Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hosszú ciklussal teherbe esés és a terhesség korának számítása? fórum

Hosszú ciklussal teherbe esés és a terhesség korának számítása? (beszélgetős fórum)


5. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Jaina)
2011. nov. 21. 10:03

Szia! Gratulálok a babához! Örülök, hogy végre sikerült. :O)

Annyit tudok mondani, hogy a keresztfiammal való terhességénél a sógornőmnél hasonló problémája volt.

Úgy old meg, hogy nem lépd túl a 12 hetet, mert ezt fontosnak tartják, és ha valami nem stimmel, mert túl korán voltál, akkor úgyis visszahívnak rendkívüliben.

A sógornőm is bizonygatta a maga elméletét, az orvos a sajátját. Kapott egy korai időpontot, amire elment, és persze nem stimmelt, mert kisebb korú volt a baba, aztán vissza kellett mennie.

4. Jaina (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. nov. 21. 10:03
Indítottam fórumot már erről, de azóta sem sikerült a végére járnom a dolognak sajnos, annyira ellentmondóak voltak a vélemények.
2011. nov. 21. 10:01
a méret a lényeg
2011. nov. 21. 09:58
Erről már indítottál fórumot, nem?
2011. nov. 21. 09:56

Az utolsó menstruációm 2011. szeptember 1.-én kezdődött. Mivel hőmérős módszerrel nyomon követtem a ciklusomat (ami amúgy is általában 35-40 nap hosszúságú) ezért tudom, hogy a fogantatásra szeptember 26.-án került sor, mivel ekkor volt a görbén jól láthatóan peteérésem. A nőgyógyászom ezt meg is erősítette több egymás utáni ultrahangvizsgálattal az embrió méretei és fejlődése alapján.


A fogantatás idejével korrigálva a kort, pont ma léptem a 10. hétbe. Viszont ugye ha a menszesztől számolom, akkor 11 hét 4 napos vagyok, a kettő között közel másfél hét a különbség. A 12. ultrahangra időpontot december 13.-ra kaptam. Felhívtam az orvosomat, hogy ez az időpont jó-e, azt mondta még teljesen belefér, de nem vagyok benne biztos, hogy figyelt-e rám.


Szerintetek rendben van ez az időpont a 12. heti ultrahangra? Korábbra nem kaptam időpontot sajnos és nem tudom mit csináljak. Ha a menszeszemet vesszük alapul akkor "kicsúszok" abból az időből, amikor ezt a vizsgálatot végzik, viszont a fogantatás idejével korrigálva erre a vizsgálatra pont 13 hét 1 naposan kerülne sor. Mi történik, ha elzavarnak az uh-ról azzal, hogy már késő megcsinálni a vizsgálatot mert ők csak a menszesz idejét nézik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook