Hüvelygomba (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3789. Zsófi26
2013. ápr. 13. 23:22
Most gynoflort hasznalok, de felfázasat erzek, hyakran kell pisilni, ugyh lehet h antibiotikumot kell szadnem, amit nagyon fe nsgyon nem akarok. Nyomom atőzegáfonyàt meg gyògyteàt, de nem akar javulni. Aludni se tudok olyan ideges vok. Csal agyalok egyfolytában, borzasztò. Pedig már javulgattam karacsony előtt. De most megint zsákutca. Indinek is igaza van, de nem tudok másként gondolkozni, nem megx. Rettegek szó szerint. Most se tudok aludni, pedig baromi fáradt vok. Szerintetek beszedjem az antibiòt?
3788. moonlight13 (válaszként erre: 3786. - Medizona)
2013. ápr. 13. 20:37

Sajnos én volt, hogy a kúp egyik vivőanyagára voltam allergiás, úgyhogy a kúp után még rosszabb lett a helyzet, mint előtte.

Ezek után nem csináltam semmit, és kb. 1 hét után minden visszaállt a normál állapotba. Mondta az orvos is, hogy igen, lehetek allergiás rá.

3787. indi66 (válaszként erre: 3786. - Medizona)
2013. ápr. 13. 18:11

Fejben keresd a problémát! Sajnos én is elutasítottam ezt az opciót, de be kellett látni akinél így elhúzódik és ráadásul negatívak a leletei mint neked, ott van a gond. Már kialakult benned mint régen bennem is a betegségtudat, nem bírod elengedni hozászoktál. Én is így voltam. Csak próbálj magadra másképp gondolni és ezt tudom tanácsolni mnidenkinek.


Ne ilyedjetek meg a bővebb folyástól és ha "magatokba nyúltok" valamiért (félreértés ne essék én pl újjal kentem át a teafaolajal) akkor attól ami ott van se -én csak dzsuvának hívtam- annak ott kell lenni. Különben mitől csúszna akció közben? Sajnos saját bőrömön tanultam meg... sokáig én se tudtam ezt elhinni. Volt oylan doki aki a kiskutyámra fogta h beteg vagyok tőle. Én akkor azt mondta az lehet de inkább vagyok beteg a kutya akkor is marad. Nem jött be a szobámba és mindig üvöltöttek velem h hozzányúlok és rohanok kezet mosni szóval hülyeségnek hangozz a dolog. És az is volt!!!!! Ilyeneket találgatnak... persze irritációó meg allergia. Kúpokat letenni, csak "fájdalomcsillapítás"! Egy próbát megér... persze eredmény nem várható 1 hét után.


Mindenkinek gyógyulást kívánok és kitartást. Sok sok kitartást!

3786. medizona (válaszként erre: 3782. - Zsófi26)
2013. ápr. 13. 15:40
Hát nekem sem alakul! Elmentem az std-be minden eredményem negatyv, a hüvelyflórám rendben. Ott hebegett a dr.nő hogy biztos allergia, vagy helyi irritáció, de semmi egyebet nem mondott. Hivtam Újházyt azt mondta, hogy a sok gombaellenes szerek használatától lehet negatív a lelet, mert persze a tüneteim nem múltak. Néha vannak jó napjaim, de sajnos ez a legtöbb. Most annyit mondott, hogy nystatinos kúpot kellene a bórsav mellé, de emlékszem régen próbáltam és nagyon kimart belülről. Te mit használsz most? Én már gombaölőt se merek, helyette a grape vitál cseppet szedem, de nagy eredménye nincs.
3785. Balambaer (válaszként erre: 3784. - Balambaer)
2013. ápr. 12. 20:17
Elírtam, 1 ml-t!!!! :)))))
3784. Balambaer
2013. ápr. 12. 20:16
Nekem sokáig egyáltalán nem volt, majd 2 éve fürdőben kijött, azóta egyre sűrűbben, majd állandóan... Minden drága és vényköteles kúpot kipróbáltam, jártam nőgyógyásztól nőgyógyászig, 1szer gyógyszert is kaptam, Dalacynt.... Ugyanúgy visszajött, a hüvelyem és a szexuális életem romokban volt... Sokat olvastam utána, faltam a fórumokat, készítettem én is biokúpot, csak attól nem tudtam szexelni, és amint abbahagytam, újra visszajött. Most élhető az életem, bórax-glicerint használok megelőzésképpen (is) napi szinten. Nagyon olcsó (Naturlandos,patikában lehet kapni), folyékony,átlátszó,elvileg babáknak adják szájpenészre, tehát kíméletes. Műanyag fecskendővel vagy a babalázcsillapítóhoz adott adagolóval be lehet juttatni mélyen a hüvelybe, kb.10 ml-t kell felszívni. Betét a bugyiba, fél-1 óra alatt kifolyik, utána bármit lehet csinálni :) és a partner is kezelve van így. Aki biztosra akar menni bakteriális,helyi vírusos fertőzésekkel szemben is, az üvegcsébe 1-2 csepp teafaolajat is lehet cseppenteni. Hátránya, hogy a hasznos bacikat is pusztítja. Erre lehet venni a drága helyreállító bacikúpokat is, vagy natúr joghurtot egy kicsit ugyanígy feljuttatni. Ez nekem hosszú távú és házasságfenntartó megoldásnak bizonyult... :) Bár az ok nem szűnt meg, de legalább élhetőek így a napok egy kis odafigyeléssel. (Persze aki bevállalós, csinálja a kandida-diétát életmódként, lúgosítson sok-sok zöldséggel és szódabikarbónával..., az csak hasznos lehet) Remélem segítettem.
3783. Zsófi26
2013. ápr. 10. 20:12
Sziasztok! Ma voltam proktologusnal es kiderült h farokcsonthártya gyulladásom van, a sok üléstől vagy ki tudja mitől
3782. Zsófi26
2013. ápr. 10. 14:37
Sziasztok! Ki hogy van? Én ramatyul már megint. Úgy el vagyok keseredve. Olyan kilátástalan minden. Már annyira azt érzem, hogy soha nem leszek teljesen egészséges.
3781. moonlight13 (válaszként erre: 3780. - Whatsup)
2013. ápr. 7. 16:59
Ha külsőleg, akkor csak kívülre tudod kenni! De az orvos nem mondta el? De ha gomba, akkor ez így magában nem sokat fog érni!
3780. whatsup
2013. ápr. 7. 13:12
Az mindegy, hogy írt-e fel kúpot, mert felírta a krémet, így azt is gondolom valamire használnom kell.
3779. whatsup
2013. ápr. 7. 12:47
Nem tudom hová kell kenni, azért kérdeztem. A külsőleg nem tudom pontosan a hüvely melyik részére vonatkozik.
3778. moonlight13 (válaszként erre: 3777. - Whatsup)
2013. ápr. 7. 11:04
Nem értem, ezt csak külsőleg szokták alkalmazni. Kúpot nem írt fel a doki?
3777. whatsup
2013. ápr. 6. 19:43

Sziasztok


Nekem az lenne a kérdésem, hogy a doki gombás fertőzésre Pevaryl krémet írt fel, és először is hogy volt-e tapasztalata valakinek már ezzel a krémmel, illetve, hogy az ilyen krémet pontosan hová szokták kenni? Szóval nyúljak be magamnak, amennyire tudok, és ott, vagy csak kívül kenjem be, a csikló körül? Nálam annyi a panasz most, hogy ilyen fehér folyásom szokott lenni pár hete. És mennyi idő után derül ki, hogy a krém használt-e? Pár nap, vagy pár hét...?

3776. mkjudit (válaszként erre: 3775. - A371baa376)
2013. ápr. 1. 15:34
Van egy "Gyntima " nevű teafaolajos kúp. Ha neked bejön ez az olaj,akkor hátha jó lesz a kúp is. Én sajnos nem bírom..
3775. a371baa376 (válaszként erre: 3769. - A371baa376)
2013. ápr. 1. 15:32
Kipróbáltam ezt a teafaolajas módszert, betétre cseppentettem egy kicsit és 10 percen belül megszűnt minden tünet :o :o :o. Nagyon durván jó az anyag :) Habár még nem gyógyultam meg rendesen, ha előjön a fájdalom mindig bevetem a cseppeket és azonnal elmúlik... Remélem egy idő után már vissza sem fog térni, habár belsőleg még nem mertem használni. Lehet azt is ki kéne próbálni.
3774. csilluka
2013. márc. 27. 12:04
Ujváry dr. címét megírná valaki? Hozzá jártok itt sokan, ugye?
3773. indi66
2013. márc. 26. 07:24
Tanácsért jöttem hozzátok. A dienille fog.gáttlót kezdtem el szedni kb 9 napja, de le kell váltanom ugyanis köhögök zsibbad a bal karom szédülök, mondjuk most nem is :O meglepő... na mind1 és lecserélem a régen jól beváltra a yasminelle-re. NA de a nőgyógyászom nem világosított fel ezzel kapcsolatban és sehol nem kaptam még választ. Van valakinek ötlete? Lehet úgy hogy a megszokott időben átváltok a másik bogyóra? tehát mondjuk ma 6kor kell bevennem a kövi bogyót és én a régi helyett az újal folytatom? vagy 1 hót mindenképpen végig kell szedni ebből a rossz és drága -.-" gyógyszerből? 2 havi fölös marad ebből nemtom hogy szabaduljak meg tőlük :/ előre is köszi a választ.
3772. moonlight13 (válaszként erre: 3769. - A371baa376)
2013. márc. 24. 21:41
Mi lenne, ha elmennél egy másik nőgyógyászhoz?
3771. a371baa376 (válaszként erre: 3770. - Moonlight13)
2013. márc. 24. 20:03
Eddig naponta kb. 2 liter teát ittam (zöld, áfonya, kamilla, hársfa) és pluszban 0.5-1 liter vizet attól függően, hogy mennyire voltam szomjas, de ez sajnos nem segített. :(
3770. moonlight13 (válaszként erre: 3769. - A371baa376)
2013. márc. 24. 17:17

Azért azzal vigyázz, nehogy túllőj a célon! Ha nem gyógyszerek, akkor is van mindenféle esetleges kölcsönhatásuk ezeknek a szereknek!

Én a helyedben először is megpróbálnék naponta 3-4 liter langyos folyadékot (teát) inni, hogy minél jobban átmosson.

2013. márc. 24. 01:28

Sziasztok! Nem is tudom jó helyen járok-e, elsősorban nem hüvelyproblémám van, de ez a fórum állt talán legközelebb a problémámhoz.

Elég gyakran vagyok felfázva, vagyis vannak ehhez hasonló tüneteim, amit korábban az áfonyatea meg is gyógyított. Tavaly ősszel azonban olyan hólyaghurutom volt, amin az áfonyatea nem segített, viszont olyan fájdalmaim voltak, hogy majdnem elájultam pisilés közben (és ez nem költői túlzás). Mivel ez egy szexuális együttlét utáni nap jött elő, nőgyógyászhoz fordultam. Ő ránézésre azt mondta, hogy hüvelygomba, de tesztet nem csinált. Felírt nekem egy gombaölőt, meg egy antibio-t a hólyaghurutra. A hólyaghurut elmúlt(amúgy a gombára jellemző tüneteket nem vettem észre, se viszketés, se folyás), azonban egy enyhe fájdalom maradt, amit a húgycsövemnél érzek szinte minden nap, ha túl keveset iszom, vagy ritkán járok wc-re. Elmentem ezután a háziorvosomhoz, aki elküldött urológushoz. Az urológus ultrahangozta a vesémet, letesztelt sarjadzó gombákra, bacikra, vírusokra, de minden negatív lett... Ő nem adott már gyógyszert, azt mondta, hogy felesleges kilóra kapkodnom őket, egy teakeveréket írt fel.

Mivel a fájdalom mai napig nem múlt el (nem túl erős, de azért ahhoz elég, hogy megkeserítse az életem) elkezdtem fórumokat olvasgatni, hátha találok vmi okosat. Összeszedtem egy listát az alternatív szerekből, de félek, hogy túlzásba viszem őket, esetleg vmelyik üti a másikat és több kárt csinálok, mit hasznot. Tulajdonképpen megerősítésre lenne szükségem a tapasztaltabbaktól, hogy a következőket használhatom-e egyszerre (persze az ajánlott napi mennyiséget betartva):

grapefruit cseppek echinaceával, tőzegáfonya kapszula, fokhagyma kapszula, actival max, cickafarkfű tea, palástfű tea, ezüstkolloid + később provitamin ezek belsőleg, külsőleg pedig canestennel kenegetném a kényes területeket vagy esetleg még alea vera géllel.

Hát ez még leírva is sok, de nagyon szeretnék túljutni ezen a betegségen és nálam az orvostudomány kudarcba fulladni látszott.

Előre is köszönöm a segítséget.

3768. Kimber
2013. márc. 11. 21:35
Sziasztok ! Saját tapasztalatot írnék le ha valakinek segít már megérte. Nekem a következő módszer segített gombára :teafa+aloevera de a következő módon. Ha csak irrigáltam teafás vízzel semmit nem ért, ha ujjal kentem fel a teafát a hüvelyfalra az sem, (de baromi kellemetlen volt) viszont ha minden nap eltávolítottam a váladékot ujjal (tiszta steril ujjal ! ) és úgy raktam fel tampont max 4 csepp teafaolajjal amit átkentem aloe vera zselével kb három nap alatt szinte minimálisra csökkentek a tünetek ! Persze aki érzékeny a teafára annak előre mondom hogy baromira csípős érzete van de nem mar csak kámforos inkább ! Van akinek az aloe vera is csíp ! Nekem szerencsém volt és áldom az eszem hogy kipróbáltam ezt a módszert ! Utána szinten tartás miatt néha egy egy cseppet rakok a fehérneműre a teafából !
3767. medizona (válaszként erre: 3765. - Zsófi26)
2013. márc. 11. 18:45
Hát már nem is tudom. Én is voltam az std-ben és semmi mást nem csináltak csak egy kis vattapálcával vett kenetet. Ha ez is negatív lesz nem tudom merre. Minden negatív, de a tünet ott van. Viszont nem lát gyulladást. Meg nem viszket, de ég. Akkor még a hormonvizsgálatot megpróbálom. Viszont a végbélfájdalom nagyon is candida, , de a fórumon azt irják, hogy a hüvelyi candida tünete ha a bélben el van szaporodva. Nekem is szokott néha előfordulni. Neked folyásod nincs. Mert nekem az is van igaz azt mondta a doki, hogy közepes mennyiségű. Lehet csak a diéta lesz nekünk a megoldás. Én most hogy nem használtam a borsavat, mintha csökkent volna a tünetem, viszont cikatridinát használtam, mert folyton azt érzem, hogy ki van száradva.
3766. Zsófi26
2013. márc. 11. 09:33
Szerintetek mindezt csak beképzelném magamnak? Màr lassan elhiszem,h nem vagyok normális.
3765. Zsófi26
2013. márc. 11. 09:32
Ez tuti nem allergia,viszket,szúr,fáj a derekam,egész lent a keresztcsontnál,és most a legújabb,h a végbelem is fáj,ég,mintha be lenne gyulladva
3764. moonlight13 (válaszként erre: 3763. - Zsófi26)
2013. márc. 10. 20:51
Neked most konkrétan milyen tüneteid vannak? Ha minden negatív, nem lehet allergia? Tamponra, tusfürdőre, mosóporra, stb.
3763. Zsófi26
2013. márc. 10. 20:21
Sziasztok! Voltam újra dokinál,elmondtam,h nem múlnak a tüneteim. Megvizsgált,vett kenetet,de minden negativ. A legújabb elmélete,h biztos férges vagyok,mert annak is ilyen tünetei vannak :). Erre nem is mondtam semmit,majd megkérdeztem,hogy ha az is negatív,akkor merre lehetne még elindulni,de persze semmit nem tudott mondani,és jött a lelki hülyeségekkel :( Ebben én nem hiszek,attól nem fájna a derekam se,sztem
3762. moonlight13 (válaszként erre: 3760. - Kisbagoj)
2013. márc. 8. 19:03
de most van még bajod egyáltalán?
3761. mkjudit
2013. márc. 8. 13:37
Az a "cuki" gomba - ha tényleg gomba-nem fog megfutamodni egy kis Gynophilus kúrától, inkább lássa orvos..
3760. kisbagoj
2013. márc. 5. 19:44
sziasztok.segitségeteket,véleményeket kérnék töletek.másfél éve voltam nögyógyásznál,hüvelygombát állapitott meg nálam.irt rá kezelést,de nem kezeltem..mostmár tudom hogy rosszul tettem.gyereket szeretnék,de félek hogy valami gond lesz emiatt a terhességem alatt.arra lennék kiváncsi,hogy kezelhetem e azzal a kuppal amit másfél éve irt fel nekem a nögyógyász,csak hanygság miatt nem vettem meg?????légyszi irjatok,bárki bármilyen tanácsot tudna e adni.köszi elöre is.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook