Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Él-e valakinek közeli hozzátartozója idősek otthonában, s ha igen, mi a tapasztalat az otthon életéről? Hogy érzik magukat az ott élők? fórum

Él-e valakinek közeli hozzátartozója idősek otthonában, s ha igen, mi a tapasztalat az otthon életéről? Hogy érzik magukat az ott élők? (beszélgetős fórum)

17. virnek
2012. nov. 7. 17:11
Sajnálom, hogy így jártak az idős otthonokkal, de nem vagyok meglepődve! Dolgoztam én is egyben, és olyan bánásmód és ellátás volt, hogy hamar feladtam mert nem bírtam elviselni.Nekem is van öregem akit gondozok, de nagyon jól ki lehet vele jönni, és valóban nincs semmi luxus igénye! Ketten vannak, de mind a kettőt mamámnak tekintem. Hárman voltak, de sajnos egyiküket elveszítettem a kórház hanyagsága miatt. Nem törődtek vele, mert öreg. Ha nem jártam volna be hozzá mindennap meg sem fürdették volna, vizzel se itatták meg. Felháborító volt amit vele csináltak! Pedig ezt lehet csinálni emberi módon, és nem kell hozzá más, csak empátia. Nekik főleg erre van szükségük. Én szeretek velük lenni, és a mai napig sajnálom, hogy egyiküket elveszítettem!
16. Wéber Ferencné (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2012. szept. 12. 14:31
Köszönöm, sajnos mi a sok válogatással jól beválogattunk. Különösebb elvárásunk nem volt, csupán az intézmény által ajánlott ellátásban és szolgátatásban szerettünk volna részesülni. Ennek hiánya után döntöttünk a távozásról. Elképzelésünk az volt, amennyiben segítségre van szükségünk ott mindent megkapunk.
2012. szept. 12. 04:57
Olvastam egy hoxás írását, aki a férjével együtt költözött egy otthonba, és nagyon jól érzik ott magukat, nem bánták meg a döntést. Biztosan jól kell választani, de megéri keresgélni.
2012. szept. 12. 04:54
Férjem mamája élt ott és jól érezte magát. Egy viszonylag régies otthonban élt de nem ez számított, hanem hogy emberek között volt, volt kivel beszélgetnie, elütnie az időt. Volt orvosi ellátás, szerveztek nekik programokat is, volt szép nagy park ahol sétálgathattak és bármikor lehetett látogatni. Teljes ellátást kaptak, itthon nem tudtuk ezt megadni neki, mert mindenki dolgozni járt. Szerintem jó dolog és az ő korukban már nem az az elsődleges hogy mennyire új vagy modern az épület, hiszen ők maguk sem fiatalok már. Azt javaslom érdeklődjetek a közeletekben lévő helyekről és elsősorban az ott lakó emberektől kérjetek vélemény. Az alapján lehet jól dönteni hogy érdemes e odaköltözni vagy inkább másik hely után kell nézni.
2012. szept. 12. 04:37

Édesanyám lakik Idősek Otthonában. Egyházi.

(Önkormányzati szociális otthont is láttam belülről, de ott értelmi fogyatékosok élnek. Meg kell mondanom, nagy kényelemben és jó ellátás mellett. Mivel rendesen kapnak még zsebpénzt is, eléggé el is hízik némelyik a csokik, sütik kissé túlzott élvezete miatt.)

Ezt az otthont akkor választottuk, amikor már muszáj volt elhatározni, hogy Anyut be kell költöztetni egy ilyenbe, mert alapszinten el tudja látni magát, de egészségileg nagyon labilis, egy enyhébb stroke is érte már, és egyre csökken a fizikai ereje. Nem örült a döntésnek, de nem is állt ellen.

A háza megmaradt, az Otthonban fizetendő térítési díj éppen hogy kitelik a fogyatékossági támogatással megtoldott nyugdíjából. Szerencsére az Otthon közelében él az egyik testvérem, aki ki tud vásárolni ezt-azt Anyu részére, és gyakran látogatja is.

Az ellátás jó, az elhelyezés szintén (2 ágyas szoba), a nővérek kedvesek. Megoldott a folyamatos orvosi kontroll, ami nagyon fontos az időseknél. Mi ezzel a megoldással nyugodtak vagyunk, nem fordulhat elő többet, hogy Anyu elesik és órákon át nem bír a padlóról felkelni...Itt viszont szép a környezet, tetszése szerint lesétálhat akár kísérettel is a gondozott parkba, és a saját tévéjét is tetszése szerint nézheti. Akinek nincs saját tévéje, a társalgóban nézi, és mivel nem sokan tévéznek egyszerre, nem szokott vita lenni a műsoron. Ha nem kíván az étkezőbe menni, a szobájába viszik az ételét, ami jó ízű, és kiadós is, mondja is, hogy nem bírják renszerint mindet megenni, és gyűjtik a maradékot egy állatotthonnak. Istentiszteleten a részvétel nem kötelező, de alkalom van rá épületen belül.


Az elején említett Fogyatékosok Otthonában annyi a térítési díj, hogy a gondozottak mindegyike fizetni tudja, és a kötelező zsebpénzre is maradjon. Sokuknak nincs hozzátartozója, mert állami gondozottként nőtt fel. Amelyikük arra alkalmas, napi 6 órás foglalkoztatóban dolgozgathat is ott helyben, és azt kell mondanom, én (kényszerből) végeztem betanított munkát ennél kevesebb pénzért is. Mindegyiknek a saját számláján gyűlik a félretett pénze.

12. Wéber Ferencné (válaszként erre: 1. - Fourmi)
2012. szept. 12. 03:57
Nagyon meggondolandó. Sajnos tapasztalatból tudom.8 évvel ezelőtt akkor jóhírű idősotthonba nyertünk férjemmel együtt apartmanos elhelyezést, de 2év után a beigért ellátási problémák hiányossága miatt új otthont teremtettünk. Az állapotunk változása miatt ismét idős-ellátási megoldásban gondolkodtunk saját döntésünk volt senki nem kényszerített. Nevezetesen egy APARTMAN házba költöztünk be annak reményében, hogy majd más lesz, nyugalomban éljük idős napjainkat. Megjegyzem az intézmény 2éve üzemel, építészetileg egy palota, maga az apartman is kényelmes volt,de sajnos az igérvények melyek az ellátással kapcsolatosak szintén váratnak magukra, nem kevés térítési díj mellett.Összesen 2 hónapig voltunk ezen APARTMANHÁZ lakói. Most nagy anyagi veszteség után újból kezdjük a hál Isten megmaradt lakásunkat berendezni, háztartási gépekkel felszerelni. Nevezhetjük idősotthonnak, Apartmanháznak, sajnos a beigért szolgáltatások elmaradnak.Többé SOHA!!!! Mi teljesen ellátjuk magunkat.
2012. szept. 1. 15:11

Nekem a Nagymamám van otthonban, kb. 6 éve. Nagyon rosszul bánnak vele/velük. Az étel minősége gyakran silány, alig van tápértéke.

Mamámat pár hete baleset érte: csavar fúródott a lábszárába. A "kezelés" következtében a sebe elfertőződött, és felkelni sem volt képes. Ezért véralvadásgátlóval "kezelték", a gyógyszert túladagolták nála. Végül életveszélyes, eszméletlen állapotban szállították kórházba, mert belső vérzései lettek, és a bőre egész felületén véraláfutások jelentek meg (a túladagolás következményeként).


Mamám eddig mindig el tudta látni magát, de az elhanyagolt sérülése miatt ágyhoz kötött lett, pelenkára szorul. Anyukám fültanúja volt (telefonon, Mamám elfelejtette kinyomni a mobiltelefonját), hogy megalázzák a Nagymamámat az ápolók a pelenka miatt.


A hely nevét nem írom le, egyébként sem tartozik az általad keresett körzeten belülre (hála Istennek). Az biztos, hogy nem fogjuk annyiban hagyni a dolgot.


Mindenkinek kívánom a legjobbakat.

10. fourmi
2012. szept. 1. 14:55
KÖSZÖNÖM AZ ÖTLETEKET, AMIT CSAK TUDUNK, HASZNOSÍTUNK
2012. aug. 30. 23:33

Jahh és hogy hogy érzik ott magukat az idősek? Mindenki másképp......

Aki azért került be, mert a család már nem tudja otthon ellátni, nem biztos, hogy megbékél a helyzettel. Aki önszántából költözik be, érezheti nagyon jól is magát.

8. Lysiantus (válaszként erre: 6. - Fourmi)
2012. aug. 30. 23:19

Alaposak körbe kell nézni, biztosan találnak megfelelő helyet. Az állapotuknak megfelelő szintű ellátást kell keresniük.

Vannak apartmanos otthonok és vannak olyanok, ahol egyedül lehet egy szobában, de vannak hat ágyas otthonok is.

A google-ba beírva elég sokat találni, de az Önkormányzatoknál, vagy a Családsegítőknél is lehet listát kapni.

7. 2a69f78972 (válaszként erre: 6. - Fourmi)
2012. aug. 30. 23:15

Ezt nézzék meg!

A többi fizetőshöz képest nem drága, de nem szociális otthon, fizetni kell a bekerülésért.

Régóta üzemel, megbízhatóan.

Természetesen személyesen kellene meglátogatni és az ott élőkkel elbeszélgetni.


[link]

2012. aug. 30. 22:57
Közeli ismerős házaspár szeretne bemenni, de inkább Budapest kb.50 km-es körzetében, kertes helyet gondolnának. Azért környéki, mert ismerősök barátok mind Pestiek, és hát csak kötődnek Pesthez.
2012. aug. 30. 22:30

Nekem anyukám dolgozott ilyen helyen, attól függ, hogy pontosan hol van elhelyezve a bent lakó.


Van jobb rész (ott hotelnek hívták), ketten egy szobában, tv, rádió, kényelmes ágy, saját tusoló,fürdőszoba. De ez borsos áron volt.

A többi rész rémes volt, én magam is láttam. Folyton sipítozott valaki, hogy nőőőővérke, nőőőőővérke, egyik helyről rohantak anyumék a másikba, beteg, büdös emberek (nem az igénytelenség, hanem inkább a felfekvések, sebek miatt), hát mit ne mondjak, a lehangoló enyhe kifejezés. De lehet, hogy ezt intézménye válogatja.

2012. aug. 30. 22:29
Nekem a dédipapám volt idősek otthonában. Eleinte nem tetszett neki, mert ágyhoz volt kötve...de ahogy javult a lába kimehetett sétálni az udvarra, meg volt egy klubhelyiségük...ott beszélgettek....ahogy megismerte az embereket úgy azért elvolt...nem azt mondom hogy szeretett ott lenni, mert szerintem nem lehetett olyan jó ott....ő egyedül lakott egy szobában....de elég magányos lehetett szegénykém :(
2012. aug. 30. 22:27
szegény após mindig haza akar menni. nem érzi túl jól magát
2012. aug. 30. 22:26
szia. nekem apósom lakik ott. hát nem túl jó móka. egy kis szobában laknak hatan. egymás mellől halnak meg az idősek. a gondozók aranyosak, de a helyzet nem túl rózsás. kis ágyuk van éjjeli szekrénnyel, olyan mint egy kórház. elég lehangoló
2012. aug. 30. 22:18
Él-e valakinek közeli hozzátartozója idősek otthonában, s ha igen, mi a tapasztalat az otthon életéről? Hogy érzik magukat az ott élők?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook