Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Indigó felnőttek! Kérlek írj, ha tudod magadról, hogy az vagy, de akkor is, ha még csak gyanakszol! fórum

Indigó felnőttek! Kérlek írj, ha tudod magadról, hogy az vagy, de akkor is, ha még csak gyanakszol! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
311. cd7bc2426f (válaszként erre: 305. - D7ba7bf7ff)
2017. máj. 2. 14:12
Borzasztó jó könyv
310. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 304. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 2. 00:01

Emlékszel Jézus szavaira?


"MUSTÁRMAGNYI HIT" (Biblia)


Ha nincs meg, olvasd el, vagy olvasd el újra!


Végső soron ezzel szemlélteti, hogy mekkora az ember hite (elsősorban önmagában), akár a végtelenségig...


Talán erre mondják hogy: NEM SZÍVBAJOS!


Akinek van önbizalma vagy hite, az sem szívbajos! Megteszi, elfogadja, megkéri, amit meg kell! Nincs benne félelem!


FÉL-ELEM (tehát nem EGÉSZ-SÉGES)

309. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 304. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 1. 23:54
Ez a baj, hogy nem hiszed el! Itt tudod fülön csípni, hogy mennyire hiányzik az önbecsülésed. Mert az, hogy valaki mennyire hisz, mennyire remél, mennyire fogad el, mennyire próbálja észrevenni a jót az életben (persze a rosszal együtt) ez annak a függvénye. Egyenesen arányosan.
308. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 302. - Jessica32)
2017. máj. 1. 23:49
Előbb-utóbb, ha a sorsunkat kínkeservesen át tudjuk alakítani. Tehát ahhoz, hogy megegyük a gyümölcsöt, ahhoz meg kell érnie. A munka fárasztó, de a munka gyümölcse mindig édes.
307. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 299. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 1. 23:47

Akartam mondani, hogy nekem meg pont a fordítottja szokott történni!


Egyszerűen kihullanak mellőlem pár nap, hét, hónap után a nagyon összeférhetetlen emberek. Persze velük is próbálom megtalálni a közös hangot ettől függetlenül. Akármennyire nem vagyok (esetleg) szimpatikus, ha visszatámadok, azzal felületet adok neki, hogy kirobbanjon. És akkor lesz indok arra, hogy folyamatosan sorozzon engem. De kedvességgel talán még át is formálom, meg is szelídítem őt. Nem egy ilyen eset volt.


Szóval ettől függetlenül kihullanak mellőlem.


Szóval ez az egész az önértékelés (önkép) függvényében változik. Minél kedvesebb vagy önmagadhoz, annál jobban megengeded, hogy JÓ dolgok történjenek veled. Ha kihullott egy ember akit kedveltél, akkor nem érezted magad elég jónak ahhoz, hogy ezt a kapcsolatot élvezni tudjad, a szeretet függvényében. Így hát tudat alatt elment az életedből. "Nem akartad" végső soron!


Ahogy változik az önkép (a jó irányba), annál jobban megengeded a JÓT önmagadnak és már nincs rejtett bűntudatod (netán szégyened) miatta. És ekkor már, mivel tudatosan is a jót akarod (persze ez tudatos, minőségi akarás) ezért megengeded magadnak, hogy normális körülményeid legyenek és a hozzád méltatlanok elhagyják a személyes szférádat.


Így megy ez. Én már nagyon régóta benne vagyok.


Például borzasztóan taszítom az alacsonyabb rendűt. Mindent ami tudatlan, koszos, büdös, trágár, becstelen stb...


Már-már komikus hogy miket ki nem találnak, hogy ne kelljen az én körömben együtt lenni. Menekülnek, ha csak meglátnak.


Végső soron energialapú minden kontaktus. Az energiaminőség függvényében alakul ki a vonzás vagy taszítás. Ez persze rengeteg információt hordoz, aki olvasni tud belőle. Ez a "vonzás törvénye", ha úgy tetszik.

306. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 298. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 1. 23:31
Na, az egy brutálisan jó könyv! Nekem mondhatni az első helyen van.
305. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 297. - Cd7bc2426f)
2017. máj. 1. 23:30
Pont ezen a héten olvasgattam bele. Mit ne mondjak, ez is "várólistás"... :))
304. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 302. - Jessica32)
2017. máj. 1. 20:38
Igen én is kezdek rájönni erre. Csak még elég sok mindenben bizonytalan vagyok. De mostanában tényleg úgy érzem, hogy valahogy olyan az életem mintha sétálnék egy szőnyegen amelyen ha buktató göröngyök vannak egy láthatatlan kéz elsimítja a göröngyöket, hogy ne essek hasra. És ez olyan jó. Csak néha félek hinni benne minden nyilvánvalóság ellenére is mert attól tartok ez lehetetlen és velem van valami baj, hogy ilyeneket elhiszek.
2017. máj. 1. 20:34
Történt velem egy nagyon érdekes dolog vmelyik reggel a munkahelyen. Korábban értem be, mint az egyik szobatársam, negyed órával. Leültem a géphez, és hallottam, hogy bejött, hangosan köszönt, azt mondta: "csá." Egyébként sosem így köszön, de ezt hallottam. Visszaköszöntem és elindultam felé, hogy mi újság stb. Erre nem volt ott. Kinéztem a folyosóra, ott sem volt. Arra sétált egy nő, kérdezem, látta a kollegát elmenni? Ő nem látta itt. A kollega nem volt ott. Erre eltelt 5 perc, visszaültem, majd egyszer hallom, bejön és köszön így: "csá." Ahogy néhány perce hallottam. Nem semmi volt.
302. Jessica32 (válaszként erre: 299. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 1. 20:30
Ezt nagyon jó volt olvasni. Úgy gondolom, hogy ha megtaláljuk azt a célt, amiért a földre születtünk, akkor a dolgok, körülmények nagyon szépen kialakulnak és ha a megfelelő helyen vagyunk, ott jól érezzük magunkat előbb-utóbb.
301. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 300. - Cd7bc2426f)
2017. máj. 1. 20:27
A Vörös oroszlán? Igen nagyon tetszett.
300. cd7bc2426f (válaszként erre: 298. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 1. 19:37
megdöbbentően jó könyv
299. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 296. - D7ba7bf7ff)
2017. máj. 1. 16:52
Igen tapasztalat. Viszont van nálam egy nagyon érdekes dolog amit mostanában tapasztaltam. Eddig mindig úgy volt, hogy bármilyen közösségbe bekerültem, azonnal megváltozott a közösség összetétele (munkahely, szomszédok és szinte minden) és mindig minden változott körülöttem DE sajnos mindig azok költöztek el vagy mentek el más helyekre akikkel nagyon jól kijöttem és nagyon sajnáltam. Ez ment szinte hosszú évekig. Viszont most ez 8-10 hónapja megfordult. Én jöttem el egy adott helyről (előléptettek más osztályra) és ahol régebben voltam hatalmas vándorlás indult meg jó páran átjöttek hozzánk akiket nagyon szeretek és minden olyan ember akivel bármikor is bármilyen negatív tapasztalatom volt nekem illetve a többieknek elment máshová. Ez tényleg valami sorsforduló nálam vagy csak így történt (mondjuk a tendencia félreérthetetlen). Megtanultam bevonzani a jó dolgokat?
298. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 297. - Cd7bc2426f)
2017. máj. 1. 16:47
Köszi el fogom olvasni ezeket. Jaj még olvastam konkrétan erről a témáról egy nagyon jó könyvet most jutott az eszembe "A vörös oroszlán" Azt hiszem Szepesi könyv volt de ez nem biztos. Na az konkrétan ebbe a témába vágott és nagyon elgondolkodtató volt.
297. cd7bc2426f (válaszként erre: 295. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 1. 14:58

Nem pont ilyenekre gondoltam,

A mennyország létezik - Egy idegsebész tapasztalatai a túlvilágról

Dr. Alexander Eben

hanem ilyesmire, na ez egy baromi jo könyv

296. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 293. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 1. 00:22
Erre mondják, hogy végső soron minden ember, önmaga legjobb tanítója. Nyilván el kell érni egy olyan (lelki-szellemi) érettségi szintre, hogy ennek legyen létjogosultsága. Ez pedig rengeteg tapasztalat és gyakorlás, a nyereség-veszteség függvényében.
2017. ápr. 30. 12:43
Most Tom Butler-Bowdon Pszichológia Dióhéjban (röviden a tartalom 50 pszichológiai alapmű tömörített lényege)című könyvet olvasom mert érdekel az agyműködés ill. a pszichológia mert úgy vélem kapcsolatban van ezekkel a dolgokkal is, illetve olvastam Gary Chapmann könyveket is az is hasonló témájú (és voltunk most az előadásán is pár hete a Kongresszusi Központban) illetve még nagyon régen Szepesi Máriát is olvastam. Ha van pár jó könyvajánlatod azt előre is köszi.
294. cd7bc2426f (válaszként erre: 290. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 30. 11:37
mit olvastál már?
293. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 292. - D7ba7bf7ff)
2017. ápr. 28. 19:28
erre én is kezdek rájönni, hogy egy bizonyos szinten saját magamtól (is) tanulok illetve egy két történésből rájövök a dolgok lényegére. Az is igaz, hogy komoly lelki-szellemi erőfeszítés előzi meg a dolgokat, én pld. nagyon sokszor ráfáztam dolgokra mire végre rájöttem, hogy a megérzéseimre stb. oda kell figyelni.
2017. ápr. 27. 22:07
Úgyis mondhatnánk, hogy van az a szint, amikor a tudat saját magát tanítja. Önnönmagától lesz tiszta és éber. De az efféle spontán történéseket komoly lelki-szellemi erőfeszítések előzik meg!
291. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 288. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 27. 22:05
De hát ez az igazi tanulás, amikor megtapasztalod és kiküzdöd magadnak a leckéket. Valahol butaságnak hangzik, de igaz, hogy az ember csak a saját kárán tanulhatja meg igazán a dolgokat. Ahhoz, hogy más kárából tanulj, nagyon bölcsnek kell lenni. Olyankor csak elég levonni a konzekvenciákat és kikerülni az akadályokat. Apró jelekből is tanul, de ez már egy elég érett szint. A tudat van annyira éber és tapasztalt hogy ezt megtegye.
290. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 289. - Cd7bc2426f)
2017. ápr. 25. 18:59
igen szoktam néha olvasgatni ezekről a témákról
289. cd7bc2426f (válaszként erre: 288. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 25. 14:30
vannak a témában könyvek azok sokat segíthetnek
288. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 287. - SonaR)
2017. márc. 19. 16:44
szia. nekem is véletlenek hosszú sora kellett ahhoz, hogy rájöjjek arra, hogy saját magammal szemben működik a gondolat teremtő ereje akár fizikálisan, akár egyéb téren. most próbálom néha tudatosan használni de még nagyon az elején vagyok. egyébként én is ritkán szoktam beszélgetni ilyenekről, saját magamtól jövök rá mindenre lépésről lépésre. köszi a jó tanácsokat a tudatállapottal kapcsolatban.
287. SonaR (válaszként erre: 273. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 19. 15:48

Szia!

Én mondhatni mára eléggé elmélyültem benne, de mennyi szitu és beigazolódott tény kellett, hogy felismerjem. Igen, azok a sorozatos véletlenek, ami már szinte zavarba ejtő. Akkor vált csak nagyon gyanússá, amikor nagyim kérdezett vmit, de én a pillanat előtt pont arról elmélkedtem és 2mp múlva visszahallottam tőle a saját gondolatomat szavak formájában szóról szóra, ez az ami mellett az ember már nem tud elmenni, nem is hoztam szóba, lélegzetem is elakadt, bár most esik le, hogy miért olyan rendszertelen a légzésem.

Sokminden lenne, vagyis van, csak már az van, ahogy szó volt róla visszább, hogy az ember nem is beszél róla és én nem azért nem fogok most, mert olyan vagyok, mint ők, csak félek valakiben kárt okozna, privátban lehet rola szó.

Finoman bánjatok a megismeréssel, vagyis magatokkat nagyon finoman bánjatok, másként fogalmazva, ha valamit el szeretnél érni, csak szó szerint lazíts, érezd ahogyan elengednek az izmaid mindenhol a testben és kezd el elképzelni és nem pedig mereven akarni a dolgokat, a képzelet és a vágyak beteljesülnek, tégy vele próbát, később felismered már azt az tudatállapotot, amiben teremtesz.

Minden jót!

286. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 284. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 19. 06:58
ez biztos igaz, hogy a sors addig sors amíg nem jövünk rá, hogy irányíthatjuk az életünket.
285. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 283. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 19. 00:53

Azért nem jövünk rá a TUDAT működésére, mert születésünktől kezdve megpróbálták programozni, ezáltal elfedték a valóságunkat. Aztán már mi is elhittük hogy ez így működik, és szorgosan folytattuk tovább, amit mások elkezdtek. Ezek azok a hagymarétegek, amiket ha lehántunk, OTT A VALÓSÁG! Azt is mondhatnánk, hogy a nagy SEMMI! De a semmi is VALAMI, mert ha nem így lenne, akkor nem tudnánk kimondani. Egyszóval valami eltakarja a valóságot és ezeket a rétegeket le kell hántani.


Minél több hagymaréteg van lehántva, annál többet látok meg magamból, másokból és az életből.


Ezt sokan nem értik, pedig így van! Csak utólag realizálódik, hogy amit Jóska mondott nekem 2-10 évvel ezelőtt, az beigazolódott! Miért??? Mert Ő látta azt, amit én nem!


Tehát milyen letisztultsága van a tudatnak! Csak ez számít!


Hullámzik -e a víz, vagy olyan mint a tiszta tükör! Ha olyan mint a tükör, akkor meglátod benne saját magadat, a fákat, a Holdat, stb. ...

284. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 283. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 19. 00:45

Van egy olyan mondás, hogy ha valaki vállalja a FELELŐSSÉGET a saját életéért, akkor már ÚTJA van és nem "SORSA"! Persze az úton lévőnek is lehet sorsa, csak más értelemben. A "sors" többnyire akkor nyilvánul meg, amikor az ember nem jön rá, hogy ura a saját életének. Amikor a körülmények rabja. Hozzáteszem, idáig nagyon nehéz eljutni a mai világban! De aki nem tanul meg "harcolni", abból soha nem lesz jó "katona"!


"Mondottam ember: küzdj és bízva bízzál."


Enélkül nem megy!

283. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 281. - D7ba7bf7ff)
2017. márc. 16. 06:48
igen a tudatnak hatalmas ereje van. ahogy írtam is én teljesen véletlenül jöttem rá hogy ez működik és utána olvasgattam több helyről és így láttam, hogy mások is megfigyelték ugyanezt. ekkor gondoltam hogy akkor csak van benne valami igazság ha mások is tapasztalták és azóta kezdem ezt figyelgetni "foglalkozni" vele saját magammal kapcsolatban.
282. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 273. - 35d45e2ed1)
2017. márc. 15. 22:48

Az ember legnagyobb félelme, hogy SZABAD MINT A MADÁR, övé a FELELŐSSÉG, ő a FŐNÖK minden megnyilvánulásában! Onnantól kezdve 99.9%-ban (és lehet hogy túl engedékeny voltam) nem tudja áthárítani a felelősséget másokra! Nem tud "bűnbakot" keresni, nem tudja másokra pakolni a sérelmeit, ami önnön hibájából következett be.


Mindig megvédheti (megvédhetné) magát! Mindig kiállhat (kiállhatna) önmagáért, de nem teszi!


Helyette felemeli a kezét és azt mondja:


"GYENGE VAGYOK ÉS TEHETETLEN, A MÁSIK AZ ERŐSEBB!"


És behódol! Persze a másik mindig csúnya, rossz és gonosz! Ő sose! Ő csak egy "áldozat"!


Így működik nagy általánosságban az emberi psziché. Mi magunk vagyunk a börtön, a cella, a fegyőr és a börtönkulcs, EGY SZEMÉLYBEN!


:) :(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook