Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálási probléma fórum

Hozzátáplálási probléma (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 27. 14:53

Sziasztok! Nálunk nem csak hozzátáplálási probléma van, most már sima táplálási is.. Gondolom a fogzás miatt, de 3 napja Vivi már csak 1/3-át eszi a szokott mennyiségnek, és azt is csak nagy erőlködések árán.. Ráadásul nem akar inni semmit, félek, nehogy kiszáradjon :(

újabban ha közelítek felé a cumisüveggel, akkor 2 féle dolgot csinál: 1. meglátja és azonnal balhézni kezd, hogy ő nem kér.. 2. azt hiszi, hogy a cumisüveg játék, és megfogja 2 kézzel, nézegeti, forgatja, vagy csapkodja, de ha a szájába teszem, akkor csak két oldalt kifolyik a szájából a tápi, nem nyeli le.. Kikészültem már ettől a nem evéstől :(

2011. okt. 25. 15:28

8 és fél hónapos a lányom és egyáltalán nem tudom kanállal megetetni. Szivesen iszik pohárból, ha kézből etetem vagy ha egyedül eszik - de ez egyáltalán nem értékelhető mennyiség. Kb 2 órát bír ki szopi nélkül napközben, és éhesen sem hajlandó nagykönyv szerint enni. A fiammal is nehezen indult, de ennyire mégsem. Igaz 10 hósan tüzijáték volt, ha megevett 1 dl főzeléket, de legalább hajlandó volt kanállal enni. A fogzás látványosan zavarja, sokat felsír éjszaka, fájdalomcsillapítótól jobban alszunk. Talán emiatt sem hajlandó kanalazni, pedig direkt puha a kanál.

A nagy is belejött, válogatós mint az apja és persze nem ugyanazt eszik meg...

Belejövünk majd, de nagyon nehéz, ha négyünknek 6 félét kell készíteni, hogy mindenki egyen rendesen, és látva hogy egy fél körtével mennyire szét lehet kenni a magunkat és a konyhát, a lelkesedésem gyorsan alábbhagy.

Kitartás! Én egyetlen 16 évest ismerek csak, akit még mindig kergetni kell, hogy egyen. Nagy a valószínűsége hogy nem marad így..

2011. okt. 23. 20:46
Mindenképp akkor kell mikor evett a baba (vagy előtte vagy utánna) mert úgy szívódik fel csak.
50. Indián lány (válaszként erre: 49. - Agneees)
2011. okt. 23. 20:01
Nem lesz nyugi!Csak van olyan baba,aki éhesen olyan mohó,hogy kalimpál és keveri a kezedből a kanalat vagy félrenyel.Az ő anyukájuk adja így a D-vitamint.Én is az elején adom kiskanál tejitalba cseppentve.Aztán jöhet a többi tejital.
2011. okt. 23. 15:04
Sziasztok! Nálunk a védőnő nem mondta, h étkezés után kell a Vigantolt beadni.. áhhhhhhh én mindig reggel szoktam, de ebből lehet probléma, h nem volt az étkezésekhez igazítva az adagolás?? Remélem nem lesz D vitamin hiánya a babómnak :(
48. Cippora (válaszként erre: 47. - Annamari0825)
2011. okt. 20. 09:16
Köszönöm szépen :)
47. annamari0825 (válaszként erre: 46. - Cippora)
2011. okt. 20. 07:42

Na látod,megy ez:)

A Vigantol-t szinte mindig étkezés után adtam neki.Pár csepp anyatejet vagy tápszert raktam a kanálba,és úgy 1 csepp vitamin.

Most pedig étkezés közben,egy falat ételre cseppentem.Minden gond nélkül megeszi.

Minél több főzeléket vagy gyümölcsöt,zöldséget eszik egy étkezéskor,annál kevesebb tápszert fog igényelni.Lehet,hogy egy idő után már nem is kéri,csak utána valamilyen folyadékot.

Mindkettőtöknek szokni kell az új helyzetet,főleg a gyerekednek.

Minden jót nektek!:)

46. Cippora (válaszként erre: 45. - Annamari0825)
2011. okt. 19. 21:49

Köszönöm szépen :) Tegnap 180,ma 150 milit tápszert evett főzelék után,ez már haladás :) próbálkozom lassan,türelmesen.


A vigantolt nem kiskanállal adom,hanem simán belecseppentem a szájába.Muszáj,mert mikor kanállal adtam,ő már annyira éhes volt,hogy mindig mellément,annyira "kapott" utánna,arra meg ugye enni kell,szóval nem adhatom két étkezés között mikor nyugodtabb.

45. annamari0825 (válaszként erre: 44. - Annamari0825)
2011. okt. 19. 20:05

Azt még elfelejtettem leirni,hogy néha nálunk is előfordult,hogy nem akart kanállal enni,viszont tudtam,hogy éhes.Akkor megszoptattam,vagy kapott tápszert.Nem csináltam belőle nagy gondot,a lényeg az volt,hogy jól lakjon,valahogy.

Lehet,hogy a gyereked még jobban igényli a tápszert,és csak egy étkezést kellene kiváltani gyümölccsel vagy zöldséggel.5 hónaposan még bőven ráér ebédre főzeléket ennie a tizórais gyümölcs mellett,szerintem.

Nem biztos,hogy el kell terelni a figyelmét bármivel is.Szokja meg,és tanulja meg,hogy mivel jár az etetés,és olyankor mit szabad,és mit nem csinálnia.Ha már kicsi korban azt látja,hogy nincs ugrálás,se játék evéskor,akkor később is nyugodtan fog ülni,és enni.

Én is beszélgetek a lányommal etetéskor,de nem játszom vele közben.Talán épp ezért ül nyugodtan akkor is,ha nincs etetőszék,hanem ölben eszik kanállal.

Meg kell hallgatni a tapasztalatokat,és próbálkozni.De valószinűleg nektek egy sokadik verzió fog bejönni:)

44. annamari0825 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2011. okt. 19. 19:40

Szia!

A lányomnál 4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást,a szokásos alma-répa-krumpli próbálkozással.A kanáltól nem idegenkedett,mert már pár napos korától kanállal adtam neki a Vigantol-t,igy volt ideje hozzászoknia.Csak zárójelben kérdezem,hogy te hogy adod neki a gyógyszert?

A hordozójában etettem én is,majd amikor már ült,kb. 6 hónapos korában,megvettük az etetőszéket.Azóta is abban eszik,ha nem csak tápszert kap.

Minden étkezés után,akár gyümölcs,akár főzelék,vagy esetünkben szilárd étel,adtam neki anyatejet,most pedig tápszert,persze kevesebb mennyiségben,mint a szokásos.És ezt igényli is a lányom a mai napig.

A kanalazással azóta sincs semmi bajunk,teljesen természetesnek veszi,és elfogadja.

Esetleg próbálj kanalat adni a kezébe,hogy ő is vegye a szájába,szokja a formáját,a tapintását,és magát a tudatot.Lehet,hogy igy hosszabb lesz az etetési idő,de talán a későbbiekre nézve megéri.

Minden gyerek más,igy pontos segitséget se lehet adni,csak a saját tapasztalatainkat leirni.

Kitartást,és sok sikert!

43. mkriszti81 (válaszként erre: 41. - 5a01ed35f5)
2011. okt. 19. 12:02

én ezt most fogom kipróbálni, az ebédet majd az etetőszékben adom neki


Napok óta már nemcsak feszeng a hordozóban, hanem erőteljesen csapkodja a lábát, hogy már nekem fáj...

Az etetőszékben elvileg lelóg a lába, talán ott jobban nyugiban lesz és az evésre tud figyelni.


2 hónapja vettük az etetőszéket, de akkor még nagyon összecsuklott benne, most már ügyesen ül az ölemben, megpróbáljuk, hátha...

42. Cippora (válaszként erre: 41. - 5a01ed35f5)
2011. okt. 19. 10:16
Köszi az észrevételt.Nekem még nem ül a kislányom,ezért nem veszek etetőszéket,illetve a dönthetőben szerintem ugyanúgy feszengene...
2011. okt. 19. 10:14

Kedves fórumindító!

Nálunk ugyanez volt a helyzet, mikor 5 hónapos volt a kisfiam, egyszer csak nem akarta enni a kanalas dolgokat, csak ordított, feszengett, én is arra gyanakodtam, hogy már kényelmetlen Neki a hordozó, pár nappal később megvettük az etetőszéket, és onnan mintha elvágták volna, kutya baja nem volt, szépen evett, jól érezte magát.

40. Cippora (válaszként erre: 39. - Cippora)
2011. okt. 19. 10:04
Lényegében a gyümi a tízórai.Nemsokára kekszel,babapiskótával is lehet sűríteni,akkor laktatóbb lesz,és simán ki lehet vele váltani egy étkezést.Nekem így mondta a védőnő.
39. Cippora (válaszként erre: 38. - Agneees)
2011. okt. 19. 10:02

Nálunk 5 étkezés van egy nap,ebből az egyik a gyümi.

5-7 között tápszer

8-9 gyümi

12-tápszer

16-tápszer

20-tápszer

38. agneees (válaszként erre: 1. - Cippora)
2011. okt. 19. 09:59

Szia! Ez a hozzátáplálás nekünk sem megy egyszerűen.. Vivi ma 5 hónapos, gyümik közül a banán-alma és a sárgabarack amit szeret, a sima almát, vagy az őszibarackos dolgokat nem eszi..

De gyümivel ki lehet váltani egy evést? Mert nekem a védőnő azt mondta, h gyümit két etetés között kell adni, amolyan desszertként, és nem azzal kell kiváltani az étkezéseket.. De mondjuk ha én adok neki gyümit két étkezés között, akkor a második tápit rendszerint később igényli csak, mert gondolom a gyümi eltelíti... De nálunk is szoktatlan neki a kanalazás, de gondolom legfőképpen az, h nem folyamatos az ételellátás, hanem szakaszos :)) A sárgabarack annyira ízlik neki, h két kanalazás között képes balhét csapni :)

37. mkriszti81 (válaszként erre: 35. - Pen80)
2011. okt. 18. 15:21

ez pontosan így van :)


amúgy tejet én sem szándékozom 1 évesnél előbb adni, de ami a korához képest megengedett, azt fokozatosan adom - és persze itt is magamra hagyatkozom, mert láttam már én is érdekes dolgokat a polcon, pl. 4 hótól adható bolognait is...amit nyilván nem adok még most sem (sőt, húst sem egyelőre)

36. Pen80 (válaszként erre: 34. - Indián lány)
2011. okt. 18. 14:55
Sose derül ki inkább.
35. Pen80 (válaszként erre: 29. - Maya80)
2011. okt. 18. 14:54
Semmit se tudhatsz előre. Lehet azért lesz allergiás, mert későn találkozott egy adott anyaggal. Nem kötekedni akarok, én is betartom, amiket mondanak - nagyrészt, ha látok benne logikát - csak azt mondom, hogy nem tudhatod. Ez az anyatej-forever mizéria is csak pár éve megy, ki tudja mi lesz az eredménye. Szerintem meg a rengeteg allergiás ember a rengeteg adalékanyagtól van, a mindenféle üdítőktől meg műanyagtól, amiket megeszünk-megesznek, nem attól, hogy előbb vagy később kezdték hozzátáplálni őket.
34. Indián lány (válaszként erre: 29. - Maya80)
2011. okt. 18. 14:41
Én nagyon díjazom,hogy szinte évről évre más a hozzátápl.-i táblázat(nem az egész,de részei).Hol azt mondák pl,hogy a glutént 1 éves korig ne,aztán meg 4 hónapos kortól,mert akkor még az immunrendszer fejletlen.Hogy jól vagy rosszul döntünk,az meg csak 20-30 év múlva derül ki esetenként.
33. Cippora (válaszként erre: 32. - Indián lány)
2011. okt. 18. 14:41
Á,nem,én fokozatosan csinálom,hogy ha ne adj ég valamelyiktől baja lenne,akkor tudjam melyiktől.
32. Indián lány (válaszként erre: 31. - Cippora)
2011. okt. 18. 14:38
Így oké:)Csak van aki úgy gondolja,hogy na ebéd és főzelék,akkor keverem-kavarom.
31. Cippora (válaszként erre: 30. - Indián lány)
2011. okt. 18. 14:36
Egy héten max két új ízt adtam neki eddig,de volt,hogy csak egyet.
30. Indián lány (válaszként erre: 28. - Cippora)
2011. okt. 18. 14:35
Én is azt mondom,hogy egyszerre 1 félét kóstoltass vele(pl krumpli,répa),és ha ezek majd beválnak,akkor keverd.És kb 3 naponta válts,ne naponta mást kóstoltass.
29. maya80 (válaszként erre: 25. - Mkriszti81)
2011. okt. 18. 14:34

Pörkölt, tehéntej... ezekre egy pici baba gyomra és bélflórája nincsen felkészülve.

Persze, felnőttünk, de mennyi az allergiás ember? Tejérzékeny, lisztérzékeny stb., azért mert túl korán talákoztak ezekkel a táplálékokkal. Van olyan ismerősöm is, aki viszket, ha epret vagy akár epres joghurtot lesznek. Apró, viszkető kiütései lesznek. Túl korán kapott epret.

Nem ok nélkül mondják, hogy bizonyos élelmiszerek bevezetésével vvárni kell. Persze nem mindenki lesz allergiás a későbbiekben, de ezt előre nem lehet tudni, hogy felnőtt korban majd kinél mit vált ki.

És nekem, anyának, hatalmas bűntudatom lenne, ha bármelyik gyermekemnek miattam alakulna ki valamilyen alergiája, mert én túl korán kezdtem a bevezetését egyes élelmiszereknek.

28. Cippora (válaszként erre: 27. - Blanka201004)
2011. okt. 18. 14:30
Köszi a tppet.Még próbálkozok egyenlőre,hátha megszokja magától,ha nem,akkor bevetem ezt is.
27. blanka201004 (válaszként erre: 26. - Cippora)
2011. okt. 18. 14:24

Próbáld meg úgy, hogy keverjél sűrűbb tápot, és ahhoz tegyél először kevés főtt burgonyát, vagy azt amivel kezdeni akarod. Szokták a répát is. Vagy a kettőt együtt.

Bár én egyszerre csak egy ízt javaslok.

Hátha.....

26. Cippora (válaszként erre: 23. - Blanka201004)
2011. okt. 18. 14:19

Köszi!

Én el nem tudom képzelni,hogy magától váltsa ki.Imádja a tápszert.Még mikor az utolsó csepp anyatejet fejtem le neki,is volt,hogy nem kérte,csak a tápszert :( a gyümievés már jól megy,ha nem is tökéletesen de ott nincs ilyen probléma mint ma a főzeléknél (pedig sütőtököt adtam,evett már tízóraira is,és imádta)

25. mkriszti81 (válaszként erre: 16. - Maya80)
2011. okt. 18. 14:18

Régen akinek nem volt teje és szerezni se tudott, és még ilyen modern tápszerek se voltak, az már pár hónaposnak is rendes ételt (akár pörköltet) adott, meg tehéntejet, és mindenki felnőtt...


Én 1 hónapig szoptattam, így már 3 hónaposan kezdtem a gyümölcsöket.

Jelenleg napi 2-szer kap tápszert, 3-szor mást. Havi fél kg-kat hízik, nem allergiás semmire és még csak megfázva se volt soha. (5,5 hónapos)

Az orvos és a védőnő 4 hónapostól javasolta egyébként a hozzátáplálást, de semmi rosszat nem szóltak, hogy kicsit előbb kezdtem, hiszen már régóta nem volt anyatej...


erről ennyit...

24. Cippora (válaszként erre: 21. - Mkriszti81)
2011. okt. 18. 14:17

Szia:)


Nem,nálunk nem ez a probléma.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook