Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz hogy a szőrtelenitéstöl megerösödik a szőr? fórum

Igaz hogy a szőrtelenitéstöl megerösödik a szőr? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
92. 8063d44440 (válaszként erre: 87. - 8063d44440)
2009. júl. 1. 11:09
Pedig azért váltottam epilátorra, hogy tartósabb eredményt érjek el, ugyanis a borotvával két naponta kellett szőrtelenitsek és második nap már szúrtam
91. -KisTücsök- (válaszként erre: 90. - Veronika27)
2009. jún. 30. 19:43

:(

Hát direkt olyanhoz mentem, akinek 20 éves tapasztalata van ilyen téren.

90. Veronika27 (válaszként erre: 89. - -KisTücsök-)
2009. jún. 30. 18:11
Akkor pedig ilyen hajlamod van. Ilyen is létezik, sajnos. Vagy pedig nem megfelelően lett legyantázva.
89. -KisTücsök- (válaszként erre: 88. - Veronika27)
2009. jún. 30. 18:10
Hát nekem pontosan a gyantától nőtt be :( Mindegyik
88. Veronika27 (válaszként erre: 87. - 8063d44440)
2009. jún. 30. 18:07
Pont amiatt nő befele, hogy epilátort használsz, ugyanis a borotválásnál meg a gyantázásnál az elhalt felső hámréteget is eltávolítjuk, az epilátor meg csak a szőrt húzza ki. Javaslom, hogy válts szőrtelenítési módszert, a benőtt szőrszálakat pedig steril tűvel szedd ki. Ha nem megy, menj el kozmetikushoz.
2009. jún. 30. 15:50
nekem is az a bajom, hogy a szőrök befele nőnek, , ezt hogy tudnám elkerülni, még nem gyulladtak be, de idegesit h mindenik befele nő, epiláló gépet használok
2009. jún. 30. 15:11
Igen, és azért ha hatásos, a nő szeretné midnenhol, ahol alapból szőrtelenít: láb, intim, hónalj. Ez már erősen súrolja a 7 számjegyes kategóriát :S
85. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 84. - -KisTücsök-)
2009. jún. 30. 15:08
Mindkettő kisebb vagyon kategória.:(
84. -KisTücsök- (válaszként erre: 83. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 30. 14:46
Igen,d e sokszor annyi alkalom sem elég, amit feltüntetnek. :S Sok estben többször kell menni és azért nem mindegy, hogy 10x30 ezer ft az vagy 25x30 ezer Ft :S
83. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 82. - -KisTücsök-)
2009. jún. 30. 14:45
Igen, erről én is olvastam, hogy egy alkalom édes kevés, a következőre pedig ugyanannyit kell fizetni.:(
82. -KisTücsök- (válaszként erre: 81. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 30. 14:44

"Illetve még van...a végleges szőrtelenítés...de ahhoz kisebb vagyon kell.:("

Hát igen, ahhoz kész vagyon kell,d e sok helyen olvastam, hogy nem is értek el tartós eredményt (értsd: 1 éven belül ugyanúgy visszanőtt minden) vagy a 20. alkalommal már megúnták :S

81. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 80. - -KisTücsök-)
2009. jún. 30. 14:39

Ha tényleg sikerül megszabadulnod a benövésektől, próbáld meg az 1x borotva, egyszer gyanta variációt. Kifogytam az 5letekből.:)

Illetve még van...a végleges szőrtelenítés...de ahhoz kisebb vagyon kell.:(

80. -KisTücsök- (válaszként erre: 77. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 30. 14:37

Krém ugyanaz, mint a borotva...csak ne vágom,hanem "feloldom" vele a szőrszálat. Lényegében ugyanazt csinálja. És azért a lábra nagyon sok kellene...

Krémet bikinivonalra szoktam csak használni.

79. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 75. - -KisTücsök-)
2009. jún. 30. 14:33
A szőrtelenítő krémet próbáltad? Az néhány napig (3-4) hatásos.
2009. jún. 30. 14:33
A borotválástól igen!
77. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 75. - -KisTücsök-)
2009. jún. 30. 14:32
Nagyon remélem, nem lesz gond. Ha esetleg még van időd/kedved, bőrgyógyászhoz is elmehetsz...talán tud valami okosat mondani. A bőrradír...nem tudom...ne éld bele magad!:)
2009. jún. 30. 14:27
Igaz.
2009. jún. 30. 14:24

A borotvával is csak annyi bajom volt, hogy már másnap szúrtam és a térdemnél mindig kicsapta teljesen. Lehet,hogy én működök rosszul, de ott ilyen melegben nagyon izzadok és ettől mindig csupa piros pötty voltam, aztán borotválásnál pedig ott mindig véreztem :(

Most már csak abban reménykedem, hogy a lábamon maradandó foltok/sebek nélkül ússzam meg ezt a nagy szőrbenövést :'(

74. -KisTücsök- (válaszként erre: 72. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 30. 14:21

Szerintem még nagyon az elején van a benövésnek és még nem volt ideje begyulladni.

De annyira csúnya, h minden egyes szőrtüszőnél benőtt mindkét lábamon :( Mondta a kozmetikus, hogy fürdésnél erősen dörzsöljem érdesebb szivaccsal, az is megvolt,de nem használt. Bőrradíron gondolkozok, de nem tudom, hogy ezzel most többet ártok-e :(

2009. jún. 30. 14:21
A borotválástól tuti, de testrészfüggő is szerintem. Pl a hónalaljon nem erősödött meg, viszont pont most néztem a karom, ott erősebb, és több is van, mint volt.
72. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 71. - -KisTücsök-)
2009. jún. 30. 14:12

Sokáig borotváltam a lábam, előtte epilálót használtam, de nekem attól nőtt a bőr alá a szőr, pedig nagyon jó minőségű gép volt. Utána borotva, de attól, mint ahogy te is írtad, megerősödtek a szőrszálak, így gyantáztattam. Itt is előfordult, hogy néhány szőrszál bőr alá nőtt. A kozetikus azt javasolta, hogy gyantázás előtt néhányszor borotváljam. Most nincs vele gondom. 2-3 borotválás, utána gyantázás.

Szerencséd van, hogy nem gyulladt be a szőr a bőr alatt. Menj vissza a kozmetikushoz, hátha tud ajánlani valamit!

2009. jún. 30. 14:00

Szeretném megkérdezni,h van itt olyan, aki borotváról tért át gyantázásra?

Nagyon megerősödött a borotvától és kipróbáltam a gyantát (kozmetikussal), de mindegyik szőrszál benőtt.Szinte a sírás kerülget, hogy ez hogy fog rendbejönni és mennyi idő alatt és vajon mennyi ideig fog a nyoma látszódni? :(

2009. jún. 18. 16:34

[link]


Sziasztok!

Én most olvasgatom. :)

69. Anka71 (válaszként erre: 68. - Veronika27)
2009. jún. 10. 14:31
Köszönöm a megnyugtatást. Akkor be is jelentkezem vele a kozmetikushoz, mert én nem tudok gyantázni. Viszont ilyen kánikulában tényleg jobb lenne sima hónalj.
68. Veronika27 (válaszként erre: 67. - Anka71)
2009. jún. 9. 21:55
A gyantát a pubertáskor lezárulásáig nem ajánlják, azaz amíg a felnőtt szőrzet ki nem alakul. De egyébként semmi baja sem lesz tőle, ha kibírja a gyantázást, csak jobban jár. A bőre nem károsodik annyira, mint a krémmel.
67. Anka71
2009. jún. 9. 20:33
Ha már szőrözünk: 13 éves lányom hónalja nagyon szőrmók. Mit javasoltok ennek megoldására? Tavaly nyáron krémmel szőrtelenítettem neki, de valaki azt mondta, kozmetikusnál gyantáztassam le. Szerintetek 13 évesen a gyanta nem gond?
2009. jún. 9. 19:47

A szőrt ugy képzeld el hogy lekerekedett a vége. Ha ezt elmetszed borotvával tapintásra "erősebb" lesz.+a borotva nem merőlegesen metszi el a szálat, tehát még "nagyobb" a kinővő szőr végének felülete.

A szőrtüszők aktiv-passziv (nő-nem nő) állapota független a szőrtelenítés mikéntjétől (ezert kell többször menni végleges kezelésekre...is).Én legalábbis így tanultam.

Szőr mindig lesz és mindig nő. Ez a fontos sajnos.

65. Fiatal nő (válaszként erre: 62. - Veronika27)
2009. ápr. 5. 09:46

Bocsi, de az "erős" kifejezést nem arra értettem, hogy egyszerre hány szőrszál nő éppen. Az attól marhára független.

Az teljesen tény és való, hogy a szőrök nem egyszerre nőnek ki.

Az "erősebb" kifejezést arra értettem, hogy IGEN, ha levágják a szőr FELSŐ részét. Amíg nincs levágva, addig gyenge a szál, mert PONTOSAN, csak a teteje van kint. Az a leggyengébb "szál", utána már vastagabb lesz (a legalsó szint határa), aztán ahogy nő, a teteje vissza"lapul" a szálnak és olyan, lesz, mint az előző, alakilag, csak valamivel esetenként sötétebb színű.

Ami pedig a szál konkrét erősségét illeti... Van egy kis "pihe", mondjuk a lábadon. Kitéped 1x-2x. És azt veszed észre, hogy sötétebb lesz. Oké. Megint kitéped. Ekkor már érzel egy ERŐSEBB fájdalmat. Mert a tüsző ERŐSEBB lett. Jobban ragaszkodik a szálhoz, a kis 'gumó' belül "nagyobb".

Ha egy idő után megint húzigálod, akkor megint egyre könnyebben fog kijönni a szál, mert "bejáródott" a dolog, és egy nagyobbat, úgymond erősebbet könnyebben meg lehet ragadni és kivenni.

A kis pihének "kis, fehér vége" van, a rendes szőrszálnak már általában sötét (esetenként fekete), véggel rendelkeznek, végükön egy kis ragacsos résszel.

Erre mondják azt az emberek hogy "erősebb". És nem a konkrét értelemben véve erősebb.

Ennyi.

64. Fiatal nő (válaszként erre: 63. - Cayance)
2009. ápr. 5. 09:37

Liba vagy ám Te, aranyom!

Én elolvastam az egész topicot, de akkor sem értek (teljesen) egyet veletek. Nem értitek, mit akarok mondani!

63. cayance (válaszként erre: 62. - Veronika27)
2009. ápr. 4. 17:53
Veronika neked aztán nem semmi türelmed van ennyi libához, akik képtelenek olvasni csak szajkózzák a saját tapasztalataikat, mintha azok rácáfolnának a tudományos megfigyelésekre...
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook