Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lehet ebből hosszú távon komoly kapcsolat?! fórum

Lehet ebből hosszú távon komoly kapcsolat?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lehet ebből hosszú távon komoly kapcsolat?!

1 2
2009. okt. 27. 13:46
El kell hagynod, mert -a leírtak alapján- nem szeret igazán téged! Férfi és nő között nincs "barátság". Lépj! Ne félj elhagyni, különben csak neked lesz rossz! Ő elvan nélküled már most is! Rádtalál majd az igazi egyszer biztosan, ő nem lehet az! Tudod ezt te is szerintem! (Én sem bántani akarlak, csak "felrázni"!)
2009. ápr. 8. 19:27
Adig gondold át alaposan amíg nincs gyerek,mert azután sokkal roszab lesz. Ő pedig nem változik hidd el tapasztalatból beszélek mert kutyából nem lesz szalona lehet hogy ideig óráig adja a szépet de utána mindig megmutatják valos arcukat.Dönt okosan és megfontoltan,de ha már most gondolkozni kell mi lesz 10-15 év múlva.Sok sikert Era
2009. ápr. 8. 07:32

HÁNYSZOR adsz még esélyt a kapcsolatotoknak?

észrevetted,h.csak téged érdekel a kapcsolatotok

tisztázása,rendbetétele...?

szerinted , azt a csajt tényleg csak 2 sörrel "kínálta" meg?

bocsi,ha kicsit durva voltam,nem bántani akarlak,csak "felrázni" , pusz'

41. 6f773a273c (válaszként erre: 37. - Drafti)
2009. ápr. 7. 21:05

tudod szerintem mindig mindent,vagy legalábbis minden olyan dolgo meg kell beszélned a pároddal,ami a kapcsolatotokkal kapcsolatos.Ha ez nem megy,akkor baj van.

Amúgy hogy gondolod,mondod neki elégszer hogy szereted?Tudod,az nagyon fontos ám,és ha elégszer mondod,akkor sokkal jobban érzi magát,és kevesebbet fog"hisztizni".

Szeretnél gyereket,de Tőle?Ezt fontos lenne eldöntened,mert ha nem a párodtól szeretnél gyereket,az szintén baj.Ha meg szeretnél Tőle babát,akkor beszéld meg Vele!Szerintem minden nő szeretne gyereket egy adott kor után(apropó,ha szabad tudnom,mennyi idős?)

És hogy érzed,hogy ez a kapcsolat olyan forró,mint amikor kezdődött,vagy kihült azóta?Ha igen,szerintem dobd fel valamivel,mert minden kapcsolat csak attól lehet izgalmas,és akkor marad forró(mert ilyen igenis van!!!),ha visznek bele életet!Szóval ne hagyd csak úgy elkallódni ezt a kapcsolatot!Foglalkozz vele!És hidd el,ha a pároddal is törődsz,a kapcsolattal is,egy idő után meghjozza a gyümölcsét!Légy kedves,és gyengéd,a párod először talán meglepődik(ha elhidegültetek egymástól),majd ő is visonozni fogja!Ha meg nem,akkor úgy is tudod,mit kell tenned!A lényeg hogy lépj!

Sok szerencsét!

2009. ápr. 6. 21:12
szerintem...először önmagadban kellene szétnézned..mert a külső kapcsolataink árulkodnak a bennünk lévő kuszaságokról...olyan férfit vonzunk be az életünkbe, aki a lényével "tanítani" fog bennünket...ha Te nem tiszteled magad...olyat társat találsz...aki nem fog tisztelni Téged..az önvizsgálat arra is jó...hogy megtudd húzni a határvonalat..ki és mit tehet meg Veled..vannak kényszerpályák...amiket nem tudunk elhagyni, amíg kellően meg nem "gyötörnek"..de ez szerintem nem az...legyen önbizalmad...ne alkudj meg...merj változni és változtatni..:-))))
2009. ápr. 5. 13:27
Olvastam a cikket! Szerintem előbb utóbb ennek vége lesz! Ő játszik veled, ezek a csajok meg...mit csinált reggel hétig velük? Én a helyedben szakítanék! Csinos vagy és biztos találnál olyan férfit aki jobban értékel és megbecsül téged!
2009. ápr. 5. 00:21

Mi is a neten ismerkedtünk meg 1 honap után összeköltöztünk. 3 honapra rá a párom küldfölde ment végleg s 3 hosszu honap után ujra találkoztunk külföldön.3 honapig neten beszéltünk biztunk 1másban nagyon ,most itt külföldön élünk ujra 1-üt. igaz vannak kisebb zörrenések de probáljuk küszöbölni.DE SZERETJÜK 1mást s nem megyünk el egymás nélkül sehová sem pedig a párom NAGY SZABADSÁGOT KAPOT mehetne de nem megy velem van.ha valaki eltünedezik avval már baj ...

ezt tapasztalatbol tudom van a hátam mögött(40 éves vok)10 év házasság+ 2 év élettársi kapcsolat.

Lépjél ki belöle minnél elöbb mert most még n em fog annyira fájni mint késöbb!!!Remélem sikerül.. sok sikert hozzá..

37. Drafti
2009. ápr. 4. 20:55

Üdv. mindenkinek.

Nagyon érdekes dolgokról írtok.

és ha már ítt tartunk,akkor én is elmesélem a gondjaimat hátha van valakinek valami 5lete, hozzászólása. 40 fele közeledő férfi vagyok aki sokszor úgy érzi hogy a magánélete az kész csőd!!!!

Egy 9 évig tartó élettársi kapcsolat után ami sajnos vége lett 5 éve (és amit mai napig sem tudtam kiheverni igazából, mert csalódással ért véget) egy olyan új kapcsolatba keveredtem amiből végképpen nem tudom eldönteni kell vagy nem, jó vagy nem, helyes vagy nem.

Úgy érzem a legnagyobb gondot az jelenti hogy mindent másként fogunk fel, mindent másként látunk, ha én szépnek látom, neki unalmas, ha őneki tetszik nekem ígénytelennek tűnik, ha én továbbtanulni akarok, szerinte nem lessz jó, mert akkor nem lessz még annyi időm sem rá, ha estémet nem mellette töltöm hanem a hétköznapi, másnapi kihívásokra készülők, előbb vagy utóbb meghallom, stb...


Szóval sokszor úgy érzem nincsen levegőm, megvagyok kötve, alkalmazkodom, tudom hogy kompromisszumok nélkül nincsen párkapcsolat, de NEM TUDOM hol van a határ, de sokszor úgy érzem nem bírom tovább és érzem hogy menekülnék bármerre csak ne kelljen megfelelni mindig valakinek.


Sajnos olyan tipusú párom van aki elég kényelmes, és látom rajta hogy zavarja az ha én hajtok, próbálok érvényesülni, ha sok kapcsolatom van,stb...

azzal fordul időnként ellenem hogy őneki kevés az a szeretet amit nyújtok, és teljes hisztibe megy át a dolog. Ilyenkor ha elmondom neki azt, hogy erőszakkal nem lehet szeretetet követelmi hanem az magűtól kell hogy jöjjön, akkor mégjobbann hisztizik.....

Sokszor úgy érzem hogy nem tudok emiatt érvényesülni, haladni az életemmel, a normális módon, nem tudok élni a élet által felkínálz lehetőségekkel és nem jó ez nekem.. Ugyanakkor megértem az ő álláspontját is olyan értelemben hogy több szeretetre vágyik, de aggaszt az a hozzáállása hogy ha én egy jobb és kellemesebb élet érdekében munkálkodom akkor az miért kell hogy gond legeyne, miért kell negativ élményként felfogni bármit amit meg kell tenni.....

Nehéz eset, tudom hogy nem váűrhatok senkitől segítséget, csak én dönthetem el hogy meddig és mit akarok, de gondoltam leírom.....

tanácstalan vagyok hogy merre lépjek, gyereket szeretnék már 20 éve de valahogy nekem nem sikerül olyan társat találni akivel ez normálisan alakul.....

Nem tudok dönteni, hogyan kellene helyesen dönteni,sokminden szerintem nem normális a kapcsolatunkban, mint pl. a sex sem, ami állítólag nagyon fontos,de más dolgok miatt is aggódóm folyton, kérdezzetek? segítsetek?

Üdv..

36. filmes
2009. ápr. 4. 09:53
Lakva ismeri meg az ember...
2009. ápr. 2. 20:22

Én lassan 9 éve élek párkapcsolatban és átéltünk együtt hideget meleget, mindent ami csak 1 kapcsolatot próbára tehet. Sokan már rég nem maradtak volna együtt és menekültek volna v fordítva, elhagytak volna engem. Nos, én azt hiszem mindenkinél megvan az a pont v az a szitu, amikor nincs tovább és betelt a pohár. Ezt Neked kell tudni, h hol van a határ. Vagy inkább jobb úgy írnom, h mindenkinél megvan az a gond amit már nem lehet megoldani! (Nekem már kiégette volna a biztosítékot, h a pasim nem jön haza éjjel és más csajokkal megy el bulizni.) De mindenkinél más az ami rosszul esik. Nálunk teljesen más gondok voltak és nagyon valószínű, h azok meg másoknál verték volna ki a biztosítékot. Viszont fél év még annyira kevés idő ahhoz, h ennyire meglangyosodjon a viszonyotok, h én azt hiszem lépnék de gyorsan! Mi a 9 évünk után SEM tartunk itt, h alig van puszi, meg gyengédség a másik felé. Nem is bírnám így...mi lenne később? Azért ezt tartsd szem előtt, h ha már most hideg hozzád mi jöhet még? A döntés a Tiéd, Te ismered! Ami még fontos és amiről nem sokat írtál, h az nem lehetséges ,h kiváltottad-e esetleg mindezt belőle? Minden kapcsolat két esélyes! Eszemben sincs vádaskodni, félre ne értsd de nem lehet, h esetleg be-be szóltál Neki dolgokat v ilyesmi és azért hidegült el Tőled?

Különben a pénz sajnos nagy úr, főleg manapság és ezen sokan veszekszenek. :-(((

Nagyon kíváncsi leszek mi lesz Veletek de hallgass az eszedre is ha most még csak a szívre tudsz! Jól fogsz dönteni! Tulajdonképpen azt hiszem a soraid közt ott a válasz is a kérdésedre!

2009. ápr. 1. 20:31
Ne ítéljünk elhamarkodottan, lehet a cikk írója tudja mit kéne lépnie, de sajnos szerelmes még és nem tudja kinek mondja e bánatát..Fájhat neki mindaz ami történt, de nem tudunk pontosan mindent:(..Sajnálom, hogy ilyen megtörtént Veled és csak bízni tudok, hogy kilábalsz belőle:):) Fel a fejjel!!!
2009. ápr. 1. 19:30

Szerintem Te nagyon jól tudod,hogy ennek a kapcsolatnak már vége,csak még bízol hátha hátha hátha...Semmii értelme!A pasi rohadtul nem tisztel!!Te mindent feladtál,új meló,új környezet!Erre ő meg más csajokkal bulizik?Na nálam már itt lapátdíj!Oké,vannak női barátai(én mondjuk ebben nem hiszek)De ha tudja(és tutira sejti) hogy ez neked fáj,akkor vagy1.nem mulat ezekkel a nőcskékkal 2.ha meg igen,elvisz téged is!

Most gondolj bele mit várhatsz tőle?Még csak fél éve vagytok együtt!!Még nincs is gyereketek.Akkor mi lesz?Egy ilyen emberre tudsz számítani?Ő a társad?Vagy csak van valaki aki ott szuszog melletted,de ez is csak egy hamis illúzió!

Nem hinném,h ezt érdemled!Sőt biztos hogy nem!

Bízz jobban magadban,és NE NE NE legyen mindig az,hogy megbocsátassz!A fenébe is,ha ő szeretne akkor nem tenné ezt veled,meg akkor nem lógnál rajta,hanem örülne amikor vele vagy!

Van családod akik már aznap elvinnének!Ők is gondolom sejtik,hogy szar ez az egész,és a lányuknak nem az élet járna!

Azt döntsd el,hogy az elkövetkező éveidben lábtörlő akarsz e lenni,vagy IGAZI NŐ!!!Aki mellett IGAZI FÉRFI áll,aki nem csak egy farok,hanem a TÁRSAD,aki tisztel,szeret,és nem másokkal kocsmázik!

Még előtted az élet!!!Lépj,míg nem lesz gyerek meg egyéb,ami totál hozzákötne!

32. Ticho
2009. ápr. 1. 18:54
Igaz, semmi értelme nincsen, a páromat én is neten ismertem meg 2 hónapnyi beszélgetés után összejöttünk közte votl egy találka is. 2 éve vagyunk együtt, 138 km-re lakunk egymástól csak hétvégén találkozunk, eltelt 2 nyár, abból az egyiket nálunk tölötte és nem volt semmi gond, így úgy döntöttünk a 3. nyáron vagyis idén összeköltözünk. A baj az elhamarkodott összeköltözés volt, főleg h a munkád is megváltoztattad...de ő mit tett?....Lépj! van még esélyed egy normális embert találni..
2009. ápr. 1. 16:03
Miaz,h "lógsz rajta" ? ?? Ilyenek után örüljön az ember, h foglalkoznak vele!Ami + a kis bnőjét illeti...sztem köztudott,h fiú és lány között nincs barátság. Ráadásul közöttük volt is vmi.. Neharagudj,h ezeket kell irnom =/ De ennek semmi,de semmi értelme sincsen..
2009. ápr. 1. 11:34

Szerintem hagyd ott minél előbb, mert a végén teljesen belefásulsz. Az ilyen emberre nem szabad pazarolnod az idődet, kedvességedet.

Gyorsan cselekedj!

2009. márc. 31. 17:21

Igen , lehet ebböl hosszu tavon komoly kapcsolat , akkor ha mind a 2-en komolyan akarjatok !

Viszont az anyagiakat en a helyedben elvalasztanam a szerelemtöl , masszoval tisztazni kell ki mit fizet es miert ? A haztartasi munkaert fözes,mosas,takaritas be KELL szamitanod 1-bizonyos összeget !(ha ökelme nem vesz reszt aktivan benne!)

2009. márc. 31. 17:20

Szia Kate!

Szerintem nem véletlen, hogy ez a sok hozzászólás mind ugyanarra biztat. Én sem tehetek mást!!! Semmiképp ne húzd tovább, mert ha mindig csak "nyelsz", annak akár komoly egészségügyi következménye is lehet... Azt remélem, Te vagy annyira okos, hogy ezt ne akard... Nekem is volt hasonló kapcsolatom, de szerencsére VÉGE LETT!!! Igaz nem kellett volna így végződnie, ha hallgatok azokra, akik mellettem álltak és próbálták felnyitni a szemem, megúsztam volna egy közel 3 hónapig tartó orvosi tortúrát...


Én is kizárólag azt tanácsolhatom, NE HÚZD TOVÁBB, LÉPJ KI EBBŐL A ROSSZ KAPCSOLATBÓL!!!


Hidd el, később hálás leszel érte, hogy meg merted tenni!!! Bízz magadban!!!

2009. márc. 31. 17:20
ja igen amúgy egy szó van az ilyen "pasi"-nak becézett rémálomra:GÁZ
2009. márc. 31. 17:09

Szia!

Szerintem ha nagyon meg akarod menteni a kapcsolatod,akkor beszélj vele erről,mindenek előtt!mond meg neki,hogy monogámiában élünk,és ha lehet ne csaljon agyba főbe Téged,mert nem érdemled meg.A másik hogy mond meg neki,hogy lehetőleg(nem lehetőleg:állj a sarkadra!)ne legyenek lány barátai!Sok fiú ismerősöm kibirja lány barátok nélkül,és teljes életet élnek!Csak az barátkozik csajokkal,aki csajozni akar!Végső fázisban pedig menj el vele discoba,meg ahoz a csajhoz"szörteleniteni",meg mindenhova,ahol veszélyt érzel!Ezt mondd meg neki,ha ellenkezik bármelyik "pont" ellen,akkor nagy gáz van!És amúgy meg kényszeritsd rá,hogy kérjen bocsánatot azért,amiért lealázott!!Olyan nincs,hogy egy pasi,aki szerelmes a barátnőjébe,lealázza más előtt!!Szóval légy magabiztos,állj a sarkadra,és tudd,hogy egy pasi tud csajok nélkül is élni,ha már van egy barátnője!


(ja és ha meg annyir nem ér meg a pasi,akkor hagyd a francba.ez ugyan az egyszerűbb megoldás,de szép vagy,én megnéztelek:),és ha kimész az utcára rögtön felszedsz mind a 20 ujjadra egy pasit.azok lehet hogy jobbak is,nem?)


Sok szerencsét!!

2009. márc. 31. 15:59

Kedves Kate!

Kihagyom a fényezésed...ne haragudj.

Nem néztelek meg. Tök mindegy, h milyen vagy...

Qui habet tempus, habet vitam!

Aki időt nyer, életet nyer.

Van aki eltudná viselni ezt a pasit, és semmi baja nem lenne vele, de ez nem te vagy.

Egyszerűen nem illetek össze...ne erőltesd! Egyikőtök sem fog megváltozni, és ezt te is tudod. Az hogy itt ki mit írkál...semmin nem változtat. A szíved mélyén te is tudod,h soha nem lesz ez egy jó kapcsolat.

Már megbocsáss...sok barátom/ismerősöm van 15-65 éves korig...aki eddig szar kapcsolatban élt, mind megbánta,h sokáig húzta a szakítást...

Szóval SZARAKODSZ MÉG VAGY TESZEL VALAMIT A BOLDOGSÁGODÉRT????

2009. márc. 31. 15:22

Szia!

Szerintem mindenképpen hagyd ott ezt a pasit, biztos, hogy nem fog megváltozni! A cikkedből úgy jött le, hogy már belekerültél ebbe az ördögi körbe, hogy " ha még egyszer összeveszés lesz, otthagyom"! Ne adj több utolsó esélyt, hanem azonnal lépj szerintem! Tényleg csak az idődet pazarlod!

2009. márc. 31. 15:09

hiába húz a ló, ha visszafogják

nagyon úgy tűnik, te akaronád, de ő nem. kukába vele!

2009. márc. 31. 14:55

Szia Kate!

Nekem is volt 2 éves nyűgös kapcsolat.Mindig megbocsájtottam neki,de belefáradtam,hogy csak igéret volt a megváltozás. Szakítottam vele. És nembántam meg. Hamarbb kellett volna szakítanom vele,mert sajnos a olyan rideg l,bizalmatlan lettem. Nemtudok újra megnyílni,úgy szeretni. Szeretnék ,de nem megy. Kapcsolat tönkre tett érzelmileg. Te még fiatal ,szép vagy. aki elött ott az élet ,családalapítás. Ne tedd magad tönkre idegileg ilyen kapcsolattal. Szálljki belőle amilyen hamar csak tudsz,amíg nem késő. Megtalálod azt aki igazán hozzád való.

2009. márc. 31. 14:02

SZia,

Tul vagyok egy nagyon rossz kapcsolaton. Szerencsére már több mint 2 éve véget ért és ma már egy sokkal boldogabb és kiegyensulyozottabb kapcsolatban élek.

Azt tanácsolom Neked, hogy ne várj meg még egy veszekedést. Mindkettőtökben van hiba, nem csak benne vagy csak benned. Azok alapján amit leirtál én már régen nem élnék vele együtt. Az, hogy mennyi idő után költöztetek össze , nem sokat nyom a dolgokon. Én a párommal 4 honap után költöztem össze egy albérletbe ami sem az enyém sem az ővé hiszen közösen béreljük. Azota is nagyon boldogok vagyunk, egymásnak élünk és soha semmit nem vágunk a másik fejéhez. Egymás lelki társai vagyunk ha lehet ilyet mondani. Nagyon kiegészitjük egymást. Persze mindkettönknek megvan a saját szabadsága.

Én mennék a helyedben... nincs mire várni. Én már elpazaroltam 4 évet a régi párkacsolatomra és megbántam. Előbb kellett volna lépnem.

Ne ess ebbe a hibába te sem, mert lelkileg hidd el, hogy nagyon sokáig megvisel. (tapasztalat)

2009. márc. 31. 13:27
Addig menj,míg nem késő és nem lesz egy ártatlan szenvedő alanya a kapcsolatotoknak/ egy gyermek/ mert akkor még nehezebben lépsz ki a kapcsolatotokból.Ennél csak jobb lehet.
2009. márc. 31. 13:22
Szerintem lépj le minél előbb, ne vesztegesd ilyen emberre az időd.
2009. márc. 31. 12:52

Osztom mindenki véleményét! Szép, okos, fiatal lány vagy, egyedül is meg tudsz állni a saját lábadon, ez a férfi nem kell ehhez. Képzeld csak el milyen apuka lenne. Hogy nevelné a gyerekedet, hogy közben nincs is otthon. Hát azonnal lépj, és kalap kabát... Hagyd el! Hidd el meg fogod találni az igazit, vagy ő téged! :-)


Minden szépet és jót kívánok neked! Találd meg az igaz szerelmet!

2009. márc. 31. 12:26

bocsi, nem így akartam!

tehát az idő múlásával ez csak rosszabb lesz. Azért a szerelem nem csak fél évig szokott kitartani. És mivel látja, hogy mindent megtehet, ki is fogja használni.Ennek a kapcsolatnak biztos, hogy nincs jövője.

16. mimi2
2009. márc. 31. 12:25

sajnos ismerős a dolog,

hasonló cipőben járok én is. :(

Az a baj,hogy gondolom Te is próbáltál már mindennel a kapcsolaton javitani,sokszor megbocsájtottál,én még néha úgy is éreztem,hogy talán velem van baj,de nem igy van!

Persze mi sem vagyunk tökéletesek,csak amikor már úgy érezzük,hogy szivesebben van a másik a haverjaival,havernőivel mint velünk,akkor abban van valami .

A másik,hogy gondolom a te párod is hasonló koru,mint te.

Ezzel az összeköltözéssel úgy érezheti,hogy nincs szabadsága.

Én azt szoktam mondani,hogy nem vagyok kötelező,és ami nem megy,azt nem kell eröltetni.

Legyen vége.

Na! ezek után mindig észhez kap.

De mikor az embernek már ezt kell mondani,mert igy érez,akkor már megette a fene a kapcsolatot szerintem.

És nagyon igaz az a mondás is,hogy valamikor az embernek már az eszére,nem a szivére kell hallgatni sajnos.

Ami elég nehéz,de utólag bebizonyosodik,hogy jól döntöttél.

2009. márc. 31. 12:24
Nem karlak elkeseríteni, de ha fél év alatt ennyi problémátok volt, ez az idő múlásával csak még rosszabb
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook