Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálási probléma fórum

Hozzátáplálási probléma (beszélgetős fórum)


1 2
23. blanka201004 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2011. okt. 18. 14:14

Szia,

én amit tapasztaltam a kislányomnál, hátha segít:

nekem nem volt anyatej, így a tápszer kiváltásáról beszélek.....egyik nap nem akarta az uzsonnára meginni a tápot, kétségbeestem, majd megpróbáltam neki a gyümit....azt megette, így Ő először kiváltotta az uzsonnát, majd ugyanígy történt ez ebédnél is...nem itta....adtam neki főzit.

Ezzel csak azt akarom mondani, h a gyerek magának váltotta ki, figyelj a picidre, ha még nem igényli, próbáld meg minden nap, ha nem kell neki, akkor majd holnap, és így tovább.

Bár nálunk ez sokkal előbb kezdődött, alig volt 4 hónapos.

Türelem és kitartás

22. Cippora (válaszként erre: 19. - Maya80)
2011. okt. 18. 14:14
kÖSZI :)
21. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2011. okt. 18. 14:11

Szia! :)


SZandra is feszeng közben, pedig eszik is rendesen. Ő pl olyankor szokott kakilni, vagy legalábbis akkor indul be nála az a reflex, pocija megindul, ezért feszeng, nem tud rendesen az evésre koncentrálni és kaja után nem sokkal van is kaki... nem ez lehet nálatok is?


A többiek jól írták, türelem és próbálkozás kell...

20. Indián lány (válaszként erre: 17. - Cippora)
2011. okt. 18. 14:11
Ezzel sokan így vagyunk/voltunk:))
19. maya80 (válaszként erre: 17. - Cippora)
2011. okt. 18. 14:10
Ne aggódj; általában nehézkesen indul a hozzátápláláis, de aztán belejön a baba is és az anyyuka is idővel. Kitartás!
18. Indián lány (válaszként erre: 16. - Maya80)
2011. okt. 18. 14:10

Minden gyerek más.Nem csak a korát,hanem a súlyát,eü állapotát,eddigi tápl.-i szokásait és jelenlegi szükségleteit is nézni kell.Nekem pl sokszor teljesen ellentétes dolgot tanácsolt a drnő és a védőnő,és nekem kellett döntenem melyiket fogadom meg.Aztán meg a többi már a mi felelősségünk volt.Szerencsére bajt nem csináltunk.Pedig adtunk bolti és házi kaját is.

Sztem próbálgassák csak a kanalazást,főleg ha ilyen szép súlya van a gyerkőcnek és anyatej gondok is vannak.

17. Cippora (válaszként erre: 13. - Indián lány)
2011. okt. 18. 14:08
Remélem :) Kicsit kezdtem kétségbeesni,hogy az én gyerekem nem fog soha semmit csak cumisüveggből megenni :D
16. maya80 (válaszként erre: 14. - Indián lány)
2011. okt. 18. 14:04
Itt a kulcs: "meg lehet". És a bébiételgyártók mindent el is követnek, hogy a legtöbb anyuka eszerint cselekdjen.
15. maya80 (válaszként erre: 12. - Cippora)
2011. okt. 18. 14:03
Akkor türelem, és majd biztos megeszi...
14. Indián lány (válaszként erre: 12. - Cippora)
2011. okt. 18. 14:01
Tápszeres baba hozzátáplálását már 4 hónaposan meg lehet kezdeni.
13. Indián lány (válaszként erre: 10. - Cippora)
2011. okt. 18. 14:00

Van olyan aki így csinálja.Kivágja a cumin nagyobbra a lyukat,és a híg főzeléket azon keresztül adja a babának.De ez inkább beteg gyerekeknél,otthonokban jellemző.

Mindent jól csinálsz,és a türelem rózsát fog teremni neked is:)!!!

12. Cippora (válaszként erre: 9. - Maya80)
2011. okt. 18. 13:59
Kifejezetten a védőnő és gyerekorvos tanácsára kezdtem meg a hozzátáplálást anyatej hiányában,plusz a lányom 8300g,emiatt is...de most nem mennék bele olyanokba,hogy mit ajánl,meg mit nem a WHO.Egyébként gondoltam már arra,lehet neki korai,de szerintem,sőt biztos vagyok benne,hogy akkor kiköpné,nem enné,márpedig maga az íze ízlik neki!
11. Pen80 (válaszként erre: 9. - Maya80)
2011. okt. 18. 13:57

Bocs, de nem ez volt a kérdés.

Másrészt nem tudjuk miért kezdett hozzátáplálni akkor, amikor kezdett.

2011. okt. 18. 13:57

Köszönöm szépen,nem is tudjátok mennyire megkönnyebbültem most :) azt hittem ez egyedi probléma.


Soha nem adtam neki főzeléket,sem gyümölcsöt cumisüvegből,csak kaptam tanácsként,de nem tettem végül.

2011. okt. 18. 13:55

Egy öthónapos babának még nem is kéne semmit adni, elég lenne neki az anyatej, vagy az azt heyettesítő tápszer.

Két gyermekem van, a kisebbik kilenc hónapos, úgyhogy van tapasztalatom. Egyiknél sem kezdtem el a hozzátáplálást hat hónapos kor előtt. Ezt tanácsolják a védőnők és a gyerekorvosok is.

8. Indián lány (válaszként erre: 5. - Pen80)
2011. okt. 18. 13:55
Mi is sokat énekeltünk a lányunknak etetéskor,még ha mások ki is nevettek minket érte.De bevált,más meg nem számít:))
7. Pen80 (válaszként erre: 6. - Gera175)
2011. okt. 18. 13:53
Cumisüveg szerintem sem megoldás.
6. gera175 (válaszként erre: 2. - Indián lány)
2011. okt. 18. 13:52
Igen, cumisüvegből ne add neki. Tudnia kell, hogy üvegből csak tápit kap, a főzeléket ott add neki, ahol mindig enni fog. Pl. a konyhában.
5. Pen80 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2011. okt. 18. 13:51

Időt kell adni neki, nem kell erőltetni, próbálgatni kell, ahogy teszitek is és majd megtanulja.

Mintha csak az én lányomról meséltél volna :))) Majdnem minden újdonságra így reagált, aztán szépen mindent megtanult. Az elején az evések 90%-át végigénekeltem. Csak akkor evett, amikor énekeltem és 20 hónapos ugyan, de épp ma megint ezt csinálta. Énekelni kezdek, és láss csodát, nyílik a száj, pedig alapvetően egyedül eszik. Ma ilyen kedve volt.

4. gera175 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2011. okt. 18. 13:51

Ugyanez volt nálunk...

A védőnőm azt mondta, hogy ha csak 2 kanállal eszik, az is valami, csak szokja. És addig csak egy féle főzid adjak neki. Krumplit főztem répával meg almával.2 hete próbálkozunk, és talán ma sikerült ennie durván 30 gramm főzeléket. Ő is feszeng és sír.

Türelem!!!! Elvileg meg fogja szokni.

3. nijntje (válaszként erre: 1. - Cippora)
2011. okt. 18. 13:50

Ne aggódj, sok baba nem fogadja kitörő örömmel a szilárd kajákat, még ha ízlik is neki, amit kap. Meg kell szokni az új állagot, még az új pozíciót is evés közben. Tarts ki, ha csak pár falatot, de akkor is adj neki, meg fogja szokni. Ebben a korban az a szép, hogy semmi nem tart évekig, egy-egy probléma napok, max. hetek alatt megoldódik.

Kitartás!

2. Indián lány (válaszként erre: 1. - Cippora)
2011. okt. 18. 13:49
Sztem kicsit legyél türelemmel,és legfeljebb ne a hordozóban,hanem ölben vagy etetőszékben etesd.Meg fogja szokni,és a cumisüveges híg főzelék biztos hogy nem segít benne.
2011. okt. 18. 13:45

Sziasztok!


5 hónapos a lányom,és ma kezdtük volna az ebéd kiváltását.

A tízórai gyümölcs már ki van váltva.

Problémám az,hogy a lányom mikor beültetem a hordozóba,és adom neki kanállal a gyümit (ma a főzeléket) akkor sokszor elkezd feszengeni (mintha kényelmetlen lenne neki) forgatja a fejét össze-vissza,és nem eszik.Sokszor el tudom terelni,beszélgetek hozzá,és akkor eszik szépen,tátja a száját ügyesen,látszik,hogy ízlik neki szóval nem ezzel van a baj,de nem tudom akkor mivel...


Ma pedig az ebédnél egész egyszerűen elkezdett sírni...nem evett kanállal,de mikor már feladtam,akkor azért 180mili tápszert bevágott :(


Már gondoltunk arra,hogy a hordozó kényelmetlen,de ölben és babahintában is ugyanez van.

Olyat kap amit szeret,és nem köpi ki,nem fintorog,nem öklendezik...

Nem fáradt...

Tanácstalanok vagyunk...olyan mintha magával ezzel az etetési módszerrel lenne baja.Sokak szerint adjam cumisüvegből,de én ezt nem szeretném,hogy megszokja,és úgy tudom akkor a rágási reflexe sem fog normálisan kifejlődni.


Szerintem ez egy elég speciális probléma,de hátha tud valaki valami okosat mondani...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook