Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz hogy a szőrtelenitéstöl megerösödik a szőr? fórum

Igaz hogy a szőrtelenitéstöl megerösödik a szőr? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. máj. 28. 09:44

Tény és való, h akkor érdemesebb a gyantát használni ha sötét a szőre vkinek v ha nagyon sűrű. Viszont én drágának tartom és borzasztó fájdalmasnak, tehát nekem személy szerint nem érné meg 15-20 évi gyantáztatni azért, h némileg ritkuljon a szőröm, így én maradok a borotvánál. Gondolom közrejátszik bennem az is, h világos, nem erős és nem sűrű a szőrzetem.

De hogy valójában a kérdésre megválaszoljuk a kérdést:

Nem, a szőrtelenítéstől nem erősödik a szőr, olvasható korábbi leírásokból, olyanokból, melyeket más honlapokról másoltam ide be, amelyek orvosok és kutatók egységes véleményét tükrözik.

31. MelisUK (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2008. máj. 28. 09:44
A dzsungeles beírásodból gondoltam, h újra el kéne olvasnod.
30. spinneli (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2008. máj. 28. 00:40

tökéletesen értettem amit írtál, szerintem neked nem jött le amit én:

tehát teljesen mindegy, hogy a szőrről megállapították, hogy nem sűrűsödik, hanem a durvább fele jön jobban elő, látványnak mindenképpen rossz, illetve rosszabb, mint borotválás előtt.

Ilyetén pedig érdemesebb gyantát használni.

Ennyi.

29. MelisUK (válaszként erre: 26. - Spinneli)
2008. máj. 27. 13:27

Szerintem olvasd el újra azt, amire azt írtad, h ha borotválod, akkor dzsungel lesz a lábadból... és akkor láthatod, h tök mind1, h borotválod v máshogy szőrteleníted, erősödni nem fog a szőröd és ha visszanöveszted, akkor láthatod azt is, h hosszabbodni sem hosszabbodott...

Annyi előnye viszont van a gyantázásnak, h ritkulhat tőle a szőr, de ez is egyénileg változó ütemben.

Annak, akinek sötét szőrzete van, azért sokkal jobb a gyanta v az epillálás, mert ha szimplán leborotválják, akkor is úgy tűnik, mint ha már lenne szőrük, mivel látszik a bőr alatt levő szőr (mert sötét). Tehát ezeknek a nőknek jobb, ha ki van tépve jó mélyről a szőre.

28. 8da8a563b7 (válaszként erre: 22. - Pimpi3)
2008. máj. 27. 12:27
nekem volt epiláló gépem. összeszartam magam mire megcsináltam. azt nem értem, hogy te epilálsz, és gyantázni magadnak nem. nekem sokkal gázosabb volt az epilálás.
2008. máj. 27. 12:24

tehát a legérdemesebb gyantáztatni

:)

26. spinneli (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2008. máj. 27. 12:23

ez így rendben van, de végeredményt tekintve ugyanott vagyunk, nem?

ha borotválod, dzsungel lesz a lábadon teljesen mindegy, hogy azért mert az a durvább vége, vagy azért mert a téveszme úgy szól, hogy erősödik a szőr.

A szerencsések genetikailag nem rendelkeznek nagy szőrállománnyal, vagy világos színű vékonyszálú szőrük van, rájuk a borotválás sem veszedelmes, mert úgymond a szőrük durvább része sem ér fel egy latinosabb tipúsú nő alapszőrzetével.

2008. máj. 27. 09:56
Tehát ha már tudományosan is be van bizonyítva, h nem erősödik a szőr a borotválástól és h a gyantázástól akár kophat is, akkor szerintem téma lezárva:)
2008. máj. 27. 09:55

Az alább jelzett helyen a következő olvasható (mely engem igazol, nem azokat, akik bedőltek a különféle reklámkampányoknak):


Erősödik-e a szőrzet sok borotválás hatására?


„Miért erősödik a borosta a sok borotválkozás hatására?”


Sok kisfiúnak rendszeresen egészen rövidre vágják a haját, hogy megerősödjön; nők körében elfogadott tény, hogy a nem kívánt testszőrzetet jobb nem borotválni, mert megerősödik, és a férfiak is egyetértenek abban, hogy a rendszeres borotválkozás hatására mind ellenállóbb lesz a borosta arcukon.


Bármily meglepő, tudományos kutatások sorozata állítja, hogy mindez nem így van: a vágás, borotválás egyáltalán nem befolyásolja a szőr és a haj növekedésének ütemét, a szőrszál (hajszál) vastagságát, erősségét. Arról van mindössze szó, hogy a borotválással, vágással eltávolítjuk a szőrszál elkeskenyedő, finom végét, és nagyobb keresztmetszetű, durvább tapintású szálvég marad a helyén. A szőrszálak ráadásul az eredésükhöz közel vastagabbak, majd fokozatosan vékonyodnak, így rövidre vágva durvábbnak, erősebbnek tűnnek.


Biztosan sokan gondolják most, hogy a tudósoknak nincs igazuk, hiszen saját magukon tapasztalják ennek az ellenkezőjét. Ha azonban hagyják hosszúra nőni hajukat, szakállukat vagy egyéb szőrzetüket, megfigyelhetik, hogy akár évekig tartó borotválás, vágás után sem lesz durvább, mint korábban volt.


Természetesen a kamaszkorban a fiúk ajka felett megjelenő pihés szőrzet sokkal puhább, gyengébb, mint a későbbi bajusz, ez azonban csak az első borotválásig tart, utána már normál erősségű szőr nő vissza. Ugyanez igaz a lányok, nők testén lévő nem kívánt szőrzetre is: a pihéket eltávolítás (nem csak borotválás!) után valódi szőr váltja fel.


Bár a borotválás nem erősíti a szőrzetet, a gyantázás képes gyengíteni azt, mivel a szálak kitépésekor a tüsző megsérül, és ez funkciójának rosszabbodásához vagy akár teljes működésképtelenségéhez is vezethet.

2008. máj. 27. 08:25
22. pimpi3
2008. máj. 27. 08:14

Én epilálok!Gyantáztam is,de nekem az nem jött be,mert nem szerettem eljárni a kozmetikushoz és magamnak meg nem birtam megcsinálni!Remélem találok olyan kozmetikust aki szépen megcsinálja a lányomnak!

Szerintem 99%-nak erösödik a szőre a borotvátol és a krémeköl is!Nekem például 3 naponta kell epilálnom!Ha borotválom azt naponta kellene!"régröl tudom"!Lett is olyan szöröm,hogy bármeik pasi megirigyelhetné!

De pl.az uramnak alig van szőr a testén!Irigylem is érte!:))

Szoval szerintem ez emberfüggö,de sajna legtöbbünknek erösödik!:(((

2008. máj. 27. 07:18
Ha krémmel szeded,akkor igen,de a gyantázás,ha rendszeres akkor kopik.Egy jó pár helyen nekem már nem is nő vissza a szőr.
2008. máj. 27. 07:03
gyantától kopik...
19. hümi
2008. máj. 27. 06:38

Én a gyantára esküszöm.

Már kb 15 éve csinálom (15 évesen kezdtem) és tényleg kikopik a szőr, de a lényeg természetesen a RENDSZERESSÉG. Én télen is megcsinálom 3-4 hetente ugyanúgy, mint nyáron, tetőtől talpig mindenhol.

Eleinte kozmetikushoz jártam, de kb 10 éve már otthon, magam szedem le.

A TITOK: a bőrt fel kell lazítani, előző este ajánlott a testápolózás, gyantázás előtt és még le szoktam tiszta vízzel tusolni és egy kefével átdörzsölöm a bőröm, hogy könnyebben kijöjjenek azok a fránya szőrszálak.


Még egy fontos dolog: már többször észre vettem, hogy ha fáradt vagyok, nyűgös akkor nem úgy jönnek ki a szőrszálak, mint ha kipihent, nyugodt vagyok.


MIÉRT TŰNIK ERŐSEBBNEK A SZŐR A BOROTVA UTÁN?

Azért, mert a szőrszálat a szőrtüsző felett vágják el, tehát a töve kicsit mindig erősödik és a szőr, amikor kibújik a bőrből, akkor nem kis piheként, hanem rendes vastag szálként teszi azt, míg gyantázásnál, epilálásnál tövestül szeded ki a szőrszálat.

18. spinneli (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2008. máj. 26. 20:21

a nulla szőrűek nem túl releváns példák arra, hogy erősödik a szőrzet vagy sem.

:)

igaz. alapból a génjeidben van, hogy mennyire erősek a szőreid, de sötétebbeknek igenis erősödik a borotvától, gyengéknek meg akkor sem gáz, ha naponta szednék.

2008. máj. 26. 17:55
igaz
16. MelisUK (válaszként erre: 14. - Inesse)
2008. máj. 26. 17:51

Egyet értek veled, szerintem se erősödik és hosszabbodik a szőr a borotválástól és ráadásul ez a lehető legkényelmesebb, legfájdalommentesebb szőrtelenítési módszer:)

Próbáltam a krémet, mert állítólag (sokan mondják) jobb, de nekem valahogy nem akarja leszedni egyik sem a szőröm, pedig egyáltalán nem vastag. Jó mi?

A hónomra kipróbáltam kifejezetten hónalj szőrtelenítésre való krémet, melytől sajnos olyan vörös lett a hónom és úgy égett, h napokig alig bírtam lezárni a karjaim... Totál gáz volt. De a párom pl krémet használ, de ő sincs vele maradéktalanul megelégedve, azt mondja, h szőrritkítást csinált, nem szőrtelenítést.

Egyébként a gyanta se szedte ki nekem és az epilátor sem maradéktalanul, h tökéletes sima legyen a lábam, utána kellett borotválni. Akkor meg minek a gyanta v az epilátor? És elment vele rengeteg idő és bőven volt részem B idegrostok kisülésében, vagyis irtózatos fájdalomban.

Konklúzió: a borotvánál maradok, mivel nem erősödik :), nem sűrűsödik :) és nem sötétedik :) tőle a szőröm, fájdalommentes és gyors.

15. MelisUK (válaszként erre: 12. - Csacsa)
2008. máj. 26. 17:45

Nem tudom, h kitől hallottál ilyen esztelenséget:)

"A borotvától erősödik, több lesz és sötétebb" :)

Ha ez így lenne, akkor minden féri, aki kopaszodik, borotválná a fejét.

Attól, h valaki borotválkozik, nem lesz több szőrtüszője, ergo nem lesz több szőre.

A színe sem fog sötétedni, mert ha így lenne, akkor a hajad színe is változna a hajvágástól, nem?

Az erősödés sem függ attól, h borotválod-e v bármi mást használsz szőrtelenítésre, mivel ez egyéni adottság.

Nekem pl nagyon gyenge szőröm van, évek óta borotválkozom és nem vettem észre, h erősödött volna. Azt pedig h hosszabbodna, azt észre sem tudom venni, mivel sosem hanyagoltam el magam:)

Egyébként ha hosszabbodna a szőr a szőrtelenítés hatására, akkor ugyanez állna a hajra is és akkor mindenkinek fenékig érő haja lehetne. De épp azért nincs, mert ezt a génjeink határozzák meg. Épp ezért a borotválástól nem fog hosszabbodni sem a szőr.

14. Inesse (válaszként erre: 12. - Csacsa)
2008. máj. 26. 17:40
Engem is mindenki ezzel ámított. Sajna nálam nem így van a helyzet. Lehet, hogy én vagyok a szabályt erősítő kivétel.
2008. máj. 26. 17:08
HA BOROTVÁLOD, NEMSOKÁRA COPFOT KÖTHETSZ BELŐLE.
12. csacsa
2008. máj. 26. 16:44
A borotvatol erosodik tobb lesz es sotetebb! De ha epilalod vagy gyantazod egyre kevesebb lesz! Persze ehhez rendszeresseg kell!
2008. máj. 26. 16:44
Nekem nem erősödött meg. Szerintem ez aboszolút egyéni dolog.
10. spinneli (válaszként erre: 8. - Winny)
2008. máj. 26. 16:42
erre mondták. hogy attól függ..a borotvától valóban erősödik a szőr, de ezen kívűl köbö még legalább 3 módszer van, amivel leszedheted.
2008. máj. 26. 16:41
valamennyire mindenképp. a borotválástól nagyon, az epilálás, gyanta..attól azért annyira nem:) legalábbis az ismerőseim között ettől senkinek nem erősödött, de kivételek mindig vannak
2008. máj. 26. 16:40

De mennyire,hogy igaz!

Csak nézz meg a pasikat az állandó borotválkozásukkal.

2008. máj. 26. 16:38
Akkor át kéne térnem a gyantára de nincs hozzá bátorságom...
6. spinneli (válaszként erre: 5. - Pimpi3)
2008. máj. 26. 16:38

vannak nagyon bőrbarát gyanták mézes alapúak, intim részre ajánlják főleg.

lehet azt használhatná a lányod, nagyobb kozmetikákba van.

2008. máj. 26. 16:36

Attol függ mivel szörtelenit az ember!

Én most nagy gondba vagyok ez miatt!A nagyobbik lányom 11 éves,de már nagyon fejlett!Szeretné szörteleniteni magát de még nem ajálják a gyantát,epilálást ennyi idösen!A honaaljára vettem neki krémet,de szeretné a lábát is szörteleniteni!De tudom,a saját hibámbol hogy attol csak erösebb és több lenne neki!Szoval nemtudom mihez kezdjünk!

2008. máj. 26. 16:36

nem, a gyantától kopik.

a borotválástól erősödik meg.

2008. máj. 26. 16:34
igaz.De ha mindig leszeded,akkor nem teljesen mindegy?:)
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook