Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igenis fontos, hogy sajnáljuk magunkat! fórum

Igenis fontos, hogy sajnáljuk magunkat! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Igenis fontos, hogy sajnáljuk magunkat!

1 2
5. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. febr. 19. 10:01
Az a baj, hogy nincs legközelebb. Minden élethelyzet más, nem ismétlődik semmi ugyanúgy, nem ismerhető fel az a pont, hogy innentől akkor másként csinálom, mert a múltkor az a bizonyos döntésem nem jött be. Mindenki reagál valahogy, dönt valahogy és vagy bejön és jól döntött vagy nem. Ilyenkor azt hiszem jó, ha tisztázzuk, hogy butaságot csinált valaki, de kimondjuk azt is, itt vagyok, veled vagyok, megpróbálok segíteni. Igazad van, minden eset megtanít valamit, de amikor az embert sérelem éri, nem biztos, hogy azonnal érti a tanulságot.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 19. 09:59

Ezt nekem címezted?

Nincs gyakorlatom a valaki vállánm sírásban, de nem azt mondom, hogy ámítást várok.

Az, hogy minden rendben lesz, minden megoldódik, az igaz. Az nem ámítás és nem kegyes hazugság. Egy helyzet mindig megoldódik, legfeljebb máshogyan, mint ahogy én szeretném. És akkor jön a talpraállás, hogy akkor abból a kevésbé pozitívan alakult helyzetből hozzam ki a legjobbat.

Még az is lehet, hogy mindennek ellenére így lesz a legjobb, mert én tévedtem az előző óhajaimmal.

2020. febr. 19. 09:52

Biztos az, hogy jó lenne, ha hazudnának neked?

A kívülálló másképpen, lehet reálisabban látja a helyzetet.

Abban értek egyet, hogy néha jó lenne, ha valakinek a vállán elsírhatnánk a problémáinkat, és lenne valaki, aki nem ámítana, hogy persze jobb lesz majd. Hanem azt mondaná, segítek a legeslegjobbat kihozni veled együtt ebből a helyzetedből.

Annyira utálom, amikor hamis tükröt állítanak valaki elé, vagy hiú ígéretekkel kecsegtetnek embereket pl. amikor már menthetetlen beteg, de azt mondják megfogsz gyógyulni, ne aggódj, meggyógyul a családtagod, ó tuti összejön a baba. Miért kell a hamis információ? Nem lenne szabad se családtagot, se ismerőst, se kollégát hülyíteni, de bántani sem, hanem segítőkezet kellene nyújtani legalább lelkiekben, és azt tegyük őszintén.

A problémáinkat tényleg csakis mi tudjuk elrendezni, legyen az betegség, családi, munkahelyi, anyagi. Csak nagyon jó dolog, ha van hozzá hátszél.

2020. febr. 19. 09:50

"Néha jó lenne, ha mellénk ülnének, és azt mondanák, hogy minden rendben lesz, még akkor is, ha tudjuk, hogy nem igaz."


Hogyhogy nem igaz?


Mindig minden rendben van. Még akkor is, ha az ember néha szembe megy a lehetőségekkel. Ha a tervezett dolog nem sikerül, akkor adódik más lehetőség, de egy adott helyzet mindig megoldódik valahogy. Ha akkor pillanatnyilag rossz döntést hoztam is, és a végkicsengés rám nézve nem pozitív, akkor is: tanultam az esetből, és legközelebb másképp reagálok, tehát gazdagodtam belőle.

2020. febr. 19. 09:35
Biztos, hogy azonnal felnőttként meg kell rázni magunkat és továbblépni. Tényleg mindent le kell....?
Erről szól a következő írásom, olvassátok szeretettel.

Ugrás a teljes írásra: Igenis fontos, hogy sajnáljuk magunkat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook