Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz az, ha valaki kezességet vállal hitelnél, adóstárs, később nem léphet ki? fórum

Igaz az, ha valaki kezességet vállal hitelnél, adóstárs, később nem léphet ki? (tudásbázis kérdés)

2015. okt. 22. 20:23
Látom, régi téma....én duplán vagyok kezes, életem végéig. Bíztam a volt férjemben, és buta módon nem fogtam fel a jelentőségét, mit írok alá. Azóta teljesen tönkre ment az életem. A fizetésem 50%-át elviszik. Nics olyan isten, aki segíteni tud. Kezesség, rosszabb, mint adósnak lenni
18. b-zs (válaszként erre: 17. - Sort)
2011. júl. 13. 07:35
Na ja, nem könnyű eset a bátyám ilyen téren, egy válás meg mindenkit megvisel, pedig mit téptem anno neki a számat, de hiába.. Hitelkártya ügyben már lépett, kifizette egyben a fennmaradó részt, és írtak levelet, becsatolták a válási papírokat.
17. Sort (válaszként erre: 15. - B-zs)
2011. júl. 8. 12:17
Nincs mit, sajnalaom, hogy ilyen helyzetben vagytok, de azert a batyadat rugd mar seggbe legyszi, mert nekem ugy tunik, eleg nagy balekkent viselkedik. Volt ugyvedje valaskor? Hitelkertya ugyben, ha kozos a kartya, illetve a szamla, marpedig ha tarskartya van hozza, akkor valszeg az, akkor azt is kozosen lehet megszuntetni. Erdmes minnel elobb elintezni, mert amig el, a nedves volt feleseg csapolhatja a hitelkeret rejeig, de bank majd kettojuktol fogja kovetelni a penzt. Vagy akkor mar legalabb batyad vegey fel amit tud, es ne fizessen be ra egy forintot se. Persze, majd jon a bunteto kamat, meg miegymas, de vegul a bank folmondja a hitelkeretet, akkor kapnak egy felszolitast, hogy be kellene fizetni, kulonben vegrehajtas. Itt mar lehet okoskodni, perrel fenyegetozni, bar ez is bank es szerzodesfuggo, es a felet kiverni az exbol.
16. Sort (válaszként erre: 11. - B-zs)
2011. júl. 8. 12:09

Ja bocs, errol lemaradtam. Tehat nem resztulajdonos az ingatlanban, vagyis semmilyen adu nincs a kezeben az exe ellen. Ilyen heyzetben aligha hinnem, hogy a volt feleseg a kisujjat is megmozditana azert, hogy kivaltsak a batyadat a hitelugyletbol. Neki ez igy nagyon kenyelmes, a szerzodes el, a haz megvan. Talan annyi remeny lehet, hogy ha ez egy ingatlenfedezetes jelzaloghitel, akkor elegtelen fizetes eseten a bank a jelzalogjogot ervenyesiti eloszor, tehat jon a kilakoltatats, arverezes, vagyis az exnek erdeke fizetni a hitelt, ha nem akarja elveszteni a hazat. Viszont, ha esetleg nem fizet, es elarverezik a hazat, de a kapott penz nem fedezi a toketartozast, akkor jon az inkasszo meg a a vgrehajtas elobb a foados, utana sorban az adostartask ellen, ez pedig mar batyadat is erintheti, mellesleg BAR listas lesz o is.

Tovabbra is azt mondom, ugyved, talan polgari peres uton lehet a volt feleseget kotlezni uj ados tars bevonasara, bar oszinten szolva nem hiszem. Mint mondtam, alairt egy szezodest, es ez a szerzodes nem szunik meg azert, mert ok elvaltak, ez nem ugy mukodik, hogy a legyen, alairom, majd ha nem ugy alakul akkor meg ugyis perelek.

Jelen helyzetben legjobb lenne, ha a batyad elkoltozne az orszagbol, lehetoleg ne EGK orszagba, es ott vallana munkat. A magyar kereskedelmi bankok keze ugyanis oda mar nem er el, vagyis ott hiaba van bejelentett jovedelme, ingosag vagy ingatlan a neven, nem tudjak behjatani a tartozast. Aztan meg kell varni, amig lejar a hitel, vagy amig a bank felmondja a szerzodest elegtelen fizetes miatt. Utobbi esetben a BAR lista igy is meg lesz.

15. b-zs (válaszként erre: 14. - Sort)
2011. júl. 8. 12:08
Húú, nagyon köszönöm a hozzászólást! Remélem azért van kiút, és tény, hogy ügyvéd nélkül nehéz lesz kibogozni. No, én sem voltam annyira naiv, hogy a bankot meghatja, hogy elváltak:(
14. Sort (válaszként erre: 6. - B-zs)
2011. júl. 8. 11:52

Ez pontosan igy van, amig nem vonnak be uj adostarsat, addig a batyadat a szerzodes koti a bankhoz. Teljes anyagi feleloseggel tartozik, vagyis a hitelezo bank inkasszot nyujthat be a szamlajara, vegrehajtast kezdemenyezhet ellene, ami fizetesletiltast es ingosagok lefoglalasat jelentheti. Persze ez sokban fugg magatol a hiteltol, ingatlanfdedezetes, mennyiben fedezi az ingatalan a fenallo toketartozast, stb. Milyen megallapodast kotottek a vallasnal? Meg kozos megegyezesnel is nyilatkozni kell a vagyonmegosztast illetoen. A batyad resztulajdonos az ingatlanban? Sajnos barmifele kovetelest csak akkor tamaszthat, ha erre vontakozoan van valami a valaskor megfogalmazott vagyonmegosztasban. Nekunk is kozos lakasunk volt az exemmel, mi valaskor olyan megallapodast kotottunk, hogy az en tulajdonreszemet magahoz valtja, amiert en vetelarat nem kerek, viszont a hazassag felbontasat kimondo itelet jogerore emelekedese utan minden az ingatlannal kapcsolatos terhet o visel, beleertve az ingatlant terhelo jelzolghitelt es annak minden koltseget. A banknak azonban egy jogeros itelet sem eleg, ettol en meg adostarts maradtam teljes anyagi feleloseggel. Exem tehat uj adostartast vont be, mert 2-juk jovedelme egyuttesen elegendo a banknak ahhoz, hogy a regi adostartsat kiengedje a kotelembol. Ez sem rovid folyamat, decemberben volt meg a jogeros birosagi vegzes, es meg mindig nincs vege. A hitelszerzodes modositasahoz ugyanugy biralat szuksegeltetik, mint az uj szerzodes kotesekor. Ha a fedezetkent szolgalo ingatlan 2 evnel regebben volt ertekbecsulve, uj ertekbecsles kell, ha fedezeti erteke nem eri el a toketartozas merteket, potingatlan-fedezet bevonasa szukseges. Ha ez rendben van, akkor jon a jovedelem, vagyis, hogy az adostarsa(k) egyuttes jovedelme fedezi-e a hiteltorlesztest. Bankonkent valtozik, hogy mekkora fedezeti hanyaddal szamolnak, altalaban 1/3-koruli, vagyis ha 50000 HUF a torlesztoreszlet, minimum 150 000 HUF igazolt, rendszeres netto jovedelem kell, de mondom, ez bankonkent valtozo.

Egy szoval, ha a batyad nem kotott annak idejen megallapodast az exevel, nagy szoszban van. Szerzodest csak az osszes adostarts belegyezesevel lehet modositani, ha a volt felesegenek nincs mas akit bevonhatna, es be is akarna vonni, vagy csak nem akar ezzel foglalkozni, akkor a batyad benne ragadhat meg 10 evig ebben az ugyben. Persze erdemes errol egy jogaszt megkerdezni, plane, hogy o latja is a szerzodeseket, birosagi vegzest, nem csak soteben tapogatozik, mint mi. Egy biztos, a bankot hidegen hagyja, hogy nekik semmi kozuk egymashoz. A batyad kozjegyzo jelenleteben, "jovahagyolag mint karataval mindenben megegyezot" irt ala egy szerzodest x eve, az exetol fuggetlenul tehat szezodeses jogviszonyban all a bankkal, es ennek terhet es kotelezettseget viseli amig ez igy van.

13. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 11. - B-zs)
2011. júl. 8. 11:18
Ez gáz.
12. b-zs (válaszként erre: 9. - 111e183830)
2011. júl. 8. 11:08
Gondolom, akkor ezt semmiképpen nem szabad ennyiben hagyni, 10 év hosszú idő, keressen egy ügyvédet, igaz?
11. b-zs (válaszként erre: 8. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 8. 11:07
nem az ő nevükön volt az ingatlan, hanem az anyósáé nevén. Ez egy tanya volt, amiből a bátyám, az építőiparban dolgozik, családi házat csinált. A hitelnél ez a tanya a fedezet+ 2 adóstárs. A volt feleségben nem lehet megbízni, mert volt hitelkártyájuk is, a bátyám fizette, ő meg amit befizetett a társkártyájával levette. Váláskor egy csomó dolgot szerintem nem tisztáztak le:(
10. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 6. - B-zs)
2011. júl. 8. 10:58
Azt sem értem, hog a bátyádéknál az anyóst, miért nem iktatták már ki-mint kezest?pl.
9. 111e183830 (válaszként erre: 6. - B-zs)
2011. júl. 8. 10:57

az ex nejnek másik adóstársat kell szerezni,akkor elfogadja a bank(persze csak ha megfelelő az új adóstárs)


csodálom,hogy ez válásnál nem lett tisztázva


menjen a bátyád bíróságra mielőbb és kérje a bíróságtól,hogy kötelezzék a hölgyet valamit lépni


persze a bank ettől függetlenül tőle fogja letiltani a törlesztést(jókora kamattal növelve,mire idáig jut az ügy)

amit ha jól tom polgári peres úton követelhet vissza a hölgytől

8. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 6. - B-zs)
2011. júl. 8. 10:53
El kell adni a lakást.
7. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 4. - Mókinca)
2011. júl. 8. 10:51

Ez attól függ, hogy a 3.hsz szerinti a szerződés, vagy egy mezei szerződést irtak alá.


A banknál is egyedi dolgokat lehet blefoglalni a hitel/lizingfelvételnél-kérelem alapján, szerződéskötés és közjegyző elött.

6. b-zs
2011. júl. 8. 10:51

Sziasztok!

Tudna nekem valaki tanácsot adni? A bátyám adóstárs egy jelzálog hitelnél, a hitelt a volt felesége vette fel, azóta elváltak. Az egyik adóstárs a bátyám a másik a volt anyós. Mivel már elváltak, 2 éve, semmi közük egymáshoz, szeretne kilépni az adóstársi "szerepből", de azt a választ kapta, hogy ez nem lehetséges. Ráadásul még 10 év, mire lejár a kölcsön, és tény, hogy vannak fizetési nehézségei a volt feleségének. A bátyám pedig teljes anyagi felelősséggel tartozik még 10 évig a takarékszövetkezet szerint. Ez tényleg így van? Nincs rá esély, hogy kilépjen? Elváltak, gyerek nem született, semmi közük egymáshoz..A válaszokat előre is köszönöm!

5. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 1. - B-zs)
2011. júl. 8. 10:50
Ha ez nincs igy, akkor egy mezei lakáshitelfelvételnél több joga van annak, aki a hitelt felvette, hiába van 50%-a papiron.
2011. júl. 8. 10:49

Igaz!

Esetleg akkor tud kilépni, ha helyette új adóstárs kerül bevonása. Ezt pedig a bank (hitelnyújtó) dönti el, hogy elfogadja-e?

Én így tudom.

3. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 1. - B-zs)
2011. júl. 8. 10:49
Akkor nem léphetsz ki, ha olyan lizingszerződést irtál alá, hogy a jog szerint egyenrangú fél vagy a papiron lévő hitelfelvevőnél. pl. ingatlanlizing.
2. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 1. - B-zs)
2011. júl. 8. 10:48
nem igaz.
1. b-zs
2011. júl. 8. 10:46
Igaz az, ha valaki kezességet vállal hitelnél, adóstárs, később nem léphet ki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook