Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Influenza elleni oltás -fészekvédelem fórum

Influenza elleni oltás -fészekvédelem (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. mandulacska2 (válaszként erre: 32. - Megi04)
2011. okt. 16. 21:18
Akkor 1 évet tévedtem.
34. megi04 (válaszként erre: 31. - Ministry)
2011. okt. 16. 21:18
Így van.
33. mandulacska2 (válaszként erre: 29. - Megi04)
2011. okt. 16. 21:18
Az összes többi gyógyszernek is vannak lehetséges mellékhatásai. Nem tudom, miért épp ennek lenne több. Akkor semmilyen gyógyszert ne adjunk a gyermekünknek? Hanem bízzuk az anyatermészetre? Akkor hány gyerek halna meg? Vagy hány felnőtt? a diftéria és egyéb oltásokat se adassák be? Pedig annak is biztos lehetnek mellékhatásai, de jobb azt "megkockáztatni" , ritka eseteket, mint hogy az élő vírustól mondjuk meghaljon. Aminek mondjuk nagyobb az esélye.
32. megi04 (válaszként erre: 22. - Mandulacska2)
2011. okt. 16. 21:18
Ez pontosan 2 éve történt...
31. Ministry (válaszként erre: 25. - Mandulacska2)
2011. okt. 16. 21:16

Az oltás a te döntésed.

Én azt tudom, az elmúlt évek tapasztalatai alapján, hogy én nem oltattam, és soha nem is fogom.

Remélem, hozzánk is ellátogat nem sokára a gólya, de úgy sem fogom magam oltatni. Sőt, a családomat se kényszeríteném rá erre a lépésre, mert tudom, ők se tették meg eddig, és nem is fogják. És csak azért, mert nincsenek beoltva, nem fogok őket eltiltani a gyerektől.

Ennyiből zsákba is rakhatnám a gyereket, mert ha kiviszem sétálni, ott is elkaphatja. Vagy ha a védőnőhöz viszem. Elvégre oda betegek is járnak. Vagy a buszon, boltban, vagy bárhol...

30. megi04
2011. okt. 16. 21:16
Nem minden ember hal bele..Ahogyan a rákban sem..
29. megi04
2011. okt. 16. 21:15

Az én fogtömésemben nincs...

De honnan tudod,hogy soha nem is LESZ tőle baj?

2011. okt. 16. 21:15
Nem tudom, nem akarok másokat megtéríteni, de ha olyan anyagot adnának be nekünk, nem lenne "hasznuk" belőle, mert mindenki belehalna, akkor ki fizetné az adót, stb. ?Évente meg 1 oltás befizetett ára biztos nem hozna nekik annyit, mint havonta a rendszeres adók.
27. mandulacska2 (válaszként erre: 26. - Megi04)
2011. okt. 16. 21:12
Igen, hallottam már, hogy higany is van benne, de a fogtömésben is van, az miért nem zavar annyi embert? Pláne, hogy nem akkora mennyiségben. Ha annyira veszélyes lett volna, engem már biztos kikészített volna. És még csak beteg se lettem utána.
26. megi04
2011. okt. 16. 21:11
25. mandulacska2 (válaszként erre: 24. - Ministry)
2011. okt. 16. 21:09
Nekem ingyen volt az oltás, de ha nem lett volna, kb. 5000 Ft, nem tudom, az se vágott volna földhöz. Nem ismerem a statisztikákat, de kismamák is meg gyermekek is haltak meg, és életerős felnőttek is.
24. Ministry (válaszként erre: 6. - Mandulacska2)
2011. okt. 16. 21:07
Egyre agresszívebb stb. Emlékszel arra, hányan haltak meg H1N1-be? És madárinfluenzába? Csak hülyítik az embereket, hogy vedd meg, oltasd be magad, mert jobb lesz.
2011. okt. 16. 21:07
Egyébként nem oltatnám a gyermekemmel mindenfélével, ha nem tartanám indokoltnak. Az influenza ellenit, Rota vírust mindenképp beadatom neki, ha eléri azt a korhatárt. Bárányhimlő ellen viszont nem, pedig manapság már az is "divatos", mert azon jobb átesni 1*, mint felnőttkorában súlyosabb mellékhatásokkal, pláne leánygyermeknél, aki egyszer majd gyermeket akar. A miénk egyébként fiú lesz. Az influenzát viszont eléggé súlyosnak tartom, hogy ezt magamnak beadassam és ezzel védjem a gyermekemet.
22. mandulacska2 (válaszként erre: 20. - Megi04)
2011. okt. 16. 21:04
Idővel több ismeretük van az orvosoknak. 3 éve van ez a H1 N1, azóta nem egy felnőttet és nem 1 gyereket oltottak ellene .
21. mandulacska2 (válaszként erre: 19. - Megi04)
2011. okt. 16. 21:03
Hát nem tudom. SZüleim is meg én is évek óta oltatom magam, mert krónikus beteg vagyok, tehát még jobban is veszélyeztetett, mint az átlag ember. Tanárként dolgoztam, és nem haldokoltam. Átvészeltem az egész influenzaszezont. Pedig gyerekkoromban sokat voltam beteg, és igen lázas típus voltam, semmi nem vitte a lázamat. Nem tudom, de oltás nélkül, eleve gyengébb immunrendszerrel mennyire vészeltem volna át. Pedig akkor már szedtem magzatvédő vitamint.
20. megi04 (válaszként erre: 17. - 6b006fc769)
2011. okt. 16. 21:02

Sajnos nem nagyon érdemes...:(

A mi gyerek orvosunk igyekezett mindenkit LEBESZÉLNI. Aztán egy riportban bemondták,hogy nem kevéssé megbüntetik azt az orvost,aki lebeszéli az anyukákat!

Mit ad Isten? A doktornéni 2 hét múlva,mindenkit igyekezett meg győzni... Azért ez nekem fura...

2 hét alatt "megvilágosodott???

19. megi04
2011. okt. 16. 21:00

Nézd..Én csak azt tudom,a gyermekem osztályából tavaly 20an oltattak...Utána mind fetrengett a takonyban,lázban..

Az én gyerekem egyszer volt itthon 1 hétig,mert a hülye szomszéd gyerek teletömte hóval a száját,és köhögött...

Az összes tanár "haldoklott..."

18. mandulacska2 (válaszként erre: 17. - 6b006fc769)
2011. okt. 16. 21:00
Ebben reménykedek én is. Kérdeztem már háziorvost, hogy mikorra érkezik meg az oltóanyag, de nem tudják. talán okt. végén, nov. elején. De mi van, ha előbb szülök meg? Most vagyok a 35.hétben, 5 hét múlvára vagyok kiírva. De a 37. héttől már bármikor szülhetek. Épp eleget izgultam terhességem alatt, hogy egészséges lesz e vajon a gyermekem. Most, hogy minden jelek szerint egészségesnek vélhetem, akkor még emiatt is izguljak?
17. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - Megi04)
2011. okt. 16. 20:58
nem gyengítettet, hanem elpusztítottat. és nem oltanak újszülöttet, hanem az anyát. az anya védettsége átkerül a babába - ha még szülés előtt megkapja az oltást. ha utána, akkor szerintem a tejjel is átkerűl, de erről érdemes szakembert megkérdezni.
16. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - Megi04)
2011. okt. 16. 20:58
Épp azt mondom, hogy az újszülött 6 hónapos koráig nem kaphatja meg. Ez a probléma. Rajtam keresztül jut hozzá esetleg valamennyi. Kérdés az, hogy vajon melyik árt jobban neki: a legyengített kórokozó, vagy az erős, élő kórokozó? Az emberek többsége légzésfigyelőt vesz a babának még nem influenza szezonban is, mivel a babák még nem tudnak rutinszerűen lélegezni. a kórokozó meg a tüdejüket, légzőrendszerüket támadja mg.
15. megi04 (válaszként erre: 14. - Mandulacska2)
2011. okt. 16. 20:55

Én úgy tudom,az oltás gyengített kórokozókat tartalmaz... Az tehet jót egy újszülöttnek????

A kórházban látogatási tilalmat rendelnek el...

És ha az orvosban már benne lappang???

14. mandulacska2 (válaszként erre: 13. - Megi04)
2011. okt. 16. 20:53
Csak nem mindegy, hogy egy felnőttet, vagy egy újszülöttet.
13. megi04
2011. okt. 16. 20:52

Azért érdekes,hogy minden évben azt mondják: Na ez aztán erősebb...agresszívabb...stb.

Valamiből a gyógyszer gyártóknak is élniük kell...:)

Mi lenne ha senki sem oltatná magát? Előbb,vagy utóbb tönkre mennének!

Vírusok mindig voltak,vannak,és lesznek is. Egyik évben jobban megvisel,másikban kevésbé..

12. mandulacska2 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2011. okt. 16. 20:50
Hát ez az, hogy nem véletlenül rendelnek el kórházakban, pláne újszülött osztályokon is látogatási tilalmat ilyenkor. Már csak azért se tudok már megbízni bennük, mert rámondják, hogy jó, beoltatták magukat. De ismervén az ő álláspontjukat, bármit mondhatnak, azon a címen, hogy úgyse tudok róla.
2011. okt. 16. 20:49
amikor terhes voltam, akkor volt a h1n1 őrület, csak az ellen oltattam kb. félidősen, és a férjem is oltatott. azóta sem oltatott senki, és simán túléltük. arról meg, hogy a gyereknek nincs immunrendszere: másfél éves, egyszer volt max. egy hétig náthás, mi közben több takonykóron átestünk.
10. mandulacska2 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2011. okt. 16. 20:49
Mást nem tudok tenni, ha mégis jönnek, én átmegyek a babával anyukámékhoz, amíg ők ott vannak.
2011. okt. 16. 20:48
Egyébként nem csak a gyerekorvos ajánlotta (egyébként 59 éves, még nekem is ő volt a gyerekorvosom, tehát elég tapasztalt), hanem mentőstiszt is, akinek szintén van 3 gyereke. A gyerekorvos mondta, hogy eddig oltott már kisgyerekeket is, és senkinek nem lett tőle baja, ezért meri ajánlani. Nem is ő hozta elő a témát, hanem én. Minden évben beoltattam magam, semmi bajom nem lett tőle. Eleve iskolában dolgoztam, tehát fokozottan ki voltam téve a vírusnak, mellette krónikus betegségem is van. Volt olyan, hogy már azt fontolta az iskolaorvos, hogy tanítási szünetet rendel el, mert szinte teljes osztályok hiányoztak a vírus miatt. pedig ezek a gyerekek aztán tényleg nem "Domestos" körülmények között éltek, mivel hátrányos helyzetűek, tehát nem épp a higiéniás viszonyok között élnek. Ezért vagyok ennyire kétségbeesve, ha ilyen gyerekeket, és egészséges felnőtteket is kiüt a vírus, akkor mit tehet egy kisbabával, aki sokkal védtelenebb. Unokatesómék 1. babája azért halt meg, mert a tüdeje nem volt elég fejlett ,pedig csak 1 hónappal született korábban. Lehet, hogy egy időre született csecsemő tüdeje fejlettebb, de nem annyira, mint egészséges embereké. Egyébként amikor a H1n1 kitört, több kismama halt meg.
8. timycat (válaszként erre: 1. - Mandulacska2)
2011. okt. 16. 20:45
influenza szezonban újszülötthöz látogatási tilalmat vezetnék be; oltástól függetlenül, tetszik-nem tetszik, ez van... meg kell hogy értsék, ha meg nem akkor ez őket minősíti
7. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - 432d0af620)
2011. okt. 16. 20:42
Az igaz, hogy mindig volt influenza, de egyre erősebb. És a baba immunrendszere, ahogy írtad, jóval gyengébb, nem tud védekezni. És ez a vírus pont a légzőrendszert , tüdőt károsítja, ami a babáknak pici, és felborulhat az egész keringési rendszere (mentőstiszt mondta szülésfelkészítőn, amikor életmentésről , légzésleállásról beszéltünk ,hogy mit kell tenni). Ezért félek, ha már nagy nehezen összejött a baba, mindent megtettem, hogy egészségesen szülessen, most ilyen "pitiáner"dolgon legyen baba, mert mások behurcolják.
2011. okt. 16. 20:38

Igen, tudom, hogy vannak ellenzők. Viszont ez jóval agresszívabb vírus (H1N1), mint korábban. régebben, amikor nem voltak oltások, halálra izgulhatták magukat, hogy nem kapják e el (diftéria, ill. a spanyol nátha, ami most jelenleg a H1N1 egyik verziója, vagy milye). Nem tudom, hogy letilthatom e őket a látogatásról, de nyilván, ha kiviszem az utcára sétálni, nappal viszem a környékünkre, ahol kevés ember járkál, mivel napközben dolgoznak, és lehetőleg nem forgalmas helyen. Orvosi rendelőkben pedig ha sok a beteg gyerek (gyerekorvosnál), a csecsemőket külön váróteremben vizsgálják (barátnőmék mondták, most született babájuk).


A másik, meg hogy lehet, rajtuk nem ütközik ki a vírus, de hordozzák.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook