Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hosszú távon nem káros a ch. megvonás? fórum

Hosszú távon nem káros a ch. megvonás? (tudásbázis kérdés)


18. fe9e12ede0 (válaszként erre: 12. - Doresz88)
2010. okt. 31. 00:04
Még egy dolog. Az "ugyanilyen arányok" eddig elkerülte a figyelmemet. Ez a fehérje bevitelre nagyon nehéz ráhúzni. Fehérjét el tudjuk égetni, mint közönséges üzemanyagot, de a fehérje elsősorban építőanyag. CH vagy zsír viszont nem tudja kiváltani a fehérjéket. Ez kell az elhalt sejtjeink újjáépítéséhez. Ha ezt is csökkented az üzemanyaggal együtt, akkor nagy valószínűsággel többet fogsz izomból is fogyni, mint ami elkerülhetetlen. Következményeit gondolom nem kell ecsetelni (azonkívül, hogy a mérleg egyre kevesebbet mutat - korai neki örülni)
17. fe9e12ede0 (válaszként erre: 16. - Fe9e12ede0)
2010. okt. 29. 03:05
Még hozzátenném, hogy tisztelet a kivételnek. Nem akartam általánosítani.
16. fe9e12ede0 (válaszként erre: 13. - Kisnejulcsi)
2010. okt. 29. 01:05

Tudod mennyi az amcsik átlagéletkora? 75.5 év. És az orvosaiknak? Nekik pedig 58 év. Biztos jó ötlet az ajánlásaik szerint élni?


Itt van egy állatorvos irománya:


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
15. fe9e12ede0 (válaszként erre: 14. - Fe9e12ede0)
2010. okt. 29. 00:38

Na szóval erre nem válaszoltál, ezért úgy gondolom, hogy elmondom az álláspontomat. (ha már marhaságnak tartom a dietetikai divatdiktátorok dogmáit, kínáljak helyette más alternatívát :)

(többieknek hátha tanulságos).

Máig vadászó gyűjtögető életmódot folytató népek nem esznek ennyi szénhidrátot, de jóval több fehérjét fogyasztanak. Pontobban a fehérje bevitelük a teljes energiabevvitelük 19-35% között mozog, szénhidrát bevitelük pedig 22-40% között. A többi mind zsiradék. Mégsem elhízottak, nem cukorbetegek, infarktust nem ismerik.

Ha valaki szeretne elmerülni a részletekbe, nekik itt van Dr. Cordain által közzétett tanulmány:


[link]

14. fe9e12ede0 (válaszként erre: 12. - Doresz88)
2010. okt. 20. 15:58

"Az ember napi energiaszükségletének 55% ch kell hogy legyen, 15%fehérje, és 30% zsír."

Ezt mire alapozod?

13. kisnejulcsi (válaszként erre: 6. - 454db8ee37)
2010. okt. 17. 15:49
Tudományosan én sem , de ......cukorbeteg vagyok , évea B.füredi szívkorházban vagyok rehabon .és minden előadáson kihangsúlyozzák , hogy kell ! - nekem napi 180ch.
2010. okt. 15. 14:08

Az ember napi energiaszükségletének 55% ch kell hogy legyen, 15%fehérje, és 30% zsír. Ez egyénenként változik, a testsúlytóll és a munkától függ. Aki pedig diétázik annak ezeknél kevesebbet kell fogyasztani, de ugyanilyen arányokkal.

Már előttem is írták, az agy ch-tal "táplálkozik" És a túlzott megvonás figyelmetlenséget, fáradtságot, aluszékonyságot okoz, csökkenti a koncentráló képességet. Ez mondjuk egy szellemi munkánál, vagy gyerek mellett otthon nem igazán jó dolog. És a türelmetlenséget meg sem említem. A másik meg az, hogy a szervezet kiéhezik, és ha abbahagyja az ember, vissza is hízhat.


Persze ezek nem törvényszerűen következnek be mindenkinél, mert nem vagyunk egyformák, de fennn áll a lehetőség. Érdemes óvatosnak lenni. Többet árthat, mint használ....

2010. okt. 15. 13:57
Törtem a fejem, mi lehet a "ch", a periodikus rendszerből nem ugrott be semmi. Most már értem miért :D
2010. okt. 15. 13:53

Az egyik barátnőm 3-4 hónap alatt 30kg-ot fogyott ezzel a módszerrel..

2 hétig csak tojást, húst, zöldséget, sajtot evett.

Utána szintén így folytatta, de heti 2x, az utolsó étkezésre ch-t evett. (tészta, péksüti, süti, kenyér..)

9. eszter_good (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. okt. 15. 13:48
Tapasztalatom szerint egy idő után nem lehet bírni, kis visszahízás lesz, aztán újra beáll a ch-val megszerzett súly körüli állapot, de hosszan stagnál.
8. Szeszipuszi (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. okt. 15. 13:47
Én Atkins-eztem, napi max.30g ch-val. Egy ideig egészen jól lehet bírni, de 3 hét után meg kellett emelnem a ch mennyiségét 80g-ra, mert már nagyon nem bírtam. Gyorsabb a fogyás szénhidrát nélkül, de a szénhidrát a test üzemanyaga. A testzsír elbontásából pedig nem ugyanolyan minőségű a "benzin".
2010. okt. 15. 13:46
Sziasztok! Nem tudtok teljes ch megvonassal etkezni, hacsak nem hust es tojast esztek. Minden zolsegben es gyumolcsben is van ch.... Ha megis ezt teszi vki akkor ugyanaz lesz a vege mint egy cukorbetegnel. Leepulnek az izmai is a zsir utan es kipurcan : ( Mert ugye az majdnem ugyan az mintha a szervezeted nem tudna lebontani... ugyanugy nem jut hozza...szerintem...
2010. okt. 15. 13:40

erre már én is gondoltam.Nálam biztosan káros, mert idegbajos vagyok, ha nem ehetem meg a sokadik fehérjés napom után sem azt a falat pogácsát....Úgyhogy én a diétám során néha engedek magamnak..

Tudományosan nézve nem tudom a választ.(egyébként még a paleolit étkezők is esznek szénhidrátot, csak nem finomítottat, hanem a zöldségféléket.)Talán csak az Atkins diétázó nem eszik..vagy mégis?

5. Jéghegy (válaszként erre: 3. - 07c4794583)
2010. okt. 15. 13:37
10-30g ch/napot nevezhetjük annak? (akkor igen)
2010. okt. 15. 13:36
tudtommal rontja a vérellátottságot, többek között az agyét is, ami hatással van a szellemi teljesítőképességre.
2010. okt. 15. 13:35
a teljes megvonás?
2010. okt. 15. 13:35
Mondjuk akik hetekig csak 10-30g ch. visznek be a szervezetükbe a gyors zsírolvasztás érdekében..
2010. okt. 15. 13:34
Hosszú távon nem káros a ch. megvonás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook