Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ilyen esetben feljelenthet az autósiskola? fórum

Ilyen esetben feljelenthet az autósiskola? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
14. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2018. okt. 29. 23:16
Az baromira nem az iskola hibája, ha 2 év alatt nem voltal képes teljesíteni a gyakorlatot és a vizsgát. Nem érzed magad suttyonak, hogy nem fizeted ki amit "elfogyasztottal"?
13. sacc01
2018. okt. 29. 23:08
Tehat kapasbol kijon a level a birosagtol, ennyi penz miatt is?
2018. okt. 29. 22:49

Tévedtem. Utánanéztem, a felszólítás már nem kötelező elem.

Ezzel együtt csak bírósági úton perelhet az autósiskola.

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Nyamitörp)
2018. okt. 29. 22:39
Akkor tényleg jogos a követelés, de ezen a módon nem törvényes. :D
10. Nyamitörp (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. okt. 29. 22:16
Nagyjából annyi, amit fórumindító is írt. 5000 ft/óra. Az óra mondjuk nem mindenhol 60 percet takar, legalábbis úgy rémlik panaszkodtak erre a "jogsis" fórumon.
9. Nyamitörp (válaszként erre: 2. - Magdalénia)
2018. okt. 29. 22:14

Én is így gondolom. Amit vezettél azt ki kell fizetni. A vezetőre haragudhat a fórumindító, de valóban nem kötelessége segíteni.

Ilyen esetben maximum azt tudom elképzelni, hogy kifizeti a levezetett órákat és utána megreklamálja a vezetőnél.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2018. okt. 29. 20:38
Sosem tanult vezetni senki a környezetemben, mennyibe kerül egy óra vezetés?
7. michelle.r (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2018. okt. 29. 20:29

Azt akarja, hogy fizessetek ki egy szolgáltatást, amit igénybevettetek, és elegánsan leléptetek fizetés nélkül? Nahát, micsoda emberek vannak :DDD


Tízezer forintért nyiván nem fogj a behajtókat rátok küldeni, legfeljebb azt gondolja, költsétek gyógyszerre. És igaza van.

6. Guruljka (válaszként erre: 4. - Sacc01)
2018. okt. 29. 20:29

Hát ha úgy érzi, hogy tartozol, akkor elvileg (már eddig is többször kellett volna) írásban felszólít a fizetésre.

Utána bírósághoz fordul. Ott bizonyítja, hogy többször írásban felszólított, kifizeti a perköltséget és kivárja, hogy a bíróság jól felszólítson téged a fizetésre.


Mivel még csak fel sem szólított, szerintem csak kellemetlenkedni akar, és ha mégis fizetsz, az neki tiszta nyereség.

5. sacc01 (válaszként erre: 2. - Magdalénia)
2018. okt. 29. 20:27
Bele se kezdtem volna, ha nem igerik meg.
4. sacc01 (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. okt. 29. 20:26
Akkor hogyan inditanak ilyen esetben eljarast?
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2018. okt. 29. 20:25

Nem tudom, nem évült-e el a követelése.

Ha nem évült el, akkor is kérdéses, megéri-e neki az eljárást megindítani.

Ez nem rendőrségi feljelentési ügy szerintem. Benneteket is kár ért, mert végül is az addigi költségeket hiába fizettétek, nem lett meg a jogsid.

2. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2018. okt. 29. 20:23

Miért miattuk? Az, hogy te egy évet kihagytál, nem az ő hibájuk.


Amennyit vezettél, azt ki kell fizetni.


Szerintem nem lettetek átejtve, hanem túl sok a vizsgázó és nehéz időhöz jutni. Az külön köszönhető, ha megpróbálnak segíteni a problémádon, de nem kötelező.

2018. okt. 29. 20:12

2015 nyarán csináltam egy autósiskolában az elsősegély-és a KRESZ tanfolyamot. 2016 nyarán nem voltam itthon, akkor megbeszéltük velük hogy a következő nyáron csinálom a forgalmit. Ott ugye időhöz voltam kötve, aug 30.-án volt 2015-ben a KRESZ vizsga, ahhoz számítva 2 éven belül kellett volna teljesítenem az egészet. Már év elejétől többször megkerestük őket, hogy lehet-e 2.5 hónap alatt teljesíteni, megígérte az autóssuli vezetője, hogy persze ő akkor engem előrevesz, és majdnem minden nap vezethetek. Májusban is beszélt vele apukám, ígérte hogy igen tényleg, így lesz. Ehhez képest az első órám után 2 héttel kaptam a következő időpontot, szóltam az oktatónak hogy ez így nem lesz jó nem fogok végezni, ő azt mondta keressük meg a vezetőt, aki mondta hogy dee utána majd minden nap mehetek.megvolt a 2.óra,utána megint 2 hét múlvára adott volna, apukám odajött az óra végére hogy akkor köszönjük ennyi, és mivel át lettünk ejtve nem óhajtjuk ezt az azt hiszem 10 ezer forintot kifizetni.Utána nem volt egészen eddig semmi, most pedig majdnem másfél évvel utána zaklat a vezető, hívogat folyton hogy fizessük be.

Tényleg vezettem 2 órát, szóval nyilván valahol jogos követelés, viszont mi akkor is megmondtuk hogy ezt miattuk nem... Feljelenthet ekkora összegnél? Ha igen,bírságot is fizetek?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook