Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A hiperérzékenység kizárja a magabiztosságot? fórum

A hiperérzékenység kizárja a magabiztosságot? (beszélgetős fórum)

18. Channa* (válaszként erre: 8. - Kacsahercegno)
2021. máj. 4. 19:59
Én elvileg extroveltált vagyok, de én is kimerülök néhány embertől...
2021. máj. 4. 19:57

Hát nem tudom....


Nincs tériszonyom, jó az egyensúly érzékem, izmos vagyok, így nem esik nehezemre rengeteg tevékenység.


Ablakmosást létrán állva csinálom a legfelső fokon kell egyensúlyoznom.


Addig mormolom magamba, hogy leesek, hogy teljesen bepánikolok és abbahagyom az ablakmosást...


Én azt gondolom, hogy neked az a bajod, hogy nincs mivel foglalkoznod, így csak az jár a fejedben, hogy téged mennyire zavarnak a fények, az emberek, a zajok és minden.


Mi lenne, ha elfoglalnád magad valami értelmessel és hasznossal? Hidd el, rögtön nem lennének ilyen problémáid!;)


Sport? Vagy ott az izzadás zavarna?

16. Altair (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 15:00

Pszichiátrián is vizsgálhatnak, vagy az Autizmus Alapítványnál is adnak diagnózist.

Nem biztos ennyi alapján az autizmus: szociális, kommunikációs és rugalmatlan viselkedés területén kell lennie tüneteknek (kivéve atipikus esetben), és gyermekkori viselkedések, furcsaságok is kellhetnek a biztos diagnózishoz. Annak hiányában is megállapítható, ha markáns esetről van szó, de pl egyes pszichés betegségektől az különbözteti meg az autizmust, hogy már kisgyermekkorban is jelen lévő fejlődési zavar.

Ennyi alapján más is szóba jöhet még.

2021. máj. 4. 14:49
Nem
14. pteri (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 14:23
Nem is háziorvosra tartozik. Pszichiátriai gondozóba nem kell beutaló, csak időpont. Egy szakember egy elbeszélgetés alapján rámutat, mi is ez, és elirányít a megfelelő kollégához, aki segíteni tud. Jól érzed, hogy ha a napi rutin kiveszi minden energiádat, az nem egészséges. De ne itt találgass, mi lehet és mit kell tenni. Pszichiáter orvosnak szépen elmeséled, amit itt nekünk leírtál és ő elmondja, kihez fordulhatsz, hogy könnyebb legyen az életed.
13. Lávli* (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 13:41

Erről beszélek, nem a problémamegoldó képességről.

Ha állandóan ki vagy facsarva, ha alig van erőd bármihez is, ha állandó kétségek gyötörnek, hogy mi van veled, ott nem lehet akkor szó stabil magabiztosságról.

2021. máj. 4. 13:36
miért zárná ki ? más amit mond, más amit érez
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Lávli*)
2021. máj. 4. 13:33
Én is megoldom a problémáim csak utána ki vagyok facsarva. Más meg még kimegy utána a haverokkal partizni éjfélig és kutya baja.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Kacsahercegno)
2021. máj. 4. 13:31

Igazából én is gondoltam az autizmusra, mert van néhány dolog velem kapcsolatban ami arra utal. Például rendkívül zavar ha valaki mögöttem sétál. Például járdán megelőzök valakiket és amikor mögém kerülnek akkor valami elképesztő nyugtalanító érzés uralkodik el rajtam. Olvasataim alapján ez jellemző az aspergeresekre. Ugyanakkor gyakran nem a megfelelő szavakat használom akommunikációban, inkább hasonló értelműt de nem odaillő szót. Viszont a tesztek amiket elvégeztem nem adtak megfelelő választ.


Ezt ki tudja diagnosztizálni, hol foglalkoznak ezzel? Ha megmondom a háziorvosomnak, hogy azt gondolom autista vagyok, biztosan leszól, hogy ne butáskodjak már.

9. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 12:57

Igen.

A magabiztosság = stabilitás, erő.

Elhordom a hegyet is, képes vagyok bármit megoldani.

2021. máj. 4. 12:47

Autizmus?


Amúgy nekem a "sima" introvertáltság is okoz olyat hogy teljesen kimerülök egy emberekkel töltött nap után, vagy ha pl. munkahelyen értekezleten kell valamiről beszélnem. Lehet hogy csak több időre van szükséged a regenerálódáshoz. A házimunkát rohadtul utálom én is, és aránytalanul fárasztónak találom, de az tényleg olyan hogy muszáj felszívni magad és megcsinálni. Vagy ha van pénzed takarítót fizetni/kaját rendelni akkor meg van oldva. :D

7. 8d00a82c06 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 12:27

Szóval nem tartozol felelősséggel senkiért így játszod a kiskirálylányt érzékenységnek álcázva.

Car világ van, el fognak taposni ha nem szeded össze magad!

Nehogy már a fény és az emberek fárasszanak le, mert lesz ez még ezerszer rosszabb is!

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2021. máj. 4. 12:24
Egyedül élek szerencsére. Így van kis időm töltődni. Család, gyerek mellett néhány hónap alatt sírba jutnék.
5. Flóra76 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 12:10
Úgy nehéz magabiztosnak lenni, hogy közben mindenfélével bajod van.
4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 12:09

Egyedül élsz?

Szülőkkel?

Vagy már a saját családoddal?

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2021. máj. 4. 12:07
A környezetből érkező ingerek. Zaj, fény, tömeg, sok beszélgetés, feladatok, főzés, mosás, telefonbeszélgetések, minden...
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 4. 11:50
Mint pl. mi merít ki ennyire?
2021. máj. 4. 11:49
Lehetetlen magabiztosan viselkedni? Úgy érzem folyton nagyon durván le vagyok terhelve, kimerítenek azok a dolgok amiket mások játszi könnyedséggel teljesítenek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook