Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Migrén ellen valami csodaszert tud valaki? fórum

Migrén ellen valami csodaszert tud valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2023. márc. 26. 22:24

Sziasztok!

Körülbelül 8 év szenvedés után végre rájöttem hogyan kerülhetem el a migrént.

Nyilván ez nem egy általános "recept", de nagyon remélem hogy ezzel tudok másoknak is segíteni. Először nézzünk néhány információt az állapotomról, amiket muszáj figyelembe venni. Most 27 éves vagyok és gyerekkorom óta pajzsmirigy alulműködésem van, illetve 6 évig szedtem fogamzásgátlót is (2 éve már nem szedem). A migrének a tabletta szedése alatt kezdődtek, így a legelső tanácsom az lenne, hogy (legalábbis annak mindenképpen aki Hashimoto-s) az NE szedjen fogamzásgátlót!!! Egyébként sem ajánlom senkinek, én rettenetesen bánom hogy 6 évig mérgeztem ezzel a szervezetem. Amióta elhagytam a tablettát, azóta minden egyes menstruációval jött a migrén is, általában a 2-3. napon. Nagyon sok mindent kipróbáltam megelőzés céljából, amik nem segítettek: gyömbér, györgytea, kávé fogyasztása és nem fogyasztása, vitaminokból B-komplex, magnézium, cink, A- és E-vitamin, szelén, D-vitamin stb. Önmagukban ezek nem segítettek egyáltalán. Amikor pedig jött a migrén (ami 3 napig tartott) szintén nem segített semmi. Se a kávé, se a gyömbér, kaptam appranaxot és az sem volt elég. Egyedül ami az esetek felében segített az a Cinie tabletta, de eldöntöttem hogy én ezt nem vagyok hajlandó minden egyes hónapban bevenni.

Ami viszont végre bevált és megszüntette a migrénjeim: a bélrendszerem meggyógyítása, esetemben a gluténmentes táplálkozás bevezetése. Nálam laborban is kimutatták hogy gluténérzékenységem van, így érdemes elmenni egy vérvételre, de enélkül is tudom javasolni hogy próbáljátok ki a GM életmódot ha migréntől szenvedtek. Szinte nem akartam elhinni amikor megjött és teltek a napok, hogy végre nem jött vele együtt a migrén is! Annyit de annyit keresgéltem az interneten hogy kinek mi vált be, néhányan írták a paleolit táplálkozást, és hát nem csoda hogy az valóban segített azoknak az embereknek, mivel ha jól tudom ebben gabonaféléket nem igazán fogyasztanak.

Jártam neurológusnál is, de ő szinte kitesséktelt azzal hogy akkor életem végéig (vagy legalábbis a klimaxig - ami még ÉVTIZEDEKRE van!!) minden hónapban szedjek be egy Cinie-t... jól hangzik nem? Endokrinológushoz pedig lassan 20 éve járok, megfordultam már 3-4 orvosnál is de soha egyszer sem hallottam tőlük hogy a Hashimoto együtt járhat gluténérzékenységgel is. Körülbelül 20 éve, de legkésőbb amikor kezdődtek a migrének, már meg kellett volna nézni laborban hogy fennáll-e a gluténérzékenység. Rendkívül felháborító hogy magamnak kellett hosszú évek alatt rájönni hogy mi is az igazi probléma. Ez idő alatt ne tudjátok meg hány napomat tette értékelhetetlenné a migrén... És mindezek nem csak vidéki orvosoknál, hanem Budapest drága magánklinikáin is történtek.

Száz szónak is egy a vége, a tiktokon oly sokat emlegetett 'gut health' (bélrendszer egészsége) rettenetesen fontos, úgyhogy migrén ellen mindenképpen azt tudom javasolni, hogy járjatok utána mindenféle ételérzékenységnek, nekem ez szinte megmentette az életem!

A másik javaslatom pedig hogy menstruáció előtt 1 héttel szedjetek magnéziumot, ami nem csak a migrént segít megelőzni, hanem a fájdalmas menstruációt is!

Remélem tudtam segíteni!

32. kirukiru (válaszként erre: 31. - Mikkmókus)
2020. nov. 29. 20:41

Megjegyzem, ezek nem gyerek játékok!!! Még szerencsére nem ért nagyobb baj. Első "sztrókhullámom" -3x- alkalmával többször hánytam majd kiesett a szemem!!! Előtte gyakoriak voltak a fejfájások, frontérzékenységek...stb, Azóta a fejem sem fájt. Diabétesz normalizálódott,megszűnt.. stb...

Az agyalapi mirigy biológiáját tamúlmányozzad!!! Egy USA-ban végzett gyermekorvos a kisgyerekeknek is káliumot adat havi 1-2 grammot elosztva.A Grow hormon termelés támogatására és optimalizálására. Ugyanott az USA-ban az élet meghosszabítására az időseknek Grow hormont adnak. Érthető az itthoni csend a Káliumról ugye?. Kb 8-10 éve egy "Önjelölt tudós, mérnök" a Kálium mérgező mivoltát tömte az emberek fejébe. Mérgező a konyhasó...Holott akkortájt a M.o-i sókereskedők, német egyesítés alkalmával KCl-al dúsított sófeleslegből vásároltak!!!

A német hatóságok a keleti tartományok lakói számára Káliummal dúsított konyhasót adtak!!! Annyira magas volt a keleti tartományok krónikus betegség aránya.

Miért nem tudják ezt nálunk az emberek??!!

2020. ápr. 21. 03:18

Sziasztok! 🙂

Nekem kiskorom óta fáj a fejem, akkor is szokásos csak az egyik oldalt szúró, lüktető fájással. 20as éveim elején kezdett egyre elviselhetetlenebb lenni, minden alkalommal (a gyengeséget, fény,-es zajérzékenységet hányinger kísérte. Pár éve az erős hányingert hányás is jelentkezett, egymást követő alkalmakkal. Nyilván a sima, vény nélküli fájdalomcsillapítók ideiglenesen segítettek az esetek többségében, de egy idő múlva immunis lettem valamennyire, mégis ezek közül a Spedifen 600 mg por hozott 10 percen belüli csillapítást, javulást.

Kivizsgálások sok újat nem mutattak, természetesen semmi szervi probléma nincs.

Pár hónapja neurológus felírta a Cinie nevű gyógyszert kifejezetten migrénre, reménykedve hogy majd segíteni fog (5500 ft - 5 db), mellé kiegészítésként fájdalomcsillapító végbélkúpot... 🙄 Erre nagyot néztem én is, de elvileg sokkal gyorsabban felszívódnak,- és ezáltal hatnak, mint a szájon át szedhető társaik.

Változást nem észleltem a speckó bogyók óta...

A mai napig nem érzem mikor jön a fejfájás, aurám nincs, sem pedig más elő-tünetem, amiből tudom, hogy közeleg. Elkezd fájni és kész 😕

Általában még fejfájás utáni másnap is tompa vagyok, "ködös" a fejem, gyenge vagyok

Amíg nem tudjuk valójában mi okozza a migrént, addig csak találgatunk, reménykedünk és kísérletezünk mindenféle gyógymóddal. Ki a teára esküszik, ki a kávéra citrommal... Hát nem tudom. Úgy rohadt nehéz még vizet is inni, hogy a lelkedet kirókázod.

Ha a gyógyszer nem is használ, a sötét szoba, félig ülő-fekvő pozíció az ágyban, hidegvizes ruha a homlokra és pihenés félig-meddig bevált.

Én a hormonokban látok rációt, és a lelki dolgokban, plusz az öröklődésben, amik úgy gondolom közrejátszhatnak a kialakulásában...

2020. márc. 19. 08:47
a migrant altalaban magnesium hianya okozza,de lehet vmilyen gyogyszer mellekhatasa is.
29. kirukiru (válaszként erre: 28. - Monge)
2019. dec. 13. 15:07
Ha esetleg Káliumot pótolnál? Ez is legálisan kapható már (DM) Magnéziummal keverve. Napi két adagot simán megihatsz, ugynis italpor formájában van.(vagy Kalium retard 1000mg) Nemrég vitatkoztam "valakivel", hogy a káliumot mint fontos elemet elfogyaszt-e mindenki napi 2-3-4 grammot? Szerinte igen. szerintem nem!!! szakmai féltékenységből letorkolt, meg próbált lejáratni, a végén saját maga hülyeségei be futott, bele. Azzal jött, hogy hiányosan táplálkozok, ki nem? A jól hangzó egzotikus alapanyagok, főzőcske divatok...Érdemes, egy Táplálékok K tartalma táblázatot, előkeríteni!!! Belekukkantani, eredmény, ?? meglepő lesz!! A kálium pótlással, a fejfájáson kívül, sok minden helyre fog billenni, amire nem is gondolnánk!!! Népbetegség! Napi 2000mg a minimum, átlag ajánlott bevitel, 2-3-4gramm, nem miligramm! a rántott sajtban, pizzában hamburgerben, hot-dogban, csirke mellben, tejtermékben... szinte alig van! Szerencsére sok információ van már a neten a Kálium körül. Volt egy "B"...m aki a veszélyeiről kezdett el hisztériát kb 5-8 éve, ez rátett egy lapáttal, a betegséggyártók oldalán!
28. monge
2019. dec. 10. 13:45

5 éve voltam hasonló helyzetben.

A háziorvos elküldött ideggyógyászhoz. Ő sok sok helyre adott beutalót. Szemészet, vérkép, MRI, stb.

Majd, minden leletem negatív lett.

Azt mondta, a migrénem -mivel a tarkómból indul- a nyaki meszesedés következménye. Mivel még ez a meszesedés a röntgen szerint nem vészes, minden nap szedjek magnéziumot.

A Magnézium B6 vitamintól hízni kezdtem, ezért minden nap megiszom egy normál magnézium pezsgőtablettát. Azóta fájt már párszor a fejem, de nem volt migrénem.

2019. dec. 9. 10:54

Kevesebb stressz! Mindenekelőtt. Tudűm, elcsépelten hangzik, de pl nekem CSAK ez segít a megelőzésben. Sok folyadék és en hetente egyszer elmegyek megmasszíroztatni a nyakam-hátam. Azóta sokkal jobban vagyok. Ha márbeütött a migrén, az nálam 3 napig tart. Csillapítani tudom: MAGNÉZIUM, B VITAMIN KOMPLEX, hideg tarkó és halánték borogatás.

Gyógyszeresen:Algopyrin +Nospa+ kévá vagy Flector por vagy Relpax. (Erősödő sorrendben)

A Relpax nagyon jól elmúlasztja, de sajna csak 10 óra hosszát hat nálam, utána visszajön... :-( ezért azt a második nap reggel szoktam bevenni, hogy harmadnapra ne készüljek ki teljesen.

2019. dec. 9. 10:31

Neurológiai kivizsgálás. Az orvos segíthet megtalálni a megfelelő gyógyszeres terápiát, ami hatásos, és nem kell napokig, hetekig szenvedned. A recept nélkül kapható "csodabogyók" egy migrénesnek semmit sem használnak.

Esetleg próbáld meg: Flector por, majd lefeküdni teljes sötétségben pihenni.

25. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2019. dec. 8. 21:33
Szerintem sok alvás meg az ok megszüntetése. Ha van vmi komolyabb stressztényező az életedben akkor azt elrendezni. De ha nem sima migrén hanem betegség tünete akkor orvosi kivizsgálás....
2019. dec. 8. 20:59

Sziasztok!

Egy kicsit más oldalról közelítenék. A fejfájás mint olyan, valószínű nem ok nélkül van. Mindhogy az oka, vérnyomás, front, valamilyen háttér betegség, átmeneti cukorhiány, erőltetett szem, sűrű vér miatti, helytelen keringés és alacsony oxigénellátás az agyban... Stb...

A "pajzsmirigy betegek fóruma" topicban sok mindent kifejtettem, Ezt ha ezoterikus oldalról nézzük, akkor leginkább hideg front esetén, vagy esős időben, "életenergia" vesztés van. Ezt egy részletesen foglalkozó oldalon szedegettem össze, az ott leírt anyagból. Nem egyszerű a fizikája, mert "hivatalosan" el nem ismert dolgokról szól leginkább. saját esetemben,annyit tudok mondani: Kb másfél éve pótolok Káliumot, napi 1 gr ! Azóta a vérnyomásom inkább alacsony, de normális! Minden egyéb, közérzethez tartozó komfort érzetem is jónak mondható, a fejem sem fájt azóta!!! A vérsűrűséget E vitamin pótlással, lehet csökkenteni, Vagy pl. vérhigítóval, egy próbát megérhet(?) A káliumot azért említem ,mert sok esetben hormonális oldalról is érintett lehet a dolog, a Kálium érték a vérben tapasztalatok szerint mindig a referencia érték közelében van. Ez csak katasztrófa, vagy ezt megelőző közvetlen pillanatokban esik le. Kísérő indikátor tünetek figyelmeztetnek bennünket a sejtekben felhalmozott kálium raktár ürüléséről. Ez kb 150gr, egy nagyon fontos anyag a szervezet számára, Lásd az említett topicban lévő információkat, nem ismétlem magamat, ennyiszer. Ha tényleg kimutatható a vérből, az már egy katasztrófa állapot, vagy éppen közvetlen előzménye!!! Tehát érdemes az indikátor tünetekre támaszkodni, Vagy helyből emelni a K bevitelt (lásd táplálékok K tartalma táblázat, vagy K pótlás. A felesleget a vese kiválasztja. Közvetlen érintett szervek még, pajzsmirigy, máj(epe,koleszterin anyagcsere),nemi rendszer, vese, sejtosztódás, növekedés,(GH) bőrszin pigment, mellékvese, vese,...stb

A fentiekből kifolyólag, a fejfájás lehet egy indikátor tünet is, valójában az is, csak nem sejtjük az okát.

23. turodudi (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2019. dec. 8. 20:29
Algopryrin+No-spa egyszerre?
2019. dec. 8. 20:24
Vérnyomásod milyen?
2019. dec. 8. 20:17
Én Cataflamot szoktam bevenni. Igaz, nem kimondottan migrénes fejfájásra, de használni szokott.
2019. dec. 8. 19:38

a migrénre semmilyen ,,,csodagyógyszer,,,nincs,

a fiam,20 éve migrénes,elhiheted mindent megpróbáltunk,

sötét szoba,alvás, ennyi,

ha jön nincs ami megállitsa,

szed migrén megelőzőt,azóta ritkábban van,és nem hány,

aurás migrénje van,

19. fildus
2019. dec. 8. 19:32
Én voltam már CT-n és MRI-n is, pont akkor is migrénes görcsöm volt, de nem mutatott ki semmit...
18. fildus (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2019. dec. 8. 19:31
Nekem meg a forró szokott használni, pedig sokan a hideg vizes borogatást mondják ....
2019. dec. 8. 19:11
Feszültség oldás is sokat segítene próbálj lazítani úszni szaunázni , jógázni . A fejfájás klinika tényleg jó ötlet.
16. 826302286d (válaszként erre: 15. - A7eb88768b)
2019. dec. 8. 19:02

Remélhetőleg semmi komoly.

Említetted ,hogy iszol eleget,de a stressz is okozhatja a migrénes tüneteket .

A sok kávé ,nem evés .

15. a7eb88768b (válaszként erre: 14. - 826302286d)
2019. dec. 8. 18:43

Neurólogiára mentem

Most megyek majd ctre csütörtökön ,volt korábbi idöpontom de akkor nem tudtam elmenni.

Majd kiderül mit mondanak.

14. 826302286d (válaszként erre: 13. - A7eb88768b)
2019. dec. 8. 18:36

Fejfájás klinikára érdemes lenne elmenned.

Mielőbbi gyógyulást !

13. a7eb88768b (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 8. 18:32

Nagyon köszönöm!

Van amikor nem fàj napokig majd utána hetekig mindennap.😒

12. a7eb88768b (válaszként erre: 8. - 826302286d)
2019. dec. 8. 18:31
Köszi ezt megnézem.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - A7eb88768b)
2019. dec. 8. 18:30
Gyors jobbulást!
10. a7eb88768b (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2019. dec. 8. 18:28
Inni iszom rengeteget ...
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2019. dec. 8. 18:26

Iszol eleget? Családban a 7 éves focista kisfiú, ha nem iszik, eszik rendesen, akkor lesz rettenetes migrénes fejfájása.

Fájdalomcsillapító, bő folyadék bevitel, ágynyugalom ami használ neki.

Erre sajnos még nincs tuti megoldás.

8. 826302286d (válaszként erre: 7. - A7eb88768b)
2019. dec. 8. 18:22

Biztos lehet kapni.Újra felfedezték!

Én kentem a homlokomra is és a tarkómra.

Szenvedtem ,még a szemem is vérben volt.

Ha mær a gyógyszer nem segít.

7. a7eb88768b (válaszként erre: 5. - 826302286d)
2019. dec. 8. 18:16

Köszi

Ilyet lehet még kapni?

Amúgy a halántékom nem fáj...

2019. dec. 8. 18:14
Sötét, csend, jeges víz és dolgit max 800
2019. dec. 8. 18:08

Erős halántéki fájdalomra nekem csak a Tigris balzsam használt.

Bekenegettem ,és csitult a fájdalom.

Gyógyszer semmit nem ért.

Egy próbát megér ,hátha segít.

4. a7eb88768b (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2019. dec. 8. 17:52
Semmit nem ér ,köszi .
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook