Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hova a GYED után? fórum

Hova a GYED után? (beszélgetős fórum)


14. Kleona
2009. máj. 6. 14:59

Sziasztok!

Én két gyerekes vidéki anyaként nagyon elkeserítőnek tartom a jövőt ami ránk vár.Nálunk sincs bölcsöde csak ovi ahová csak háromévesen mehet a gyerek,munkahej nincs amivolt az is megszünt ha másik faluba vagy városba szeretnél dolgozni akkor nemfizetnek bérletet.A fiam júliusban tölti a hármat de csak szeptembertől járhat oviba mert átalakítások lesznek.Hogy velünk addig milesz mert munkahejet nem kereshetek addig amíg nincs hovátenni a gyereket.De jó hogy az okosok megmondják hogy húznikell a nadrágszíjon hová jobban mi tavaly óta húzzuk egyfojtában szivesem cserélnék velük,majd megtudnák hogy 52000Ft hogylehet úgy beosztani hogy még maradjon is?

2009. máj. 6. 14:30

sziasztok,

ezt én sem értem mindenhol azt írják meg mondják hogy a gyereknek az anyja mellett a helye 3 éves koráig így ha lecsökkentik a gyedet nem sok mindenki fogja tudni megtenni hogy 3évig otthon legyen a semmiből. ODaadnám néha egy két képviselőnek azt a havi gyes összegét éljen már meg belőle egy hónapis mert a pelenkára nem lenne elég hol van még a többi dolog. Ezzel tényleg azt fogják elérni csak hogy egyre kevesebb "magyar" fog szülni megint.

A vidékiekkel nem foglalkoznak hogy szegény nem tudja hova adni majd a gyerköcöt én sem értem hogy miért van ez ilyen hülyén kitalálva??!

12. Jucás (válaszként erre: 1. - Agines)
2009. ápr. 3. 13:48
Ez jó kérdés! És mi lesz a vidékiekkel? Ahol legjobb esetben is 2,5 évesen veszik be a gyereket oviba, és bölcsi nincs. Erre nem gondolt senki!
11. 262b7bb370 (válaszként erre: 9. - Agines)
2009. márc. 30. 19:41
Csak optimistán. Másképp nem is lehet:(
2009. márc. 30. 19:41

Apja után kapja:)


Ezért vagyunk erős anyukák:)))

2009. márc. 30. 19:40
Az a legbíztatóbb, hogy olyan még soha nem volt,hogy sehogy sem volt, így mindent úgy is megoldunk!!! :))))
2009. márc. 30. 19:38
Szép neve lesz a kisfiadnak!! :)))
2009. márc. 30. 19:29

Simon.

Egyébként köszönöm...


Sjnos már így is kevesen vállalnak babát. mondjuk én ez miatt nem tudnék lemondani a gyerekemről... valahogy csak lesz


:)))

2009. márc. 30. 19:27
Gratulálok! És, mi lesz a neve?
2009. márc. 30. 19:26

A következmény, hogy még kevesebben fognak gyermeket vállalni.

Ahogy írtad Agines, nincs bölcsőde és az intézkedés bevezetésekor sem lesz. Miből is lenne, ha mindenhol megszorítanak.

Elkeserítő lenne....

2009. márc. 30. 19:24

2-3 hét s érkezik:))


A jó megoldás egyébként? elvenni az urak pénzét, s mutassák ők akkor okosak é.....


Remélem, hgoy találok majd ovit vagy bölcsit. Bár én 2 éves koráig szeretnék maradni itthon vele

2009. márc. 30. 19:21

Biztosan nem! Én is csak elgondolkodtam, mert MÉG NEM életszerű ez a szabályzat és ezt tanulom most épp. :))

Ha idén jön a babád, még a régi rendszer lesz érvényes.

2009. márc. 30. 19:17
Csak egy ideillő kérdésem lenne. Az idén születet babákra is érvényes akar majd lenni ez az egy év gyed?
2009. márc. 30. 19:15
Ha megváltoztatják és csak egy évig lehet gyeden maradni és mi nem tudunk hiteleket és lakást fenntartani a párom fizetéséből és gyesből, akkor mit lehet majd tenni? Ha nem lesz bölcsi, mint ahogy most sincs, akkor nem tudok dolgozni menni, mert hova rakom majd a gyermeket? Akkor mi a jó megoldás? ( 2010. 05. 01 utáni születőkre gondolok, nem akik most gyeden vannak vagy babásak)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook