Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Migrén ellen valami csodaszert tud valaki? fórum

Migrén ellen valami csodaszert tud valaki? (tudásbázis kérdés)

29. kirukiru (válaszként erre: 28. - Monge)
dec. 13. 15:07
Ha esetleg Káliumot pótolnál? Ez is legálisan kapható már (DM) Magnéziummal keverve. Napi két adagot simán megihatsz, ugynis italpor formájában van.(vagy Kalium retard 1000mg) Nemrég vitatkoztam "valakivel", hogy a káliumot mint fontos elemet elfogyaszt-e mindenki napi 2-3-4 grammot? Szerinte igen. szerintem nem!!! szakmai féltékenységből letorkolt, meg próbált lejáratni, a végén saját maga hülyeségei be futott, bele. Azzal jött, hogy hiányosan táplálkozok, ki nem? A jól hangzó egzotikus alapanyagok, főzőcske divatok...Érdemes, egy Táplálékok K tartalma táblázatot, előkeríteni!!! Belekukkantani, eredmény, ?? meglepő lesz!! A kálium pótlással, a fejfájáson kívül, sok minden helyre fog billenni, amire nem is gondolnánk!!! Népbetegség! Napi 2000mg a minimum, átlag ajánlott bevitel, 2-3-4gramm, nem miligramm! a rántott sajtban, pizzában hamburgerben, hot-dogban, csirke mellben, tejtermékben... szinte alig van! Szerencsére sok információ van már a neten a Kálium körül. Volt egy "B"...m aki a veszélyeiről kezdett el hisztériát kb 5-8 éve, ez rátett egy lapáttal, a betegséggyártók oldalán!
28. monge
dec. 10. 13:45

5 éve voltam hasonló helyzetben.

A háziorvos elküldött ideggyógyászhoz. Ő sok sok helyre adott beutalót. Szemészet, vérkép, MRI, stb.

Majd, minden leletem negatív lett.

Azt mondta, a migrénem -mivel a tarkómból indul- a nyaki meszesedés következménye. Mivel még ez a meszesedés a röntgen szerint nem vészes, minden nap szedjek magnéziumot.

A Magnézium B6 vitamintól hízni kezdtem, ezért minden nap megiszom egy normál magnézium pezsgőtablettát. Azóta fájt már párszor a fejem, de nem volt migrénem.

dec. 9. 10:54

Kevesebb stressz! Mindenekelőtt. Tudűm, elcsépelten hangzik, de pl nekem CSAK ez segít a megelőzésben. Sok folyadék és en hetente egyszer elmegyek megmasszíroztatni a nyakam-hátam. Azóta sokkal jobban vagyok. Ha márbeütött a migrén, az nálam 3 napig tart. Csillapítani tudom: MAGNÉZIUM, B VITAMIN KOMPLEX, hideg tarkó és halánték borogatás.

Gyógyszeresen:Algopyrin +Nospa+ kévá vagy Flector por vagy Relpax. (Erősödő sorrendben)

A Relpax nagyon jól elmúlasztja, de sajna csak 10 óra hosszát hat nálam, utána visszajön... :-( ezért azt a második nap reggel szoktam bevenni, hogy harmadnapra ne készüljek ki teljesen.

dec. 9. 10:31

Neurológiai kivizsgálás. Az orvos segíthet megtalálni a megfelelő gyógyszeres terápiát, ami hatásos, és nem kell napokig, hetekig szenvedned. A recept nélkül kapható "csodabogyók" egy migrénesnek semmit sem használnak.

Esetleg próbáld meg: Flector por, majd lefeküdni teljes sötétségben pihenni.

25. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Bejobetty14)
dec. 8. 21:33
Szerintem sok alvás meg az ok megszüntetése. Ha van vmi komolyabb stressztényező az életedben akkor azt elrendezni. De ha nem sima migrén hanem betegség tünete akkor orvosi kivizsgálás....
dec. 8. 20:59

Sziasztok!

Egy kicsit más oldalról közelítenék. A fejfájás mint olyan, valószínű nem ok nélkül van. Mindhogy az oka, vérnyomás, front, valamilyen háttér betegség, átmeneti cukorhiány, erőltetett szem, sűrű vér miatti, helytelen keringés és alacsony oxigénellátás az agyban... Stb...

A "pajzsmirigy betegek fóruma" topicban sok mindent kifejtettem, Ezt ha ezoterikus oldalról nézzük, akkor leginkább hideg front esetén, vagy esős időben, "életenergia" vesztés van. Ezt egy részletesen foglalkozó oldalon szedegettem össze, az ott leírt anyagból. Nem egyszerű a fizikája, mert "hivatalosan" el nem ismert dolgokról szól leginkább. saját esetemben,annyit tudok mondani: Kb másfél éve pótolok Káliumot, napi 1 gr ! Azóta a vérnyomásom inkább alacsony, de normális! Minden egyéb, közérzethez tartozó komfort érzetem is jónak mondható, a fejem sem fájt azóta!!! A vérsűrűséget E vitamin pótlással, lehet csökkenteni, Vagy pl. vérhigítóval, egy próbát megérhet(?) A káliumot azért említem ,mert sok esetben hormonális oldalról is érintett lehet a dolog, a Kálium érték a vérben tapasztalatok szerint mindig a referencia érték közelében van. Ez csak katasztrófa, vagy ezt megelőző közvetlen pillanatokban esik le. Kísérő indikátor tünetek figyelmeztetnek bennünket a sejtekben felhalmozott kálium raktár ürüléséről. Ez kb 150gr, egy nagyon fontos anyag a szervezet számára, Lásd az említett topicban lévő információkat, nem ismétlem magamat, ennyiszer. Ha tényleg kimutatható a vérből, az már egy katasztrófa állapot, vagy éppen közvetlen előzménye!!! Tehát érdemes az indikátor tünetekre támaszkodni, Vagy helyből emelni a K bevitelt (lásd táplálékok K tartalma táblázat, vagy K pótlás. A felesleget a vese kiválasztja. Közvetlen érintett szervek még, pajzsmirigy, máj(epe,koleszterin anyagcsere),nemi rendszer, vese, sejtosztódás, növekedés,(GH) bőrszin pigment, mellékvese, vese,...stb

A fentiekből kifolyólag, a fejfájás lehet egy indikátor tünet is, valójában az is, csak nem sejtjük az okát.

23. turodudi (válaszként erre: 1. - Bejobetty14)
dec. 8. 20:29
Algopryrin+No-spa egyszerre?
dec. 8. 20:24
Vérnyomásod milyen?
dec. 8. 20:17
Én Cataflamot szoktam bevenni. Igaz, nem kimondottan migrénes fejfájásra, de használni szokott.
dec. 8. 19:38

a migrénre semmilyen ,,,csodagyógyszer,,,nincs,

a fiam,20 éve migrénes,elhiheted mindent megpróbáltunk,

sötét szoba,alvás, ennyi,

ha jön nincs ami megállitsa,

szed migrén megelőzőt,azóta ritkábban van,és nem hány,

aurás migrénje van,

19. fildus
dec. 8. 19:32
Én voltam már CT-n és MRI-n is, pont akkor is migrénes görcsöm volt, de nem mutatott ki semmit...
18. fildus (válaszként erre: 6. - Ghost👻)
dec. 8. 19:31
Nekem meg a forró szokott használni, pedig sokan a hideg vizes borogatást mondják ....
dec. 8. 19:11
Feszültség oldás is sokat segítene próbálj lazítani úszni szaunázni , jógázni . A fejfájás klinika tényleg jó ötlet.
16. valeriaria66 (válaszként erre: 15. - Bejobetty14)
dec. 8. 19:02

Remélhetőleg semmi komoly.

Említetted ,hogy iszol eleget,de a stressz is okozhatja a migrénes tüneteket .

A sok kávé ,nem evés .

15. bejobetty14 (válaszként erre: 14. - Valeriaria66)
dec. 8. 18:43

Neurólogiára mentem

Most megyek majd ctre csütörtökön ,volt korábbi idöpontom de akkor nem tudtam elmenni.

Majd kiderül mit mondanak.

14. valeriaria66 (válaszként erre: 13. - Bejobetty14)
dec. 8. 18:36

Fejfájás klinikára érdemes lenne elmenned.

Mielőbbi gyógyulást !

13. bejobetty14 (válaszként erre: 11. - Enissa)
dec. 8. 18:32

Nagyon köszönöm!

Van amikor nem fàj napokig majd utána hetekig mindennap.😒

12. bejobetty14 (válaszként erre: 8. - Valeriaria66)
dec. 8. 18:31
Köszi ezt megnézem.
11. Enissa (válaszként erre: 10. - Bejobetty14)
dec. 8. 18:30
Gyors jobbulást!
10. bejobetty14 (válaszként erre: 9. - Enissa)
dec. 8. 18:28
Inni iszom rengeteget ...
9. Enissa (válaszként erre: 1. - Bejobetty14)
dec. 8. 18:26

Iszol eleget? Családban a 7 éves focista kisfiú, ha nem iszik, eszik rendesen, akkor lesz rettenetes migrénes fejfájása.

Fájdalomcsillapító, bő folyadék bevitel, ágynyugalom ami használ neki.

Erre sajnos még nincs tuti megoldás.

8. valeriaria66 (válaszként erre: 7. - Bejobetty14)
dec. 8. 18:22

Biztos lehet kapni.Újra felfedezték!

Én kentem a homlokomra is és a tarkómra.

Szenvedtem ,még a szemem is vérben volt.

Ha mær a gyógyszer nem segít.

7. bejobetty14 (válaszként erre: 5. - Valeriaria66)
dec. 8. 18:16

Köszi

Ilyet lehet még kapni?

Amúgy a halántékom nem fáj...

dec. 8. 18:14
Sötét, csend, jeges víz és dolgit max 800
dec. 8. 18:08

Erős halántéki fájdalomra nekem csak a Tigris balzsam használt.

Bekenegettem ,és csitult a fájdalom.

Gyógyszer semmit nem ért.

Egy próbát megér ,hátha segít.

4. bejobetty14 (válaszként erre: 3. - 55Judit)
dec. 8. 17:52
Semmit nem ér ,köszi .
dec. 8. 17:49
Algoflex Forte.
2. fildus (válaszként erre: 1. - Bejobetty14)
dec. 8. 17:31

Migrénes tünetek....

Nekem a sötét és a csend a legjobb rá, de sokszor segít egy alapos forró zuhany...

Esetleg szemészeti kivizsgálás...

dec. 8. 17:22

Állandóan fáj a fejem!

Van hogy jó pár napig nem,de például tegnap jobb oldalon nagyon lüktetett.

Ma baloldalon fáj.

A fejfájás is nagyon rossz,de inkább a kisérô tünetek zavarnak.

Ez pedig az iszonyatos hányinger,tegnap meg ma rettentő remegés kisérte.

Plussz annyira feszült vagyok.

Tegnap mèg ügyeleten is voltam,ahol adtak egy injekciót attól elmúlt a fejfájás.

Nincs valakinek valami jó tippje?

Mivel tudom ezeket a tüneteket csökkenteni?

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook