Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hova kell mennem varratszedésre császározás után, ha nem volt fogadott otvosom? fórum

Hova kell mennem varratszedésre császározás után, ha nem volt fogadott otvosom? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. nov. 24. 14:49
Nekem már akkor kiszedték a varratokat, amikor jöttem haza. Szombati nap császároztak, szerdán varratszedés és hazajövetel.
53. Máté Anita (válaszként erre: 52. - Leona79)
2010. nov. 24. 14:15

:D Köszi

Igen kicsit izgultam apa mit kezd itthon a babával ha sír,napközben nem sokat alszik,de végül minden jól alakult:)

52. Leona79 (válaszként erre: 46. - Máté Anita)
2010. nov. 24. 13:48

Na ugye???? Végül is az az 1 óra sem volt vészes idő, amíg várakoztál és a dokid egyből vitt is be? Mondjuk Neked biztos hosszú volt, elszakadni a kicsidtől most ennyi időre is.

Én erre a fürdésre úgy emlékszem, hogy amíg rajta volt a kötés kb. 1 hét, addig nem volt szabad érnie a víznek. Utána meg egy pár napig, míg paráztam, (mert szerintem mindenki még tart áztatgatni) addig nem mostam. Ügyes voltál!

51. Kriszti1212 (válaszként erre: 50. - Kriszti1212)
2010. nov. 24. 12:26
nem fürödtem, zuhanyoztam :)
50. Kriszti1212 (válaszként erre: 49. - Máté Anita)
2010. nov. 24. 12:26

Én mindig úgy fürödtem, hogy még le volt kötve. Kicsit elázott a kötés nem volt gond, csak ne nagyon. Megszáradt és rendben is voltam :)

Amúgy a kellemes langyos víz teljesen jó :) Arany középút :D

49. Máté Anita (válaszként erre: 48. - Kriszti1212)
2010. nov. 24. 12:24
JAj,pedig azt hittem már zuhanyozhatok vele.Annyit mondott a doki,h borogathatom,csak azt nem kérdeztem,h meleg vizes v hideg vizes borogatás:D
2010. nov. 24. 11:09
Hagyni kell, magától szépen lassan le fog potyogni a var. Nekem amúgy azt mondta a dokim, hogy varratszedés után még kb. egy hétig ne érje nagyon víz, utána nyugodtan. Két hétig viszont mindig leragasztottam, mert féltem, hogy beleakadok a ruhába.
47. Kriszti1212 (válaszként erre: 46. - Máté Anita)
2010. nov. 24. 11:09
Ne áztasd!!!
46. Máté Anita (válaszként erre: 25. - Leona79)
2010. nov. 24. 10:59

Szia Leona79

Remélem olvasod majd,amit írtam.

Mivel csak itthon tudtam megnézni a sebet ezért nem kérdeztem a dokit,de az normális ,h rá van száradva vér v nem tom mi az.Lezuhanyozok és utána megnézem mégegyszer talán leázik.

2010. nov. 24. 10:52
Végre túl v.ok a varratszedésen.Nem volt azért olyan egyszerű.Egy órát vártam,végül úgy sikerült,h összefutottam a dokival akihez jártam tanácsadásra és megkértem őt szedje ki,mert én nem tudok várni.A gyerek itthon apával és nem tudtam apa meddig bírja cérnával:)De minden rendben volt.bírta:)Már a végén azon idegeskedtem mi lehet itthon és nem azon,h fog e fájni v sem.Tényleg nem fájt,csak egy kis csípésszerű dolgot éreztem meg kis csikit.Ennyi!
2010. nov. 23. 19:16

Ezen csodálkozok,hogy varratszedés!?

Nekem 2007-ben volt egy méhenkivüli terhességem amivel sajnos vágtak(mint a császárnál)és ott csak azért szedték ki a varratot(ami egyébként felszívódós volt) 2 hét után ,mert az egyik vége elkezdett egy picit vérezni és azt mondták így nem lesz vele probléma.

Tavaly született egy kisfiam,császárral,de nekem nem kellett varratszedésre mennem,sőt a cérna vége sem látszott!!

Bocsi,hogy hosszú voltam.

43. Máté Anita (válaszként erre: 42. - Venezuela)
2010. nov. 23. 18:06
De jó neked,talán azért nem szedték ki,mert minket 3 nap után "kidobtak".
2010. nov. 23. 18:04

Igen,nekem is aznap szedték ki,amikor kiengedtek!

(Én nem ott szűltem,csk gondoltam leírom):)

2010. nov. 23. 17:58
Remélem úgy lesz,tök gáz ez így,nekem csak pocakom volt sehova máshova nme híztam.48 kg val kezdtem és 56 kg val fejeztem be.Gondolhatod mekkora lehet a poci:)
40. Kriszti1212 (válaszként erre: 39. - Máté Anita)
2010. nov. 23. 17:43

Szerintem ha minél hamarabb tudsz már vele mozogni, akkor a seb is jobban gyógyul, meg így dolgoznak az izmok és nem kell sokat várni rá :)

Nekem néhány hét (nem kellett hat) alatt vissza is húzódott :)

39. Máté Anita (válaszként erre: 37. - Kriszti1212)
2010. nov. 23. 17:41
huuuuuuuu igen a haza menetelnél én is így v.tam,de én úgy éreztem,h szétfolyok:D Remélem hat hét alatt lemegy a pocak,v azt sem bánnám ha előbb.
2010. nov. 23. 17:39
Ja,és még v.mi.be kell jelentkezni a betegfelvételin?
37. Kriszti1212 (válaszként erre: 30. - Máté Anita)
2010. nov. 23. 17:38
Én nagyon sokáig nem bírtam rendesen aludni még háton sem a hasam miatt. Még a kórházban történt meg, hogy egyszer a bal, egyszer meg a jobb oldalam égett annyira, hogy nem bírtam tőle aludni. Nagyon fájt, olyan volt, mintha tüzet raktak volna rajta :( Viszont varratszedés után sokkal jobb volt. Jó még nem, mert fájt, de jobb, mint a cérnákkal. Én emlékem úgy mentem haza, hogy kapaszkodtam a saját hasamba és a 10perces utat 30alatt tettem meg, mert mindig attól féltem, hogy szét fog nyílni, de nem történt meg :)
36. Máté Anita (válaszként erre: 34. - Leona79)
2010. nov. 23. 17:26

:)köszi köszi

Ha ezt előbb tudom,akkor előre lebeszélem,holnap kell mennem.Esetleg ha sokan lesznek kérek időpontot másnapra v mit tudom én.Én is gondolom,h azért előre engednek.

35. Leona79 (válaszként erre: 31. - Máté Anita)
2010. nov. 23. 14:21
Én is gratulálok egyébként:)!!! A varrat szedés maga nem tart tovább 1-2 percnél. Tán ha jól rémlik, még megnyomogatják egy kicsit a pocakodat, de tényleg semmi! Nekem is az egyik oldalt valami miatt jobban húzódott az egyik oldalam, de ez megszűnik ám varrat szedés után, meglásd!
34. Leona79 (válaszként erre: 33. - Máté Anita)
2010. nov. 23. 14:19

Hát megmondom őszintén én a saját orvosomhoz mentem vissza, nála mindig rengetegen vannak, de azt mondta, hogy varrat szedéskor előre fognak venni. Szerintem ezt így illik, nagyon picike még a babád, meg még azért most csiszolódtok össze, nem nagyon kellene fél napokat ott ülnöd az ambulancián és pláne tudják, hogy azért ilyen "friss" sebbel nem egyszerű. Lehet, oda kellene telefonálnod előtte ezt megérdeklődni, hogy mi az eljárás ilyenkor, mire készülj. Ha rajtam múlna, én előre engednélek:)

Egyébként

2010. nov. 23. 11:34
És még v.mi csajok.aki már volt ott a mávba az ambulancián varratot szedetni,mennyi ideig kellett várnia?Sorban állás,hosszú sorok?
32. Laryan (válaszként erre: 31. - Máté Anita)
2010. nov. 23. 10:27
:))))))))))Gratula:))
31. Máté Anita (válaszként erre: 27. - Laryan)
2010. nov. 22. 14:54
A máv kórházban,de már tegnap voltunk egy hetesek:)
30. Máté Anita (válaszként erre: 25. - Leona79)
2010. nov. 22. 14:52

:)Igen az nagyon rossz volt amikor fel kellett kelni műtét után,huu én sem felejtem.És az normális

egy hét után h még ennyire fáj vagyis húzódik.Pl a jobb oldalamon nem tudok feküdni,nagyon rossz.

29. Laryan (válaszként erre: 25. - Leona79)
2010. nov. 22. 13:31
hát igen pont ezt írtam az előbb...és ráadásul még 24 óra sem telt el,hanem csak 12óra...1 órán keresztül ültem fel az ágyban :D.... kész volt!
28. Laryan (válaszként erre: 18. - Leona79)
2010. nov. 22. 13:30
Igen régebben még így vágtak....Édesanyámnak is úg y volt :(( engem is úgy szült meg.
27. Laryan (válaszként erre: 9. - Máté Anita)
2010. nov. 22. 13:28
hát én nem hiszem,hogy korai volt vagy nem tudom mi ennek mi a szabályos ideje...de az nagyobb hülyeség sztem,hogy vissza kell menni varratszedésre.Én ezt most hallom először.Különben ne félj tőle,olyan mint egy szúnyogcsípés mikor kihúzza a cérnát,szinte semmit nem érzel...legalábbis én nem éreztem,nagyon jól csinálta a dokim. Valóban a szülésnél és császár után való felkelésnél meg mikor nyomják a hasadat(a vágott hasadat)nem rosszabb az biztos...de tényleg ettől ne félj,ez semmiség!De amúgy én is tartottam tőle mint mindentől ami új és még nem volt,szóval megértelek.Minden rendben lesz.Mikor szülsz és hol?
26. Leona79 (válaszként erre: 23. - Malna64)
2010. nov. 22. 13:08
Ufff. Az nagyon durva! Volt egy csaj, bent a kórházban, sürgőségi császárja volt, szegény, nagyon sajnáltam, nagyon szenvedett. Állítólag már csak akkor csinálnak ilyen vágást, ha tényleg extra sürgősen ki kell venni a babát.
25. Leona79 (válaszként erre: 20. - Máté Anita)
2010. nov. 22. 13:06
Ez valóban így van, de ez tényleg nem fáj! Ne viccelj! Hát sokkal emlékezetesebb az, mikor először fel kellett állni műtét után. Na azt sosem felejtem el!!!! A varrat kiszedés meg semmi. Tényleg ne félj tőle! Majd ha végeztetek légyszíves jelezz vissza, hogy mi történt! Hidd el nem kell tőle parázni! Maximum becsukod a szemed és nem oda figyelsz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook