Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házastársak automatikusan adóstársak is? Jogi gyakorlatban jártasak kérlek segítsetek! fórum

Házastársak automatikusan adóstársak is? Jogi gyakorlatban jártasak kérlek segítsetek! (tudásbázis kérdés)

17. wanda2 (válaszként erre: 16. - Angyalka73)
2010. ápr. 5. 13:17

Köszönöm a választ:)

Tényleg morbid dolog, de olyan fura, hogy abból a perspektívából, amiben az asszony van, valahogy természetes ezen is elgondolkodni:(

Ez nem természetes állapot...sajnos

2010. ápr. 5. 11:50

Adóstárs csak akkor lehet valaki,ha aláírta a hitelintézetnél a papírt.Én is vettem fel hitelt,és a férjem nem adóstársam.A lakáshitelünket közösen vettük fel,tehát ott egyikünk adós,másikunk adóstárs.Halál esetén pedig csak az örökölt vagyon nagyságáig örökölhető adóság,mint ahogy már leírták.Nem is kell külön lemondani,elég a hagyatéki tárgyaláson nyilatkozni.

Egy kicsit morbid így,hogy az illető még él,habár én is utánanéztem már ennek az apám miatt és még él.

15. wanda2 (válaszként erre: 14. - 4e7c752558)
2010. ápr. 5. 10:45
Azt tervezi, hpogy lemond az öröklés jogáról és az adósságról is, ha erre kerülne sor. Mondjuk nem is van mit örökölni...
14. 4e7c752558 (válaszként erre: 13. - Wanda2)
2010. ápr. 5. 10:35
Sajnos igen örökölheti és az örökség erejéig felel érte! Ha gyermek van akkor ő örökli, tehát nem csak a vagyon örökli, hanem az adósságot is. Ha a hitel felvételnél adóstárs vagy kezes akkor ő is ugyanúgy felel a tartozás visszafizetésért. Ha nem volt sem kezes,sem adóstárs és az adósság nagyságrendre nagyobb, mint amennyit az örökség ér, akkor azt a hagyatéki tárgyaláson vissza kell utasítani és a sorban következő örökös örökli, ha nincs további örökös, akkor az állam örököl mindent.
13. wanda2 (válaszként erre: 12. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 5. 09:13
A fő probléma az ebben a házasságban. hogy a férj esztelenül költekezik (persze saját maga költi el a pénzt) személyi hitelt vesz fel, rendelget mindenfélét a TV shopból, stb. Közben iszik és sokszor volt már életveszélyes állapotban. Igazságtalan lenne, ha az ő adósságát halála után a feleségnek kellene fizetni.
2010. ápr. 5. 09:07
Természetesen a házastársat a közösen szerzett vagyon hátrányára lehet csak adóstársként tekinteni. Tehát ha örökölt egy autót mondjuk a feleség a szüleitől, akkor az nem vonható végrehajtás alá.
11. wanda2 (válaszként erre: 9. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 5. 09:04
Azért köszönöm a segítséget!
2010. ápr. 5. 09:04
Az adós házastársát általában kötelező bevonni az ügyletekbe. (hitelfel nem fizetés esetén vagy végrehajtás során is meg kell indítani a pert az adóstárs ellen is).
2010. ápr. 5. 09:00
egy családjogászhoz kellene elmenni, ö többet tudna segíteni, de sajnos ilyet nem tudok neked ajánlani...
8. wanda2 (válaszként erre: 7. - 7c1de072c3)
2010. ápr. 5. 08:54

Ezt mondtam én is neki:(

Nagyon sokat segítene, ha valaki, aki szakember, segítene, hogy hová érdemes fordulni, esetleg házassági szerződést aláírni vagy nem is tudom, hogy mi az eljárás módja.

2010. ápr. 5. 08:52
akkor passzolok, szerintem (de ez csak az én gondolkodásom), akkor a házastársa marad minden, mint legközelebbi hozzátartozóra...
2010. ápr. 5. 08:50
Az esküvő után történtek ezek a dolgok.
2010. ápr. 5. 08:49
akkor igen
4. wanda2 (válaszként erre: 2. - Wanda2)
2010. ápr. 5. 08:49
Esetleg meg tudná valaki mondani, hogy hová lehet ilyenkor fordulni, van-e valamilyen ingyenes lehetőség...próba szerencse...
2010. ápr. 5. 08:49
szerintem nem...ha valamelyikönket ér valami, a másik hitele rászáll persze, de a hitel, amit felvettél az esküvö elött, a te hiteled marad
2010. ápr. 5. 08:48
Minden érdekelne, ami ezzel kapcsolatos, mert egy rokonom férje csak úgy halmozza az adósságot és attól, fél, hogyha esetleg elhunyna a férje, nem tudja utána kifizetni. A férfi erősen iszik:(
2010. ápr. 5. 08:46
Házastársak automatikusan adóstársak is? Jogi gyakorlatban jártasak kérlek segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook