Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Igaz, hogy a kenyér utáni vágy elmúlik a szénhidrátszegény diéták esetében? fórum

Igaz, hogy a kenyér utáni vágy elmúlik a szénhidrátszegény diéták esetében? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. okt. 3. 11:06
nekem lassan fokozatosan el szokott múlni
45. a74de3d08a (válaszként erre: 27. - Zse pi)
2008. okt. 3. 09:46
szénhidrátra szüksége van a szervezetnek.
44. jimm
2008. okt. 3. 09:33
igaz!!!!!!!!!
2008. ápr. 16. 17:12

Hu, azt hittem csak nekem olyan nehez megallnom a kenyer-evest :-)

Tobb mint 2 hete nem eszem kenyeret - mar nem kivanom, de az elso 2 napban majd meghaltam egy szelet vajaskenyerert. Kovetkezo allomas az edesitoszer volt - na hat eloszor iszonyat ize volt... de mindent meg lehet szokni :-) Sok sikert mindenkinek!

2008. ápr. 15. 15:58
Még csak 1 hete csinálom az Atkinst, pontról pontra betartva. A kenyér vagy más pékáru után nem vágyom már, valóban elmúlt. Viszont a tésztákkal bajban vagyok. Imádom a különböző olasz tésztákat,azok piszokul hiányoznak. Persze durumtészta, és olivával, de egyenlőre nem merem kockáztatni. Talán majd későbbi fázisban.
41. mese
2008. ápr. 5. 12:55
Nálam el tud múlni, ha pár napig nem eszek szénhidrátot, utánna nem is kívánom. De szerintem ez egyénfüggő.
2008. ápr. 4. 16:29
Én lassan 100 napja vagyok szénhidrátszegény diétán, de még nem múlt el a kívánósságom, amikor megérzem az illatát nehezn tudok ellenállni.
39. cukilany (válaszként erre: 38. - Jázminka)
2008. ápr. 4. 16:11
Igen, mindenhez ahova cukor kell. Édesítőszerrel akkor csinálom, ha csak magamnak készítem a kajcsit, de a család többi tagja nem igazán kedveli, így viszont egészségesebb a dolog!
38. Jázminka (válaszként erre: 37. - Cukilany)
2008. ápr. 4. 15:39

Hát,erős vagy!

Én nagy tésztaimádó vagyok na és a sütik...

Nekem óriásik a kísértés,de igyekszem!

Sötés-főzéshez is fruktózt használsz?

37. cukilany (válaszként erre: 36. - Jázminka)
2008. ápr. 4. 14:34
Én a tésztával így voltam fogyi idején! És annyira hülyének nézett a környezetem, de azért nem ettem belőle!
2008. ápr. 4. 14:31

Nekem kb.2 hét után elmúlt a vágy...

de addig nagyon nehéz volt! Szagoltam a kenyeret! :)))

2008. ápr. 3. 17:02

Én csak a lenyeret hagytam el és a cukrot még valamikor évekkel ezelőtt, megtanultam ezek nélkül élni és táplálkozni és ma már nem vágyom rá! Ha eszem kenyeret, akkor csak élesztő nélküli sokmagvas teljes kiörlésű kenyereket veszem, vagy otthon sütöm, de nagyon ritka! Cukor is csak néha néha kerül az étrendbe, de ma már az egész családot inkább fruktózra szoktattam át, kávéba is már azt rakják, mert egészségesebb!

Nem hiszem h csökken a vágy, sztem csak megszokjuk, h nincs!

2008. ápr. 3. 11:52
Én abszolut nem eszek kenyeret és nem azért mert fogyozom!!!!
33. aebal
2007. máj. 4. 12:51
igen igaz és segít is
32. win (válaszként erre: 31. - Zse pi)
2007. jan. 17. 14:04

Azt sem állítottam, hogy még SOHASEM csináltam szénhidrátszegény diétát!

Azt gondolom, a fórumokban az a jó, hogy mindenki leírhatja a saját gonmdolatait, tapasztalatait, véleményét. NEM FELTÉTLENÜL kell egyetérteni és főként nem meggyőzni a másikat!


A tied is egy "szerintem" vélemény, mert Te így reagáltál erre a diétára, de más reagálhat máshogy.

31. zse pi (válaszként erre: 30. - Win)
2007. jan. 13. 13:16

Én meg szénhidrátszegény diétát folytatok, és igenis elmúlt a vágy...

És ez nem szerintem vélemény, hanem tény, én is egy példa vagyok, aki így étkezik. Nem tudom miért állítod, hogy nem múlik el, ha nem is csináltál még ilyen diétát??? Csak, mert szerinted így van?


A szénhidrát meg szénhidrát, teljesen mindegy, hogy honnan van, tésztából, cukorból, vagy zöldségből. Az a nem mindegy, hogy kb.1kiló (1000g)paradicsomban annyi szénhidrát van,mint kb50g cukorban, vagy egy tábla DIABETIKUS csokiban!

30. win (válaszként erre: 29. - Zse pi)
2007. jan. 11. 13:23
Én nem is állítottam, hogy szénhidrátszegény diétát csinálok, sőt pillanatnyilag semmilyet sem csinálok. Hanem azt mondtam, hogy szerintem nem múlik el a kenyér (tésztafélék) utáni vágy, ha vki ilyen jellegű diétát folytat. Magamat csak példának hoztam, hogy én EGYÉBKÉNT SEM eszem SOK ilyesmit. A zöldségekben, gyümölcsöken levő szénhidrát szerintem más, mint a tésztafélékban.
29. zse pi (válaszként erre: 28. - Win)
2007. jan. 10. 17:46

Persze, hogy szüksége van a szervezzetnek szénhidrátra, de ezt zöldségekből, gyümölcsökből érdemes "beszerezni". Így nem alakul ki a hiánybetegség.

Az, hogy egy hétig nem eszel kenyeret, nem jelenti a szénhidrátszegény diétát. A kérdés pedig erről szól. Aki Atkins diétát csinál, pontosan betartva, annak elfog múlni a kenyérutáni vágya!

28. win (válaszként erre: 27. - Zse pi)
2007. jan. 9. 14:24
Szerintem nem múlik el! Én alapban is nagyon jól elvagyok tésztafélék nélkül (pl. kenyeret sokszor egész hétig sem eszem), de egy idő után megkívánja az ember,már csak azért is, mert szüksége van rá a szervezetnek. Ha tartósan, egyáltalán nem eszünk ilyesmit kialakulhatnak hiánybetegségek. Szerintem kevesebbet kellene fogyasztani belőlük, föleg a cukortartalmú élelmiszerekből, nem teljesen negligálni őket.
27. zse pi (válaszként erre: 26. - Kft)
2007. jan. 9. 12:24

ööö, te milyen diétát csinálsz?

Nem akkor múlik el, ha csak a kenyeret hagyod el! Hanem, ha szénhidrátszegényen táplálkozol: például: semmi krumpli, semmi rízs, semmi tészta, semmi cukor, vagy cukortartalmú készítmények, semmi liszt, semmi banán, vagy hasonlóan magas ch.-tartalmú zöldségek(répa, borsó...), gyümölcsök(körte, szőlő). Ja és semmi panír a husokon!

Na ez a szénhidrátszegény diéta, ettől garantáltan elmúlik a kenyérutáni vágy!

26. kft
2007. jan. 4. 10:03
mem igaz. egy ideig bírom nélküle utána pedig még többet kívánom,mint addig
2006. nov. 5. 19:40
Kenyér nélkül elvagyok, de valami édességet hetente egyszer ennem kell-nem bírom ki nélküle. Gesztenyepüré(diétás)-fagyi(diétás)-Norbi puding.Utána egy hétig megint elvagyok.
2006. okt. 5. 22:43
Nálam nem múlt el, pedig 10 hónapig csináltam az Atkinst. Reszketek a nutelláért és más tömény édességekért, hiába volt a nagy "kihagyás", a szervezet nem felejti, ami oly jó volt nekije hajdanán.
2006. okt. 5. 18:08
Én már fél éve nem eszek semmi pékárut.Meglepődtem rajta , hogy eggyáltalán nem hiányzik a kenyér és a péksüti.Persze amikor megérzem a friss sütik illatát "összefolyik a nyál a számba" :)
22. 4726e582cf (válaszként erre: 18. - Ábrahám)
2006. szept. 9. 06:24

Próbáld ki az Atkins diétát, tuti egy hét alatt el kell múlnia az összes szénhidrát utáni vágyadnak.

Aztán át lehet váltani más diétára és nem enni kenyeret, vagy péksütit.

Simán megy. Azt hittem annó, hogy ilyen nincs, én biztosan nem fogok leszokni a kenyérről. Könnyebben ment, mint gondoltam, sőt, minden szénhidrát iránti vágyam megszűnt. Ha mégse szűnne meg mondjuk Atkins diéta alatt, akkor valamit nem jól csinálsz, mivel a ch iránti vágy az függőséget jelent. De működik, ha betart az ember mindent aztán meg már nincs is rá szüksége. :) Több, mint két éve nem eszem ilyesmit. Nagyon ritkán mikor ch napon sietek, akkor eszem csak, szerencsére ilyen csak ritkán fordul elő.

21. zse pi
2006. szept. 8. 19:47
Én lassan egy éve nem ettem kenyeret, péksütit, de az illat még mindig eltud kábítani... Igaz nagyon erőssé is teszi az embert, hogy még így is ellen tud állni.
20. Courage (válaszként erre: 18. - Ábrahám)
2006. jún. 7. 19:59

Hát igen ez a valami, hogy megállod:)

És utána olyan, jó nem?:)

Én szinte hátba veregetem saját magam, hogy milyen fasza csaj vagyok:D

19. moxy
2006. jún. 7. 15:39

na vegre egy sorstars.:-)))))))

nem allok jol onfegyelem teren.

2006. jún. 7. 10:52
Hát nem tudom. Én minden diéta alatt vágyom a kenyér és egyéb tiltott dolgok iránt. Az egy más kérdés, hogy ha erős az elhatározásom és ellenállok a kísértésnek, az valóban erősít.
17. 4726e582cf (válaszként erre: 16. - Moxy)
2006. jún. 7. 00:29

Figyu... ha nem akarsz fogyni, akkor nem fogsz fogyni. Ha csak elgondolod, hogy fogyni akarsz az sem működik, mert folyton éhes leszel és folyton azon jár az eszed, hogy mit lehetne enni.


Komolyan mondtam, hogy agyban le kell játszani, hogy tényleg fogyni akarsz. Evvel a hozzáállással soha az életben nem fogsz lefogyni


Nahát, ha finomakat lehet enni, akkor fogyni is lehet ezekkel a finomságokkal. Én élvezem a fogyit, változatosan eszem és mégis fogyok :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook