Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Írd le, te mennyit fogytál és mivel fórum

Írd le, te mennyit fogytál és mivel (beszélgetős fórum)


1 2
2018. nov. 9. 10:49

Hosszú leirni. De 7 kilót fogytam.

Zöldség, turmixok, semmi fehér kenyér, se pék cucc.

Egy ideig szünet volt most ismét neki láttam

Napi 1200 kalória nehezen de tegnap ezt se értem el.

Erről naplót vezetek itt

2018. nov. 9. 06:25
Igen. Viszont azért kicsit fogytam már. Csak valahogy a torna nem nagyon megy. Nagyon gyorsan megunom....
47. frusi90 (válaszként erre: 46. - Cickány64)
2018. nov. 8. 15:14
A káposztalevesnél rosszabb fogyókúrás módszer nemigen van... :D
2018. nov. 5. 07:08
Sziasztok. Visszatérek ide, mert közben történt egy s más, és híztam! 😖😖😖A kalóriabázist eddig én se tudtam kitölteni, mindig elakadtam. De most megoróbálom lépésről lépésre, ahogy írtátok. A hülye káposzta leves diétát csinálom, de nagyon felfúj, meg már undorodom is tőle.
45. Cepheus (válaszként erre: 44. - Sziszi0528)
2018. aug. 15. 11:34
Kedves vagy, köszönöm a biztatást!❤️
44. sziszi0528 (válaszként erre: 43. - Cepheus)
2018. aug. 15. 10:22
Csak csináld tovább, eljön az a pont, amikor mindenki szinte egyszerre jegyzi meg, hogy jéé, te fogytál? Nekem is így van, lassan apad de vannak szakaszok, mikor sorra kapom a jóindulatú bókokat. És tudom, hogy ez tartós is marad, nem félek a jojótól!
43. Cepheus (válaszként erre: 42. - Sziszi0528)
2018. aug. 15. 02:17
Én pont azt szerettem volna, hogy 2 hónap alatt csinosra fogyok. Hát már látom, hogy nem jön össze, jó, ha észrevesznek egyáltalán az ismerősök valamit. :-(
42. sziszi0528 (válaszként erre: 40. - Cepheus)
2018. aug. 14. 13:25

Köszönöm! Én azért választottam ezt, mert ez tartható. És ha még lassú is, de egyszer vége van, egyszer beérek a finisbe, nem úgy, hogy na pikkpakk 2 hónap alatt csinosra fogyok és utána meg kúsznak vissza a kilók, annak sincs semmi értelme. Évről-évre így éltem és mindig csak az lett a vége, hogy a strandon takargatnom kellett magam, mert gyors eredményt akartam, hol elértem részben hol nem, ha elértem bűntudat nélkül ettem, ha csak részben értem el szomorú lettem és zabáltam és megint kezdhettem elöről, aminek a vége pedig az lett, hogy soha nem éreztem magam igazán jól a bőrömben... Nekem szakaszos így a fogyás, hirtelen beindul, de már-már olyan szinten, hogy magam is meglepődöm, nehogy túl gyors legyen, aztán jódarabig stagnál, aztán megint pörög lefelé.


Nem bánom, hogy lassú, féltem a bőrömet is, hiába iszom sok vizet és sportolok, plusz jó genetikám is van hozzá de akkor sem akarom, hogy visszafordíthatatlanul lógjon itt-ott, mert túl gyors lett volna a fogyi. Inkább így ;).

41. unom
2018. aug. 13. 22:22
25 kilónál többet, pontosan nem tudom. 87 kiló felett nem voltam hajlandó mérlegre állni.
40. Cepheus (válaszként erre: 28. - Sziszi0528)
2018. aug. 13. 22:01
Nagyon ügyes vagy. Én pont így csinálom most a diétát, egyetlen gondom vele, hogy baromi lassú. A fogyás. Valahogy úgy van vele az ember, hogy ha már rászánja magát, gyors eredményt akar. Ezért él meg a fogyni vágyókon egy egész iparág.
39. sziszi0528 (válaszként erre: 38. - Roxa)
2018. aug. 13. 19:11
Van ott mellette egy kis fogaskerék, ott állítsd be a célt! Lehet véletlenül adtál meg te ilyen napi keretet, mert magától ilyen kevés kcal-át nem ad, mert még az 1000-re is azt szokta írni, hogy túl kevés...
38. Roxa (válaszként erre: 37. - Sziszi0528)
2018. aug. 13. 18:03
Az alapoldalon 0/255 van. Pedig pont ugy toltottem ahogy leirtad.
37. sziszi0528 (válaszként erre: 35. - Roxa)
2018. aug. 13. 17:15

Tehát eszközök menüpont--->cél beállítása. Itt megadod a nemed, korod, magasságod. Lejjebb a súlyodat és az aktivitásodat. Aztán még lentebb, a 3. lépésben a célt állítod be (hetente akarsz-e bizonyos súlyt veszteni vagy adott dátumig szeretnél lefogyni).


És akkor ha visszamész az alapoldalra, ott írja, hogy 0/1240 - még 1240 kcal-t ehetsz ma (ez csak egy példa). És ha felviszed a spagettid, ami mondjuk 240 kcal, akkor azt fogod látni, hogy 240/1240 - még 1000 kcal-t ehetsz ma. És ahogy írod befelé szépen a kajákat, egyre csak fogy a csíkod, hiszen van egy adott kereted, amit ha nem lépsz túl és betartod, akkor fogysz. 255 kcal semmiképpen sem jöhetett ki egy napra, mert az alapanyagcsere ettől jóval több, nem lehet, hogy összekeverted a spagetti kcal-tartalmával?

36. b80a2b5aeb (válaszként erre: 31. - 9f9aa0ac88)
2018. aug. 13. 15:59
Nekem olyankor elmegy az etvagyam.
35. Roxa (válaszként erre: 34. - Sziszi0528)
2018. aug. 13. 15:31
Aj ez nekem nem megy. 255kcal jott ki egy napra. Beirtam a spagettit kajanak es mar tobbet ettem mi t kellett volna. Nemertem minden mezot kitoltottem. Az jott ki h egy heti fogyas 1.52 de a kaloria valahogy nem jo
34. sziszi0528 (válaszként erre: 33. - Roxa)
2018. aug. 13. 14:07
Szívesen! Rengeteg főtt kaja fent van, elkezded beírni, hogy rakott krumpli, kidob sokfélét, oldalt van egy "i" betű, ha arra rámész, akkor megmutatja, hogy abban a receptben miből mennyi hozzávaló van benne. Én eleinte választottam az enyémhez hasonló receptet, de mostmár úgy csinálom, ha főzök, lemérem miből mennyi van benne és saját receptként felviszem. Később pedig ha újra főzöd/eszed, a saját ételeidet mindig legelsőnek hozza fel, nem kell már keresgetni meg méregetni. Ez csak az elején ilyen babra, de utána könnyebb főzni is, mert csak rámész miből mennyit tettél az adott kajába és a te recepted a tuti, mivel te tudod miből mennyit tettél bele. Eleinte én is ódzkodtam tőle, de nem bántam meg mert jön az eredmény szépen, már most kg-ban és cm-ben is ott vagyok, ahol 2013-ban voltam utoljára a két terhesség előtt és biztos vagyok benne, hogy a bázis nélkül nem menne, mert sokat sportolok, de a kaján lehet mindig elcsúszni, és most ez segít nekem ezt kordában tartani...
33. Roxa (válaszként erre: 32. - Sziszi0528)
2018. aug. 13. 12:50
Koszi a segitseget. En mèg azt nem ertem hogy ha fott kajakat eszem honnan tudom hogy mennyi a kaloriatartalma. Pl rakott krumpli,habart paszuly vagy barmi mas
32. sziszi0528 (válaszként erre: 29. - Roxa)
2018. aug. 13. 06:40

www.kaloriabazis.hu


Megadod az adataidat (magasság, súly, nem, milyen aktivitást végzel) és kiszámolja ezek alapján az alapanyagcserédet.


Utána megadod, hogy hány kg szeretnél lenni és kétféleképpen állíthatod be a célod: adott dátumra akarsz lefogyni, vagy hetente akarsz bizonyos súlyt leadni, ez már rajtad múlik.


És ennyi, ez 1-2 perc mire beállítod, utána meg csak simán beírod, hogy aznap miből mennyit ettél (kell egy konyhamérleg, de én pl a legolcsóbbat vettem, tökéletesen megteszi), felvezeted ha sportoltál aznap valamit és szépen nyomon követheted. Az eleje kicsit babrás de nagyon-nagyon megéri! Csak még röviden annyit, hogy mikor huszonéves voltam és felszaladt pár kg, elég volt párszor kihagyni a vacsit meg két körrel többet futnom és már le is ment a felesleg. No ez 31 évesen, két terhesség után korántsem megy, ha nem lenne ez az oldal, nem tudnék fogyni, hetekig/hónapokig stagnáltam és nem értettem miért...

31. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 30. - B80a2b5aeb)
2018. aug. 13. 06:26
Én sajnos idegi alapon "nassolok".
2018. aug. 13. 05:26
Kb.15 kg es a stressznek koszonhetem 😥
29. Roxa (válaszként erre: 28. - Sziszi0528)
2018. aug. 13. 00:25
Melyik,milyen kaloriabazist hasznalsz?
2018. aug. 12. 07:52

Sziasztok!


Eddig 14 kg mínusz, 78,6 kg-ról 64,6 kg-ra (158 cm vagyok). Időt nem írok, mert a 78 kg-ból elkezdtem lefaragni de ismét terhes lettem, szóval volt egy kis szünet :).


Alapvetően a kaján múlik minden, hiába edzek intenzíven, ha több a bevitt kcal, amit nem tud elégetni a szervezetem, akkor raktároz. Ezt igazolta az a sok sok sporttal (10 év versenykarate, futás, bicaj, konditerem, torna, HIIT-edzések...) eltöltött zabás év, hogy miért is küszködtem mindig plusz kilókkal, mikor világ életemben edzettem. Persze, mert mellette kiettem két férfiembert is :D.


Szóval a módszerem:

- kalóriabázist használom, írtó sokat segít (ha csak pár száz kcal-val többet eszem, már nem fogyok, és ezek nem nagy dolgok, elég egy alma meg egy joghurt pluszban)

- sport (torna és futás, de kinek mi jön be a lényeg, hogy mozogjunk)

- mindent eszek, de mérem-írom és az oldal szépen kidobja nekem, hogy miből mennyit lehet még (ugyanúgy megeszem a rántotthusit, rakott krumplit, stb csak próbálom kora délutánig ezeket és természetesen korlátozott mennyiségben, ami az aznapi kcal-keretbe belefér)

27. Cepheus (válaszként erre: 24. - Jessica32)
2018. aug. 12. 02:53
Ez tetszik nekem, köszi. Az egyik típus igazán rám illik.
2018. aug. 11. 19:55
Az éhség érzetet kell megszokni. Hogy sosem vagy tele fullosan csak amennyire egy végtelen adag salatatol lehetsz. Ha ez megvan, gyerekjáték. Nekem. Én már megszoktam, kb 4eve fogytam így le de lehet már 5 is van. Nem nehéz így tartani...
25. 438047860c (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2018. aug. 11. 19:48
Igen, jó cikk! Burgonyakenyeret eszem mikor már kenyeret kívánok emellett kaptam egy minta étrendet ami sokat segített. Még a laktózzal vagyok így. A fehér kenyertol fáj a hasam múltkor kipróbáltam. ..
2018. aug. 11. 19:30
[link] kb. ez alapján, 3 kilót akartam fogyni, le is ment.
23. Guruljka (válaszként erre: 17. - 438047860c)
2018. aug. 11. 16:55

Nem nagyon foglalkoztam a gluténmentességgel, de ma láttam ezt a cikket, és elgondolkoztatott.


[link]

22. 12d083b51b (válaszként erre: 19. - Papája)
2018. aug. 11. 13:31
Vagy még rádobsz egy lapáttal valami otthoni testmozgásból.
2018. aug. 11. 13:11
akármilyen betegség, stb, azért a matek az matek. ha nem viszel be több energiát amire szükséged van, nem tudsz hízni. szóval a könnyűnek ítélt vacsid valószínű nem könnyű :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook