Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Írjátok meg negatív tapasztalataitokat a székesfehérvári szülészetről! fórum

Írjátok meg negatív tapasztalataitokat a székesfehérvári szülészetről! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. nov. 15. 16:52

ÉN a Péterfyben szültem 3 éve és ott is pohárból itaták a babákat.

Amúgy Fehérváron mi a szokás?Ott adnak pelust vagy be kell vinni?És a babák saját vagy kórházi ruhákban vannak?

90. borbelya (válaszként erre: 89. - Pemete)
2008. nov. 15. 12:55

Cumisüvegből??? Mi????? nem mondod!

Én úgy láttam, hogy pohárból itatják.

89. pemete (válaszként erre: 87. - 4af30810d1)
2008. nov. 15. 09:56

Ő nem egy csecsemősnővér volt véletlenül?

Mert van ott egy csecsemősnővér, akire illik a leírásod, és ő tényleg nagyon kedves, aranyos, és segítőkész. Az utolsó éjjel volt ő, amikor én bent voltam, és ő mutatta mag hogyan kell szoptatni, meg segített, nagyon aranyos volt. Ellentétben a fiatal kolleganőivel, akik csak okoskodni tudtak, meg bezárni a bébiket az őrzőbe, vagy üvöltetni mellettük a zenét! Ja,és ugyanabból a cumisüvegből itatni mindet...

Több olyan nővérke kéne, mint amilyen ő, akkor biztos nem lennénk ilyen véleményen sokan!

88. borbelya (válaszként erre: 87. - 4af30810d1)
2008. nov. 15. 07:31

Én vagyok ezen a fórumon, akinek olyan rengeteg negatív tapasztalata nem volt. Azt hiszem tudom melyik nővérről beszélsz, nemcsak az újdonsült anyukákat dícsérgette, hanem a kisbabákat is, egy tündér volt szerintem.

Időpontot kérni? És bevinni neki ami a fórumon megjelent?

És ha első körben elküldenénk neki?

87. 4af30810d1 (válaszként erre: 84. - Borbelya)
2008. nov. 15. 00:53

Hát nem tudom.. ha valaki(k) időpontot kérnének tőle, muszáj lenne érdemben foglalkozni az üggyel..

Amúgy vagy egy nővér, kicsit idősebb, alacsony, sötét vörös hajú, olyan 50 körüli, nem jut eszembe a neve..:( Nna Ő nagyon normális, kedves aranyos, segítőkész, mindig becézi az embert.:) Igazából nekem a csecsemősökkel volt negatív, bár engem a szülésznőm akkor hagyott már magamra amikor, tisztán az ágyamba kerültem. Szopit is kérdezte, de mondtam, hogy menni fog "emlékezetből"..;) Viszont megfürdetett, lezuhanyoztatott, szuper volt minden.. jajjj de mennék újra!!!:)

86. 4af30810d1 (válaszként erre: 83. - Zuzmika)
2008. nov. 15. 00:49
A szülészet-szülőszoba részemről ötös!!! Volt fogadott szülésznőm is mondjuk. Tehát úgy készülj, hogy a szülés az gyönyörű lesz, az osztályon meg már elvarázsol a babóka..;) Ott már csak arra kell gondolni, hogy 2 és fél nap..
85. Sena (válaszként erre: 83. - Zuzmika)
2008. nov. 14. 21:28

Nehogy úgy készülj a szülésre hogy jajj biztos bunkók lesznek velem! Sajnos bármelyik kórházban kifoghat az ember szemét nővért, vagy nagyon kedveset. Reméljük az utóbbiból van több!

Nekem az nst vizsgálaton dolgozó hölgy nem volt a szívem csücske, és most finoman fejeztem ki magam.

84. borbelya (válaszként erre: 82. - 4af30810d1)
2008. nov. 14. 13:28
Már ezen én is gondolkodtam, de szerinted lenne valami értelme? Sajnos szerintem semmi! De megpróbálhatjuk,. Van esetleg ötletetek hogy hogyan?
2008. nov. 14. 12:27
Hát nem örülök azoknak amiketírtok, kicsit el is rettentem.Én tegnap voltam ott ultrahangon meg a dokimnál, de nagyon rendes volt mindenki, viszont amint látom ez már az osztályra és a szülésre nem vonatkozik.
82. 4af30810d1 (válaszként erre: 81. - Lászlómami)
2008. nov. 13. 15:10

Valaki tényleg az orra alá dughatná kinyomtatva ezt a fórumot.. vagy mailben elküldeni neki..


Nagyon gáz.. de én is ezeket tapasztaltam..:((

2008. nov. 13. 14:26

Sziasztok!


Én 2007 decemberében szültem Szfehérváron, a szülőszobával és a szüléssel kapcsolatban sok rossz tapasztalatom nincs, bár 14 órát vajúdtam, a csecsemőosztály viszont kizárólag rossz emlékeket hagyott bennem. Mivel éjszaka szültem császárral, reggel 6-ig meg sem kaphattam a babámat (holott a szülésfelkészítőn azt mondták, hogy császár után is odaadják a babákat). A megfigyelőben a nővér enyhén bunkócska volt, egy kedves szó el nem hangzott a szájából. Reggel 6-kor behozták a kórterembe a drágámat és odalökték, hogy szoptassam (de hogy hogyan azt biztosan azt gondolták majd kitalálom), majd ott is hagytak. Meg se tudtam fordulni, mivel fájt a varrásom, nemhogy még tartsam a gyereket és átrakjam a másik mellemre. Később 2 ágyas szobába kerültem, a másik anyukával segítettünk egymásnak, amiben csak tudtunk, mert a nővérek ránk sem bagóztak. Mivel senki nem mutatta meg, hogy hogyan kell szoptatni, gyakorlatilag eltűnt a mellbimbóm, szétharapta a lányom. Én is többször tapasztaltam, hogy a babákat egyedül hagyták az örzőben és a nővért sehonnan sem lehetett előkeríteni. És még sorolhatnám..

Örülnék, ha ezek a negatív tapasztalatok eljutnénak az osztályvezető főorvoshoz, mivel úgy gondolom ezek nem egyediek, olvasva a többi hozzászólást, elég sokan jártak hozzám hasonlóan.

80. pemete (válaszként erre: 79. - Borbelya)
2008. nov. 11. 18:25
Hát ahogy a dolgok állnak nem úgy néz ki, hogy lesz legközelebb! Egyelőre örülünk, ha ezt az egy Bébibogyót eltartjuk:(
79. borbelya (válaszként erre: 78. - Pemete)
2008. nov. 11. 16:24
Téynleg nem csodálkozom rajta, ilyenkor az ember lelki állapota sem a legjobb, meg aztán kisebb gondja is nagyobb annál. Remélem legközelebb azért jobb tapasztalataid lesznek. :)
78. pemete (válaszként erre: 77. - Sena)
2008. nov. 11. 15:11

Biztos rosszkor voltam ott:DD

Nem tudom miért volt ilyen bunkó, de végig az volt. Még a papíromat sem akarta az orvossal kitöltetni, amivel az egyszeri anyaságit lehet igényelni!!! Holott előző nap annak a csajnak aki fizetett nekik az ágyába hozta azt is, meg minden papírt elintézett. ÉN meg rohangásztam, mint a hülye, hogy töltsék ki, hol van a doki, mikor szedik ki a varratokat, meg stb. Ráadásul az az idióta meg akartgyőzni, hogy kívül is felszívóvó varrataim vannak, pedig direkt mondta nekem a doki, hogy a külsőket ki kell szedni!Ez meg haza akart küldeni, és azt mondta, hogy ha nagyon zavar, akkor menjek el a nővédelmi központba, ésszedessem ki!!!! Aztán ezt már nem bírtam szó nélkül hagyni, és elkezdtem vele üvöltözni, meg jó hangosan mondtam a férjemnek, hogy én ezt a nőt most agyonverem. Utána rögtön elő tudta keríteni a Batát! Aki egyébként is ott volt, csak eza szemét nőszemély nem szólt neki. Még mindig felmegy bennem a pumpa, ha eszembejut ez a fantasztikus hölgyemény!

77. Sena (válaszként erre: 75. - Pemete)
2008. nov. 11. 13:43
Hú, akkor én nagyon rendes nővért fogtam ki. Bekísért a zuhanyzóba, fogta a kezem, segített kilépni a zuhanytálcából mert majdnem elájultam, segített törölközni és még a bugyit is ő adta rám mert alig tudtam mozogni. Tényleg nagyon kedves volt és ráadásul dupla adag kalácsot hozott nekem.
76. borbelya (válaszként erre: 75. - Pemete)
2008. nov. 9. 07:47
Jézusom, te szegény, nekem - ahogy írtam lentebb - ilyen rettenetes tapasztalataim nem voltak, de tény, hogy alig vártam hogy leteljen az a 3 nap, amíg ott kellett lennem.Szerintem olvasd el a többi hozzászólástz is - én tavaly decemberben szültem, nem hiszem hogy olyan sok változás történt volna.
75. pemete
2008. nov. 8. 07:32

Én 2007 szeptemberében szültem. Nem is a szülésnél tanúsított magatartással volt problémám, mert miután rájöttek, hogy nem figyeltek eléggé, és túl nagy a baba, és beszorult, akkor már 2 orvos volt ott, meg 3 szülésznő, meg mittudomén, hogy még ki nem. A Bata miután odahívták nagyon rendes volt, végig fogta a kezem, meg segített. Vele tökéletesen rendben volt minden. Én attól voltam kiakadva, hogy megszültem reggel 6-kor, fél 9-re sikerült összevarrni, és délben kerültem le a szülőágyról, mert nem volt máshol hely. A másik dolog pedig, hogy mikor nagynehezen átvittek az osztályra, akkor a nővérke akinek segítenie kellett volna, fél óra várakoztatás után vitt ki a wc-re, amiko r már rosszul voltam, annyira kellett pisilnem, aztán szépen otthagyott, én meg szépen elájultam a vérveszteségtől. Aztán kzölték, hogy aznap már nem kelhetek fel, csak ha nővérke is van velem. Este 7-kor megint szerettem volna kijutni a wc-re, de egy másik nővérke volt már, aki nagynahezen odaténfergett, és kzölte, hogy neki erre nincs ideje, meg különben is keljek fel, mert mit képzelek én, hogy még nem keltem fel...

Szóval az ilyenekre gondolok a le se tojják az ember fejét alatt, és még nagyon sok hasonló dolog történt a 3 nap alatt. De fent van a szüléstörténetem, akit érdekel, az elolvashatja.

74. Sena (válaszként erre: 71. - Pemete)
2008. nov. 7. 21:14
Én 2007. augusztusban szültem és nem tapasztaltam azt hogy "le se tojnak". Biztos vannak olyan időszakok amikor a nővérek és az orvosok is feszültebbek, mert mondjuk túl sok a beteg és nehezen bírják. De szerintem ha az ember normálisan, kedvesen beszél a személyzettel, akkor ők is normálisak. Blaskónál szültem, nem a választott orvosom volt, mégis nagyon rendes volt velem. Némelyik orvos (ide inkább nem írok neveket) alapból mogorva természetű, velük nem lehet mit kezdeni, ilyenek és kész, de nem azért csinálják hogy direkt megbántsák a kismamákat.
2008. nov. 7. 18:52

Én nem ezt tapasztaltam velem rendesek voltak én 2006 szeptemberben szültem bár nem voltunk sokan 12 óra vajúdás után császárral fejezte be a Blaskó doki. Rendes volt.Csak a dolgát végezte.

És mivel most mást akarok fogadtam dokit. Teljesen más a kettőt össze sem lehet hasonlítani.

72. zuzmika (válaszként erre: 71. - Pemete)
2008. nov. 7. 18:22
Hú, ez nem túl biztató!Te mikor szültél ott?Mostanában?És kinél?
71. pemete (válaszként erre: 70. - Zuzmika)
2008. nov. 7. 13:46

Ha nem akarod, hogy le se tojják a fejedet, akkor legyen orvosod, méghozzá jól válaszd meg, hogy ki legyen az!!! És fizess a nővérkéknek is! Akkor biztosan kedvesek lesznek. Ha nem futja erre mindre, akkor túl sok jóra ne számíts:(

Sajnos nekem ez a tapasztalatom:(

2008. nov. 7. 11:23
Én is jövő májuban megyek, az előzőt nem ott szültem, szóval mindenki véleménye érdekel.
2008. nov. 4. 12:30
Sziasztok írjatok frisseket én jövő májusba megyek 2 év után újra nekem 2 évvel ezelött nem volt sok negatív élményem pedig 7 napot voltam bent mindenki kedves aranyos segítőkész volt. Császáros voltam.
68. Cszsuka (válaszként erre: 67. - Pemete)
2008. aug. 23. 08:06

Természetesen voltak kellemes élményeim is, de ez a topic most arról szól, hogy a negatív élményeket írjuk le!

Azért köszönöm az együttérzést!

:)

67. pemete (válaszként erre: 65. - Cszsuka)
2008. aug. 22. 22:09

Teljesen egyetértek az előttem szólóval, szégyelhetné magát az az orvos, aki ilyeneket mond egy frissen szült nőnek! Neki nem az a dolga hogy itélkezzen, hanem hogy segítsen az embernek, ellássa ha valami baja van. Ez még jobban vonatkozik a nővérekre, akik szintén olyan félvállról veszik a munkájukat, hogy az már vérlázító! Persze tisztelet annak az egy-két kivételnek. Csak az a baj, hogy így kell emlegtnünk őket, hogy ritkák mint a fehér holló, nem pedig a másik fajta, rosszindulatú és nemtörődöm nővérke a ritkaság! Én elhiszem ,hgoy nem fizetik meg őket, de nem muszáj ezt csinálnia ha utálja! Ha nem tetszik neki menjen el egy gyárba és ott nem kell kedvesnek lennie senkivel, nem kötelező szólnia senkihez, nem kell segíteni a kismamáknak, stb. Ott lehet lelketlen és unott, dolgozhat nyugodtan undorral az arcán senkit nem fog érdekelni! Egyébként én már csak ezért is privatizálnám a kórházakat, hogy kapjanak valami olyan szemét tulajt mint én, aki korbáccsal a hátuk mögött állna és hajtaná őket! Csak kerülnének a kezeim közé, asszem nem lenne éjszakai zenebömböltetés a síró csecsemők mellett, meg 2 órás kávézgatás!

Na már megint beleéltem magam, de most leszállok a földre és én is csatlakozom ahhoz az állásponthoz, hogy nagyon jó lenne ha ezek a tapasztalatok, és vélemények eljutnának az illetékesek fülébe. Talán ha a fizikai körülményeken nem is változtatnának, legalább az orvosok és nővérek körmére ránéznének, hogy rendesen végezzék a munkájukat! Talán akkor nem lenne ennyi csalódott, megalázott, és felháborodott kismama!

66. Sena (válaszként erre: 65. - Cszsuka)
2008. aug. 22. 20:50

Szerintem egy nőnek szülés után egyszerűen JOGA VAN fáradtnak lenni, lustának lenni, depressziósnak lenni, sírni, kacagni, félni... Ezt egy férfi sose fogja megérteni, akkor se ha szülészorvos.

Tényleg jó lenne ha a vélemények valamilyen formában eljutnának az illetékesekhez. Bár ilyen esetekben mindíg aza válasz, hogy "nincs rá pénz". Az ágyak közti függönyre lehet hogy nincs, de a személyzet hozzáállása nem ezen múlik. Tisztelet a kivételnek, mert azért én nagyon kedves nővérekkel és orvosokkal is találkoztam.

2008. aug. 22. 20:29

Sziasztok!

Nem tudom, hogy számít-e még, hiszen én 14 éve szültem először, aztán 11 éve másodszor, vagyis nem mostanában.

Nagyobbik kislányomnál érdekes volt a helyzet, azóta is nevetek rajta.

Akkor kezdődött a rooming in-es megoldás, kérhettük a babát, hogy legyen velünk. A többi kismamától tanultam meg, hogyan kell pelenkázni, s mivel volt ott krém is meg hintőpor is, szegény gyerekre mindkettőt rákentem, amitől persze tiszta ragacs lett, én meg azt hittem, ilyennek kell lennie.

A szoptatásban azért segítettek.

Amikor a kicsi született, éppen az építkezés kellős közepén voltunk, három gyereket neveltem (a férjemét is, az előző házasságból, meg a közöst), szinte mindig éjjel 2-3 körül feküdtünk le, 6-kor meg kelni kellett, a kislányom enni kért, aztán kezdődött a meló. Mindenhova babakocsistul gyalog jártam, vidéki révén busszal, a férjem éjjel-nappal dolgozott, nem tudott elkísérni. Bocs, hogy ezt így elmesélem, de a rossz élmény ehhez kapcsolódik.

Amikor megszületett a kislányom, négy napot végig aludtam, csak enni, fürödni, szoptatni keltem fel. Az egyik orvos, amikor bejött vizitre, közölte velem, hogy szégyellhetném magam, nem igaz, hogy alváson kívül nem tudok semmit csinálni, ennyire nem lehetek lusta. Nagyon rosszul esett, hisz még csak nem is voltam olyan helyzetben, hogy magyarázkodhassak.

Tudom, hogy ezen nem lehet segíeni, de végre elmondhattam!

Köszi!

64. drnéni (válaszként erre: 61. - Borbelya)
2008. aug. 22. 15:03
Rajta!
63. borbelya (válaszként erre: 62. - Pemete)
2008. aug. 22. 14:54

Én olyan anyukával voltam együtt aki a második gyrekét szülte, és én mondtam neki mindent, hogy mit hogyan kell csinálni... vannak ilyen esetek is.

De alapvetően az igaz hogy a csecsemősnővéreknek hihetetlen elvárásaik vannak.

62. pemete (válaszként erre: 60. - Pemete)
2008. aug. 22. 14:43

Meg persze szerencsétlen semmitnemérőnek,rossz anyának amire az egyik fiatal csecsemősnővér utalgatott, mert nem tudtam kapásból hogyan is kell szoptatni, meg hogy miért sír a baba!

Nem mintha neki lett volna gyereke...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook