Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Írjátok meg negatív tapasztalataitokat a székesfehérvári szülészetről! fórum

Írjátok meg negatív tapasztalataitokat a székesfehérvári szülészetről! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
31. zoárd
2008. júl. 20. 19:57
Én 176 cm vagyok,de nekem se ért le a lábam normálisan!5 perc után,ha ülve szoptattam,már be is dagadt.Ezért a kiskocsit mindig odahúztam,lefékeztem,és arra raktam fel a lábam,az alján a vasra.Úgy nagyon jó volt a lábamnak,de a hátamnak nem.Átmeneti púpot növesztettem :)Ha fektetve szoptattam,akkor mindig odaraktam a kocsit az ágy mellé,valamennyire takarjon,ha benyitnak.Amúgy se 2006-ban,se most decemberben a kutya nem kérdezte meg,segítsen-e a szoptatásban,megy-e,vagy mi van.Senkit se érdekelt!!!Szerencsére nem az első bébim volt,így nem volt gondom.De nagyon sajnáltam az első babás szobatársamat,aki már sírva könyörgött a nővéreknek,mert a kislánya egyáltalán nem fogadta el a cicit,segítsenek már neki.Segítettek:mikor már nagyon sírt a baba-mama a sok kudarctól,cukrosvizet kapott :(A védőnő meg egy külön téma volt.Mivel a sok szoptatástól sokat pisil ugye a baba,gyorsabban ürül a bilirubin,így megúszható,illetve rövidíthető a besárgulás.Hát én szoptattam is sűrűn,2 óránként.Nem akartam megint 8 napot dekkolni a kórházban.Mikor megtudta a védőnő,mit csinálok,szó szerint lecseszett!Minek zargatom a bébit.Hadd pihenjen.Meg ki volt húzva a fiókom,és átnézte,mindenhez kommentet fűzve,ami benne volt.(homeo bogyók,orrspray,algopiryn),átnézte,milyen innivalóim vannak,és szortírozta!A 3. bébinél már rutinos voltam.Szekrény-fiók becsuk,okosan bólogattam,hamar végeztünk.A babát nem adtam be,mikor fürödtem se,inkább betoltam magammal a fürdőbe.Nem szerettem volna,ha teletöltve kapom vissza.A gyerekorvosokkal meg voltam elégedve,rendesek voltak.
30. pemete
2008. júl. 20. 19:09
Nekem meg se mutatták hogyan kéne szoptatni. A szobatársaim próbáltak segíteni. Az utolsó este volt normális csecsemősnővér és ő mutatta meg. Úgyhogy úgy jöttem haza a kórházból 3 nap után, hogy egyik mellbimbómon sem volt bőr!
2008. júl. 20. 18:51
Tudtatok normálisan szoptatni? Én arra gondoltam, jó lenne egy külön szoptatós szoba félreeső helyen esetleg, mert nekem egyrészt nem ért le a lábam se az ágyról, se a székről, nem tudtam rendesen megtámaszkodni, másrészt idegesítő volt az állandó jövés-menés, pedig 2 ágyasban voltam. Annyi pályázatot nyer az osztáky, az egyikből igazán megcsinálhatnák. Lehet, hogy annak, aki 3 nap múlva otthon van, nem nagy ügy, de nekem az a 7 nap maga volt az örökkévalóság.
28. pemete
2008. júl. 19. 21:25
A szülésznők tényleg nagyon normálisak, aztán itt ki is fújt a pozitív oldala a kórháznak!
27. zoárd
2008. júl. 19. 19:43
Nekem is a látogatással,illetve annak rendjével volt gondom.Mivel a 2 ágyas szobában voltam,a lépcső mellett,élmény volt reggel 6-tól este 10-ig a látogatók trappolását hallgatni.Csak úgy döngött az egész fal.A kórtermek mellé igazán elférne pár szék,mert így borzaztó ott ácsorogni a kismamáknak,ha látogató jön.Én legalábbis nem toltam be a bébit a folyosó végén levő őrzőbe,szerintem mindenki tudja,miért.1x hagytam ott,varratszedéskor.Mire visszamentem,nem volt ott!De senki se,és senki nem mondta,hol a bébi.Még a vér is meghűlt bennem,rohangáltam,mint pók a falon.Mikor már az összes vér kiment majdnem a lábaimból a félelemtől,akkor a takarító!! néni mondta,hogy bevitték a szobámba vissza,mert megnézi a gyerekorvos.Azt hittem,elájulok.A kaja meg...Háát...Első nap semmi,mert du. szültem.Másnap választhattam:babgulyás,vagy rakott káposzta.Köszöntem,nem kértem.De csak hozták a káposztát!Nem lehetne szoptatós anyáknak való kaját adni?2006 januárban,mikor magas vérnyomás miatt bennfogtak az NST-ről,többszöri kérésemre se értesítették a dokimat!Illetve azt mondták,hogy persze,szóltak.De gyanús volt,hogy 3 nap,és sehol.Pedig nem erről híres.Aztán,mikor lementem uh-ra,ott kiderült!Nagyot nézett,mikor meglátott,aztán baromi mérges lett.És mivel nem szóltak neki az NST-ről,nem ő vett fel,így hiába lettem jobban,nem tudtam hazamenni,nem írhatta alá a záróm.Így leléptem.Csecsemősökhöz csak fürdetéskor volt szerencsém,elég is volt.Van ott egy picike,idősebb,szőke csecsemős.Ő nagyon aranyos,nagyon szereti a babákat.Mindig beszél hozzájuk,látszik,hogy imádja őket.Szülőszoba,szülésznő téren semmi negatívumom nincs,gondolom azért,mert saját orvosom volt,aki végig figyelt rám.A szülésznőimre se lehet egy rossz szavam sem!Hirtelen ennyi jut eszembe.
26. 4af30810d1 (válaszként erre: 22. - Drnéni)
2008. júl. 18. 15:47

Bizony én is tapasztaltam ilyet. Eltűnnek, babák meg bent, jó esetben csak egy-kettő ordít. Én is nehezen mozogtam még, de nem hagytam akkor sem bent, illetve nem vittem be, csak ha inni mentünk, aztán vittem vissza éjjel is..

Ezért mondom, hogy jobb itthon..

2008. júl. 18. 15:38

Te jó ég! Azt hiszem hogy én nagyon kifogtam, nekem nem voltak borzalmas tapasztalataimm, kivéve a viztet, illetve a csecsemősöket. Nem gondoltam, hogy minden flottul fog menni, de idővel majd minden rossz élmény megszépül...legalábbis remélem. :)

Gratulálok minden újszülötthöz.

24. b59d693a46 (válaszként erre: 20. - 4af30810d1)
2008. júl. 18. 13:56
Gratulálok a kisfiadhoz, nagyon szép. :)
23. pemete
2008. júl. 18. 09:20
Szégyen, hogy ilyen emberek lesznek egészségügyi dolgozók, és nekünk halandó embereknek rájuk kell bíznunk a saját, és gyermekeink életét...
2008. júl. 17. 21:58
Ha valakit érint, figyelmeztetnélek benneteket, hogy Fehérváron semmiképp se hagyjátok a babát az őrzőben. Én borzasztó gyengén voltam két napig, alig tudtam kimenni, ezért az első két napban sokat volt bent a lányom, aztán egyszer, amikor elcsoszogtam odáig, nem volt ott senki, az ajtót meg rájuk zárták! Azt hittem, a guta üt meg, egy másik anyuka szaladt el végül a tálalóba értük, csúny jelenet kerekedett, de attól fogva én egy percre se hagytam ott, pedig ebből kifolyólag még 2x estem össze a folyosón.
21. pemete (válaszként erre: 20. - 4af30810d1)
2008. júl. 17. 21:08
Nekem már nem olyan friss az élmény, de ha azokra a nővérekre gondolok, meg vizitekre, amik úgy zajlottak, hogy bekukkantott az orvos az ajtón és megkérdezte hogy vagyunk... Na meg arról nem is beszélve, hogy úgy akartak hazaküldeni, hogy a külső varratom is felszívódó, holott én pontosan tudtam, hogy nem az, mert mondta az orvos, amikor varrt. Aztán addig veszekedtem, amíg elő nem kerítették azt a dokit akinél szültem, és ő kiszedte a varratokat! Még most is ökölbe szorul a kezem ha eszembe jut!!!
20. 4af30810d1 (válaszként erre: 19. - Pemete)
2008. júl. 17. 16:39

Sziasztok!

Sajnos osztoznom kell ezzel a véleménnyel.

A szülőszoba számomra egy csoda volt, de ehhez volt egy fogadott szülésznőm és egy orvosom. Így a legjobb helyre kerültem. Az is ennek köszönhető, hogy kétágyas szobát kaptam, amiben az első nap egyedül voltam, így apa is velünk lehetett. Szintén az orvosomnak és a szülésznőmnek köszönhetően, aki a szülés kezdetétől addig amíg lefürödve be nem kerültem az ágyamba végig fogta a kezemet...

Növérrel nem is nagyon találkoztam..


Hát a csecsemősök... én kettőben bíztam, az egyiket meg majdnem leütöttem. Ahogy fürdetett és itatott.. brutál. Odanyomta a poharat, pár órás baba megijed, majd jön a dumával, hogy "Balázs! Egy pohártól nem kell megijedni!" Anyád!

Mondjuk egy hullámhosszon sem működnek, az egyik azt mondta fázik, betakarta nyakig, a másik meg, hogy melege van..


Egy csodás szülés után, éppen elég volt a bent töltött két nap.. mivel a baba mindig veled van, mert én csak magam mellett tudtam biztonságban, kevesebbet aludtam és pihentem, mintha itthon lettünk volna, ahol is van segítség általában.. Varratokkal nehéz ágyról leugrani, kiságyból kivenni-betenni.. Már pedig ebben ott nincs segítség, de elnézve a nővérek szakértelmét, hozzáállását, jobb is.


Remélem senkit nem lomboztam le, lehet, hogy még túl friss az élmény!!!:)

19. pemete
2008. júl. 17. 11:28
Nekem a szülőszobai tapasztalatok azok nem olyan vészesek, viszont ami az osztályon folyik, az szerintem felháborító!!! Az, hogy a nővér nem hajlandó első este kikísérni a mosdóba pisilni sem, nemhogy lezuhanyozni, holott ő ezért kaja a fizetését, meg hogy a csecsemősnővér összegyűjti a síró babákat éjjelre és üvölteti mellettük a rádiót, szerintem nem kifejezetten bizalomgerjesztő. Az 5 csecsemősnővér közül akikkel találkoztam egyetlen egy volt aki normális és segítőkész volt!
18. borbelya (válaszként erre: 17. - 4af30810d1)
2008. jún. 23. 16:13
Biztosan minden rendben lesz, kitartás ebben a melegben:)
2008. jún. 23. 12:03
Köszönöm a drukkokat, majd jelentkezem, hogy mit tapasztaltam! Remélem mihamarabb!!!;))
16. borbelya (válaszként erre: 14. - 4af30810d1)
2008. jún. 20. 16:26

Ne rettegj ettől, amikor én szültem a szomszédban voltak, tökéletesen lehetett hallani, és mivel nem volt élményem, nem tudtam mire számítsak, nagyon féltem. "Te jó ég ez ennyire durva?"

Nagyon drukkolok mindenesetre

15. b59d693a46 (válaszként erre: 14. - 4af30810d1)
2008. jún. 20. 15:05

Hát pedig, ha sokáig vajúdsz, van rá esély. Behallatszanak a szülőszobákból a hangok a vajúdóba.


Ha látogatók mennek, mondd, hogy vigyenek kaját neked, mert attól biztos nem fogsz jól lakni, amit ott kapsz.


Egyébként a látogatási rendtől én is ki voltam akadva. Egész nap jönnek-mennek, nincs kijelölve pár óra. Volt olyan, hogy egy apuka - biztos elfoglalt volt -, este 11-kor jött meglátogatni a kis családját. Elküldték a nővérek, bár ez nem nagyon tetszett neki. A szobába nem jöhetnek látogatók, ami nem rossz dolog, de nincs kialakítva rendes hely, ahol fogadni lehet őket. Nem kellemes szülés után a folyosón ácsorogni, ráadásul nekünk azt mndták, ne toljuk ki a babákat oda, mert huzat van - ami igaz is volt. De ki akarja az őrzőbe betenni a látogatás idejére? Így jobb híján a szoba ajtóban állva beszélgettünk. :(


Biztos minden rendben lesz, várjuk a pozitív élménybeszámolót! :)

2008. jún. 20. 11:24

Sziasztok!


Meg is nyugtattatok és nem is..;)))


Én attól az egytől rettegek, hogy hallanom kell más kínlódását, mert az nagyon taccsra tett az elöző szülésemnél is...

A többivel nem lesz gondom szerintem. Remélem nem soká pozitív élményeimet oszthatom itt meg..:)

13. nyau82
2008. jún. 19. 19:20

sziasztok!én októberben szültem a lányomat.hát vegyes érzelmeim vannak a fehérvári kórházról,mondjuk amúgy sem rajongok a kórházakért.de most személyes sérelmeimtől eltekintve lehetne változtatni egy-két dolgon:nagyon sokáig vajúdtam,15 órát majdnem végig a vajúdóban és gáz volt hallhatni a többi anyuka sikítását meg nyögését,ami kiszűrődött a szülészetről!!!!a hideg rázott tőle!!!!

a szobák 4 ágyasak és ez tényleg egy kicsit zsúfolt volt.első éjszaka szerettem volna aludni,de a két lakótársam bébije miatt nem nagyon tudtam,mert felváltva sírtak.más kérdés,hogy másnap már az én bébim is csatlakozott az éjszakás műszakhoz:)

a látogatók jó,hogy nem jöhetnek be,én mindig kitoltam a babát hozzájuk.

a kaja is gázos volt,pl: én nem adnék káposztalevest egy szoptatós anyukának ebédre!

amúgy elég modern és korszerű,lehetett volna sokkal rosszabb is így utólag visszagondolva!

meg aztán jobb esetben úgyis csak egy-két napot tölt ott a "kis család".

2008. jún. 19. 17:43

sziasztok! kicsit látom behalt a topic, bár szerintem folyamatosanvan akit érdekelnek a kórházi vélemények. Én decemberben szültem, és teljesen jók a tapasztalataim. Kultúrált a hely, a vajúdó, a szülőszoba. Valahol itt a topicban olvastam, hogy csendes is...ez így van, ha ki nem fogsz egy olyan kismamát, aki épp a vajúdás kellős közepén vagy épp a végén tart.:)

Negatív tapasztalatom nekem csak annyi volt, hogy a gyrekosztályon a látogatás rendszere nem volt nagyon szimpatikus. Megszülsz, aztán jönnek a látogatók, ha pihenni akarsz, ha nem:( Elvileg nem lehet bemenni a kórterembe, de ezt nagyon kellemetlen megmondani a látogatóknak. Aztán a védőnők, akik segítenek az első napjaidban nagyon sokfélék, van akinek úgy kell könyörögni, hogy segítsen, van aki viszont nagyon segytőkész. Volt egy idősebbb szőke hölgy, aki megállás nélkül beszélt a babákhoz, ő nagyon tündéri!!! Ő segytett igazán a szoptatásban igazán. Mindenkinek hajrá, ne izguljatok, mindenki azért van ott, hogy segytsen, és ez tényleg így is van.

11. 4af30810d1 (válaszként erre: 9. - Drnéni)
2008. márc. 6. 20:39

Annyira rosszul voltam, hogy tényleg ez volt a legkevesebb..Inkább tényleg az volt a gáz, hogy egész nap hánytam, az égvilágon semmi nem maradt meg bennem. Csetényi meghagyta, hogy infuzióba B6-ot adjanak. Sima sóoldatot adtak, de még azt is csak módjával. Az, hogy cefet rossz volt a közérzetem, nem tudtam elengedni a klotyót, az senkit sem érdekelt. Utólag kiderült, mert nem volt az osztályon még tablettában sem. Bár amit vittem otthonról azt is kihánytam, ezért ért volna meg egy próbát az infuzió..Mintha a Terhespatológia ki lenne írva, de az ágyak 80%-a babás kismamiké volt. A folyosó végén pedig az örző..szóval nem kifejezetten terhespatológia..


Na de ezekről nem az orvosok és az ápolók tehetnek. Még azon is csodálkozom, hogy vannak egyáltalán és dolgoznak.


Jaaa! Kettő aceton mentes nap után engedhettek haza, amit a vizeletből néznek. Nos mivel a hányást nem volt mivel csillapítani, pár nap után feladták, és a reggeli még mindig pozitív teszt után, (már nagyon haza akartak küldeni..)hoztak egy kancsó tömény cukros teát, és mellé egy újabb edényt a mintának. Meg kellett csinálnom mielőtt kihányom a teát. Aztán mosolyogva közölték, hogy mehetek haza mert negatív lett a tesztem. Örültem. Kimentek, kihánytam a teát...

2008. márc. 6. 20:16
Amúgy nem Schandl volt.
9. drnéni (válaszként erre: 8. - 4af30810d1)
2008. márc. 6. 20:16
Ez durva. hallottam, hogy meg akarják szüntetni, de nem tudtam, hogy máris! Nem tudtam elképzelni, hogy a beteg terheseket be fogják fektetni a boldog babázók közé. (Én is voltam terh. alatt kórházban, és nem tudom, hogy bírtam volna.)
8. 4af30810d1 (válaszként erre: 5. - Drnéni)
2008. márc. 6. 17:54
Nekem a védőnőm azt mondta, hogy amióta a Móri kórház gyakorlatilag nincs, azóta nincs F.váron terhespatológia. Gondolom ha meg van, akkor nem volt hely..de mondjuk tényleg ez volt a legkevesebb.
7. lufi
2008. márc. 6. 17:43

Én is Fehérváron szültem lassan 3 éve. Alapvetően megvoltam elégedve mindennel. Nagyon kedvesek voltak a nővérek, és 1-2 doki kivételével mindenki. Fogadott orvosom volt, de ezmiatt nem volt rossz tapasztalatom. Apróságok szúrták a szemem.

4 ágyas szobában voltam ami viszonylag jó volt, de 4 anyuka+ a gyerekek már sok egy helyre bezsúfolva.

Nyáron szültem, de nagyon rossz esős, hideg idő volt. A babáknak nem volt elegendő meleg ruha az osztályon, sajátot (otthonról hozottat) nem engedték ráadni. Nem tudom hogy azóta ez mennyit változott.

A dokik és a nővérek segítőkészek, de van közöttük 1-2 akiknek a modorán kellene változtatni.

Ja és nem engedték napközben elhúzni a függönyt:))(de ezt a gyerek osztályon sem engedik)

Beöntés után szinte rögtön felfektettek a szülőágyra, mert _itt van az ügyeletes orvos_ pedig igénybe vettem volna még a budit.

Jó élményeim is voltak azért. Az egyik ilyen pl. a hideg idő miatt bent a megőrzőben fürdették a babákat a lámpa melege mellett, és a nővérke engedte, hogy apuci is ott legyen.

A Sch (gondolom a Schandl). Nekem ő volt a dokim és nagyon jó fej és nem csalódtam benne. De kinek a pap, kinek a papné. Én az ügyeletes dokival nem voltam kibékülve.

2008. márc. 6. 15:52
Várom a tapasztalatokat!
2008. márc. 6. 14:13
Köszi a választ! Jól értem, hogy a gyerekágyas részlegen feküdtél terhesen?! Miért nem a terhespatológián?
4. 4af30810d1 (válaszként erre: 3. - Drnéni)
2008. márc. 6. 13:39

Uff.. Szép kilátások..;)

Bár októberben a kiszáradás miatt én bent feküdtem, nekem akkor egyéb, más jellegű problémáim voltak..A legkevesebb, hogy 5-6 hetes terhesen, teljesen kiszáradva infuzión a babák között voltam, inkább olyan dolgok "fájtak", hogy nem kaptam meg azt az ellátást amit az orvosom meghagyott.. kilépett a kórteremből, jött egy másik doki és felülírt mindent. Mondjuk az elég durva, hogy nem volt az osztályon B6 vitamin.. se infuzióban, sem tablettában..

Na ez nem ide tartozik, csak kibukott belőlem..Bocsi!

2008. márc. 6. 13:32

Tudom, hogy több fórumban is találhatok erről infót, de szeretném ezeket összegyűjteni, mégpedig konkrét céllal: a személyes tapasztalatokat szeretném rendszerezni, és az osztályvetzetővel egy levélben megosztani, hátha van olyan, amin lehet változtatni.

Kérlek, ne egyes orvosokkal, nővérekkel kapcsolatos sérelmekről írjatok, hanem amivel altalában nem voltatok megelégedve!

Például: nekem Sch. dr. a felvételkor azt mondta: "Ha mindenáron aggódni akarsz, ne azzal foglalkozz, hogy zöld a magzatvíz, hanem hogy kicsi a gyereked feje!". Nos, ez elég brutál, de ezen az osztályvezető nem tud segíteni. Változtathat viszont azon, hogy császár után nem tudtak az ágyamba egy kapaszkodót tenni, hogy könnyebben felkelhessek. Az ágy olyan keskeny, hogy a babát nem lehet kényelmesen fekve szoptatni, viszont szoptatós szék/fotel nincs. A székről nekem dettó nem ért le a lábam. Mivel látogató nem jöhet a szobába, a szobatársam milliónyi családtagja az ajtóból kiabált neki, rajtam keresztül, napi több órán keresztül.

Írjatok ti is!

2008. márc. 6. 13:32

Szia! Remélem nem lesz ilyen, mert júliusban ott szülünk..;)

A 9 évvel ezelőtti szülészetről tudnék írni, de hála az ma már csak a múlt, azt mondják..

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook