Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Úgy keltem fel, hogy viszket a bőröm, és tele vagyok kiütéssel, mintha szúnyog csípett volna meg. Mi lehet a baj? fórum

Úgy keltem fel, hogy viszket a bőröm, és tele vagyok kiütéssel, mintha szúnyog csípett volna meg. Mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 11. 21:30
Napallergia. Anyumnak is kijött ilyen pár éve, ő is nyaralni volt akkor. Sírt is, mert utálja a békákat, és sírva-kényeskedve mondta, hogy most ő is úgy néz ki, mint 1 csúnya varangyosbéka. Jó ideig utána nem mehetett a napra, meg kiírt neki a doki vlmit.
2012. jún. 8. 22:57

Szia!

Nekem anno hasonló kiütéseim lettek,éppen nyaraltunk,azt hittem ott kaptam el valamit a medencében (gombára tippeltem) de aztán kiderült,hogy napallergia!!!

27. Vigyorex6 (válaszként erre: 26. - Zsanimano18)
2012. jún. 7. 18:37

Nem fog így kinézni valószínűleg, mert a tiéd másmilyen alapból. Az urticaria-nak különböző "arcai" vannak. Kellemetlen, de meg lehet állni, hogy ne vakard.

Reméljük néhány nap és elhúz a fenébe!

26. zsanimano18 (válaszként erre: 25. - Vigyorex6)
2012. jún. 7. 14:44
jézus atya isten ez nagyon brutális :(( remélem nekem nem fajul el idáig :(((. ha meg viszket :S inkább hideg vizel le zuhanyozok töbször,,, vagy le közötzettem a kezem :D de áhh nem akaorm ot maradjon a nyoma :((( fuh :(. remélem hamar el múlik :(((
25. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - Zsanimano18)
2012. jún. 7. 14:19

Mindennek amit elvakarsz ott maradhat a nyoma (csípésnek is, pattanásnak is, sebnek is, és ennek is). Nagy önfegyelmet igényel.


Én így néztem ki, és egész testem volt:


[link]


Néha magamtól eltartott kezekkel őrjöngtem.

Ha brutál viszket, akkor kérhetsz rá injekciót is. Házidokitól akár, és van rá tégelyes gyógyszertári kence is, amit ott kevernek fillérekért.

24. virus2008 (válaszként erre: 23. - Zsanimano18)
2012. jún. 7. 13:56

Hát azt nem hiszem, nekem voltak hasonlók majdnem megörültem.

Beletekertem magam vizes lepedőbe :)

23. zsanimano18 (válaszként erre: 22. - Virus2008)
2012. jún. 7. 13:53
köszönöm :))). de amugy ezeknek a nyomai ott maradnak ha vakarom?:O
22. virus2008 (válaszként erre: 21. - Zsanimano18)
2012. jún. 7. 13:44
Örülök, hogy jól vagy!De ne vakard :)
2012. jún. 7. 13:30
tegnap este be vettem fenistil alergia tabimat... hála istennek nyugodttan tudttam aludni és most ugy keltem fel h nics rjatam semmi... :).de amugy ha vakarom.. ezeknek ott maradhat a nyomai ?:S
20. zsanimano18 (válaszként erre: 19. - Vigyorex6)
2012. jún. 7. 13:29
azta :O.. az nagyon durva :S:S:S:Sm,,
19. Vigyorex6 (válaszként erre: 18. - Zsanimano18)
2012. jún. 7. 10:43

Én sem voltam soha allergiás semmire.

Előfordulhat, hogy soha nem jön ki többet egyikünkön sem.

Én megjártam 3 bőrgyógyászt, egyet a kórházban, kettőt magánban, és azt mondták, hogy ne hergeljem magam, várjuk meg, hogy lesz-e következőm, és akkor menjünk neki a dolgoknak. De nem lett.

A sógornőm is orvos, és ő is csak azt tudta mondani, hogy allergiát kezelő szerek mellett nincs értelme az allergiavizsgálatnak, a sima kórházi semmit nem ér (de ezt a kezelőorvosom is elmondta), hanem mivel mi Szegedhez tartozunk, oda érdemes időpontot kérni a bőrklinikára, ahol átfogó vizsgálatot csinálnak, ami megint csak fele-fele, hogy kiderült, mint írtam.

A csalán nagyon rejtélyes dolog. Én meg merem kockáztatni, hogy nekem idegi alapon volt.

18. zsanimano18 (válaszként erre: 17. - Vigyorex6)
2012. jún. 6. 20:10
ma vettem be 3* calsimuskot... és mosti gy este felé be vettem a fenistl alergiatablettát.. modta doki hogy szedjem pár napig ..aztán most voltunk sürgőségi ügyeleten a nő aztm ondta mnost eléggé jól néz ki bőröm de hogy ez csalán kiütés :S,meg h akkor menjek alergia vizsgálatra ha el durvult, :s.,nagyon szeretném tudni mi okozza.. :(( nem szeretnék várni ezzel,:/nem merek semmit se enni,,,,,,,doki azt modta bármitől kijöhetet. új kajátol bármitől :S. ami elég furcsa nekem mert nem vagyok az a tipus aki bármire alergiás :/
17. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Zsanimano18)
2012. jún. 6. 16:22

Ha jön-megy, akkor csalán.

A csípések nem múlnak el ilyen gyorsan, és ha az egész testeden van, akkor megint csak valószerűtlen.

Drukkolok, hogy ne jöjjön ki megint.

Én januárban 1 hétig szenvedtem tőle, és 5 napig kórházban is voltam. Kaptam kalciumot és szteroidokat tömkelegével injekció formájában, de mikor múlt a hatásuk, akkor újra jöttek egész testen.

Figyelj oda, mert a csalán ráhúzódik a nyálkahártyákra, és én pl befulladtam.

A sima allergiavizsgálat nem ad választ szinte semmire. Megyei kórházakban az allergológián vannak átfogóbb allergiavizsgálatok, de az is csak 50-50, mert a mai orvostudomány nagyon kevés dologra vizsgál. Nálam sem derült ki mi okozta, és azóta sem jött elő.

Ha allergia elleni gyógyszert szedsz, akkor viszont egy bő hónapig nem is érdemes elmenni, mert nem fog kimutatni még véletlenül sem semmit.

16. zsanimano18 (válaszként erre: 15. - B4c06bc553)
2012. jún. 6. 14:59
az lesz mindenképp! remélem semmi komolyabb :/
2012. jún. 6. 14:57

Júj de randa! :(

Ha elmúlt már, akkor nem is tud fertőzni. De ha csalánkiütés, akkor az nem fertőz.

Megnyugtatásodra vidd el a képet a bőrgyógyászhoz. Lehet, hogy egy allergia vizsgálatot rendel neked, hogy mitől lehetett.

14. hoppsz
2012. jún. 6. 14:52
Nekem volt régen ilyen, amikor sok bundás kenyeret ettem, ami igen jó esett. Tojás v. valamilyen más allergia lehet nálad is gondolom...
2012. jún. 6. 14:40
és ezt el kaphatja valaki tőlem? :(
12. zsanimano18 (válaszként erre: 10. - Virus2008)
2012. jún. 6. 14:26
hát nem tudom eddig sosem volt ilyen :S. nem tudom h az e vagy sem :((.de remélem el múlik hamarosan :(
11. zsanimano18 (válaszként erre: 9. - Virus2008)
2012. jún. 6. 14:25
huh remélem el múlik :((
10. virus2008 (válaszként erre: 8. - Zsanimano18)
2012. jún. 6. 13:53
Esetleg poloska vagy bolhacsípés?
9. virus2008 (válaszként erre: 8. - Zsanimano18)
2012. jún. 6. 13:48

Ezek csalánkiütések.Csak ne vakard őket, tudom könnyű mondani :)


Amúgy bármitől lehet.Ha tovább fenáll akkor keress meg egy bőrgyógyászt mert a háziorvosok nemigazán értenek hozzá.

2012. jún. 6. 13:35
votlam házi orvosomnál és ott meg már nem voltak kiütéseim :S.. írt fel nekem calsimuskot,meg fenistil alergia gyógyszert....amit csak este vehetek be. :S,,, fel rakom profil képnek hogy hogyan néz ki a bőröm :(( ha valakinek volt ehez hasonó legyen szíves ossza meg velem h ez mitől lehet :((
7. zsanimano18 (válaszként erre: 5. - B4c06bc553)
2012. jún. 6. 00:04
az lesz!! :)) köszönöm :) <3
6. zsanimano18 (válaszként erre: 4. - B4c06bc553)
2012. jún. 6. 00:04
nem láttam ,nem vettem észre :(( de remélem nem pók :((.
5. b4c06bc553 (válaszként erre: 3. - Zsanimano18)
2012. jún. 5. 22:50
Fürödj le langyos vízzel és ha a púder eddig jó volt, akkor inkább az maradjon.
4. b4c06bc553 (válaszként erre: 3. - Zsanimano18)
2012. jún. 5. 22:50
Nem lehetett egy kis pók az ágyadban? El tud intézni rendesen! Az is kis apró hólyagos és nagyon viszket.
2012. jún. 5. 21:48
most talán tünnek el a hójagok combomrol... :S de hátam szörnyen viszket...:S:S:, lehet be kéne kenjem vmi mentolos krémmel?:S
2012. jún. 5. 21:46
azhittem van alattam vmi morzsa és h attól vioszekt bőröm de nem nem volt semmi alattam:S azt ahogy hátamat vakartam el kezdttem midenhol viszketni :S kezem melkasom nyakam hasam :S combom,:S tele vok ilyen hójagos ki ütésekkel meg ég böröm nagyon viszketm szörnyű :(((,,, ma ettem sült krumplit karfipolal de azokra nem vok alergiás de tökfözeléket ettem nap végén, arra se vok alergiás nem tom mitöl jöhetett ez ki,, vettem be kalcimuskot is :S. meg át töröltem magam fertőtlenitővel aztán be púdereztem magam de sehogy se jobb :S
2012. jún. 5. 21:44
Nem tudom mi bajom ugy keltem fel h viszket a bőröm hátam és tele vagyok kiütéssel.mitha szúnyog csipet volna meg

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook