Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ilyen esetben feljelenthet az autósiskola? fórum

Ilyen esetben feljelenthet az autósiskola? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2018. nov. 1. 01:17

Csak azt nem értem, hogy arra miért nem hívta fel senki (!) a figyelmet, hogy a két év az ugyan a KRESZ vizsga érvényességére igaz, ám ha mégsem sikerül a két éven belül megszerezni a forgalmi vizsgát, a KRESZ vizsga érvényességének lejáratát követő fél évben ismétlő vizsgát lehet tenni (nyilván a vizsgát ki kell fizetni, de az oktatást ismét nem), így újabb két év áll rendelkezésre a gyakorlati vizsga megszerzésére...


Erről azért tájékoztathatta volna az oktató, vagy a vezető a kedves fórumindítót, itt érzek hiányosságot arról a részről.


A felháborodást, és a levezetett órák ki nem fizetését nem gondolnám jogosnak, hiszen

1. Tudta, hogy meddig érvényes a vizsga, s azt is, hogy nem tudja első évben megcsinalni. Lehet, várni kellett volna egy évet a kezdéssel.

2. Mint ahogy az egyik oldalon, úgy a másikon is lehetnek olyan esetek (pl. Több jelentkező, lassabban haladó tanulók, megcsúszott vizsgák), amik miatt kb. Lehetetlen fixre megígérni “majdra” a majdnem külön oktatót. (Lehet épp sok volt a főiskolás...)

103. vica66 (válaszként erre: 98. - Mimy63)
2018. okt. 31. 22:58
Nagyon jól összefoglaltad.
102. michelle.r (válaszként erre: 97. - Lapbarna)
2018. okt. 31. 12:56
Mindig reménykedem, hogy megcsillan valami ;)
101. michelle.r (válaszként erre: 99. - Smirnoff)
2018. okt. 31. 12:55
Én azért erősen elgondolkodnék rajta előbb ;)
100. Amaunet
2018. okt. 31. 12:30
100.
99. Smirnoff (válaszként erre: 95. - Banános Zselé)
2018. okt. 31. 12:29
Tartom, ha nem lennél, ki kellene találni XD
98. mimy63
2018. okt. 31. 12:12

1. Igaz, én nem ma tanultam vezetni, de akkoriban puszira nem mehetett az ember, előbb fizettünk, utána oktattak. Lehet, hogy ez azóta megváltozott és ma már utólag is lehet. De fizetni azért kell!

2. Nem akarom vitatni a történet igazságtartalmát, de nehéz elhinnem, hogy tutifixre megígérték azt, hogy minden nap mehet vezetni. Egyszerüen nem életszerű.

3. Ennyire kiszámított időt nem lett volna szabad hagyni. Elhiszem, hogy az egyetem miatt sokat kell tanulni, de azt nehezen hiszem el, hogy egy egyetemistának nincs heti 1-2 órája arra, hogy elmenjen vezetni, ha már egyszer jogosítványt szeretne.

4. A 2 óra megvolt, tehát olyan nincs, hogy nem fizetem ki. Függetlenül attól, hogy nem tetszett az, hogy nem mehettél minden nap, és ezért a második alkalom után abbahagytad.

97. lapbarna (válaszként erre: 87. - Michelle.r)
2018. okt. 31. 10:38
Tudod, hogy teljesen feleslegesen mondod neki.
96. Banános Zselé (válaszként erre: 87. - Michelle.r)
2018. okt. 31. 08:32
én értem, mert eovastam az első hozzászolást egészben, és nem ragdtam le azon mint ti hogy nem fizet
95. Banános Zselé (válaszként erre: 89. - Smirnoff)
2018. okt. 31. 08:32
ha csinálsz, veszel, kapsz akkor igen
94. Banános Zselé (válaszként erre: 91. - Vica66)
2018. okt. 31. 08:31
ők igérétk meg, azért ment bele
93. Banános Zselé (válaszként erre: 92. - Vica66)
2018. okt. 31. 08:30
ők mondták hogy elválják, és helyeette csak két órát adtak
92. vica66 (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2018. okt. 31. 02:59

2 év, az 2 év, de ha utolsó pillanatban kezdi valaki a gyakorlatot, akkor benne van a pakliban, hogy kifut az időből. Sehol nem tudta volna ennyi idő alatt a nyári csúcsban levezetni az óráit, és levizsgázni, talán még extra pénzért sem. Kevés az oktató, sok a tanuló.

Mutass már nekem egy autósiskolát, ahol a gyakorlati órák időpontjait előre írásban rögzítik? Az pedig, hogy gyorsítva oktassák, a fórumindítónak volt fontos, nem az autósiskolának.

De még ha elfogadnánk, hogy hibázott az iskola, az igénybe vett szolgáltatást akkor is illik kifizetni. Az nem érv, hogy ha sok tanulója van az iskolának, nem gond nekik az a tízezer. Ilyen alapon egy csomó helyen nem kéne fizetni...

91. vica66 (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2018. okt. 31. 02:50

Itt épp ez a probléma, hogy tanév alatt nem tudott menni vezetni, csak nyáron, és azt is csak a második évben.

A nyár pedig általában nagyon zsúfolt, éppen a diákok miatt, nem csoda, hogy nem tudták teljesíteni, hogy viszonylag rövid idő alatt meglegyen a forgalmi vizsga.

90. Smirnoff (válaszként erre: 88. - Nyamitörp)
2018. okt. 30. 23:16

Üres igéretekkel odacsabitotta a galád :D

El tudom képzelni, hogy marciusban már fennakadt szemmel ült a vonal másik végén a harmadik-negyedik hívás során (ami még messze nem az utolsó volt), mikor Kovács papa ismet telefonált, "tudja, a Krisztike, nagyon szép kislány, es már beszéltünk, két éve maguknál tanult, és jön majd tényleg nyáron, csak tudja, nincs sok ideje, mert orvosnak tanul, és akkor ugye nyáron..." El tudom képzelni, az a szerencsétlen a 10. telefonhívás alkalmával már miket gondolhatott, mikor Kovacsek nagy remenyu szeme fénye még mindig csak egy telefonos fenyegetés formájában jelent meg neki, és nem omaga vagy egy családtag pénzzel vagy egy utalt összeg a tangolyam realizalasra.

89. Smirnoff (válaszként erre: 83. - Banános Zselé)
2018. okt. 30. 22:52
"csókolom, van repatorra?"
88. Nyamitörp (válaszként erre: 79. - Michelle.r)
2018. okt. 30. 21:48

Nem is a 10.000 ft-ra gondoltam, inkább arra, hogy a vezető esetleg arra számított, hogy ha elkezd náluk tanulni, akkor ott is marad a jogosítvány megszerzéséig. Az ígérgetéssel odacsábította. Ezt csak azért gondolom, mert egyéb esetben nem tudom elképzelni, hogy 1,5 - 2 évvel előre ígéretet tenne egy iskola vezetője.

Ahogy a 82-es hozzászólásodban írod, azt gondolom én is. Fizesse ki a két órát és utána reklamáljon, csak szerintem nem lesz, aki hivatalosan igazat adjon neki, mivel szóbeli ígéretet nehéz bizonyítani. Valószínűnek tartom, hogy ha pereskedésre kerülne sor, akkor az iskolának adnának igazat.

87. michelle.r (válaszként erre: 86. - Banános Zselé)
2018. okt. 30. 21:33
Szerintem ne tolmácsolj, érti. Ő érti. Te nem annyira, de cuki, hogy próbálkozol :DDDD
86. Banános Zselé (válaszként erre: 85. - Birebora)
2018. okt. 30. 19:24
leakarta tenni a autóvizsgát nyáron, megbeszélték hogy nyáron lesz tanítás, egy évet halasztott és csak két órát tanították és ezért 10 ezer forintot kéne fizetni, de ők nem akarnak mert nem erről volt szó
85. birebora (válaszként erre: 84. - Smirnoff)
2018. okt. 30. 19:15
Miről beszélgettek?:)
84. Smirnoff (válaszként erre: 81. - Sacc01)
2018. okt. 30. 19:00
Fél éven át hivogattad őket te is meg a szüleid is havonta a nagy semmivel, akkor ki is zaklatott kit? Nyárig nem volt pénzed, mégis mit beszélgettek? Ennyit igergettetek, varialtataok, pénz meg sehol, miért vettek volna komolyan?
83. Banános Zselé (válaszként erre: 80. - Michelle.r)
2018. okt. 30. 17:29
jól van akkor
82. michelle.r (válaszként erre: 81. - Sacc01)
2018. okt. 30. 17:16
Elmondtam - jogászként - hogy nem valószínű, hogy van mitől tartanod. Hogy mi erről magánemberként a véleményem, az úgy látom, abszolút átment. Ebből is látszik, hogy értelmes ember vagy. Pláne érthetetlen, hogy nem vagy képes normálisan, asszertívan kommunikálni, ügyet intézni: fizetsz azért, amit igénybe vettél, visszaköveteled annak ellenértékét, amit úgy gondolsz, hogy nem kaptál meg.
81. sacc01 (válaszként erre: 78. - Michelle.r)
2018. okt. 30. 17:03

De, irtam, hogy 2017ben januartol kezdve havi szinten beszeltek veluk a szuleim, meg en is telefonon, majd az indulas elott ujra, szemelyesen, es ott is garantalva volt amit megbeszeltunk. Az is hogy mikor kezdem, es az is hogy heti hanyszor mehetek. Igen, irasban nem volt.


Nyilvan, hagynam veszni a 6 eves orvosi egyetemet. :D

Az is egy bizonyos embertipus tipikus mentalitasa, hogy mikor valaki segitseget ker, egy kerdest tesz fel, akkor itelkeznek, biraskodnak, es kotekednek a segitsegnyujtas helyett.

Nem tudom miert kell kotekedni, leirtam amit szerinted nem. Meg kacsintos smileyval vicceskedni, csak nehogy ugorjon a tanulmany... 2 nyelvvizsgam van, es kell egy harmadik is, mert otodevig angol orvosi szaknyelvvizsgat kell tennunk, de mindegy.

Es amugy azert nem tudtam 2016-ban megcsinalni a forgalmit, mert az egyik szulom keresokeptelenne valt, 3 kistesom van ugyhogy el kellett mennem dolgozni, 2017 nyarara lett annyi penzem hogy folytassam, es tenyleg korulbelul 10szer kaptam ra igeretet hogy menni fog.

80. michelle.r (válaszként erre: 77. - Banános Zselé)
2018. okt. 30. 16:31
Tudnál értelmesen írni?
79. michelle.r (válaszként erre: 74. - Nyamitörp)
2018. okt. 30. 16:30

Nem túl életszerű, hogy tízezer forintok lehúzásából élnek.

Azt sem értem, hogy vár el bárki bárkitől olyat, hogy majd' két évvel később emlékezzen arra, miről beszélgettek.


Egy bizonyos embertípus tipikus mentalitása egyébként, hogy nem érdeket érvényesít, kifizeti amivel tartozik, követli azt, amivel őt megrövidítették, hanem hőbörög, és önbíráskodik.


Remélem, ebből tanult a hölgy, mert a nyelvvizsga sem biztos, hogy utolsó pillanatban meglesz, nehogy ugorjon az egyetemi tanulmány ;)

78. michelle.r (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2018. okt. 30. 16:17

Nagyon sok sebből vérzik ez a sztori.

Arról pl. nem emlékszem, hogy szó esett volna, hogy mennyivel előre jelezte, hogy most már készen áll a gyakorlatra, mikortól indulhat és milyen ütemezést kér. Tök mindegy, hogy az oktatóval miben állapodik meg szóban, írásban kellett volna kérnie.


Két külön dolog van, az egyik, hogy az igénybe vett szolgáltatást ki kell fizetni, és reklamációval élni, ha úgy érzi kár érte.


Az bizonyítható, hogy volt két óra, amit nem fizetett ki, az, hogy szóban mi hangzott el, az tök mindegy.

77. Banános Zselé (válaszként erre: 76. - Michelle.r)
2018. okt. 30. 16:11
csak az iskola nem válalt amit elválalt
76. michelle.r (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2018. okt. 30. 16:09
A vicc az, hogy nem jogos. Mert annak, aki nem fizet, a személyiségi jogai felül írják a jogos érdekét annak, aki szeretné megkapni a neki jogosan járó pénzt.
75. michelle.r (válaszként erre: 34. - Sacc01)
2018. okt. 30. 16:05
Megnyugodhatsz, senki nem fog egy ilyen piti összeg miatt a bíróságra járni. Megetted az ebédet, kifizetni nem szándékozol, egészségedre. Kb. erre számíthatsz.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook