Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hulladékcsökkentés komposztálással fórum

Hulladékcsökkentés komposztálással (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hulladékcsökkentés komposztálással

2010. jún. 13. 15:12
Vigyázni kell, mert a komposztra nagyon jönnek a bogarak. Legrosszabb, amikor legyek telepednek a komposztba. Ahol van kisgyerek, nem tanácsolom a komposztálást.
9. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 3. - Rozália)
2010. jún. 11. 10:32

Örülök, hogy mások is foglalkoznak ezzel a témával, nemcsak én!

Társasházban lakunk, van kiskert is. A kert sarkában van egy nagy műanyag tartály, oda viszem a szerves anyagokat, amelyeket lehet. Aki ezt beszerezte és tavasszal átszitálja, azt mondta, hogy ne tegyek bele citrusféléket (narancs, citrom héja), de banánhéjat lehet, mert ez jó, de a citrusok nem (talán sok vegyszer van bennük, nem tudom). Nagyon lelkesen gyűjtök, még a szomszéd házból is áthoztam a borsó héját és fogom is hozni!

8. graczek (válaszként erre: 7. - Tündi7)
2009. nov. 30. 16:26
Szia! A neten rengeteg képet találsz róla, de a legegyszerűbb falécekből mondjuk egy négyszögletes tartót emelni. Csak egymásra kell pakolni a léceket az élüknél fogva. Lehet kapni műanyagot is barkácsáruházakban, ott tényleg arra kell figyelni, hogy jó legyen a szellőzése, vagy utólag kicsit meglyuggatni. :) Az előbbi való a vegyes hulladéknak, tehát a konyhai és kerti maradékoknak (fűnyesedék stb.), az avarnak pedig lehet külön csinálni egyet, mert az nagyobb térfogatú és a kicsit lassabban bomlik. Ezt mezei dróthálóból csinálhatod, mert ennek még szellősebbnek kell lennie.
2009. szept. 21. 14:51

Sziasztok

engem is nagyon érdekel

Ha otthon házilag készitunk egy ilyen komposzt tartályt akkor mire kell oda figyelni.Ne legyen teljesen zárt ugye vagy hogy müködik ez. Hogy kell kinéznie a komposztálonak.

köszi

6. Rozália (válaszként erre: 5. - Valentinia)
2009. szept. 21. 11:32
Mi szintén....:)) A kismenyem dolgozik ott, ő említette, hogy van ilyen. Nem is tudtam róla. Most nagyon örülök neki, hogy kulturáltan lehet a szerves hulladékot tárolni.
5. valentinia (válaszként erre: 4. - Jucusmucus)
2009. szept. 21. 11:29
Mi egy ilyen "zöld" alapítványtól kaptuk. Keményfa lécekből mi állítottuk össze. 1 m3-nyi hulladék fér bele. Pár hete van meg, de még alig-alig látszik, hogy pakoltam bele mindenféle szerves hulladékot:) De szorgalmasan különítem el az ide valókat:)
4. jucusmucus (válaszként erre: 3. - Rozália)
2009. szept. 21. 11:02
Nálunk a férjem csinálta. Először nem díjaztam, de mostmár igen. Főleg ha jövőre a virágaimra is fog jutni, akkor leszek igazán heppi :DDD
2009. szept. 21. 10:58
Nekünk is van vadonatúj komposztálónk....:)) Nagyon örülök neki, hogy a komposztálható hulladékokat nem a kukába kell tennem.
2009. szept. 21. 10:12

Nekünk is van komposztálónk. De igazándiból csak a növényi cuccokat rakjuk bele: fű, elszáradt virág.

Nagyon jó egyébként, a tavalyi fűmaradékkal szórta be a férjem idén a füvet. A virágaimnak már nem is maradt :((

Ajánlani tudom mindenkinek, mert igazándiból nem kerül pénzbe, ha az embernek van kreativitása.

2009. szept. 21. 10:03
Évente fejenként 450 kg hulladékot termelünk, amit nem tudunk már hová tenni. Ennyi megvásárolt holmit dobunk ki a szemetesbe, hogy utána még egyszer fizessünk az elszállításért. Pedig rengeteg olyan apró trükk van a mindennapokban, amelyek kis odafigyeléssel nagyságrendekkel csökkenthetik a hulladékunk mennyiségét.
Tippek hulladékcsökkentésre és ötletek a környezetbarát otthonhoz a KukaDiéta zöld háztartás verseny keretében - 3.

Ugrás a teljes írásra: Hulladékcsökkentés komposztálással

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook