Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Illeték örökség esetén fórum

Illeték örökség esetén (beszélgetős fórum)


22. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 8. 23:03
Ők nem is számítanának.
jan. 8. 14:34
Köszönöm a válaszokat. Csak 2en vagyunk örökösök. Nincsenek férjeink.
20. levarosbukta (válaszként erre: 15. - Flóra76)
jan. 8. 14:34
Nagyon jó okuk volt rá! :) :)
19. asztanaviszta (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
jan. 8. 14:34
2013-tól érvényes. Tényleg új infó
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Anyagi)
jan. 8. 12:22

Pont azért linkeltem a cikket, hogy olvassa el és nézze meg, hogy mi vonatkozik rá.


Egyébként azt írta, hogy a szülei meghaltak, azaz mindkét szülő. Gondolom nincs új házastárs vagy élettárs, aki bekavarhat....

17. Anyagi
jan. 8. 10:39

Alaphangon nem kell!


16. Potyek értesülései pontosak és lényegesek!


10. Channa - az örökösök sorába, egy gyerekrésznyi mértékkel, belépett a házastárs is..

Az özvegy haszonélvezeti jogát viszont az általa lakott, használt ingatlanra, dolgokra korlátozták.


4. Sütikee - Igen, a közjegyzői díjat nem lehet megúszni!


És ha volt adósság az is öröklődik, hacsak le nem mond az örökös az egész örökségről.

Viszont, az öröklött adósság nem haladhatja meg az örökség mértékét!

16. potyek
jan. 8. 10:05
Akkor kell illetéket fizedned, mint gyermek, ha eladod 5 éven belül az ingatlant. Akkor is a becsértéken felüli részt kell leadózni, 15%....
15. Flóra76 (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
jan. 8. 09:28
2010-es választási ígéret egyike volt, amit aztán be is hoztak. Azóta még 2x nyúltak a törvényhez hozzá, házastárs is ide tartozik, illetve pár éve már a testvér is.
14. andi6020 (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
jan. 8. 09:06

Nahát. Hogy neked nem szóltak. Felháborító.

Amúgy jó sok éve így van már.

13. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
jan. 8. 08:45
Egyenesági öröklés esetén nincs illeték!!!!! Ha valamiben nem vagy biztos ne irj inkább semmit!
12. globus (válaszként erre: 10. - Channa*)
jan. 8. 08:42

Engem az érdekelne, hogy mennyi ideig húzhatják. Miénk e hónap végén lesz 1 éves, szomszédé 14 hónapos, hogy semmi nem történik.

Lehet, belefut a második nyári szünetbe...

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 8. 08:42
Nem kell illeteket fizetni.
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Globus)
jan. 8. 08:34
Igen, annyi simán van. És nem régen még hoztak valami másik törvényt is, hogy a sógor-koma is jól járjon;)
9. globus (válaszként erre: 8. - Channa*)
jan. 8. 08:33
Minimum 10-15 éves.
8. Channa* (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
jan. 8. 08:31
Ez már elég régi!
jan. 8. 08:30

Részvétem!

Ebben a cikkben le van írva minden. Van egy törvényszám is benne, amit még tudsz olvasni.

Mivel a szüleid haltak meg, ezért nem kell fizetned illetéket.

Ha van/volt tartozásuk a szülőknek, amit még nem fizettek ki, akkor azt is öröklitek a testvéreddel.

Ha lemondasz az örökségről, akkor a tartozást sem öröklöd meg.


[link]


Mentesülhetek az öröklési illeték alól?

Szerencsére az öröklési illeték fizetési kötelezettsége nem érvényes mindenkire. Előfordulhat, hogy teljes mentességet kapsz, de a fizetendő illeték mértékének a csökkentése is gyakori.


Az öröklési illeték alól teljesen mentesülnek:


Az egyenesági rokonok. Ebbe a kategóriába tartoznak a gyermekek, az unokák, a dédunokák, a szülők, a nagyszülők és a dédszülők.

A házastárs, illetve a bejegyzett élettárs.

A testvérek. Ezt a szabályt csak 2020. július 8-án vezették be, de az új törvény életbe lépése óta a testvérek közötti öröklés, illetve ajándékozás teljesen illetékmentesen történik. Fontos, hogy ez az engedmény a fogadott, illetve a féltestvérekre is vonatkozik.

életbiztosításba foglalt kedvezményezettek.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Flóra76)
jan. 8. 08:26
Akkor ez már újabb infó. Erről én sem tudtam.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 8. 08:25

Nem vagyok benne olyan biztos. Amikor a közjegyző meghozza a határozatot, hogy az örökölt vagyonból ki mekkora részt örököl, az alapján terheli ki a fizetendő illeték összegét az illetékhivatal.


Más az illeték mértéke ingatlan esetén és más %-ot számolnak ingó vagyontárgy öröklése esetén. Nem terhelheti ki egységesen minden örökös részére, csak az örökrész értéke alapján.

Egy jogász, ügyvéd részletesebb választ tud adni.

4. Sütikee (válaszként erre: 3. - Flóra76)
jan. 8. 08:24
Ja, valóban nincs, összekevertem a közjegyzői díjjal, elnézést.
3. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 8. 08:19
Egyeneságbeli rokontól való öröklés esetén nincs örökösödési illeték.
2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 8. 08:04
Igen! Kell fizetni illetéket.
jan. 8. 07:58
Szüleim meghaltak. Most lesz hagyatéki. Illetékről szeretnék érdeklődli. Illetéket akkor is kell fizetni ha egyenes ági rokonok voltunk?? Vagy csak akkor nem ha lemondok róla?? Egy testvérem van, más örökös nincs.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook