Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Írd le, te mennyit fogytál és mivel fórum

Írd le, te mennyit fogytál és mivel (beszélgetős fórum)


1 2
19. papája (válaszként erre: 18. - Cickány64)
2018. aug. 11. 10:39

64. Nézték már a TSH szintedet laborban ? Sajnos a pajzsmirigy alulműködése esetén nem tudunk fogyni, de a klímaxal együttjáró ösztrogén hiány is okoz hízást.

Használd a kalóriabázist, nagyon sokat segít, mert egyszerű és azonnal látod, ha túllépted a keretedet és az nap már nem ehetsz.

19. papája (válaszként erre: 18. - Cickány64)
2018. aug. 11. 10:39

64. Nézték már a TSH szintedet laborban ? Sajnos a pajzsmirigy alulműködése esetén nem tudunk fogyni, de a klímaxal együttjáró ösztrogén hiány is okoz hízást.

Használd a kalóriabázist, nagyon sokat segít, mert egyszerű és azonnal látod, ha túllépted a keretedet és az nap már nem ehetsz.

2018. aug. 11. 08:32
Sziasztok! Mennyire lehet bízni a polcokon lévő "teljes kiőrlésű" dolgokban?Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ki-hány éves, mert én 54 vagyok, álló munkár végzek, szinte soha nem eszek kenyeret. A melóba 2 vékony virslit viszek enni, 1-2 paradicsommal, nasinak 1 natúr joghurt. Mostanában a hőségriadó miatt kapunk 2 barackot, azt szoktam még megenni. Itthon minimális főttkaja, esetleg még egy csésze teljes kiőrlésű pehely tejjel. És nem hogy nem tudok fogyni, jönnek fel a kilók! 😭
2018. aug. 10. 22:42
A dolog egyszerű: egyszer valaki lefogyott, nem kell visszahízni. Én napi 4km kocogással heti 5x ill fehérjeporral (nem tejjel! vízzel) és szigorú diétával fogytam le 10kilót. Tartom is és még könnyebb tartanom, mióta kiderült, hogy gluténmentesen kell étkezzek, mert kicsit allergiás vagyok rá. Értsd ez alatt, hogy egy zsemlétől, szelet kenyértől még nem lesz gond, de két három darabtól másnapra hízok egy kilót! Nem eszek ilyet, a súlyom tartom, továbbra is, holott alig sportolok éppen, csak nem eszem édességet sem (nem kívánom) és most a fehérjeport is épp hanyagolom. Mikor időm vagy a meleg engedi, úszom, jógázom, ami szintén fontos az állagmegóvásban hogy úgy mondjam. Szóval kocogás és fehérje vacsora/reggeli helyett, semmi kenyérféle, sok gyümölcs, saláta, zöldség, főtt kaja és ennyi.
16. Kékmacska (válaszként erre: 12. - 9f9aa0ac88)
2018. aug. 7. 15:22
Én most nyaralás előtt fogadtam meg hogy figyelek, mert legalább olyan veszélyes mint az ünnepek:)) A fogyókúra elején bele kellett vésni az agyamba hogy igenis jóval kevesebbel is jóllakik az ember, mint amit megtud enni. Régebben reggelire bevágtam 3 nagy tepertős pogit, tízóraira meg simán lecsúszott a tábla Milka csoki. A kolléganők zabáltak, én meg nem akarta kilógni a sorból, velük ettem... Azt vettem észre hogy most már meg sem tudnák enni annyit mint tavaly ilyenkor, mintha kisebb lenne a gyomrom. És szigorúan mérem magam hetente kétszer. Mert 1 kilót könnyebb leadni mint a tizenkettőt volt. Viszont nagyon sokba került az új ruhatár:)
15. Andi.Bobi (válaszként erre: 14. - Andi.Bobi)
2018. aug. 7. 15:10
A szülés óta a szoptatás abbahagyâsa után 25 kiló jött fel,van még mit leadni..Aztán haladok tovább...:)
2018. aug. 7. 15:08

Sziasztok!


Én most tartok 13,4.kg minusznál,három hónap alatt.

Nem eszek zsömlét,kenyeret,tésztát..cukrosüdítőt,régen se ittam,csak néha.

Általában este hat,hét,nyolc után nem eszek. Ahogy sikerül a kisfiam mellett:) időszakos böjtölést is csinálom. Ami azt jelenti,hogy 16 órát nem eszek,8 órában igen,oda figyelve a kalóriára. Kb1200-1300 kalóriát eszek. Mozgás a kisfiammal,két éves múlt...sok séta. Itthon hasizom erősítés ...Meg a plankot csináltam pár napig. De megfájdult a derekam,így most két napja pihenő van.


Plusz nem rég kezdtem el ganodermás kávét inni:)

13. plavalaguna (válaszként erre: 10. - Kékmacska)
2018. aug. 7. 12:36
Abszolút így mennek ke rólam is most a kilók. Mindent eszek, akkor amikor éhes vagyok. Viszont nem zabálok, plusz visszatettem a mozgást az életembe. Ennyi. A mindenféle diéta meg ekörül forogjon az életem se időm se energiám rá. Meg amint nem f8gyelnék direktbe úgyse működne.
12. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 9. - Kékmacska)
2018. aug. 7. 12:11
Egyetértek.Én is igy fogytam 16 kg-ot 4 éve.Mennyiségileg jóval kevesebbet eszek,bár most a télen a sok szülinap és névnap ,ünnepek alatt a sütiknek nem tudtam ellenállni és hiztam 5 kg-ot.Az első 5 kg-ot leadni a legnehezebb.
2018. aug. 7. 11:42

Többé-kevésbé paleo életmóddal. Ez azt jelenti, hogy nem csinálok belőle vallást, de az alapelveket nagyjából betartom. Ez alól a gyümölcs kivétel, mégsem hízom vissza nyáron sem.


Ezen kívül hetente minimum 4-szer edzek, sokat járok gyalog.


Kitiltottam a fehér cukrot, fehér lisztet, nem sóvárgok semmi után. Nem egy szelet tortáról mondok le, hanem mindenféle kehekről ;)

2018. aug. 7. 09:55
Folytatás...:) Nem hiszek a reformkajákban, édesítőszerekben, diétaőrületekben. Inkább a mennyiséget csökkentem az adott ételből, de eszünk szalonnát, csokit, sütit, amit megkívánunk, mert nincs rosszabb az étel utáni sóvárgásnál, ez a halála a fogyásnak szerintem.:) Kenyérből sem sokat eszünk, de az is jó minőségű fehér kenyér (3 kg-os kenyér szeletelve kis adagokban lefagyasztva kettőnknek 4-5 hétig elég). És hozzá kell tenni, hogy a férjem munkája miatt este 20.30-21 óra között van vacsi.
2018. aug. 7. 09:50
Sziasztok! Tavaly szeptemberben 70,2 kg voltam. 58-ra fogytam úgy 8 hónap alatt hogy átgondoltam mi változott az elmúlt másfél évtizedben, amióta feljöttek rám a kilók, és visszatértem az akkori étkezési szokásaimhoz. A vacsoráinkat már régen megreformáltam (mindent eszünk, csak harmadával kevesebbet). A munkahelyeimen rászoktam a reggeli zabálásra a kollégákkal, pedig nem is esett jól, sokszor kimondott hányingerem volt utána. Most maradt a régi bevált kávé-narancslé. Ebédre saláta sajttal, felvágottal. Folyt. köv...:)
8. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Plavalaguna)
2018. aug. 7. 09:07
Megosztanád velünk is a régi evési szokásaidat? Talán nekünk is szokásunkká válna! :))
2018. aug. 6. 18:17

Sziasztok!

73 kg-ról 62 kg-ra fogytam le kalóriaszámolással.

Elhagytam a fehér lisztet, cukrot. Magam sütöm a pékárukat a Szafi lisztek segítségével.

Délután próbálok ch mentesen étkezni.

Ha aznap kevés fehérjét eszem akkor azt fehérjeporral pótlom.

Napi 1.5-2-2.5 liter folyadékot, vizet iszom. Sok csirkemell, túró, mégsem unom. Köretként bulgurt, párolt zöldséget eszem.

Sokat bringázok.

Ha nasira vágyom olyankor Wawel cukormentes csokit eszem.

2018. aug. 6. 16:58
Visszatértem a régi evési szokásaimhoz plusz az aktív életmódhoz. 10-12 kiló minusznál tartok fogyókúra nélkül fél év alatt. Előtte a szüléseket leszámítvasose voltam ekkora darab. Szóval szerintem kell egy fenntartható aktív életmód normál étkezéssel és lám működik. Még van plusszom. De láthatólag folyamatosan csúszik le szép lassan.
2018. aug. 6. 14:31

Sziasztok.

Kb. 13 kg-ot fogytam mozgással és azzal, hogy kevesebbet ettem.


Aztán még ~10kg-ot kb. fehérjedús étrenddel, kevés CH-tal, konditeremmel, futással.

Tavaly szültem, feljött 17 kg... Azóta még rajtam "ragadt" 6kg, ennek eltüntetésével küzdök :D Összesen 10-et szeretnék fogyni még. Pici és munka mellett "macera", de meglesz az! ;)

4. Roxa
2018. aug. 6. 14:27
Sziasztok. En pont ma kezdtem a tojas dietat. 8 kilot kellene fogynom. En is orulnek ha irnatom valami bevalt fogyokurat illetve valami fogyos videot. Mert ez a tojas kura nekem elegge nehez,3 tojas kellett reggelire es ebedre is. Nagyon nehezen tudtam megenni.szerintem mar most csomort kaptam a tojastol.
2018. aug. 6. 14:05
40 kg minusz 1 év alatt cukros üditő teljes likvidálása, este 7 után semmit nem ettem, és séta minden mennyiségben
2018. aug. 6. 14:00
Felező módszerrel,kb.4 éve.Plussz kerékpárral és este 15 perc torna.Leatam 1 év alatt 16 kg-ot..
2018. aug. 6. 12:15
Ki mennyit fogyott és milyen módszerrel? Ha van kedved, oszd meg! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook