Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idősek otthonában élők és hozzátartozóik segítsetek fórum

Idősek otthonában élők és hozzátartozóik segítsetek (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
66. Bártfai Andrea (válaszként erre: 64. - Forrest2010)
2014. okt. 2. 21:06
Már megmentették a csődtől, megvették, - az új tulajdonos egyben az üzemeltető is és ez így korrekt. Több helyről jön a támogatás, nem lesz gond.
65. Bártfai Andrea (válaszként erre: 63. - N.diamond)
2014. okt. 2. 21:02

Igazán nem tudom, mitől kell félni!


Azok félhetnek, akikre nem vigyáz senki, - kirabolják, megkínozzák az egyedül élő idős embereket...

64. forrest2010 (válaszként erre: 62. - Bártfai Andrea)
2014. szept. 25. 09:12
Ha igaz ? / csak hallomásból , egy régen ott dolgozótól / akkor az hajdanán egy munkásszálló volt a Rozmaring dolgozóknak és a rendszerváltás után 1 rozmaringos vezető szerezte meg és alakította ki belőle az idősek otthonát / 1 másik ilyen hasonló intézménnyel együtt . / végül is , működjön és ne csődöljön be , mint annyi minden ! /
2014. szept. 25. 05:58
Kedden megkötöttük a szerződést az idősek otthonával. El kezdik felújítani az anyunak szánt apartmant, talán október közepén költözhet. Tele van aggodalommal, félelemmel (én is). Majd beszámolok.
62. Bártfai Andrea (válaszként erre: 61. - N.diamond)
2014. szept. 15. 17:19
Azt hiszem, mi is jártunk ott annak idején, - szép parkja van, - mindössze egy takarítónőt láttunk, lehet hogy a személyzet már hazament, mert késő délután mentünk...
2014. szept. 15. 09:50

Köszönöm a figyelmeztetéseket ! Mint írtam ez egy sok éve működő, 100 fős, nem luxus ,de jó ellátást biztosító otthon. Az apartman mx 22nm, ne gondoljatok luxus kivitelezésre, csak olyanra pl., hogy milyen szinű legyen a csempe, a gardrobsekrényt hogyan alakítsák ki, esetleg helykímélés miatt tolóajtó legyen a fürdőszobán. A személyes referencia engem egyelőre megnyugtat. Bebukni talán nem fog az intézmény. Hogy anyu hogy fogja érezni magát , az majd kiderül.

Egyébként "egy kis kócerájt,30 fős, egy mindenes tulajdonossal" visszautasítottunk, pedig nagyon szép helyen , Solymáron van, de részben az esetleges gazdasági csőd, másrészt a valóban szegényesebb egészségügyi ellátás miatt bizalmatlanok voltunk.

2014. szept. 7. 20:15
Kis kócerájokba nem szabad beköltözni: nincs megfelelő orvosi ellátás, nővérszolgálat, büfé, vásárlási lehetőség és sok minden, ami a nagyobb idős otthonokban biztosított.
59. forrest2010 (válaszként erre: 58. - 945be776b5)
2014. szept. 6. 14:05
Az biztos , h jól körül kell járni , mielőtt az ember belevág bármibe , ami sok pénzt felemészt , ami viheti még a fedelet is az ember feje fölül , többektől érdeklődni ......
2014. szept. 6. 13:57

Egy ismerősöm nagyszülei úgy 15 évvel ezelőtt "beleszerettek" a zebegényi szoc. otthonba, - részint a gyönyörű, Dunára néző panoráma, részint a családias légkör miatt. Az igazgató körbevezette őket, mondta, hogy épp most terveznek tetőtér-beépítést, ahol tudnak nekik egy 80 n.m.-es apartmant biztosítani saját udvarrésszel, üvegházzal, kutyatartással, garázzsal, - beépített konyhával, bidés fürdőszobával, hatalmas terasszal, - kívánságukra az apartmanba viszik az ételt.

Ezért az építkezés megkezdése előtt fizessenek be 4,5 milliót. Erről még jegyzőkönyvet is írt a jóember!

Az ismerősöm megkérdezte a szüleit, hogy arany kilincseket nem ígért-e az igazgató, mert szerinte azt is megígérte volna, sőt pálmalevéllel legyezgető személyzetet, aki csak körülöttük ugrál (csak adják már oda a stekót!)

Az igazgató hetente többször is felhívta őket telefonon és sürgette a döntést.

Pár hét múlva a Duna TV-ben látták, hogy gubanc van, körözik, - kilakoltatások és egyebek.

Futhattak volna szegény ördögök a pénzük után, ha a fiuk nem olyan talpraesett!

Tanulság: aki sokat ígér, az keveset ad (vagy semmit!)

2014. szept. 5. 13:31

Anyukámmal kiválasztottuk azt az otthont, amit a pszichiáter ajánlott. Közel sem olyan elegáns, mint a tv-ben is reklámozott otthonok, de mindketten úgy gondoltuk, hogy a doki, és ott élő szülei kedvező, személyes tapasztalatai az ellátásról fontosabbak és hitelesebbek, mint az exkluziv otthonok honlapjain igértek. Most alakítanak ki egy új apartmant, ez lesz az anyuyé, a falakon és a vizesblokk fix szerelvényein kívül,amit lehet a kívánságaink szerint alakítanak ki. Anyu egésze jól fogadta, sikerült összeismertetni egy nála fiatalabb, aktív idős hölggyel, aki pedagógus volt. Örömmel várja, és ő lesz,aki az első időben segít anyunak a beilleszkedéseben. Sokat számít, hogy nem tök idgenek közé megy. Bizonyos értelemben rossz időben mentünk, esett az eső, hűvös volt, csak azok voltak kint az átépítés alatt álló társalgóba, akiket kitoltak. A röbbiek gyógytornán, vagy a szobájukban voltak. Anyukám minden éjjel álmában a leendő szobáját pakolja és különböző holmijait keresi. Azt mondja már nagyon várja a költözést. Nem látok a fejébbe, de az igaz, ha már eldöntötte, jobb minél előbb túlesni a költözéssel járó kellemetlenségeken. Egy hónap prőbaidőt kötöttünk ki, addig az otthon bútoraival rendezik be a szobáját, menet közben kiderül,mi maradahat, mit vesszünk, hogy jól, kényelmesen érezze magát.

Örülök, hogy ennyien hozzászóltatokk, Köszönöm.

A fejleményekről beszámolok, ha október közepe felé még él a fórum.

56. forrest2010 (válaszként erre: 53. - Bártfai Andrea)
2014. szept. 3. 18:17
Húha !!! pedig nem is laksz velünk szembe ! de mintha látnád a 3 ugatósunkat ! :)
55. n.diamond (válaszként erre: 49. - Ficánka5)
2014. szept. 3. 18:10
Ficánka5 a naplódban olvastam, hogy a pánikgombot használtad legutóbb, de elég sokáig tartott mire kiért az orvos, addig meg is halhattál volna (bocsi, Te írtad). Az otthonban minden szobában ott a nővérhívó gomb,épületen belül azért nagyobb az esély,hogy időben érkeznek.
54. Bártfai Andrea (válaszként erre: 49. - Ficánka5)
2014. aug. 31. 19:49

Csillagom, itt recepciós szolgálat van 3 biztonsági őrrel és nem lehet csak "úgy" besétálni.

Egyébként sem lenne okos dolog betörni valamelyik lakásba, mert szinte mindenki odaadta már a családjának az értékeit. Aki meg nem, az magával viheti, ha tudja! DDDD....

A lányomhoz is betörtek már és az ismerősi és baráti körünkben alig van olyan, akihez nem! Sőt egy baráti házaspár meghívta a szomszédját a lánya esküvői vacsorájára, - kirámolták a betörők mind a két lakást és elvitték az összes nászajándékot. Ilyen világban élünk! Minél nagyobb a nyomor, annál nagyobb a bűnözés!

Dopeman nagyszüleinek gyilkosai tovább rabolnak és gyilkolnak, sose találják meg őket! Vagy csoda tudja: keresik-e egyáltalán...

53. Bártfai Andrea (válaszként erre: 50. - Forrest2010)
2014. aug. 31. 19:07

Akik reménykednek, hogy mégse, bizonyára ellátják, ha majd nem bírja magát szegény, - mert az az idő egyszer eljön! Nem mindenkit álmában ér a kaszás, csak a kiváltságosokat! DDD...


Nem tudom, hogy "klassz-e", de jól érezzük magunkat: csend van, nyugalom, nem fűrészel egész nap a baloldali szomszéd, - a jobboldali nem égeti az avart, - a szembe szomszédnak nincs 3 ugatós kutyája!:)))))

52. 945be776b5 (válaszként erre: 50. - Forrest2010)
2014. aug. 31. 16:11
Csak figyelembe kell venni, ha esetleg a családotok akarja ellátni idősebb korában, akkor bizony elég nehéz feladat lesz!
51. syria (válaszként erre: 32. - Bártfai Andrea)
2014. aug. 30. 13:30
Hol van ez a paradicsom? Szerintem nem sok év kell, hogy egy ilyenre vágyjak. Imádom az otthonomat, de ki tudja, az egészségem meddig engedi élvezni. Ha máshogy nem lehet, kérlek priviben írjad meg.
50. forrest2010 (válaszként erre: 48. - 945be776b5)
2014. aug. 30. 09:35
Én nem akarok még 20 év múlva se ! / ha ....haha ! / a nagynénikém menne , de mindenki reménykedik , hátha mégse ! bár ha olyan klassz ?.... /
49. Ficánka5 (válaszként erre: 33. - Bártfai Andrea)
2014. aug. 30. 09:00

Andikám, én már ezekre sem bíznám a dolgaimat.

Mikor Bp-re költöztem, egy térfigyelős, őrző-védős társas házban laktam, a lakás a 3.emeleten függőfolyosón volt másik 8 lakással együtt. Pár hónap múlva sehova máshova, mint hozzám törtek be egy éjjel. Szerencsére olcsón és könnyen megúsztam, mert a Gondviselés jóvoltából aznap éjszaka a lányom kutyikája nálam aludt, akkor pár hónapos, kis vakarcs volt, de éktelen lármát csapott. Ennek köszönhetően csak az előszobába szekrényen hagyott táskámtól szabadítottak meg egy időre, amit később az első emeleten eldobva megtaláltak, persze a pénz nélkül. A videófelvételen csak két feketébe öltözött sísapkás fazon látszott.

Szerinted kitől kaphattak infót, hogy esetleg kihez érdemes betörni, meg egyedül is él? Azt viszont nem tudhatták, hogy 95-ben már egy betörést túléltem, ami értékem volt, mindent elvittek, még a virág alól a kaspót is. Tehát ha sikerül is az egész lakást feltúrni, akkor sem találtak volna szinte semmit, de lehet, hogy az életemet elvették volna. Azóta én még ezekben sem bízom!


De a végére hagyva szeretettel üdvözlök itt Mindenkit! Kezdettől olvaslak Benneteket, mert őszintén szólva játszadozom a gondolattal, hogy nem kellene megelégednem a nyakamban lógó "pánikgombbal", amivel segítséget hívhatok. Szét kellene néznem a lehetőségek között, ilyen célzattal látogatok erre a fórumra rendszeresen.

48. 945be776b5 (válaszként erre: 46. - Forrest2010)
2014. aug. 30. 07:04
Ahol Andi lakik, a legalsó határ 62 év! Várj még egy kicsit!:)))
47. forrest2010 (válaszként erre: 46. - Forrest2010)
2014. aug. 29. 17:05
Nagynénikém szeretne egy jó kis helyet találni , ő 74 éves és nagyon eltökélt .
46. forrest2010 (válaszként erre: 45. - Bártfai Andrea)
2014. aug. 29. 17:03
De jó ! / akkor megnyugodtam ! még van egy kis haladékunk ! még " csak " !!! 60 vagyunk ! /
45. Bártfai Andrea (válaszként erre: 40. - Forrest2010)
2014. aug. 29. 13:50
70 körül az "első széria", - most a 80-asok jönnek!
44. mmacus (válaszként erre: 30. - N.diamond)
2014. aug. 20. 19:32

Itt egyszer jártam szakmai napon, jók voltak a benyomásaim, nem tudom, mi a véleményed róla.


[link]

43. 945be776b5 (válaszként erre: 42. - N.diamond)
2014. aug. 20. 19:25

Akkor még van 7 évem, hogy eldöntsem, ugyanis akkor leszek 40! DDDD....


Sajnálom az anyukádat, de hidd el, hogy így is szerencsésen megúszta!


Sokszor eszembe jutnak a rapes nagyszülei, akik belehaltak és milyen szörnyű kínzásokban volt részük!


Mennyi az esély arra, hogy elfogják a bűnözőket?!

42. n.diamond (válaszként erre: 39. - Bártfai Andrea)
2014. aug. 20. 12:09
Én már negyven éves koromban eldöntöttem, hogy ha nyugdíjba megyyek és se kutyám, se macskám otthonba vonulok, nem vicc. Nem vagyok háziasszony tipus. Szolgáljanak ki, ápoljanak, vigyázzanak rám a pénzemért. (nem sok, de a kis lakásom árából talán fussa)
41. n.diamond (válaszként erre: 38. - Bártfai Andrea)
2014. aug. 20. 12:07
Anyukám nem elég, hogy beteg, egy hónapja rabolták ki. A rendőrnek kiadott jó külsejű hapsinak és nőnek megmutatta a rejtett ékszereit, hogy lefényképezzék.(a mesét nem részletezem hozzá).Azután amikor elmentek, észrevette, hogy "elfényképezték" az összes ékszert. (Nagyon jól kigondolt, előző nap telefonon jelzett óvatossági akció a rendőrség részéről, tessék várni őket reggel). Az igazi rendőrök szerint nem ő sz egyetlen áldozat.
2014. aug. 20. 08:40
Hány évesen költözött be a többség ?
39. Bártfai Andrea (válaszként erre: 36. - 945be776b5)
2014. aug. 20. 07:38
Na ja, nekem sem jutott eszembe még olyan fiatalon, mint Te vagy!
38. Bártfai Andrea (válaszként erre: 37. - Forrest2010)
2014. aug. 20. 07:35
Sajnos "kint" az idős emberek nincsenek biztonságban, - elképesztő, amiket hallani...
37. forrest2010 (válaszként erre: 35. - Bártfai Andrea)
2014. aug. 19. 16:44
Egyik ismerős , mire elintéztek mindent , befizették , aztán mire arra került volna a sor , h beköltöznek , a férfi meghalt , a neje + egyedül költözött be .
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook