júl. 21. 14:44
Én mindkétszer,mikor itt szültem Fehérváron,azt tapasztaltam,hogy amíg kismama vagy,és valamiért befektetnek,meg amíg a szülőszobán vagy,mindenki nagyon kedves,akivel kapcsolatba kerülsz.De ahogy kibújt a bébi,és kikerültél a szülészet küszöbén túl,már csak a dokid ugyanolyan kedves,az osztályon a nővérek nagy ívben tojnak rád.Mondjuk nem bántam,hogy nem zargattak,de ha valami gondom lett volna,vagy első baba,akkor mi lett volna?
36. pemete
2008. júl. 21. 14:39

Ez a szopiszoba szerintem se olyan jó ötlet!

Én is elborzadtam egy párszor, mikor NST-re vártam! Sőt igazából minden alkalommal azon rimánkodtam, hogy nehogy egy szobába kerüljek némelyikkel, miután megszületik a baba.

De nekem az nagyon hiányzott, hogy valaki megmutassa a szoptatást, mert hiába olvastam én utána, meg néztem képeket, akkor se ment úgy, ahogy kellett volna!

35. zoárd (válaszként erre: 33. - 4af30810d1)
2008. júl. 21. 14:34
Hát,én se igazán preferálnám a közös szoptatást.Amilyen kismamákkal az NST-n találkoztam :((Meg akiket láttam a folyosón...Sokan annyira igénytelenek,hogy borzasztó.Tök örültem én is,hogy egyedül lehettem.Nekem végig megvolt az az érzésem,nem véletlenül kerültem 2 ágyasba :))Hála Istennek,én végig egyedül voltam legutóbb.De az a trappolás reggeltől estig!!!Az borzalom.
34. pemete
2008. júl. 21. 14:21
Én négyágyas szobában voltam, de szerencsém volt, mert tök jófej szobatársaim voltak. Egy sötétbőrű hölgy volt csak köztük, de ő sosem volt ott, csak amikor szoptatott, mert mindig lent volt cigizni. Ráadásul az utolsó szobában voltam, úgyhogy nem is mászkáltak. Ja , és a kedves nővérke, amelyik az első nap nem volt hajlandó segíteni lezuhanyozni és pisilni is csak 20 percre rá vitt kl, miután szóltam neki; még nem akarta kitölteni azt a papírt sem, amivel az egyszeri anyasági támogatást lehet igényelni! Szerencséje volt, hogy olyan iszonyatosan fájt az aranyerem...
33. 4af30810d1 (válaszként erre: 31. - Zoárd)
2008. júl. 21. 14:12

Nekem is második baba így nem volt gond a szopival, és én is 176.:) Tőlem az első nap megkérdezte a nővér, és a már említette idősebb szőke, aranyos is többször.

Én hol ülve, hol fekve szoptattam, de mindig elbarikádozva.:)

Én az ilyen szoptatós helyiséget nem hiszem, hohy kihasználnám, még rajtam kívül 4-5 anyukával. Örültem, hogy csak 1 szobatársam van..

Mert hát rengeteg olyan anyuka volt, akit még az utcán is elkerülnék, nemhogy kollektív szoptassak velük..

2008. júl. 20. 20:09
Nekem bezzeg naponta 3 különböző ember rángatta a mellemet, és adott egymásnak homlokegyenest ellenkező "jótanácsot" a szoptatáshoz! Azóta is mondom, az egyetlen használható tanács az volt, hogy ne hallgassak senkire csak az ösztönömre. Én is csak ezt tanácsolom mindenkinek :-)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook