Hüvelygomba (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4059. 8b04d3894e (válaszként erre: 4058. - Segítőjótündér)
dec. 14. 18:05
Mycosyst-Gyno szájon át szedhető kapszulát érdemes lenne megpróbálni, vényköteles.
2023. okt. 12. 15:39

Nekem is ez a gondom, állandóan kialakul a hüvelygombám, nagyon gyenge lehet a hüvelyflórám, úgyhogy már egy jó ideje kutakodom, mert az orvosok eddig sz@rtak a fejemre. Most talán találtam egy jó helyet és nőgyógyászt (Aesthetica Orvosi Központ, Dr. Géczi András Mihály), ugyanitt fognak tőlem vért venni és endokrinológust is itt fogok keresni, mert úgy tűnik, gond van a pajzsmirigyemmel, ami rengeteg tünetet okoz, köztük női gondokat is. Külföldi oldalakon is olvasgattam, bemásolom, miket találtam.


„Bár a TSH normál tartománya a legtöbb leleten 0,4-4 mIU/l közt mozog, ám az endokrinológusok a maximális értéknek inkább 2,5 mIU/l-t tartják. Éppen ezért sokan megnyugtató eredménynek veszik, ha 3 mIU/l körüli értéket kapnak, ám a babavárás szempontjából 1-2 mIU/l közti tartományt tartanak ideálisnak.”


https://www . hazipatika . com/napi_egeszseg/belgyogyaszat/cikkek/mennyi_tsh_ertek_az_idealis

(Szóközzel elválasztottam a linket, mert úgy tudom, itt nem nagyon lehet linkeket megosztani, pedig ez lenne a lényeg.)


A fenti állítást a nőgyógyászom is megerősítette, nekem 3,7 mIU/l volt a tavalyi eredményem, ami szerinte is túl magas, hiába nem csillagozták be korábban, ez azért nagyon durva.


A libidóra is hatással van a pajzsmirigyzavar:


https://www . hazipatika . com/napi_egeszseg/belgyogyaszat/cikkek/a_libidora_is_hatassal_van_a_pajzsmirigyzavar


„Hogyan hat a pajzsmirigy alulműködése a hüvelyi mikrobiomra?


A pajzsmirigy és a hüvelyi mikrobiom közötti kapcsolat jobb megértése érdekében hasznos megismerkedni a következőkkel:


A pajzsmirigyhormonok és az ösztrogén (egy másik hormon) hatással vannak egymásra.


Az ösztrogén hatással van a hüvely mikrobiomára.


A pajzsmirigy alulműködésben szenvedők gyakran szexuális és egyéb hüvelyi tünetekről számolnak be (lásd fent).


Tekintettel ezekre az összefüggésekre, valószínűnek és logikusnak tűnik, hogy a pajzsmirigy alulműködés hatással lehet a betegségben szenvedő emberek hüvelyi mikrobiómáira. Legjobb tudomásunk szerint azonban még nem létezik olyan szakértői vizsgálat, amely összehasonlítaná a pajzsmirigy alulműködésben szenvedő és nem szenvedő emberek hüvelyi mikrobiómáit. Újra kiüt a nemek közti egészségügyi szakadék!


Ez az oka annak, hogy még nem tudjuk határozottan megmondani, hogy a pajzsmirigy alulműködése növelheti-e az Ön fogékonyságát a gombás fertőzésekre, a bakteriális vaginosisra (BV) és/vagy más hüvelyi betegségekre.


Ha azt gyanítja, hogy a pajzsmirigy alulműködése hozzájárulhat a hüvelyi tünetekhez vagy a hüvelyi mikrobióma megzavarásához, ez nem a fejében van. Csak még nem áll rendelkezésünkre az adatok vagy a kutatás ahhoz, hogy végleges választ adjunk.


Ez a nagy oka annak, hogy Evvy létezik: az Ön segítségével keményen dolgozunk azon, hogy ezeket és más tudásbeli hiányosságokat minden hüvelyanatómiával rendelkező ember számára bezárjuk.”


https://www . evvy . com/blog/hypothyroidism-period-dry-vaginal-health

(Angolról fordítva.)


Szóval kérjetek normális kivizsgálást, kenetvételt, hüvelyi ultrahangot (nekem véletlenül így találtak egy cisztát) és teljeskörű hormonvizsgálatot!

4057. c9155193c4 (válaszként erre: 4055. - Edit_888)
2022. márc. 13. 00:22
Így van, a doktor úr munkássága elismert minden szakmai körökben hazánkban.
4056. Detti8
2022. márc. 12. 22:33

Sziasztok!


Sok éve küzdök én is hüvelygombával, most diétát is csinálok lassan már 3 hónapja. De odalent nem sok változás. Alapvetően sok tünetem nincs, a folyásom viszont nincs rendben, a fehér túrós trutyi nem akar múlni. Olvastam a Döderlein kapszuláról, amiben elvileg valóban vannak jó bacik nem csak tejsavó, mint sok más tablettában. Már 3 éjszaka használtam, szerintem semmi változás. Valami ötlet? :( Köszi

4055. edit_888
2021. nov. 4. 09:55

Sziasztok!


Kismama vagyok és a terhességemmel jött egy hüvelygomba is sajnos. Heteken át szenvedtem, mivel a terhesség miatt féltem minden féle kúptól, kezeléstől.

Két Canesten kúp kúra után semmi változás, már tiszta tarjagós voltam kívül is, éjszakánként nem aludtam a fájdalomtól. szóval elviselhetetlen volt az állapot és nagyon el voltam keseredve.


Aztán addig kutattam, hogy rátaláltam Dr. Csabai Zsolt -Grape Vital 100°% természetes grépfrút mag kivonat kúpjára. Már az első csodákat művelt, szóval nagyon ajánlom, ha valaki hasonló problémával küzd,mert nekem bevált. Sajnos nem olcsó, de megéri!

4054. marcsi0828 (válaszként erre: 4053. - Mokuspiskota2)
2020. dec. 19. 10:30
Kedves Mokuspiskota2! Hasonló problémám van sajnos nekem is. A kérdésem csak annyi lenne hogy fokhagymakapszula is jó lehet?
2020. aug. 16. 05:05

Kedves hölgyek! Meg szeretném veletek osztani a tapasztalatom.


15 éve szenvedek folyamatos hüvelygombával. Rengeteg mindent kipróbáltam, de már csak az segített, ha 2 hetente bevettem egy Fluconazol tablettát. Ez egy jó erős gyógyszer, nem is ajánlott huzamosabb ideig szedni.


Egy ideje elkezdtem fokhagymát enni, jó sokat. 1-2 gerezdet ebéd mellé, ugyan annyit a vacsorával. Nyersen fogyasztom, vékonyra felszeletelem és jól megsózom, így nem csíp és a leheleten is alig érezni.


Magam sem hiszem el, és gyorsan lekopogom, de mióta eszem tünetmentes vagyok! Ilyen még a folyamatos gyógyszeres kezelés alatt is ritkán fordult elő! Fantasztikus érzés!


Olcsó megoldás, mellékhatása nulla, szuper egészséges, mindenkinek ajánlom!


Szép napot kívánok nektek!

4052. Bhilá
2020. márc. 26. 10:44

Kedves Mindenki!


Először ideírom amit szeretnék, mert ez a leglátogatottabb fórum a témában.

Nekem soha életemben nem volt ilyen problémám, egészen 45 éves koromig. Akkor kaptam egy strandfertőzést, egészen durva formában. Nagyjából tokától bokáig gombás lettem, kívül belül. Mindennel próbálkoztam, sikertelenül. Végül egy magán bőrgyógyász hozott ki a betegségből 16,000 ft-os gyógyszerrel (2010-ben)

Utána viszont pár év múlva ismét kezdett visszatérni, hüvelygomba formában. És cystitis mellette.

Ez felváltva folyt. Ha cystitisre vettem be antibiotikumot, 1 hát múlva gombás lettem.

Ez ment éveken keresztül.

Aztán Nőgyógyász írt fel tablettát szisztémás fertőzés miatt, a kúra 2 hónapig tartott.

Azóta elfogadható helyzet alakult ki, DE!

AMIT SENKI NEM MOND!

A gomba nem pusztul a fehérneműn sima mosást, esetleg hypozást követően.

Nem volt véletlen, hogy régen az asszonyok a kénysebb ruhadarabokat, főleg fehérneműket, pelenkát KIFŐZTEK!

Penetráns szaga tud lenni, de higyjétek el, megéri a pepecselést.

Én a következőkppen jártam el. Amikor végső kétségbe esésemben eszembe jutott ez a kifőzés ötlet, vettem egy elektromos fazekat a fürdőszobába. Összegyűjtöm a bugyikat, amelyeket NAPONTA cserélek. Mosószappannal, kézzel alaposan kimosom, dörzsölöm.

Utána pedig a mosófazékban, minimum 20 percig forralom.

Aztán a fűtőtestre kiteregetve gyorsan megszárítom és nylonzacskóban tárolom.

Nyáron a napra fogom tenni, mert az UV sugárzás is sterilizál.

Kb. 2 hónapja csinálom ezt és KOPP-KOPP, azóta nem jött vissza a fertőzés.

Ezt egyetlen orvos sem mondja, javasolja, pedig tudják, hogy működik!

De nekik forgalmat kell generálni a gyógyszergyártó cégeknek!

A másik dolog: aki nem tud kimászni az ördögi körből, ne egyen kenyeret, rizst, édességet. A cukrok, szénhidrátok a gomba fő tápláléka.

Candida diéta címszó alatt részletesen megtaláljátok.

Szóval Hölgyim, indulhat a bugyifőzés.

Ja, itt nem a rugalmas, elasztikus tangákat értem, azokat el kell felejteni.

Csakis jól mosható, sterilezhető pamut fehérneműt főzzetek! Sok sikert! :)

4051. Balambaer
2020. febr. 12. 16:02

Sziasztok! Szülés után ÉVEKIG küzdöttem vele. Folyamatos fertőzésem volt. Most, hogy tünetmentes vagyok kb 3 éve, bátran mehetek uszodába, wellness-be is, nem jön vissza. Amikor még volt, olyan szinten, hogy el sem múlt, a borax-glicerin oldat segített. Nem készítette ki a hüvelyflórát, hisz a babák száj nyálkahártyájának gombásodására van eredetileg. ( Lehet kapni a patikában késztermékként) Naponta kezeltem, többször is. És ami fontos, a szexuális élet is mehetett mellette. Amikor erősebb fertőzés volt, naponta 3-4x a baba lázcsillapító adagolójával küldtem fel 1-2 ml-nyit a hüvelybe. Ilyenkor nagyon csíp, amikor enyhül a fertőzés, már nem fog annyira, és fokozatosan el is múlik. Aki azzal küzd, hogy visszajön, ne hagyja abba. 2-3 naponta 1x kezelni kell a hüvelyt. Betétet tegyetek be, mert hamar kifolyik, de ez nem probléma. Este legjobb lefekvéskor, így némileg bent is tud maradni a folyadék. Amikor már nem csíp, lehet szexelni is, mert annyira visszahúzódott a fertőzés is. A partner szervét is be lehet vele kenni szex után megelőzésképpen.

Nekem ez óriási segítség volt. Orvostól orvosig jártam, gyógyszeresen is akartak kezelni, alaposan utánajártam a dolognak.

Emellett életmódot váltottam, ami NAGYON FONTOS lépés volt, mert akkor szűnt meg a visszatérő jellege a fertőzésnek. Gluténmentesen és tejmentesen étkezem, illetve nulla cukor. Elmúlt a kisebb miómám is, fájdalommentessé vált a menstruáció.

Mostmár annyiféle alternatív édesítőt és lisztet, tésztát lehet kapni, hogy nem okoz törést ez annak sem, aki édesszájú vagy sok kenyeret eszik.

Kitartást kívánok mindenkinek!

4050. Borka1 (válaszként erre: 4049. - Alice2)
2020. jan. 19. 15:44
Epp tegnap talaltam ra en is neten a Nodidara. Megrendeltem. Mennyi idő utan lettél jobban tőle?
4049. Alice2
2020. jan. 8. 22:08
Sziasztok! Én is évekig szenvedtem a hüvelygombától. Kipróbáltam sokmindent ellene..pl. jódos intimzuhany, jódos hüvelykup. Egy ideig hatott is majd újra visszatért a fránya gomba..Ami hatásos volt az a pevaryl lady hüvelykup majd a vitagyn C savas ph értékű hüvelykrém..de még ez után is képes volt visszajönni. Fontos! Nem elég a gyógyszeres kezelés! Utána segíteni kell helyreállitani a hüvely ph-ját ill. Fenntartani azt. Erre nagyon sok készítmény van. De még ez sem elég! Sok folyadék, minimális cukor! Érdemes megelőzésként candida teát inni illetve amire én most rábukkantam egy bioboltban és SEGÍT!!!!!!! NoDida gyógynövényes kapszula. Borsos ára van mert 60 db os közel 8000 Ft napi 3x1 kapszula. Nekem nagyon bevált, mióta szedem nem jött vissza. Remélem tudtam segíteni.
4048. Forfil
2019. szept. 13. 14:33
Sziasztok nekem január óta nem múlt el ami most van es már majd meg örülök voltam Pesten egy nagyon jo nogyogyasznal es meg o sem tudott segiteni..nagyon faj a szexszualis egyutt let pisilni misi nagyon faj olyan erzes mintha nyilt sebre sot ontenenek.. mar Csip Stb de nem piros van hogy csak ugy magatol el kezd fajni.. 18 eves vagyok es nem birom mar ezt .. kerlek segítsetek.. milyen nőgyógyászhoz menjek akar a nevet es leírhatjatok vagy csak segítsetek hogy hogyan csillapitsam.. nagyon szeretném hogy elmuljon .. szexuális egyutt lét közben nagyon csip es feszül is
2018. dec. 28. 22:15

Sziasztok!

Pár hete mentem dokihoz hüvelygombával, adott krémet, tabit. Nem éreztem az igazinak, visszamentem, kaptam még 6 napos kúpot, azt mondta, már sokkal szebb és ettől el kell múlnia teljesen.

Ez egy hete volt kábé, akkor helyeztem fel az utolsó kúpot. Valami folyás volt, de nem vagyok benne biztos, hogy az még az, viszont most érzek némi viszketést ott bent... vagy inkább ilyen kellemetlen érzést. Össze sem hasonlítható az eddigi érzéssel, viszketéssel, de már nem is emlékszem, milyen volt előtte.

A kérdésem az lenne, hogy akinek elmúlt, utána teljesen biztos volt benne, hogy vége? Illetve nem volt ilyen diszkomfortérzete?

4046. Pannó
2018. júl. 30. 14:01
Sziasztok!Úgy néz ki nekem is hüvelygombám lett,36 éves vagyok még kb 20 éves koromban volt ilyen...Viszketéssel kezdődött,mert lett egy pattanásom odalent és már vakarásztam,aztán együtt voltunk a férjemmel és rá 2 napra már nagyon viszkettem gondoltam teszek fel egy teafa kúpot és akkor vettem észre az újjamon ezt a túrós váladékot...vettem ezt a gynoxin nevű lágy kapszulát a 3 naposat,ma lesz a 3. nap de belül még mindig van ez a fehér váladék,érdekes mert amúgy nem is folyik ki,viszketés is elmúlt már,ma ecetes ,és grapefruitos irrigálást csináltam azzal kijött a sok fehér cucc.Szerintetek ez most a gomba vagy a gyógyszer még?Ilyenkor nem kellene már ennek a váladéknak megszűnnie?
2017. dec. 29. 12:06

Sziasztok! Sok hozzászólóval hasonló cipőben jártam, az itteni fórumok is sokat segítettek abban, hogy mostanra már hónapok óta tünetmentes vagyok. Néha hüvelygombám volt, néha bakteriális fertőzés... Nem volt könnyű, én is megjártam sok nőgyógyászt, olvastam még többet, figyeltem a testem reakcióit - de megérte!! Összességében azt gondolom, hogy nem valamilyen csodaszertől múlnak el hosszú távon ezek a dolgok, hanem akkor, ha minél inkább sikerül megóvni a hüvely természetes védekező rendszerét. Leírom, hogy nekem mik segítettek, hátha valakinek hasznára válik:


1. Nem használok tampont (betétet használok). Sokáig azt hittem, hogy a tampon segít tisztábban tartani a kényes területeket a menstruáció alatt, de azt tapasztaltam, hogy a menzesz utáni napokban száraz, érzékeny a hüvelyem, és gyakran ekkor kezdődött el a fertőzés. Szerintem a tampon teljesen kiszárította a hüvelyemet, magába szívta azt a réteget is, ami a természetes flórához tartozna. Amióta betétre váltottam, sokkal jobb.


2.A fehérneműket csak mosódióval és mosószódával mosom, 60 fokon, öblítőszer nélkül. Gyakran éreztem korábban irritációt gomba vagy más fertőzés nélkül is, akkor kezdtem kísérletezni s mosással. Használtam direkt mosáshoz kitalált antibakteriális szert, hogy biztosan tiszta legyen minden, de az a ruhában maradva csak még jobban irritálta azokat a területeimet. És szerintem ez is gyengítette a hüvelyem egészségét.


3.Intim mosakodáshoz Unguentum hidrophylicum nonionicumot (mosdókenőcsöt) használok - tökéletesen tisztít és nagyon kíméletes. Olykor valamilyen illatmentes, természetes növényi szappant is használok. Intim mosakodószerek kizárva!


4. Nem használok semmit, ami illatosított azokon a részeken - wc papírt, tisztasági betétet, törlőkendőt stb.


5. Fürdés után egy darab wc papírral törülközöm szárazra azokon a részeken.


6.Nem szedek fogamzásgátlót (amíg szedtem, gyakrabban gombásodtam)


7. Csak a nyílásoktól legtávolabb eső szőrszálakat távolítom el borotválkozásnál, azokat is csak akkor, ha muszáj!! A szőrtelenítés szerintem az egyik leggyilkosabb dolog a hüvely védelme ellen. Ezt nőgyógyász is mondta és én is tapasztaltam.


8. Ha valamilyen tartósabb (1-2 nap alatt magától el nem múló) kellemetlenséget észlelek (folyást, viszketést, kellemetlen szagot), akkor nekem 2 dolog vált be: a Lactofeel hüvelygél és a Ladyvita grapefruitos hüvelykúp. Valamelyikből (csak az egyikből) használok csakis 1 darabot! Hiába jók nekem ezek a szerek, azt tapasztaltam, hogy ha egymás után többet használok, akkor 2 napig kb. javul a helyzet, de utána csak egyre rosszabb. Egy használat viszont segít visszabillenteni a felborult egyensúlyt. Nekem a probiotikus, jó baktériumokat tartalmazó kúpok-egyebek nem jöttek be, mindnek volt valami kellemetlen mellékhatása...


Sok sikert a kísérletezéshez, ne adjátok fel!!

4044. medizona (válaszként erre: 4041. - Limeria)
2017. aug. 6. 13:43

Szia

Mennyi ideig szedted a kapszulat?

4043. moonlight13 (válaszként erre: 4037. - Trinity91)
2017. máj. 26. 21:53
Mi az, hogy átlátszó fehér?
4042. erszebet4 (válaszként erre: 4041. - Limeria)
2017. máj. 26. 20:48
Köszi
4041. limeria
2017. máj. 26. 19:47

Sziasztok!

Szeretnèm megosztani veletek hogy nekem hüvelygombára és felfázásra, a fitotree kapszula, nagyon bevált minden mással probálkoztam de eddig ez volt a leghatékonyabb, igaz kicsit borsos az ára de megéri!

4040. trinity91 (válaszként erre: 4039. - Moonlight13)
2017. máj. 23. 14:50
Sajnos én is erre gyanakodok ! Mellékhatásokat atneztem,ott nem ír ilyesmit :/
4039. moonlight13 (válaszként erre: 4037. - Trinity91)
2017. máj. 22. 20:34
Lehet, hogy a fogamzásgátlótól változott valami, de ha valami bajod lenne, azt megéreznéd!
4038. moonlight13 (válaszként erre: 4037. - Trinity91)
2017. máj. 22. 20:32
Ha semmit nem érzel, akkor valószínű, hogy semmi bajod nincs. Jobb, ha nem kezelgeted magad össze-vissza, mert felborítod a hüvelyflórát!
4037. trinity91
2017. máj. 22. 16:24

Sziasztok ! Decemberben huvelygombam volt, túrós fehér folyassal. Kikezeltem ,párommal együtt. Majd Március óta időnként jelentkezik egy átlátszó fehér folyas, általában sport után. Múlthéten vettem magamnak probiotikus gélt.Semmi bajom nem volt,viszont belül teljesen fehér trutyi van. Nem úgy néz ki,mint a gomba ez lehet hogy a geltol a jó bacik elszaporodtak ?Fogamzásgátlót februárban kezdtem el szedni

. Amúgy nem viszketek,nem ég a borom semmi bajom nincsen. Gondoltam veszek mégegyszer canestent,az 500mgost vettem,ami ez a lágy csepp alakú. Tegnap este felraktam jó mélyre,előtte lactobacis huvelyoblitest csináltam. Hajnalban arra keltem hogy kifolyik. Mennyire normális ez ? Járt már valaki így ? Külföldön élek ,orvoshoz menni lehetosegem nincs most. Szedek most probiutikumot ami a huvelyben lévő bacikat felerositi.

4036. erszebet4 (válaszként erre: 4035. - Léna17)
2016. nov. 18. 17:27

Szia!

Még van a krém neve, doki írja fel..

PIMAFUCORT.

4035. Léna17 (válaszként erre: 4034. - Erszebet4)
2016. nov. 18. 14:13

Köszönöm!


Beatdine kúpról esetleg van vélemény?


Nekem még ezt mondták, hogy mindenre jó.


És agyalok, mert ma este már kell használnom valamit, reggel leadtam a vizelet mintát.

4034. erszebet4 (válaszként erre: 4033. - Léna17)
2016. nov. 17. 21:11

Kifolyik :( napközben is ....első nap úgyhogy elmegy de utána lévő napok :/ , de ha használ elviseljuk ;)

Nagyon sokat kínlódtam ,én is ezzel a tünetekkel :(

de közben terhes lettem ez alatt is csak a szenvedés volt ott lent.

Ecetes vízzel mosakodtam ott lent az a viszketést csillapitotta ; )

Holnap megkeresem azt a gélt ami végzett ennek a kinnak, azóta nincs gond. (Nevét nem tudom most)

4033. Léna17 (válaszként erre: 4032. - Erszebet4)
2016. nov. 17. 19:54

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Tudnál a tapasztalatról írni?

Reggelre kifolyik vagy napközben jön még ki? Csak hogy milyen betétre készüljek.


Volt valami negatív élményed?

4032. erszebet4 (válaszként erre: 4031. - Erszebet4)
2016. nov. 17. 18:17

Bocsi össze kevertem nincs kapszula. ..

de a krém az jó, bacikàkra ,gombàra.

4031. erszebet4 (válaszként erre: 4030. - Léna17)
2016. nov. 17. 18:13

Szia!

Én használtam anno, de ebből kapszula is van nem?

4030. Léna17
2016. nov. 17. 16:54

Használt már valaki Vitagyn c hüvelykrémet?

Erről olvastam, hogy antibiotikummal egyidejűleg használható és így elvileg nem lehet baj.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook