Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz, hogy allergiások is trathatnak uszkárt? Vagy esetleg más kutya (a kopaszon kívül) az allergiásoknak? fórum

Igaz, hogy allergiások is trathatnak uszkárt? Vagy esetleg más kutya (a kopaszon kívül) az allergiásoknak? (tudásbázis kérdés)


20. emagdi
2009. jan. 5. 13:22
ettől eltekintve nagyon praktikus, ha egy állat szőre nem hullik, mert elég sziszifuszi munka a lakásban a szőrt összeszedni :)))
19. emagdi
2009. jan. 5. 13:21

sziasztok!

egyrészt: az allergia pszichés eredetű, tehát ha eléggé szereted a kutyád, elképzelhető, hogy nem leszel rá allergiás.

másrészt: nem magára a szőrre, hanem a bőr felületén keletkező valamikre (bocs, de nem jegyeztem meg, hogy pontosan mi a helyes elnevezés) allergiás az ember, ezért a "kopasz" kutya és macska is éppolyan allergiás reakciókat vált ki az arra érzékenyeknél, mint szőrösebb társaik.

2009. jan. 5. 13:17
igaz!!!!!nem hullik a szőre!!
2008. nov. 19. 10:41

Sziasztok!

Nekünk is uszkárunk van, immár bő 2 éve a család tagja!:D Amikor ezt a fajtát választotuk, fontos volt, hogy mindenhol azt olvastuk - hallottuk, hogy nem hullik a szőre! És ez így is van!:D Ha rendszeresen jár az uszi kozmetikushoz, nem hullik a szőre egy cseppet sem!:D

16. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 13. - Pintyőke72)
2008. nov. 19. 07:44

csatlakozom, csak az enyé márciusban lesz két éves...

Allergiás vagyok, de semmi bajom tőle...

Én a Westiket nagyon nem bírom, hapcizom, s s íratm

15. anyuca66 (válaszként erre: 14. - Ica és Laci)
2008. szept. 12. 20:44
Fehér csupaszőrnek mondható, és kistestű? Amelyikre gondolok, szép kutyus.
2008. szept. 12. 20:39
Én is a Bichont ajánlom,nekem is van én is allergiás vagyok,de ő nem okoz gondot.
2008. szept. 12. 18:48
Igeen!!!!Nekünk van egy édes törpe uszi babánk, a legjobb kutyu a világon! NEM HULLIK 1 szál szőre sem! Még sosem találtunk,pedig másfél éves a kicsike.Igaz én havi 1x elviszem kozmetikushoz,de hanem vinném ilyen súrún,akor is ez a fajta jellezgezessége,h nem hullik a szőre.
12. ef49c624d0 (válaszként erre: 11. - 2fe54306ce)
2008. szept. 12. 11:47
A trimmelés nem az,amikor úgymond "kitépkedik" a kutya szőrét?Én nem értek hozzá,viszont nekünk westink van és Muter mondta,hogy tépik a szőrét.Egyébként egy gazfickó...;) Én még ennyire irigy kutyát nem láttam!:)Nagyon határozott,de irigy mindenre,ami az övé!:)
11. 2fe54306ce (válaszként erre: 8. - Wickucy)
2008. szept. 12. 11:40
szőrvágás
10. 2577cdcc12 (válaszként erre: 9. - Erika25)
2008. szept. 12. 11:20

A férjem elég intenzíven allergiás, ráadásul mindenre. Egy állatboltban fél percig sem bírja, máris "siratja" őket, és tüsszög.

Korábban uszkárunk volt, most bichon havanesenk, és ezektől kutya baja. A westiről én nem tudok, de ő pl azt nem bírja...

2008. szept. 12. 11:18
A bichonoknak sem hullik a szőrük, allergiások is tarthatják, nem egy allergiás ismerősömnek van és semmi baja tőle. ÉS ami nem utolsó szempont, hogy nincs az a jellegzetes "kutyaszaguk" sem. :)
2008. aug. 21. 11:05
mi az a trimmelni?
2008. aug. 21. 09:46
Westie-t is tarthat aki szőrallergiás, nekik nem hullik a szőrük. Azért kell őket trimmelni.
2008. jún. 17. 18:58
köszönöm, persze. én abszolút a kutyának a földön a helye párti vagyok. szeretem én őket, de azért megvan a helyük. nem alszik az ágyamban és nem eszik az asztalomról. még nem igazán tervezek kutya vásárlást, csak ha majd egyszer oda jutok...
2008. jún. 16. 11:47

Szerintem ezt nagyon meg kell gondolni, legjobb lenne allergológus tanácsát kikérni. Nem szabad egy kutya sorsával játszani, etikátlan elhozni, kötődést kialakítani, aztán visszavinni, ha súlyosbodik az allergia.

Ha kutya mellett döntesz, vannak trükkök az allergia kivédésére. Pl. minél kevesebb lakástextil (zéró szőnyeg, vastag sötétítő, bolyhos kárpitik), mert ezekben a kutyaszőr, illetve a kutyán óhatatlanul élő atkák beletapadnak, és folyamatosan szórnak a levegőbe. Gyakori porszívózás, mosás. A kutyát ne engedd fel kanapéra, ágyra SOHA, EGYSZER SEM, mert többé nem tudod leszoktatni. (Tapasztalatból beszélek.) Fürdesd, keféld át a szokásosnál gyakrabban!

Mérlegelj bölcsen!

2008. jún. 16. 11:35
Igen, igen én is utána néztem. Dalmatát szerettem volna nagyoooon, de hát az egészség mindenképp többet ér! Szóval, ha egyszer kutyusra kerül a sor, akkor marad az uszkár.
2008. jún. 16. 11:29
Az uszkárnak "haja" van, nem szőre. Nem hullik, inkább csak nő és vágni kell. És egyáltalán nem szúr. De azért számít, hogy mennyire allergiás az illető. Én spec. kutyaszőr-allergiás (is) vagyok, de úgy vettem észre, csak a rövid szőrű fajták (pl. vizsla)esetén jön ki az allergiám. A labradorunktól semmi bajom, pedig én fürdetem, fésülöm, stb.
2008. jún. 16. 11:28

...hát én erről eddig nem hallottam, de most kíváncsivá tett (bár szerencsére nálunk nem allergiás senki) és utánanéztem :)


"..A nagy testű, hosszúszőrű kutyák a lakásban hullajtják a szőrüket, és gyakori ápolásra van szükségük, viszont az erre allergiásoknak a nem vedlő fajok - mint az uszkárok - nagyon megfelelnek."


Nem is tudtam, hogy az uszkárok nem hullajtják a szőrüket! :)

2008. jún. 16. 11:23
Igaz, hogy allergiások is trathatnak uszkárt? Vagy esetleg más kutya (a kopaszon kívül) az allergiásoknak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook