Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Inzulinrezisztencia - tele vagyok kérdésekkel fórum

Inzulinrezisztencia - tele vagyok kérdésekkel (beszélgetős fórum)


2017. dec. 31. 17:42
Helló tudna valaki olyan fórumot ajánlani, ahol inzulinrezisztensek diétáit kísérik figyelemmel? Nem babaprojekt érdekel! Azon már rég túl vagyok. Símán az inzulinrezisztenseknek való diéta érdekelne. Köszi
2016. júl. 9. 14:52

Hejhó, van itt még valaki? :)

Hétfőn megyek kórházba, de türelmetlen vagyok már kicsit. Pénteken volt a terheléses cukrom/inzulinom. Vélemény? :)


Éhgyomri glukóz (plazmából) 4,4 mmol/l

60 perces glukóz 8,4 mmol/L

120 perces glukóz 7,0 mmol/L

Inzulin 6,7 mIU/L 3,0 25,0

Inzulin 60 perc 192,5 mIU/L

Inzulin 120 perc 256,7 mIU/L

22. Bcicus (válaszként erre: 20. - Szszilvi76)
2014. ápr. 22. 00:05
Hát pedig a diéta a legfontosabb.
21. szszilvi76 (válaszként erre: 18. - Bcicus)
2014. ápr. 21. 11:27
ok köszike:) már nagyon szeretnék babát:)
20. szszilvi76 (válaszként erre: 19. - Bibity)
2014. ápr. 21. 09:46
voltam dokinál vele azt mondta nem annyira vészes csak az elején vagyok ,mondta még nem kell annyira diétáznom napi 5 ször egyek!
19. bibity (válaszként erre: 17. - Szszilvi76)
2014. ápr. 21. 07:34

Szerintem is jó esélyed van !!!

Ha tartod rendesen a diétát, és próbálj heti 4 szer legalább fél órát kocogni, lépcsőzni, ellipszisezni, vagy ilyesmi, de úgy rendesen leizzadva. Lehet több is:) A gyógyszer gondolom kellhet, de ebben nincs tapasztalatom.

18. Bcicus (válaszként erre: 17. - Szszilvi76)
2014. ápr. 20. 23:31
HA rendesen kezelve van akkor jók az esélyeid.
17. szszilvi76 (válaszként erre: 14. - Bibity)
2014. ápr. 20. 22:32
szia! nekem IR van ,lehetséges hogy teherbe esem?
16. globus (válaszként erre: 13. - NNN94)
2014. ápr. 20. 22:29

Csak hiszed, hogy diétázol.

Állítólag a HIT fontos dolog, de a fizikai szükségleteket nem tudja felülírni.

15. Bcicus (válaszként erre: 13. - NNN94)
2014. ápr. 20. 22:26
Baromi rosszul étkezel.
14. bibity (válaszként erre: 13. - NNN94)
2014. ápr. 20. 22:15
Amiket eszel, az mind gyors...
13. NNN94
2014. ápr. 20. 16:22
Szia! Nekem elég erős IR-em van. Én úgy ahogy sz*rok bele az elosztásba és a lassú meg gyors felszívódásba. Pár hónapja derült ki egyébként, bár előtte is sejtettem, hogy ez a baj. Én nekem fogynom is kell, de nem eszem pl. tk. tenyeret. Amit fogyasztok és van benne CH: joghurt, gyümölcs, tej, és 1,5 kiskanál rendes kristálycukor a kávémba, illetve édesítőszer a napi egy joghurtomba (ez is tartalmaz egy kis CH_t). De ezeket össze-vissza eszem, amikor éppen kedvem van. Ezek mind diétás cuccok, tehát a CH elég kevés bennük. Fogalmam nincs, hogy lassú vagy gyors felszívódású-e. E mellé iszom ezt az új étrend-kiegészítőt az Inofolicot. Nem is értettem ezt az egész felszívódás dolgot... Rohadt bonyolult és tök értelmetlen. Na most tavaly 4-szer menstruáltam egész évben. Idén januárhoz képest az utolsó mensim fél éve volt, tehát 2013 júliusában. Azonban most perpillanat is mensizek és ez a 3. ebben az évben, a diéta és az Inofolic mellett. Tehát a kulcs az egészséges, diétás kajákban van és a napi 5-6-szori étkezésben... Én vagyok az élő példa rá!
2014. ápr. 9. 15:16
Köszönöm a válaszokat! Máris benézek a másik fórumra is :)
11. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Wolfgirl96)
2014. ápr. 9. 13:28

Reggelire a tej felejtős, meg úgy alapból is az IR-be nem nagyon fér bele. Csinálj zabkását vízből, kicsi édesítőből és fahéjból.

A köztes étkezésekre neked ennyi elég? nem szoktál éhes lenni?

Nyugodtan csinálj magadnak diabos zabpehely kekszet, vagy bármi sütit ami diabetikusan készült el általad. Vacsorára meget több ch.

Én 160g-180g ch-t fogyasztok és 15 hónap alatt majdnem 30 kilót fogytam.

10. bibity (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2014. ápr. 9. 12:12
Bizony!
9. Bcicus (válaszként erre: 1. - Wolfgirl96)
2014. ápr. 9. 09:29
Nem jó szakembereknél voltál. Az ir diétánál a legfontosabb, hogy milyen ch és mikor eszel.
8. Petra025 (válaszként erre: 6. - Wolfgirl96)
2014. ápr. 9. 08:39

Én a tejet kilőném a helyedben a reggelinél, mert nagyon meg tudja emelni az inzulinszintet.

Van itt Ir-es fórum, ott nagyon sokan vannak, biztosan tudnak segíteni. Azt gondolom a cél az, hogy a vércukorszinted szépen egyenletesen legyen tartva egész nap.

Én igaz "csak" terhességi cukros voltam, bár ir-re soha nem teszteltek se előtte, se utána. De tény, hogy a szoptatás abbahagyása óta csinálom a ch diétát, és 8 kg-ot leadtam. És teherbe is estem:-)

Szerintem mindenképpen be kellene állítani a napi ch mennyiséget nálad, és hogy milyen eloszlású legyen.

7. inta (válaszként erre: 6. - Wolfgirl96)
2014. ápr. 8. 23:02
Szerintem szuper. Nem bírok szénhidrátot számolni, de talán még kevés is.:)
2014. ápr. 8. 22:48

Köszi a gyors választ :) Szerintetek, ha ilyen a napom, az jó?

R: 7.00 - 100 ml zabpehely, 100 ml tej, egy kis fahéj

T: 10.35 - 1 alma, natúr joghurt, néhány szem mirelit gyümölcs, édesítő

E: 13.00-14.00 - kis adag teljeskiőrlésű tönkölybúzalisztes tészta, dínsztelt gomba, 2 tk tejföl

U: 16.30 - Norbi Updates Túró Rudi

V: 19.00 - nagy adag zöld saláta, répacsíkok, kevés reszelt sajt, 2 füstli, pici Norbi majonéz, egy ek kukorica

5. inta (válaszként erre: 4. - Molyka)
2014. ápr. 8. 22:38

Szerintem is. Nem is tartottam, csak 4 hétig. Aztán teherbe estem - ez volt a cél :).

Onnantól csak vigyáztam a szénhidráttal, kivéve a várandósság utolsó harmadában, ott elszabadult a csokipokol. De semmi bajom nem volt.

4. Molyka (válaszként erre: 2. - Inta)
2014. ápr. 8. 22:37
120 g??? Az nagyon kevés :O
2014. ápr. 8. 22:35
Jól teszed, ha sokat foglalkozol vele. Sok sikert! Segíteni nem tudok.
2. inta (válaszként erre: 1. - Wolfgirl96)
2014. ápr. 8. 22:35

Szia!

Nekem (épp csak kezdődő) IR miatt az endokrinológus 120 g-os CH-diétát javasolt, kizárólag alacsony glikémiás indexű ételekkel.

Ez elég szadi, cukorbetegek esznek így.

De a 150-180 g valamivel enyhébb, ilyet már hallottam más IR-esnél is.


Így én azt gondolom, nagyon is figyelni kell a mennyiségre, hiszen valamennyi CH-ra szüksége van a szervezetnek, éspont az a lényeg, hogy neked óvatosan kell ezzelbánni, plusz nem mindegy, hogy eszel egy nap két nagy karéj fehér parasztkenyeret és utána már csak húst zöldséggel, vagy egész nap egyenletesen elosztva, alacsony GI-ű ételekkel élsz.

És rendszeres mozgást, persze, szintén javasolt.


Nem emlékszem, hogy zabpelyhet lehet-e enni, de szerintem igen, jó reggelinek.

2014. ápr. 8. 22:26

Sziasztok! Pár hónapja derült ki, hogy IR-em van. A kezdetek kezdetén el is mentem dietetikushoz, hogy tanácsokat kapjak. Azóta már egyre jobban belejöttem, de közben egyre bizonytalanabb is vagyok, hiszen annyi különböző dolgot olvastam már róla. A közelemben élőknek is kezdek az agyára menni a folyamatos kérdéseimmel, ezért hozzátok fordulnék. Remélem itt kapok néhány választ. Nekem sem az orvos, sem a dietetikus nem mondta, hogy figyelnem kellene arra, hogy x CH-t vigyek be, csak azt mondták, hogy minél kevesebb legyen. Ezenkívül arról sem mondtak semmit, hogy figyelnem kéne a lassú és gyors felszívódású ételek elosztására. Ezzel kapcsolatban szintén csak annyit tudok, hogy minél több lassút egyek. Amúgy gyógyszert sem kell szednem. Kb. 8 kiló feleslegemből 6-ot sikerült lefaragnom, de mostanában mintha lassan elindult volna fölfele :( A mozgást sajnos eddig még nem sikerült rendszeresen beiktatni. (eddig verseny sportoltam, de mikor az IR miatt elkezdtem hízni, abbahagytam)

Tehát kérdéseim lennének, hogy az lehetséges, hogy nekem tényleg nem kell figyelnem ezekre a dolgokra, vagy csak nem kaptam rendes felvilágosítást? Újabban kiszeretném próbálni a zabpelyhet, de nem igazán tudom, hogy milyet vegyek. Lehet sima zabpelyhet vagy rozspelyhet, esetleg egyek helyette zabkorpát? Bőven van még kérdésem, úgyhogy nagyon örülnék neki, ha valaki tudna rájuk válaszolni. Esetleg egy dietetikus elérhetősége is érdekelne. Légyszí segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook