Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igazolatlan nap a munkahelyen. fórum

Igazolatlan nap a munkahelyen. (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. dec. 30. 21:32
Hát az biztos, hogy egyes emberek tényleg mindenre képesek.Nálunk is mikor jönnek az ellenőrök(állategészségügy stb)tuti, hogy be vannak sz..va.Akkor mindenek jónak kell lenni mert fizet.Csak vannak olyan helyzetek, amikor nem az áruház vagy cég hanem a dolgozó fizet.
44. sajert (válaszként erre: 42. - 3da8f53e4a)
2009. dec. 30. 21:05

Amit átéltél, az a helyszíni ellenőrzés. Ezzel szoktak a tévébe is foglalkozni pl. építkezésen, autópálya-építéseken.

DE

Van olyan ellenőrzés is, ami bejelentés alapján indul. Pl. hogy xy boltban z dolgozott ünnepnap, vagy túlóráznak és nincs kifizetve vagy bármi más miatt telefonos bejelentést tesznek az OMMF-nek (munkaügyi felügyelőség). Ekkor van az, hogy a céget á-tól z-ig leellenőrzik munkaügyi nyilvántartásilag, kikérdezik a munkavállalókat stb...

A cikkben is az volt, hiába volt a blokkon ünnepnapi dátum, azt mondták, nem jó a pénztárgép dátuma (a munkavállaló, aki akkor dolgozott, az tagadta le!!).

Természetesen ilyen ellenőrzésen jobban tudnak a munkáltatók trükközni, mint a helyszíninél.

43. f65231edcb (válaszként erre: 42. - 3da8f53e4a)
2009. dec. 30. 18:53

nálunk is nyitva vannak a maszek kis boltok karácsonykor és sehol sem a tulaj dolgozik

szerencséjük van, hogy nem kapnak ellenőrzést

42. 3da8f53e4a (válaszként erre: 39. - E59b092169)
2009. dec. 30. 18:44

Én tavaly egy maszek virágboltban dolgoztam, kiskönyvvel másodállásban, de csak hétvégente:szombat-vasárnap.

Amikor megjelentek a munkaügyisek ellenőrzésre, köpni-nyelni nem volt időnk. Rögtön a bemutatkozás után rohantak hátra a mühelybe", hogy kibújt el, hányan vagyunk és hol a főnök. Nem hinném, hogy utólagos" ellenőrzést tartanának... a cégemnél is voltak már többször ellenőrzéssel (közhasznú-közcélúakat nézték) és a főnök még az irodát sem hagyhatta el, amig az ellenőrzés tartott.

Tehát ünnepnapkor csak a TULAJ DOLGOZHAT, a beosztott nem. Persze bennünket nem ünnepnapkor elleőriztek,mert akkor a virágboltban tényleg csak a TULAJ DOLGOZOTT!!

Hogy milyen büntire lehet ilyenkor számítani? Nem tudom.

De néha azért lehet hivatkozni a Mt.-re függetlenül, hogy hány jelentkező van a helyünkre... Van Munkaügyidöntő Bíróság is. Nem lenne szabad, hogy a főnökök a "fejünkre nőjjenek". Mert sajnos ebben az országban csak ezt ismerik.

41. f65231edcb (válaszként erre: 34. - Alexandracska83)
2009. dec. 30. 18:25

sajnálom, hogy ilyen a főnököd, de azért igazolatlan, mert nem jelentél meg a munkahelyeden!!!

ennyi

2009. dec. 30. 18:12
Sajna az ilyen nagy cégeknek csak ez számít, hogy legyen hasznuk.A család a magánélet nem számít.Amúgy nem maszek a cég.Egy T-be dolgozok.Sajna:(
39. e59b092169 (válaszként erre: 36. - Sajert)
2009. dec. 29. 22:06

Egyetértek az általad írottakkal.

Nem igazán lehet manapság "ugrálni", mert egy helyére van száz jelentkező... (mondják a munkáltatók és sajna igazuk is van).


A mi városunkban is volt "maszek" bolt nyitva végig az ünnep alatt, de nem a tulaj dolgozott benne. Ő otthon pihent.

De biztos vagyok benne, hogy utólagos ellenőrzéskor a beosztottak letagadnák!


Ez van ma Magyarországon!

38. sajert (válaszként erre: 37. - 3da8f53e4a)
2009. dec. 29. 20:39
Tavalyi karácsonykor a férjem is még a kereskedelemben dolgozott, neki is éjfélre kellett bemenni. Sz Auchan, a Tesco pl. éjféltől kinyitja kapuit (nem biztos, hogy mindegyik, de a környékünkön igen).
37. 3da8f53e4a (válaszként erre: 36. - Sajert)
2009. dec. 29. 20:33
Nincs igazság!! Képesek még éjféltől is dolgoztatni őket!! Mit csinálnak ilyenkor? Árut töltenek fel, vagy leltároznak????
36. sajert (válaszként erre: 35. - 3da8f53e4a)
2009. dec. 29. 20:28

26-án éjféltől dolgozhat, mivel 00.01 perc már 27-ének számít, és az már nem esik tilalom alá.

Ha sokat "ugrál", akkor meg kirúgják.

Egy utólagos ellenőrzésnél meg még a dolgozók is azt hazudják, hogy nem dolgoztak - mivel kell a munkahely. A Nők Lapjában volt róla egy cikk nemrégiben, tanulságos volt!!!!

35. 3da8f53e4a (válaszként erre: 32. - Alexandracska83)
2009. dec. 29. 20:16

És karácsonykor is dolgoznotok kell? Nem az van, hogy csak a tulaj dolgozhat és senki más??? Mert ha maszek cég, akkor nem kötelezhet rá,hogy ünnepnapon dolgozzál. Sőt, ha ellenőrzést kapna még jól meg is büntetnék azért, hogy te is és mások is bent dolgoznak. Hisz felénk sem a SPAR,Penny,COOP nem volt nyitva....

Nézzél csak ennek is utánna!!

2009. dec. 28. 07:28
Tájékoztatok mindenkit, hogy mégsem igazolatlan hanem majd ledolgozom másik napon.Csak én akkor sem értem, ha szóltam a helyzetről akkor is miért igazolatlan.Mert ha nem szólok, akkor megértem.Kicsit ideges vagyok még.
33. kRISZTAL (válaszként erre: 5. - C42aaaac41)
2009. dec. 28. 06:45
.....de igen,van ilyen,hogy igazolatlan munkanap!Arra a munkanapra ő nem kért szabit!(=igazolatlan munkanapnak veszik)Munkahely!!!(és olyan sincs,hogy IRATSZ BE VALAMIT,amiket irtál )Ez manapság így működik,meg úgy,hogy százan állnak a hátad mögött,és nem úgy,hogy a nagyfőnök fog rátelefonálni,hogy esetleg küldjön -e Taxit érte.(kinek a számlájára?)Kereskedelemben dolgozik.Éjfélre ment volna dolgozni.Az ő munkálya akkor ott hiányzott.
2009. dec. 27. 20:44
Hát elég messze lakok úgy 15km.Nem az zavar, hogy igazolatlant adott, de először úgy volt, hogy ledolgozom.Utánna mondták, hogy fölösleges, mert így is, úgy is igazolatlan.Ez egy szemét cég!
31. 3da8f53e4a (válaszként erre: 30. - Ájrin)
2009. dec. 27. 19:22

Nem hiszem, hogy ezt egy munkáltató el fogja fogadni, de próba-szerencse. Most kellene kérned (amit nem fog tudni megadni), hogy a munkábajárásodat fizesse a közeljövőben. Ha legközelebb a kocsija fog lerobbani, akkor az autószerelőtől fogsz kérni igazolást?

Ha be kell járni(hány km-re jársz), akkor meg kell oldani a bejárást (busz,vonat,kerékpár stb. ami van) mert rövid időn belül keres valaki mást... Sajnos.

De próba-szerencse...

30. ájrin (válaszként erre: 29. - Alexandracska83)
2009. dec. 27. 13:17

Nincs mit.

Szerintem írd le papírra, hogy kivel szoktál járni munkába és hogy ez a kollégád lebetegedett. Kérje egy fénymásolatot tőle a táppénzes papírjáról és csatold mellé.

Kérd a levélben, hogy legyen igazolt nem fizetett távollét a hiányzásod, tekintettel arra, hogy a MT szerint akadályoztatva voltál a munkába menésben.


Ne aggódj! Légy határozott.

29. alexandracska83 (válaszként erre: 27. - Ájrin)
2009. dec. 27. 13:12
Köszönöm ájrin.
28. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Ájrin)
2009. dec. 27. 13:08
5hsz
27. ájrin (válaszként erre: 23. - Alexandracska83)
2009. dec. 27. 13:06

Szia!

A "link" én vagyok:D


A munka törvénykönyve szerint a munkavállaló köteles a munkahelyén az előírásoknak megfelelően, munkára képes állapotban megjelenni, az előírt munkaidőt munkában tölteni, illetve a munkavégzésre készen állni. Amennyiben a dolgozó a munkaviszonyából származó kötelezettségét vétkesen megszegi, fegyelmi vétséget követ el.


Azonban vannak esetek, amikor elháríthatatlan ok miatt nem tud a dolgozó a munkahelyén megjelenni (Idetartozhat bármely olyan, a munkavállalónak fel nem róható ok, amely a munkahelyen való megjelenést megakadályozza, például vonatkimaradás, a hó-, útakadályok, sztrájk miatt nem járnak a közlekedési eszközök, vagy útelzárás, természeti katasztrófa következett be.)


Szerintem ez ide tartozik. Nem kötelezhet a munkáltató többletköltségre (taxi) vagy csak akkor, ha ennek költségét vállalja.


Ebben az esetben igazolt, nem fizetett távollét járna Neked szerintem.

Ha nem jelentetted volna be, hogy nem mész, különböző szankcióval is járhatott volna:


- figyelmeztetés

- fegyelmi

- fenti kettő miatt esetleg prémium, jutalom megvonás

- elbocsátás


Remélem, kielégítő voltam.

26. 3da8f53e4a (válaszként erre: 23. - Alexandracska83)
2009. dec. 27. 12:59
Munkatörvénykönyvre keressél rá...
25. alexandracska83 (válaszként erre: 24. - 3da8f53e4a)
2009. dec. 27. 12:57
Köszönöm mégegyszer.Hát az nincs neki ez biztos!
24. 3da8f53e4a (válaszként erre: 20. - Alexandracska83)
2009. dec. 27. 12:56
Az igazolatlan napra nem jár bér, én csak segíteni próbáltam, hogy az igazolatlan helyett mit lehetne tenni: szabadság, vagy orvosi igazolás....De ha semelyik sem járható, akkor marad a főnök jó indulata... ha van?
2009. dec. 27. 12:55
Esetleg tudtok valami linket adni ahol ennek utánna tudok járni?
22. alexandracska83 (válaszként erre: 21. - 3da8f53e4a)
2009. dec. 27. 12:55
Igen ezt én is díjaztam.Meg nem hiszem, hogy nem kell tudni az,hogy ki megy dolgozni.
2009. dec. 27. 12:54
Pici jóindulattal valami kocsit küldhetett volna érted. Ennyit a főnökökről...
2009. dec. 27. 12:53
Köszönöm a hozzászólásokat ezek szerint nem csak én nem tudom ,hogy pontosan mit is jelent.Majd kideül, hogy mi lesz.
19. alexandracska83 (válaszként erre: 17. - Orsóka78)
2009. dec. 27. 12:51
De szóltam egyből, mikor ez kiderült.De például az én nagyfőnököm még arra sem méltatott, hogy felhívjon.
18. 3da8f53e4a (válaszként erre: 16. - Alexandracska83)
2009. dec. 27. 12:50
Értem. És Orsóka meg is adta rá a választ.... Akkor marad az igazolatlan nap, vagy betegszabi.
2009. dec. 27. 12:48

Ez a munkáltató jóindulatán múlik, hogy kiírja-e fizetett szabinak.

Ha nem mentél be, nem értesítetted őket, hogy nem tudsz bemenni, akkor kaphatsz igazolatlant. Magyarul nem kapsz fizut arra a napra, és egy "fekete pontnak" számíthat (kirúgásnál figyelembe veheti)

16. alexandracska83 (válaszként erre: 14. - 3da8f53e4a)
2009. dec. 27. 12:48
Azt mind kiadták.Meg ez kereskedelem és ilyenkor decemberbe már nekünk nem maradhat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook