Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzuk vissza a kisegítő iskolákat? Pár gyerek teljesen tönkreteszi a fiam osztályát:( fórum

Hozzuk vissza a kisegítő iskolákat? Pár gyerek teljesen tönkreteszi a fiam osztályát:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
11. kristo_f (válaszként erre: 1. - Milamila)
2015. nov. 26. 11:02

Azt gondolom hogy elbaltázták a gyereknevelést, az iskolai nevelést a nagy liberalizmussal, a gyerek jogaival és a gyereket tilos megütni.


Létezett anno a porosz iskolai nevelés, amiböl volt részem nekem is.

Voltak ott is "osztály erősei", de ha netán valamelyik diák rendetlenkedett elég volt az osztálybol kiküldeni, vagy az igazgatóhoz küldeni, intőt beirni stb.

Voltak akkor is nevelhetetlen diákok? Nem voltak!

Méghogy kisegítő iskola! Eltekintve a gyógypedagógia osztályoktol!

Akkor a tanár odavágott a vonalzóval, korábban pálcával és annyi.

A szülő meg nem rohant be megverni a tanárt

Miért is nem? Mert maga a társadalom volt olyan légkörű, hogy ez eszébe sem jutott volna, még ha a falujában "deviáns nemzetiségi" is volt.

Ma az orvost, mentőst is elverik, ellopják a felszerelést, de akár a rendőrnek is nekimennek.


Igazábol a szülőket kellene megnevelni.

Mindez kialakult 25 év alatt, és ez csak rosszabb lesz!

10. milamila (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2015. nov. 26. 10:40
így van, a cikkíró is írja, hogy olykor együtt jár az iq-hiány a magatartászavarral, olykor nem. A fiam osztályában is van mindkét fajtából, az egyik gyerek kifejezetten jó képességű lenne, de persze nem tanul, szedi az egyeseket. Pedig lehet, hogy szép jövője lenne, ha rendes fejlesztést kapna, így csak elkallódik:( Őt is sajnálom, de az osztályt is, nehéz ezekkel a gyerekekkel együtt tanulni.
9. trapiti (válaszként erre: 6. - Milamila)
2015. nov. 26. 10:19
Az integrált oktatás csak és kizárólag nagyon komoly fejlesztőmunkával együtt tud működni. Ebben a rendszerben szenved mindenki, az átlag gyerek is, meg az átlag szülő is, de a speciális igényű gyerek is. Aki ráadásul nagyon sokszor semmivel nem butább mint a társai, sőt, nagyon sok esetben kiemelkedő képességű gyerekekről van szó, csak ebben a rendszerben olyan mértékig szorulnak perifériára, hogy semmi esélyük a normális beilleszkedésre vagy az igényeiknek megfelelő oktatásra. A legnagyobb vesztesek azok a gyerekek, akikért sem a család, sem a rendszer nem küzd meg. AZ átlag gyerek még mindig több eséllyel indul, akkor is ha vannak "zavaró" tényezők, de embertelen hogy az SNI-s gyerekek mennyire magukra vannak hagyva a rendszerben. És itt nem hülyegyerekpistikéről van szó...
8. milamila (válaszként erre: 4. - 3b097083af)
2015. nov. 26. 10:17

Erről a fegyelmezési eszközhiányról is írtak az origón, ez is érdekes:

[link]

És én egyetértek, a normál gyerekek fegyelmezéséhez elég lenne, ha érdekesebb módszerek és tananyagok lennének. A szülők elvarázsoltságával is egyetértek, sokan nem tanítják meg az alapvető viselkedésre a gyerekeiket:(

7. trapiti (válaszként erre: 4. - 3b097083af)
2015. nov. 26. 10:14
Ehhez jön még, hogy óriásiak az osztálylétszámok, és mivel a tanárok a 20 évvel ezelőtti gyerekanyagból lettek, és lássuk be, legtöbbször nem az igazán jók kerülnek tanári pályára, hát ők sem állnak a helyzet magaslatán...
6. milamila (válaszként erre: 3. - Trapiti)
2015. nov. 26. 10:14
igen, a fejlesztő osztályok rajtuk is segítenének... kis létszám, játékos feladatok stb... De az új törvény értelmében a szülő dönti el, hogy fejlesztőbe adja-e a gyerekét vagy normál osztályba.
5. milamila (válaszként erre: 2. - NomNom)
2015. nov. 26. 10:12
nálunk a tanárok nem szarnak rá, csak épp tehetetlenek. Egész órán fegyelmezik azt a pár gyereket, alig tudnak tanítani tőlük. Őket is frusztrálja, különórákat, felkészítő órákat tartanak, hogy valamit behozzanak az anyagból.
4. 3b097083af (válaszként erre: 2. - NomNom)
2015. nov. 26. 09:53

1. Nem az iskola rossz, hanem eloszor a gyerekanyag, illetve a szuloanyag, a csaladi hatter;

2. a pedagogus kezebol kivettek minden fegyelmezesi eszkozt;

3. a szulok is igencsak el vannak varazsolva;

4. a tanarok a sok eve elb* gyerekkel nem mernek lassan mit kezdeni.

2015. nov. 26. 09:52
Van benne igazság... vagy szegregáltan kellene oktatni azokat akik valami miatt több segítségre szorulnak, vagy integráltan, de komoly egyéni fejlesztéssel, ami nyilvánvalóan nem valósul meg, különösen nem a harmincas osztályokban.
2015. nov. 26. 09:40

Egyre rosszabb az általános iskolák színvonala nálunk is, még az olyan osztályokkal sem bírnak,ahol nincsenek "gyogyósok".

Én kapásból kitiltanám az összes elektronikai eszközt a iPodtól az okostelefonig, mert mással sem foglalkoznak.

Az, hogy a tanárok meg már szinte sz*rnak rá, majd lesz valami és mindent a középiskolákra hárítanak, egyszerűen felháborító.

Pl. unokahúgomat korrepetáltam angolból és ahogy elmondta, náluk mi folyik angol nyelvóra címén, legszívesebben bementem volna az iskolába elmondani annak a tanárnőnek, hogy akkor ezt hogy is kéne, hogy talán a gyerek később érettségizni is tudjon belőle.

2015. nov. 26. 09:22

Eddig kicsit szégyelltem, hogy legszívesebben a gyogyóba küldenék pár gyereket a fiam osztályából. Terrorizálják a többieket, a fiam is nem egyszer jött haza kék foltokkal. Az órákon alig tudnak valamit normálisan végig venni a rendetlenkedők miatt, egy csomót házinak adnak fel a tanárok. 3 ilyen kezelhetetlen gyerek van az osztályban, már gondolkodtam iskolaváltáson, de máshol se jobb a helyzet. Most viszont megnyugodtam, hogy nem én vagyok intoleráns, előítéletes, maguk a tanárok is így látják... Olvassátok el a cikket, érdemes...

[link]

Ti mit gondoltok erről?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook