Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz hogy a szőrtelenitéstöl megerösödik a szőr? fórum

Igaz hogy a szőrtelenitéstöl megerösödik a szőr? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
62. Veronika27 (válaszként erre: 61. - Fiatal nő)
2009. márc. 16. 23:58

Abszolút nem erősödik.

Gyantázás után azért tűnik kevesebbnek, mert a szőr egyik fele növekedési, a másik fele nyugalmi állapotban van, tehát nem nő. A borotválkozás után pedig minden szál egyszerre nő. Nincs semmi, ami megindokolná azt, hogy megerősödjön. Azzal, hogy levágják a szőr felső részét, nem avatkoznak bele a szervezetbe, tehát ebből következik, hogy nem lehet és nem is lesz erősebb.

2009. márc. 9. 08:24

A borotvától, gyantától, krémtől erősödik, az epilálás az annyira még úgy elmegy, attól nem annyira.

Saját tapasztalat. De én is általában a legelső módszert választom, mert az a leggyorsabb. Csak naponta, 1,5 naponta kell csinálni, a bőröm meg érzékeny, ejj... :-S

Amúgy ami a szál erősödését illeti, igenis erősödik. Én tapasztaltam, hogy egyre erősebb lett. Azon meg már rég felesleges vitázni, hogy így nő vagy úgy nő. A szőr erősödik (aki szerencsés, azoknak nem), vastagodik. Az oké, ha levágják a végét... De a bőr alatt utána már tényleg elkezd a tüszőből kinőni egy erősebb szál, aztán ez csak erősödik. Persze nem a végtelenségig. Hamar eljut az ember a szál erősség-fejlődésének végéhez.

Vegyük azt, hogy egy szőrszál eleinte rövidke. Levágjuk. Nem feltétlenül lesz hosszabb a szál, de erősebb lesz, mert kinő a szőrszál erősebb része. Maga a fogalom, hogy "erősödik", szerintem nagyon is használható.

:-))))

2009. márc. 7. 13:25
nem !Sem a gyantától sem a borotvától nem lesz erőssebb ez a spektrumon mutatták!!csak a szőr hegye máshogy nő és ezért tünik durvábbnak!!
2009. márc. 7. 11:46
A borotválástól erősebb lesz,ezért érdemesebb gyantáztatni,a gyantától kopik is a szőr.Nekem legalább is már csak foltokban jön elő
2009. márc. 4. 14:06
És sajnos rutinos vagyok e téren (már mindent kipróbáltam, évekig gyantáztattam, most borotválom), mert annó kimutatták, hogy hormonzavarom van, tehát erősebben szőrösödöm. Szedtem speciális fogamzásgátlót is, amit erre is adnak. Viszont ami tény - és több KOZMETIKUS is mondta -, hogy a borotválástól, krémtől erősödik, illetve napi szinten kell így szőrteleníteni, ellenben a gyantától idővel elhallnak a szőrtüszők, így ritkul. Élő példa erre az édesanyám, aki hosszú évekig gyantáztatta a lábát és ott elhalltak a szőrtüszők, egy-két szál maradt már csak. Persze hozzáteszem, ez alkati, illetve hormonális kérdés is.
2009. febr. 27. 20:29
Ha olyan módszert alkalmazol,amivel nem tövestől távolítod el a szőrszálakat,akkor erősödik,ez tény.
2009. febr. 27. 20:10
ha borotválod, igen
55. Veronika27 (válaszként erre: 54. - Impetus)
2009. febr. 27. 17:31
En nem mondtam, h nincs gondom. En is borotvalkozom:)
54. Impetus (válaszként erre: 52. - 12e44458f8)
2009. febr. 27. 12:18

Szerintem ez teljesen alkat függő vagy gén vagy hogy mondják.


Valaki szenved a szőrösségétől valakinek meg nincs, valaki könnyen szőrtelenít valaki nehezen, nem lehet általánosságban kijelenteni semmit.


Engem anyukám állandóan cikiz kamaszkorom óta, hogy minek szőrtelenítek. Én meg azt mondom neki, hogy ő könnyen beszél azzal a három szál szőrrel a lábán, az is szőke. Hát nem vagyunk egyformák.


Veronika örüljön neki, hogy nincs gondja, szívesen cserélnék vele!

53. Veronika27 (válaszként erre: 52. - 12e44458f8)
2009. febr. 26. 15:15
Olvass vissza es megkapod a kerdere a valaszt:) Nem en irtam, de helyenvalo.
52. 12e44458f8 (válaszként erre: 50. - Veronika27)
2009. febr. 26. 14:34
Testvérem belépett a férfi korba és, hogy erősödjön az a nagyon nagy 3 szál sző az arcán folyamatosan vágta és megerősödött neki:) Akkor ez hogy van most?
51. 12e44458f8 (válaszként erre: 49. - Impetus)
2009. febr. 26. 14:30

Én is ezt tapasztaltam, bizony erősebb lett borotválás után.

Krém használta után meg még ott is szőr nőtt ahol addig nem:(

50. Veronika27 (válaszként erre: 49. - Impetus)
2009. febr. 26. 14:12

Akkor olvass utana. Ahogy irtak is, a piheszorok eltavolitasa utan no ki a rendes szor.

Egyebkent kozmetikus vagyok, szoval nem kell elmagyaraznod. Semmi nem indokolja, hogy megerosodjon azert mert elvagod a felszinen. Masreszt a gyantazas utan azert latszik ritkabbnak a szor, mert a szor nem egyszerre no, van nyugalmi idoszaka. Tehat van ami no, van ami nem no, akarcsak a haj eseten is. Borotvalkozas utan persze, hogy mind kino egyszerre, azert lehet tobbnek es durvabbnak latni.

Szerintem meg nezz szet par oldalon es olvass utana, ez egy tevhit.

49. Impetus (válaszként erre: 47. - Veronika27)
2009. febr. 26. 10:12

Hát ezt nem jól tudod, egyrészt a kozmetikusok is alátámasztják, másrészt saját tapasztalatból is látom, hogy erősödik, sőt, nem hogy erősödik, nekem volt olyan, hogy egy szőrtüszőből 3 szál is kinőtt egymásnak mutogatták a kozmetikusok, hogy láttál már ilyet?


Egyszer mesélte a kozmetikusom, hogy az egyik vendége elment hajóra dolgozni és ott csak borotválkozni tudodd, egy év múlva mikor hazajött alig tudták legyantázni, szegényt nagyon megkínozták, sok idő kellett mire újra "helyrejött".


De természetesen ez alkat függő is, amit te figyelmen kívül hagytál, nyilván aki kevésbé szőrős, vékony szőrű, világos szőrű az kevésbé problémás szőrtelenítés terén.


Kamasz koromban nekem pihés volt az állam, én hülye leborotváltam mert zavart, azóta érdekes mód fekete vastag szőrszálak nőnek, vajon miért?


Azon kívül az sem mindegy, hogy mivel szőrtelenítesz, tövestül téped ki, vagy csak levágod ezt is a kozmetikusom magyarázta el. Én például medöbbentem, hogy ha krémet használsz az ugyanolyan mint ha borotválnád.


Én sokáig borotválkoztam, rémes volt, igenis erősödött a szőröm és folyton tűszőgyulladásom volt, nagy csomók amik fájtak, viszkettek, néha pattanássá alakultak, utána gyantáztattam az sem volt jobb, állandóan beszakadt a szőrszál és gyantázás után már harmadik nap kinőtt, ráadásul folyton véreztek a szőrtüszőim gyantázás után.


Végül a végleges szőrtelenítést választottam, azóta nincs problémám.

2009. febr. 26. 09:46

nekem a borotválkozástól erősebb lett a lábamon..

de gyantázástól nem lett erősebb

2009. febr. 26. 09:11
De ertetlenek vagytok... Legalabb olvasnatok el, hogy mas mit irt. A borotvalastol NEM erosodik, ahogy a tobbitol sem.
2009. febr. 4. 03:57
A módjától függ. Szerintem a gyantázástól nem, de például a borotválástól igen.
45. supin
2008. dec. 30. 09:38
Állítólag ez is alkattól függ.
44. katácskák (válaszként erre: 42. - Gyöngyi)
2008. dec. 30. 04:20

Nem, én "már" 40 éve.:)

És, már nem igazán van mit..

2008. dec. 30. 01:05
Borotválástol igen, de ha olyan módot választasz, ami tövestől kitép a szőrt (epilálás, gyantázás), attol viszont gyengül.
2008. nov. 29. 16:11
Nem, 30 éve gyantázom a lábam!
41. s.Laca
2008. nov. 29. 14:32
anya azt mondta igen
2008. szept. 6. 18:06
én sem tapasztalom hogy erősebb lenne pedig kizárólag borotválkozok és már ezeréve:)
2008. szept. 6. 18:04
Szerintem lábon biztosan nem. Hónaljban sem Különben is a szőrzet általában a genetikánál dől el.:))
38. enci2
2008. szept. 6. 14:23
Ha borotválod akkor igen, epilátortól nem.
2008. máj. 28. 15:54
NA ezt jól ki tárgyaltuk...(:
2008. máj. 28. 14:00

Szerintem ne szedd le és nem fog megerősödni :D

........ Ha sok vizet iszol akkor meg pisilni kell állandóan. Ennyit szerintem megér, hogy szép sima legyena bőröd!

35. spinneli (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2008. máj. 28. 11:08

szerintem túlragoztuk,és értjük egymást.

:)

ha világos szőröm lenne valószínűleg én sem gyantáztatnám, de így borotváltam egy ideig, és nagyon elborzasztó volt a végeredmény...egyébként annyira nem fájdalmas, meg lehet szokni.

2008. máj. 28. 10:00
Attól függ a szőrtelenítésnek melyik formáját választja az ember. A gyantázástól biztos nem erősödik a szőrzet. Ezt magamon tapasztalom, nekem egyenesen ritkult a szőrzetem aminek nagyon örülök!!! :)
33. MelisUK (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2008. máj. 28. 09:46

bocsi, félreírtam:

"De hogy valójában a kérdésre megadjuk a választ:"

így már helyes :)

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook