Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelyplasztikát csináltatott valaki mostanában? Nagyon fáj? fórum

Hüvelyplasztikát csináltatott valaki mostanában? Nagyon fáj? (beszélgetős fórum)


1 2
43. Onyx2
nov. 13. 14:18

Sziasztok!

Fél éve szültem gátvédelemben, ami nem sikerült. Gát- és hüvelyrepedést szenvedtem, amit a papír szerint besoroltak másodfokúnak. Mivel vagy 2 hónapig vérzett, és mai napig fáj

(ülés, nagy wc, együttlét), megvizsgáltattam magam proktológussal. Kiderült, hogy harmadfokú záróizom sérülésem van. Nem vállalta a műtétet, mert a székletet úgy érzem eddig, hogy tudom tartani. A gátamban ugyanúgy repedés van. Kialakult még hólyag-és végbélsérv is. Kaptam ígéretet nőgyógyásztól plasztikára, erre ő is elhajtott, hogy nem vállalja, éljek együtt a fájdalommal, a kitágult hüvelyemmel meg a hegeimmel. Ami esztétikailag is csúnya. Akinek csináltak plasztikát vagy hasonló harmadfokúja volt, jobb lett műtét után? Panaszmentes? Inkontinencia nem jelentkezett később sem? Szexuális életetek rendben van azóta?

Hol, ki csinál ilyen beavatkozást? Kifizetném, ha megbízható, jó orvos tudnék találni, mert ez így nem állapot! Köszönöm!

42. Derij
2023. márc. 3. 09:42
Sziasztok! Nekem tegnapelőtt volt hátsó hüvelyfal plasztikai műtétem. Milyen gyors a gyógyulási folyamat? Én ma már bejöttem dolgozni, de nem esik jól a járás. Mennyi idő utàn tudtatok kényelmesen-fájdalom nélkül mozogni?
2022. okt. 27. 13:55

Sziasztok!

Gondoltam majd én is leírom a tapasztalataimat így 2022-ben, ha túl leszek a műtéten. 😊 El is jött az ideje...

2021decemberében szültem, a babám 3990g-mal jött világra, iszonyat gyorsasággal. Szóval 3.fokú gátrepedésem lett, szerencsére össze tudtak stoppolni, de nem lettem túl rajta maradéktalanul. A házasélet borzasztó lett. Vártam, hátha csak egy kis gyakorlás kell, de nem múltak a fájdalmak, szenvedés volt a szex. Kiderült hogy hátsófali hüvely és gátplasztikára van szükségem. Egy napos műtétről volt szó, és mivel szoptatok, megbeszéltük hogy ha minden rendben lesz, hazamehetek aznap du/este. Fél 11kor került rám a sor, 11:17kor már kómásan ugyan, de írtam a férjemnek hogy jól vagyok, ne aggódjon, felébredtem. (Altatás volt) Én nem kaptam katétert, talán az aznapi hazamenetel miatt, nem tudom... Már du tudtam ülni, igaz inkább a fenekemen, vagy féloldalasan, tudtam sétálni is picit. Nem volt olyan szörnyű mint amire számítottam, ma is pakolásztam már, egész jól tudok már ülni rendesen is. 😁 Vérzés nagyon minimális.

Tegnap volt a műtétem. Ne féljetek, bár természetesen bennem is volt para, de így utólag már csak örülök, hogy túl vagyok rajta.

40. Elizol
2018. dec. 8. 08:26
Sziasztok! Volt valakinek cystokele ( mellsőfali hüvelyplasztika ) műtétje mostanában? Nekem két és fél hete és vérzés jelentkezett most. Ez normális? Négy napja voltam dokinâl, azt mondta minden rendben, szépek a varratok. De akkor nem volt vér. Rá két napra este, de éjjel nem volt és most tegnap megint.Nem sok, de piros ,élénk vér. Hétvége van, bemenjek a kórházba?
39. Petrap
2017. júl. 16. 21:18

Szia Chrisif!


A lézeres hüvelyplasztikától nem lesz erősebb az gátizomzat, ami tarja a hólyagot, méhet, a kismedencei szerveket, vagyis, ha lenne valamilyen sérved, hólyag, végbélsérv vagy méhsüllyedés, akkor nem a lézeres hüvelyplasztikában érdemes gondolkodni, hanem az izomerősítésben. Lehet elég az izomerősítés,a hüvelysúlyzózás, de ha nem mozog jól a gátizomzat,vagy nagy a sérv, lehet kell más segítség is, kocka pesszárium ideiglenesen, én ezt a ladypower rendelőben kaptam, vagy elektro stim ideiglenesen.de, ez csak 1 tanács, ahogy érzed.

2017. ápr. 18. 12:00

Lézeres hüvelyplasztivál kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire tartós a beavatkozás utáni (feltételezett) jó eredmény?

Előre is köszi

2013. nov. 5. 09:33

Bocsánat a címemet rosszul írtam az előző levélben:

piros_gytd@freemail.hu, itt kereshettek!

2013. nov. 5. 09:31

Hüvelyplasztika fájdalom nélkül!Szinte hihetetlen, de igaz!Egy hete műtött dr.Németh Zoltán főorvos úr, hátsó és mellső fali hüvelyplasztikával.A műtét másfél órás volt.A 22 évvel ezelőtti traumatikus szülési gátszakadás következtében fellépő hólyag, méh és végbélsüllyedés miatt került sor a beavatkozásra.A műtétet megelőzte a szokásostól eltérően(ilyen esetben azonnali műtétet szoktak javasolni)egy másfél éves konzervatív kezelés, mely elektromos stimulációt,szilikon kocka pesszárium használatot és gáttornát foglalt magában.A sikeres konzervatív kezelést jelzi, hogy a kezdeti 5 méretű kocka mérete másfél év alatt 2 méretűre csökkent, megemelkedett a méhem és a hólyagom, jelezve a gátizomzat erejének erősödését.Ez jó alapot teremtett a műtét elvégzéséhez, hisz erős,jó anyagcserével rendelkező gátizom nélkül a műtéti eredmény csak ideig óráig tartható fent(az esetek 30 %-ban visszaesés van a csak műtéti megoldás esetén.)Maga a műtét is zseniális technikailag, mivel doktor úr gátizomkímélő(nem vág ki gátizmot) egyedi technikával, antitraumatikus tű és cérna használatával műt.

Mindezek a körülmények tették lehetővé, hogy a műtét után közvetlenül is csak minimális fájdalmat éreztem, a műtét másnapján elhagytam a kórházat, most egy hét múlva szinte semmi panaszom nincs.Tudok ülni, állni, járkálni.Visszakaptam testi és lelki egészségemet, ami 22 év után leírhatatlan érzés!Újra nőnek érzem magam kívül, belül!Ha valakit érdekel, szívesen segítek további információkkal!Az email címem:piros_gytd@gmail.com

Szeretettel ölelek minden sorstársamat!

2013. aug. 28. 14:22
Köszönöm! Én is utána néztem a klinikának a neten mielőtt oda mentem,nem sok jót írnak róluk,de már megjártam régebben szimpatikusnak tünő dokival vidéken,bennem felejtette a gézcsíkot.Még jó,hogy nem lett bajom.Dr.Kulcsár nekem elsőre nem volt szimpi,de nagyon kellemesen csalódtam benne.Érti a dolgát az biztos!
34. 55875e9863 (válaszként erre: 33. - Monguszka)
2013. aug. 28. 11:43

Köszönöm az infókat! :)

Utána nézek neten a dokinak és a magán klinikának is. Remélem hamar meggyógyulsz, örülök, hogy úgy érzed jól sikerült a két műtéted! :)

33. monguszka (válaszként erre: 30. - 55875e9863)
2013. aug. 27. 07:29

Szia! A műtét indokolt esetben Tb támogatott,de állami korházban elég hosszadalmas a várakozási idő,ezért döntöttem,hogy inkább az Ars Medica-nál csináltatom meg.Kérni kell tőlük telefonon időpontot az 1.konzultációra,ott mindent elmondanak.A vizit díja 12.000+5.000az Ulrahang,kitűzik a műtét időpontját,be kell szerezned a szükséges papírokat Ekg,Vérvétel,stb.ami egy műtéthez kell.Nekem a 2műtét összesen 100ezer forintomba került,de szerintem egy állami korházban is kellett volna ennyit zsebbe adnom.Az orvos Dr.Kulcsár Ákos nagyon szép munkát végzett,tökéletesen elégedett vagyok!Igaz még most gyógyulgatok,kb.6hét mire kiderül igazából hogy sikerült a műtét,de szemmel látható már most is kivülről a változás.Pont úgy néz ki ott lent mintha sohasem szültem volna. :)

Nekem a mellsőfali plasztikánál semmi fájdalmam nem volt,az első 3nap volt kellemetlen a katéter miatt,de ezt a hátsófali plasztikát azért érzem....Napi 2 Cataflam V elég,tudok sétálni,oviba én megyek a gyerekért,de emelni szigorúan tilos.Ha úgy érzed szükséged van a műtétre csináltasd meg mielőbb ne kinlódj,mert szerencsére tudnak segíteni,és műtéttel vissza lehet állítani a szülés előtti állapotot.Remélem tudtam segíteni ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok.

2013. aug. 27. 07:17
Köszönöm szépen!
31. Hmv. (válaszként erre: 29. - Monguszka)
2013. aug. 25. 15:52
Örülök, hogy szerencsésen túl vagy a műtéteken, mielőbbi teljes felépülést kívánok!
30. 55875e9863 (válaszként erre: 29. - Monguszka)
2013. aug. 24. 09:33

Szia! Hogy ment a dolog, tudnál mesélni mi szükséges, mit kell vinni, mi a folyamata a műtétnek?

Mennyibe kerül 1 műtét?

Fizetős vagy tb támogatott?


Köszi a válaszokat! :)

2013. aug. 23. 21:58

Túl vagyok a hátsófali hüvelyplasztikán is,minden rendben ment.A neten sok rosszat olvastam az Ars Medica-ról,de a személyes tapasztalatom teljesen pozitív!Mindenki kedves volt,az orvosommal Dr.Kulcsár Ákossal is tökéletesen elégedett vagyok!

Mindenkinek jó szívvel ajánlom a klinikát.

Kívülről tényleg lepukkant az épület ahol a klinika található,de belül kulturált,jól felszerelt a műtő is.Nem bántam meg,hogy hozzájuk fordultam.

28. beneliv (válaszként erre: 27. - Monguszka)
2013. júl. 10. 22:45
Elnézésed kérem, hogy nem előre tájékozódtam, most ahogy végigolvastalak, többet megtudtam Rólad.
2013. júl. 10. 20:26
Melsőfali hüvelyplasztika.Szeptemberben még kell egy hátsófalira is mennem.Egynapos sebészeten végezték egy Budapesti LÉzerklinikán.
26. beneliv (válaszként erre: 25. - Monguszka)
2013. júl. 10. 20:15
Hagyományos vagy plasztikai műtéted volt?
25. monguszka (válaszként erre: 24. - Beneliv)
2013. júl. 10. 15:25
Szerintem nőgyógyász.Én nagyon örülök,hogy megcsináltattam,1héttel a műtét után már érzem,hogy jó munkát végzett az orvosom.Kellett azóta már tüsszentenem,köhögnöm,régen ilyenkor pár csepp beszaladt,most nem.Szerintem ha teheted csináltasd meg,mert előbb-utóbb panaszokat is okoz majd.
2013. júl. 9. 07:54
Nekem kisalmányi hólyagsérvem van.Panaszt nem okoz, viszont nem így akarom leélni hátralévő életem. Szerintetek urulógus vagy nőgyőgyász témája, mert mindkettőt javasolják.
2013. júl. 9. 07:15
Köszönöm szépen,tényleg jól vagyok. :)
22. labnemarika (válaszként erre: 21. - Monguszka)
2013. júl. 8. 16:53
Örülök,hogy jól vagy :)
21. monguszka (válaszként erre: 20. - Krita01)
2013. júl. 3. 21:55
Köszönöm,hogy megírtad! Jobbulást kívánok neked is!Nekem pénteken kiveszik a katétert,ez az 1 ami kellemetlen,egyébként nincs fájdalmam.Nekem nem csinálták meg egyszerre,szeptemberben megyek még egy hátsófali plasztikára,csak remélem,hogy az sem lesz rosszabb.Ha lesz kérdésem írok,és köszönöm,hogy megírtad a tapasztalatodat,azért 3az 1ben az elég kemény lehetett!A jó hír,hogy már gyógyulsz.Minden jót kívánok neked!
20. krita01 (válaszként erre: 19. - Monguszka)
2013. júl. 3. 16:56
Szia, Jobbulást neked !!!!Nekem 2 hüvelyi szülésem volt a második gátvédelemben és ez okozta nálam a sérüléseket ami (hólyagsérv –végbélsérv –gátsérülés ) 3 hete volt egy 3 as műtétem gerincérzéstelenítésben, mellsőfali –hátsófali és gátplasztika egyben. Nekem 5 napig volt katéterem és 2 hétig nagyon fájt. Most már potyognak a varratok és tudok ülni. Egyre jobban érzem magam.Bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan hátha tudok segíteni.
2013. júl. 2. 23:35
Ma megvolt a műtét.Azt mondták minden rendben ment.Altatásból jól ébredtem,egyenlőre elviselhető a fájdalom,picit vérzek,még 2napig bent lesz a katéter amin keresztül egyenlőre zacskóba pisilek. :)Ez zavar picit,de felfújt úszógumin tudok ülni,úgyhogy egyenlőre jól vagyok.A doki is normális volt,a Klinika épülete kivülről szörnyű,belülről igényes,jól felszerelt.Most mellsőfali plasztikát végeztek,ha rendbe jövök 5-6hét múlva a hátsófalit is megcsináltatom,ugyanitt.
18. monguszka (válaszként erre: 16. - Grizus)
2013. jún. 19. 19:15
Sajnos mi sem jó dolgunkban gondoltunk rá!
17. labnemarika (válaszként erre: 16. - Grizus)
2013. jún. 19. 08:02
De csak addig,amig nincs rá szükséged.Én se csináltattam volna,de mivel a méheltávolítás volt az elsődleges probléma,így a plasztika is szóba jött.
16. grizus
2013. jún. 18. 22:30
A büdös életben nem jutna eszembe.
15. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 12. - Tempest)
2013. jún. 18. 20:33
Ezutan mar nem ajanlott a szules.
14. monguszka (válaszként erre: 11. - Labnemarika)
2013. jún. 18. 20:31

Köszönöm szépen,hogy megírtad!Örülök,hogy ennyi szenvedés után legalább a szex jobb lett.Jó egészséget kívánok neked,és gratulálok a 4 gyerekhez!Sajnos ennyi szülés megviseli a szervezetet,és szükség van ilyen műtétekre.

Jó,hogy jó kezekbe kerültél,remélem nekem is szerencsém lesz a dokimmal.Még csak 1x találkoztunk,nem mondom,hogy nagyon szimpatikus volt,de ha szakmailag a toppon van,az pont elég!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook