Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ínyvérzés ellen tud valaki valami jót? fórum

Ínyvérzés ellen tud valaki valami jót? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 17. 12:59
Nekem is vérzett, jóformán csöpögött a vér, a fogorvos leszedte a fogkövet, és sensodyne fluorid, és zöld elmex fogkrémet ajánlott. Valóban hatásos, vagy naponta váltom, vagy mindkettőből nyomok a fogkefére. A zöld elmex száj öblítővel kiegészítve, azóta nem vérzett.
2010. febr. 17. 06:38
nekem csak akkor nem vérzett az ínyem amikor magzatvédőt szedtem
2010. febr. 16. 12:29

Még ma menj el vele orvoshoz!!! Az a biztos! Nekem is volt hogy vérzett, de csak fogmosásnál és az is azért, mert babát vártam!


SOS ORVOS szerintem!!!

20. c03449be8b (válaszként erre: 19. - C03449be8b)
2010. febr. 16. 11:26
most látom már más is javasolta neked a dokit!igaza van.Szerintem ma már ritkán fordulhat elő ilyen súlyos vitamin hiány.
19. c03449be8b (válaszként erre: 1. - Noysee)
2010. febr. 16. 11:17
Sia!Nézd meg,hogy vane-e fogköved?Szerintem be lehet duzzadva az ined./a fogkő miatt./Tapasztalatból tudom.Az orvos leszedi,állt.senso...né fogrémet javasolnak,és gyulladásra szájvizet.Gyönyörüen helyre lehet tenni.Ha nem fogkötöl akkor irnak gyogyszert/baktériumos fertőzés/.De ne hagyd annyiba!
18. Megan O'Conell (válaszként erre: 17. - 2c2de63135)
2010. febr. 16. 10:21

Na ja. A C-vitamin a vizelettel kiürül. Én sem azt mondtam, hogy hónapokig szedje. De ilyen magas adagban 1-2 hétig nem lesz semmi baja.

És valóban: a fogdoki sosem árt.

2010. febr. 15. 22:01
szerintem is dokihoz menj, lehet más (is) áll a háttérben, a hirtelen sok (pl napi 200-500mg) C-vitamin hosszú távon szedve vesekövet okoz, erre azért figyelj, ne ész nélkül...
2010. febr. 15. 21:40

Fogorvos mindenképp lássaon! Ha van fogköved, le kell szedetni, mert az is okozhatja a vérzést, és vele 1ütt a fogínysorvadást! A végén pedig tényleg kipotyognak a fogaid!

Nem biztos, hogy C-vit. hiány okozza, ezért tényleg irány a fogdoki! Majd az megmondja, hogy hogyan tovább!

Utána kezdj el bármiféle szert is használni rá!

15. noysee (válaszként erre: 14. - Megan O'Conell)
2010. febr. 15. 17:21
Köszönöm:)
14. Megan O'Conell (válaszként erre: 13. - Noysee)
2010. febr. 15. 16:36

Ami tünetet írtál nekem az is ijesztő. Ha javasolhatom: Létezik olyan C-Vitamin ami 500mg-os rágó tbl. Narancs izű, tehát nem ehetetlen. Össze kell rágni, és bár van olyan aki azt mondja, hogy a napi Vit. C bevitel 60 mg elég, én ha lázas vagyok, megtámad valami baci, akkor mindig nagy dózisban szedem. (Nem a levegőbe beszélek ez a szakmám, és a tapasztalat mondatja velem. De rád bízom: tégy belátásod szerint.)

Sajnos, hogy eszel gyümölcsöt, ilyen fokú vérzés mellet nem igazán számít, kell a plusz Vit. C bevitel.

Sok sikert - szurkolok! Szia! :)

13. noysee (válaszként erre: 10. - Megan O'Conell)
2010. febr. 15. 16:13
:SSS hát ez elég ijesztö, mivel 20 éves vagyok és azért szép lenne ha kiperegnének a fogaim:SSS ...szóval minél hamarabb valamit kezdeni kell ezzel...az biztos
2010. febr. 15. 16:13
cserszömörcés szájvíz.
2010. febr. 15. 16:12

szia.garapefruit cseppet vegyél gyógynövény boltban 1500pént.reggel este öblögesd,1 deci vízbe 15 csepp,és helyrerakja

és a szájszagot is semlegesíti

2010. febr. 15. 16:10

Az baj, mert komolyabb gond is lehet. Pl.: fogíny sorvadás, fog kihullás is lehet a vége.

Vannak speciális szájvizek, amik kifejezetten erre jók. Pl.: Cserszömörcés szájvíz. (De kereshetsz mást is, mert az ízét szokni kell.) :) Én a helyedben Több C-vitamint szednék, esetleg mellette Rutascorbint, ami érfalvédő.

mindenképp valami Rutin tartalmú étrend kiegészítőt.

De lehet a reklámozott Vitinn kapszulát, ami erősíti a fogínyt.(Azért mindet egyszerre ne szedd, vagy ezt a kombinációt, vagy azt.)


Ha már kevésbé vérzik a fogíny (gyógyulófélben van), akkor puha fogkefével végig lehet dörzsölni, mintegy edzés gyanánt, hogy máskor ne fordulhasson elő. Nem tudom dohányzol-e, de ha igen, fel kéne függeszteni, mert a szervezet C-vitamin háztartását kiüríti! (És mint tudjuk: C-vitamin hiány = Skorbut{fogíny vérzés, fogkihullás})

2010. febr. 15. 16:10
hmmm..majd akkor kipróbálom azt is
2010. febr. 15. 16:08

Szia

Inyverzes altalaban c vitamin hianykor jelentkezik intenziven.Ajanlok valami kiegeszitot...akkor is ha gyumolcsot meg miegymast fogyasztasz.

2010. febr. 15. 16:05
Nekem a Lacalut aktív fogkrémet ajánlotta a fogorvosom és valóban használt.
6. noysee (válaszként erre: 5. - Ekka)
2010. febr. 15. 16:04
aham :)
5. Ekka
2010. febr. 15. 16:04

Ínyvérzésre van nagyon jó kis gyulladásgátlós fogkrém, csak bírni kell, mert bazi sós.. (1-2 nap után meg lehet szokni)


Állítom, hogy tuti beválik:)))

(priviben írjak nevet?)

4. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Noysee)
2010. febr. 15. 16:01
Szia. Nekem a fogorvos írt fel valami öblögetőszert, ilyen mentolos ízű, patikában keverték.
2010. febr. 15. 16:01
jaja mondták, hogy lehet az van..pedig annyi gyümölcsöt eszek minden nap.
2010. febr. 15. 16:00

Az durva ha az alapozószivacstól bevérzik.

C vitamin hiány esetleg?

2010. febr. 15. 15:59
Fogmosáskor mindig vérzik az ínyem eléggé, de van h kisebb nyomás hatására kezd el vérezni..pl nemrég alapozószvaccsal kentem az orrom alatti részt és bevérzett a felsö részen az ínyem:s ki mit használ ez ellen v ki milyen tanácsot tudna adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook