Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ilyen esetben feljelenthet az autósiskola? fórum

Ilyen esetben feljelenthet az autósiskola? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Dd9dec5381)
2018. okt. 30. 11:59
Ilyen alapon a gyakori telefonos b.szogatás célhoz ér? Akár jogos, akár nem?
2018. okt. 30. 11:56
Sacc, miért nem fizetitek ki és felejtitek el az egészet? Gondolom elvi okai vannak, de nem jobb nyugalomban élni? Főleg hogy aggaszt a dolog...
42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Smirnoff)
2018. okt. 30. 11:56

Igen, de végül is jogsit ígérnek, nem időtöltési lehetőséget. Kemény pénzt fizet ezért a tanuló.

Én hiányolom, de az iskola részéről is, hogy az órákról szóló megállapodást nem rögzítették írásban.

Pl. a miskolci egyetemen egy bizonyos autós iskola kedvezményes elméleti oktatást tart a hallgatók számára. Nyilván a saját áraihoz képest szól a kedvezmény, és biztosan mérlegelendő az ár más cégek engedmény nélküli áraihoz viszonyítva, de végül is egyetemi helyszínen folyik az okítás, a hallgatónak ezzel is könnyebb.

És talán a gyakorlat is "lezavarható" a tanév folyamán.


Nem tudom, más egyetemeken van-e hasonló. Van-e a kérdezőnek hasonló lehetősége, de úgy tűnik, hogy nem bizonyult jó döntésnek a lakóhelyi vezetni tanulás...

41. Smirnoff (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2018. okt. 30. 11:45
Az iskolának nincs semmi kötelezettsége, hogy atpaszirozza a diákot időre. Ha valakinek megvan a KRESZ vizsgája, saját dolga élni a lehetőséggel, hogy eztán teljesítse a kötelező gyakorlati órákat, és letegye a vizsgát 2 éven belül (annál az iskolánal, oktatonal, akinél csak akarja).
40. dd9dec5381 (válaszként erre: 32. - Smirnoff)
2018. okt. 30. 11:43
Én alkatilag sem bírom az ilyen feszkózást. Vigyék azt a tizest, és radír.
39. Smirnoff (válaszként erre: 33. - Sacc01)
2018. okt. 30. 11:40
És egy évre rá elvartad volna, hogy garantálják a szabad időpontot. Tényleg ők a hülyék, hogy egy ilyen komoly bemondasra nem alapoztak xd
38. Guruljka (válaszként erre: 34. - Sacc01)
2018. okt. 30. 11:33

Nem "szervekhez" kerül.

A telefonálgatás sem vall profi eljárásra.

Talán lehetne mailt írni (visszakövethető!), hogy ezúton kéred, hagyjon fel a telefonos zaklatással (nem tudom, híváslistát lehet-e csatolni a mailhez), a követelését az elveszített elméleti blokkra való tekintettel jogtalannak érzed. Amennyiben ezzel nem ért egyet, javaslod, hogy bízza bíróságra a döntést.

(Mert hasonló esetekben a bíróság dönthet úgy, hogy ti több pénzt veszítettetek, mint ő...)


További javaslatom a bírósági panasznap. Minden bíróságon elérhető, ingyenes jogi tanácsadás, és az eljárásról is felvilágosítást kapsz. (A neten meg lehet nézni, melyik bíróságon mikor van.)

37. sacc01 (válaszként erre: 35. - Smirnoff)
2018. okt. 30. 11:31
A 2 ora utan 1 honapom lett volna kb befejezni, vagy lejar a kresz, az sehol nem sikerult volna. Igen tudom, az en hibam hogy eddig huztam , nyilvan mindenki belelat a masik eletebe.
36. Banános Zselé (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2018. okt. 30. 11:30
nem ő akar menni, a kérdésben is benn van hogy az autóiskola feljelentheti-e
35. Smirnoff (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2018. okt. 30. 11:27
Nem volt iskolához kötve eddig sem. Nem azért bukta, mert az iskola 2 évig elzárkózott. A kozlekedes felugyeleten vizsgázott, onnankapta az elméleti igazolást a sikeres KRESZ vizsgarol. Bárhol, bármikor megcsinalhatta volna a gyakorlatot, a 2 levezett órát is leigazoltak volna neki, és a többit csinálhatta volna Pecsen Sopron helyettz vagy Sopronban másik oktatonal. Na, igen, ahhoz viszont talán ki kellene fizetni.
34. sacc01 (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2018. okt. 30. 11:24

Köszönöm szepen, hogy te szemelyeskedes helyett segitesz.


Sajnos mar lejart a kresz, mindenkepp ujra kell kezdenem.


Nem igazan arra voltam kivancsi a tobbiektol hogy en mekkora egy suttyo alak vagyok, hanem hogy egy ilyen ugy hogyan kerul hivatalos szervekhez es mi a menete, stb.

33. sacc01 (válaszként erre: 30. - Smirnoff)
2018. okt. 30. 11:20
8 honappal elotte mondtam hogy nem azon a nyaron megyek :) nem akkor talaltam ki, hogy 'nem faradok be'.
32. Smirnoff (válaszként erre: 27. - Dd9dec5381)
2018. okt. 30. 11:19
Túl egyszerű lenne, meg nem tudna apuci pattogni az elvileg felnőtt lánya helyett :P
31. Guruljka (válaszként erre: 26. - Sacc01)
2018. okt. 30. 11:16

Értem. Ugyanakkor mégis kellene Neked a jogsi.

És ki a fene gondol arra, hogy a megbeszélteket legalább mailben is nyugtázzuk... (Ami dátumra is visszakövethető szükség esetén.)

És igen, a hiába fizetett elméleti blokkot bebuktátok, és ebből a szögből érthető, hogy azt a tízest már nem akarjátok kifizetni.

Illetve, az elméleti részt nem lehet igazoltatni, ha végül is másutt szerzed meg a gyakorlatot? (Csak egy ötlet.)

30. Smirnoff (válaszként erre: 25. - Féknyom)
2018. okt. 30. 11:16
Ha előre fizetett, lefixalt órákról lenne szó, oké, de az hogy valaki azt mondja, hogy fel év múlva majd... Persze, az iskola meg a oktató tegye magát szabadda 10000% biztosan (ilyen alakoknak) bemondasra, aztán meg ha a kisasszony nem fárad be "tőle független okok" miatt, akkor az ő baja, ha kiesik a bevétel, ugye?
29. dd9dec5381 (válaszként erre: 28. - Sacc01)
2018. okt. 30. 11:05

Ahh, sajnos nem sima ügy ma a jogsiszerzes... Nem mondom, hogy olvasd vissza a kálváriám, de én vagyok az élő példa, hogy lehet rajtad kívül álló okok miatt rácseszni. Többszörösen. :(

Mivel óriási az érdeklődés és kevés az oktató, ők vannak nyeregben, és sokan ezt ki is használják.

Ettől függetlenül a helyetekben inkább kifizetném azt a tizest, a nyugalmatok többet ér ennél. Lezárulna egy kellemetlen fejezet, és tiszta lappal indulhatsz máshol. Nem jó, hogy kísért titeket.

28. sacc01 (válaszként erre: 27. - Dd9dec5381)
2018. okt. 30. 10:59
Most mar nyilvan ugy fogom elkezdeni ujra, hulyeseg volt, de akkor ugy gondoltuk menni fog a nyari itthonletekkel.
27. dd9dec5381 (válaszként erre: 26. - Sacc01)
2018. okt. 30. 10:57
De miért nem ott csinálod a jogsit, ahol többet vagy?
26. sacc01
2018. okt. 30. 10:54

Evkozben 300 km-re vagyok innen, nem, maskor nem tudtam megcsinalni sajnos. Azert kezdtem bele egyaltalan az egeszbe, mert azt mondta a vezeto, o az egyetemistakat elore veszi, sokszor van ilyen hogy valakinek csak egy nyara van, neki pedig van egy oktatoja aki ezeket a surgos eseteket viszi. Es mi mar a legelejen szoltunk, hogy erre lesz majd szuksegem, majd utana is rendszeresen, es o megigerte... Azt megerti az ember, ha azt mondja, hogy nem tudja garantalni mert nincs erre keret, de igyekszik segiteni. Az mas. Viszont o garantalta...

Tudom, hogy letoltottem azt a ket orat, viszont miattuk bebuktam a 30 ezres kreszt es a vizsgadijat.

Igen, 'nem voltam kepes' ket ev alatt befejezni, mert 2016 nyaran rajtam kivulallo okokbol nem tudtam itthon lenni, evkozben pedig kb 5szor jovok haza 2 napokra.

Az orvosi hivatastudatomnak pedig koze nincs ehhez, koszonom a szemelyeskedest. :)

2018. okt. 30. 10:37
Az iskola vállalt valamit, amit nem teljesített. Ezt senki nem látja a nagy köpködésben?
24. andi6020 (válaszként erre: 16. - Sacc01)
2018. okt. 30. 10:31
Minek? Tudod, hogy tartozol, fizess.
23. gabbbicica (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. okt. 30. 10:28

En 4500-ert vettem felfrissito orakat, mert evek ota nem vezettem.


2x45 perc altalaban egy alkalom. Azaz 9000 Ft.


Tehat realis a 10 000 egy dupla oraert.

22. Magdalénia (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2018. okt. 30. 02:21

Ez már tavalyi ügy, sőt... Akkor is volt róla fórum, de nem léptek. Az oktató azóta telefonál. Addig örülhet, amíg nem indít követelést.


[link]

21. Guruljka (válaszként erre: 1. - Sacc01)
2018. okt. 30. 00:30

Újraolvasva az indítódat, csak nyáron tudtál volna vezetni tanulni? Semmilyen más évszakban sem?


Apukád, aki kijelentette, hogy nem fizettek, most mit szól?

20. Guruljka (válaszként erre: 17. - Magdalénia)
2018. okt. 30. 00:21
Jogos, mert a költségeket utólag a pervesztesre szokták terhelni, ha ebben nem volt újabban változás.
19. Guruljka (válaszként erre: 16. - Sacc01)
2018. okt. 30. 00:20

A bíróság nem érdekelt az ügyben. Ő csak kötelez a fizetésre, ha a követelés jogos.

Ha befizeted a kért összeget, nyilván nem jut el a bíróságra az ügy.

2018. okt. 30. 00:06

Tényleg bíróságra akarsz menni egy olyan követelés miatt, amit jogosan követelnek rajtad?

Azt a két órát igénybe vetted, az oktató ott ült melletted és az ő kocsijukat vezetted.

Tíz ezer forintért meghurcoltatod magad?

Orvosnak készülsz? Ilyen gondolkodással? Biztosan ott is a pénzt fogod számolgatni és nem a betegek pulzusát.:/

17. Magdalénia (válaszként erre: 13. - Sacc01)
2018. okt. 29. 23:35

Simán. Egy "fizetési meghagyással".

Addig jó, amíg csak telefonál. Ha bírósághoz fordul, a fizetési meghagyás már kamatot számol és egyéb költség is keletkezhet.

16. sacc01 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2018. okt. 29. 23:34
Tehat az ilyen ugy mindenkepp targyalasig jut? Nem kuld nekem a birosag elotte egy felszolito levelet, hogy meg befizethetem stb?
15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Sacc01)
2018. okt. 29. 23:31

A tartozás nem az összeg függvénye. De először az iskolának meg kell indítani az eljárást. A bírósági felszólításra be lehet adni az ellentmondást, amelyben nyilatkozol, hogy elfogadod-e, hogy tartozol vagy nem.

Tárgyalás csak ezt követően lesz.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook