Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Húzza az időt vagy tényleg ennyire döntésképtelen? Túlpörgöm? fórum

Húzza az időt vagy tényleg ennyire döntésképtelen? Túlpörgöm? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Mézes-Krémes (válaszként erre: 41. - Soyle74)
2021. jan. 14. 11:49

Nagyon nehéz helyzet sajnos. :( Egy kapcsolatban a gyerek, házasság, közös élet témája sajnos kardinális kérdés, és ha nincsen egy irány ebben akkor szerintem az váló ok, vagy alapja egy boldogtalan életnek. Mivel az egyik fél vagy kényszerítve van valamire, vagy a másik mond le arról amire vágyik. Egyik sem működőképes szerintem.


Ha annyira szereti a párját, és jó minden, akkor tud még türelmet adni a kapcsolatnak, vagy le tud mondani a babáról. De ha később nem lesz gyerek, és az óra egyre inkább ketyeg, akkor bizony, akár a párját is meggyűlölheti érte. És lehet, hogy mire ide eljut, már kifut az időből.


Borzasztó nehéz kérdés sajnos. :(

41. soyle74 (válaszként erre: 40. - Mézes-Krémes)
2021. jan. 12. 11:59
Hát igen, csak a FI szereti a párját, így nehezebb lesz továbblépnie. Bár nagyon úgy néz ki, hogy a párja csak húzza az időt, neki így megfelel minden, de akkor viszont így valóban feltartja a FI-t, aki mindenképpen babát szeretne.
40. Mézes-Krémes (válaszként erre: 11. - Soyle74)
2021. jan. 12. 11:36
Ha a gyerekvállalásra ultimátumokat kell adni, az már régen nagyon rossz. Tanácsosabb lenne nem teherbe esni, hanem tovább lépni. Szerintem.
39. birebora (válaszként erre: 38. - Érdekes73)
2021. jan. 12. 01:48
"A majd nem esik semmilyen napra." Ez tetszik és milyen igaz:)
38. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 11. 21:52
Utolsó két sor. Nem akar téged se a közös gyerekeket igazán.A majd nem esik semmilyen napra. Vszínű kényelmes neki így. Vagy beletörődsz ebbe vagy keresel mást aki komolyan tervez veled.
37. pteri
2021. jan. 11. 21:46
Ez nem döntésképtelenség. Úgy döntött, hogy nem kellesz neki feleségnek. Nem mondja ki, csak ráutaló magatartást folytat. És csak a te idődet húzza, ő bármikor csinálhat gyereket, neked ketyeg az óra. Mit szeretsz rajta? Megbízol benne? Romantikus? Erős, határozott? Családcentrikus? Őszinte? Nem, ugye?
36. Emese1 (válaszként erre: 35. - Birebora)
2021. jan. 11. 21:07
Arra értettem, hogy kifogást mindig lehet találni.Egyik dolog megoldódik jön a következő.
35. birebora (válaszként erre: 34. - Emese1)
2021. jan. 11. 19:38
Házasság, gyerek ezek komoly dolgok, ebben nem árt a klappolás.
34. Emese1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 11. 18:29
Olyan soha nem lesz, hogy minden klappol..
33. birebora (válaszként erre: 30. - Timycat)
2021. jan. 11. 17:53
Ha egy férfi akar valamit, azért mindent megmozgat.
2021. jan. 11. 17:51
10 év és még most sem tudja mit akar. Téged és gyereket nagy valószínűséggel nem. Ez a véleményem sajnos.
31. secret8 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 11. 17:02

Megértem, hogy szeretnél végre tisztán látni. De vedd észre, hogy talán most is tisztán láthatsz, pont a leírt viselkedése miatt.

Ott a válasz a soraidban: soha nem is volt kedve. Sajnos úgy érzem, ha 10 év sem volt elég, hogy elköteleződjön, akkor csak vár. Valami másra, valami szerinte jobbra.

Nehéz, de szerintem te is átgondolhatnád, hogy a szereteted ellenére hagyod, hogy újabb évek menjenek el az életedből, vagy újrakezded valaki mással, aki veled együtt halad. Mert a mostani párod csak visszahúz a terveidtől.

30. timycat (válaszként erre: 22. - Gabbbicica)
2021. jan. 11. 16:49

Ilyet én is ismerek. Nem tudom, hogy ez nőtípus kérdése vagy mi dönti el? Mert az egyik kapcsolatban hezitáló férfi a másik kapcsolatban meg az abszolút kezdeményező 🤷‍♀️


Barátnőm férje, mielőtt találkozott barátnőmmel tizenévig élt egy másik nővel, se eljegyzés, se gyerek, semmi. Majd augusztusban találkozott barátnőmmel, az akkori nő repült, már azév szeptemberben lánykérés volt azaz 1 hónap után, következő év májusban esküvő (csak az időjárás miatt húzták májusig), majd nem egész 2 év alatt lett 2 gyerek. És nem barátnőm siettette a dolgokat, ő csak úszott az árral.

29. NomNom (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 11. 16:36

Igen de ez a "megígérte hogy..." nekem elég furcsán hangzik. Lehet róla beszélni de sosem értettem miért kell kimondani, hogy pl ha 2 évig nem öljük meg egymást akkor elveszlek.

De vszeg igazad van és a párod nem akarja igazán ... 🤷‍♀️

Persze nem tudhatom ez milyen mert nem vártam sosem lánykérésre. Amikor nem voltunk jegyesek és szó sem volt róla akkor is komolynak éreztem a kapcsolatunkat. Viszont úgy tűnik te nem érzed az ő szándékait túl komolynak. Akkor meg lehet nem kéne mellette tovább vesztegetni az időt

Az esküvő még csak-csak, mert sztem nem olyan fontos. De ha a babát nem lehet vele megbeszélni, illetve azt sem gondolta komolyan az már nem jó.

28. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 11. 15:49
Egyértelmű, nem te vagy az igazi és nem veled akar gyereket. Még egy ideig kényelmesen éldegél a lakásodban, amíg meg nem találja azt akit aztán még 1 évig sem fog váratni, nem hogy már 10 éve.
2021. jan. 11. 15:40
Szerintem nagy kár még rákérdezni is, hiszen egyszer már konkretizáltatok is, de nem lett belőle semmi. Amint olvasom inkább Te feszegeted az esküvő és a baba témát, szerintem már 2 érett, felnőtt ember akik döntésképesek és én a helyedben már helyére tettem volna ezt a témát, illetve léptem volna egy olyan társat választani magamnak akivel nem alku tárgya lenne a családalapítás. Gondold át, megy az idő...bár semmi sincs késő, de nálatok a helyzet változatlan lesz.....sajnálatos
26. vivo44
2021. jan. 11. 13:56

Ismét csak egy oldalról ekézni a pasit, nem tudva az Ő álláspontját. Persze női fórum és ki is lehet beszélni a pasikat, mert....., na de ismerni az egyik oldalt, nem ismerve a másikat.

Minden LEHET ezek után.

Lehet nem is szereti FI-t.

Lehet nem szeretne MÉG babát.

Lehet szeretne ő is egzisztenciát, ne egy nő öröklakásában élve csak.

Lehet 40 éves korában szeretne apuka lenni.

Lehet a 30-ik születésnapodon kéri meg a kezed.

Lehet...lehet...lehet és annak az ellenkezője is.

A pasik jóval egyszerűbbek ennél, míg mi körbefontan, már-már túlagyalva....

Ha ennyire zavarja FI-t, akkor kerek perec elé állva azt mondani: "Babám! 2021 karácsonyáig szeretnék teherbe esni, addig minimum menyasszony lenni. Ha benne vagy folyt, ha nem viszlát!"

2021. jan. 11. 13:22

Hiszen nem akar elvenni, ez világos.

Te miért nem fogadod ezt el?


És lehet, nem tőled akar apukává válni.


Döntsdd el, mit akarsz, aztán cselekedj a szerint.


Ő nem fog megváltozni miattad.

2021. jan. 11. 12:45
Szerintem sem biztos, hogy feléd nem akar elköteleződni. Lehet, egyszerűen csak korainak érzi ezt az egész házasság/gyerek dolgot. Mivel egyértelmű, hogy egyelőre nem igazán akar bele vágni, szerintem neked kell eldöntened, hogy érdemes-e rá várni, vagy nem éri meg az ember a rá pazarolandó időt.
23. Fisica
2021. jan. 11. 11:20

Az én férjem se volt partner a téma megbeszélésében, ha szóba jött pár perc alatt lerendezte. De ez nem jelentette azt, hogy nem akarta, csak még nem akkor.

12. évfordulónk előtt 3nappal megkérte a kezem az első találkozásunk helyén és a 13. évfordulónk napján összeházasodtunk tavaly.

Ha szeretitek egymást semmiről se késtetek le. De azért valami támpont nem ártana tőle.

22. gabbbicica (válaszként erre: 18. - C5c9c868cd)
2021. jan. 11. 10:49

En is inkabb ilyeneket ismerek a kornyezetemben, hogy 10 ev alatt semmi haladas, se eljegyzes, se eskuvo, se gyerek.


Aztan a pasi lelepett, es a kovetkezo not kb 1 ev mulva elvette es utana hamarosan jottek a gyerekek is sorban.

21. Kacsahercegno (válaszként erre: 20. - R.Eszter)
2021. jan. 11. 10:45

Szerintem is, meg azért nem 16 évesek, hogy szegény fiú lelkecskéjét óvni kelljen az ilyen témáktól, nehogy megijedjen és elszaladjon. Azért egy 30+os felnőtt férfivel igenis lehessen már ezt megbeszélni, főleg egy 10 éves kapcsolatban.


Mondjuk az vsz kicsit béna hogy az évfordulón előre rákérdezett a FI az eljegyzésre, dehát nem hiszem hogy ha pont akkor akarta volna meglépni a pasi, ettől ment volna el a "bátorsága". Max. a meglepetést rontotta volna el...

20. R.Eszter (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 11. 10:32
Teljesen igazad van. Egyáltalán nem vagy erőszakos, csak tisztán szeretnél látni.
19. cc7a88f96d (válaszként erre: 18. - C5c9c868cd)
2021. jan. 11. 10:24

Nekem annó 3éves kapcsolatból lépett ki az akkori barátom,olyan dumával,hogy élni akar,nem elköteleződni...rá 1évre már jegyese volt,össze is házasodtak.

Szerintem jelei vannak,hogy egy pasinak nem te vagy az igazi,csak nem értem miért olyan nehéz kimondani.

18. c5c9c868cd (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 11. 10:01

Szórakozik veled. Hallottam pár hasonló történetet, és vagy a nő továbblépett, és tiszta lappal vagy lett család, vagy nem, de leginkább a pasi lépett egy új csajjal, egyből eljegyzéssel, és jött is a gyerek.

Egyértelműen nem akar elköteleződni feléd.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - NomNom)
2021. jan. 11. 09:34

Folyton? Összesen 2 alkalommal hoztam föl, ebből az egyik az ígéretének elmulasztása miatt, egyszer pedig most.

Ha meg amiatt, hogy rákérdeztek, mert nem csak utas szeretnék lenni az életemben, elmegy tőle a kedve, soha nem is volt kedve... Ez csak egy kifogás.

16. NomNom (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2021. jan. 11. 08:25
Na ez az....
15. NomNom
2021. jan. 11. 08:25

Én sem akarnék gyereket, eljegyzést ha folyton erről kellene beszélni... Hol az egészben a meglepetés, romantikát? Honnan tudod, hogy nem akart volna a 10. évfordulón elhúzni egy gyűrűt, csak te már előre ellőtted a poént és elment a kedve tőle h folyton kotnyeleskedsz és nem tud meglepni?

Határidők? Ultimátum? Hát nem csodálnám ha simán lelépne. Én is nő vagyok de egy férfi szerintem viszolyog az ilyesmitől.

2021. jan. 11. 08:25
Szokásos női picsogâs. Inkább alszom. :)
13. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 11. 08:07

Tart az elköteleződéstől és lehet hogy a családdal együttjáró felelősségtől is.Mert ahogy most vagytok ez olyan laza kényelmes.....!

Ne nyomaszd túl sokat ,de valahogy dűlőre kell jutni,mert egy ilyen hosszú kapcsolatban érthető hogy te többre vágynál.

Te tudod hogy alapból milyen,,, hogy csak ez a téma sumákolós,, vagy általában kitér a számára kellemetlen dolgok elől !

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook