Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » HSP, azaz Hiperérzékenység fórum

HSP, azaz Hiperérzékenység (beszélgetős fórum)


12. 563b626108 (válaszként erre: 11. - Mutáns Jane)
2015. dec. 8. 15:13
Viszont el tudok már jutni olyan tudatos szintre, ahol csak megfigyelek mindent, ami bennem zajlik. Már nem azonosulok a szenvedéssel vagy az elmémmel, egómmal, tehát érzéseim sem okoznak az igazi énemnek szenvedést. A kulcs a tudatosság.
11. Mutáns Jane (válaszként erre: 10. - 563b626108)
2015. dec. 4. 20:59

Ha az ember rászánja az erőfeszítést, és tudatos tréninggel képes magát bizonyos fokig függetleníteni az érzelmei hatásától, akkor ezt a tulajdonságot nagyon kreatívan ki lehet használni.

Érzelmek egyébként nemcsak a párkapcsolatokban, emberi kapcsolatokban fordulhatnak ám elő.

10. 563b626108 (válaszként erre: 9. - Mutáns Jane)
2015. dec. 4. 20:44

Nálam a kiváló érzelmi memória egyenesen hátrány..

sőt szenvedés okozója volt sokszor

9. Mutáns Jane (válaszként erre: 6. - 0e5366b520)
2015. dec. 4. 20:40
És ennek a tulajdonságnak pozitív oldala nincs, amit ki tudnál használni? Gondolok itt arra, hogy esetleg jobb megfigyelő vagy, mint a nem annyira érzékeny többség, olyan apróságokra is felfigyelsz, amire az emberek elsöprő hányada nem. Vagy esetleg kiváló érzelmi memória.
2015. dec. 4. 19:59
hm érdekes...én mindenen elérzékenyülök
2015. aug. 24. 14:22
halihó,lenne itt valaki?
2012. márc. 7. 16:51

Sziasztok!! Nos, hát, alapból jártam a problémáim miatt, és talán azidőtájt jöttem rá ennek a szónak a valódi fogalmára, ahogy interneten találtam róla információt, bár akkor még nem voltam biztos a dologban, hogy én is olyan lehetek e. Aztán a pszichológusnál elkezdtem mesélni arról, hogy mennyire zavar ha megváltozik hirtelen a környezetem, illetve arról, hogy ha egy erőteljesebb érzelmi hatás ér - akár jó, akár rossz - azt én hosszú idő óta, testileg is megélem, fura érzés, irritált lesz a bőröm... Nah ekkor mondta a kedves pszicho. hogy ez HSP.

Tenni nem nagyon lehet ellene, max. csak annyit, hogy megtanulsz erősebb lenni lelkileg...

5. júliusi (válaszként erre: 1. - 0e5366b520)
2012. márc. 7. 06:28

Engem érdekel a téma.Dupla Rák vagyok,és nagyon érzékeny vagyok.Bár ezt nem állapította meg pszichológus.

Miből állapította meg,és mit mondott mi a teendő?

2012. márc. 7. 05:11

Szia,

én is HSP vagyok, igaz én nem jártam pszichoterapeutához, csak elvégeztem több tesztet is a neten, és az eredmények azt mutatják az vagyok, na meg annyira rám is illik minden, hogy tuti.:)

2012. márc. 7. 01:18

[link]



ez pedig egy teszt. bár akinek van türelme kitölteni...

2012. márc. 7. 01:16
2012. márc. 7. 01:15

Üdv mindenkinek! Ezt a fórumot hiper-érzékenyeknek hoztam létre, vagy olyanoknak akiket érdekel a téma. Bárki bekukkanthat, hozzászólhat! és nekem is lenne pár kérdésem, hiszen van amit nem teljesen értek...

Nekem pszichoterapeuta mondta, hogy az vagyok.

Egy 20 éves lány

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook